O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Stope tu te potpuno razumem sa alkoholicarima u okolini

Javljam se sutra, bila sam na psihoterapiji danas i sada pustam seriju za uspavljivanje.

Laku noc
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Frajla wrote: Mon Jan 13, 2020 9:54 pm Stope tu te potpuno razumem sa alkoholicarima u okolini

Javljam se sutra, bila sam na psihoterapiji danas i sada pustam seriju za uspavljivanje.

Laku noc
E i ja!! I to sam bila vec dva puta, jer mi dr odlazi na neki kraci put, a i januar mi je pretezak sa finansijama, pa reko da barem nesto odradim prije kraja mjeseca!!
Jbt Frajla, ti i ja ovdje ispadosmo “najbolesnije” kad su u pitanju psihoterapije, terapije, i posjete ljekarima!!
🤔🤔🤔🤔🤔
Nedje mi Lika rece da provjerim stitnu, provjerila , sve ok!!
Samo da mi se ovih tupih bolova i rukama i ramenima rijesit!!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Meni je malo tuzno to sto pises Stope, ne znam sta da kazem..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Stope, isto je bilo i kod mene vezano za tatu i alkohol.
Tesko mi je i dan danas objasniti zasto mi je toliko smetao kad pije, jer eto, sa alkoholom ja nemam problem!
Ali imala sam problem kao i ti jer se onda lako zakacimo psvadjamo, izvredjamo i svasta se tu kaze.
A i da se ne pokacimo, dovoljno mi je bilo da ga vidim da je cirke i budio je u meni osecaj besa, razocarenja i bespomocnosti. Starije osobe tesko menjaju svoje navike. Ni moj tata nikada nije prihvatio da je alkoholicar, ali je uspeo za vreme mog lecenja da se sudrzi i vise smo diskutovali na terapijama o njemu nego o meni, i nervozniji i sa vise ispada je bio on nego ja.

Bas mi je tesko i dan danas da objasnim kada provalim da pije i dalje, zasto se tako osecam.
Znala sam da je ono bio preveliki zalogaj za njega, ali sam zahvalna sto je bar pokusao uz moje lecenje da da sve od sebe, ali sam isto znala da ce vrlo brzo da se vrati alkoholu i da ja nemam tu snagu da se borim i za sebe i njega vise
Sta sam uradila,Spakovala kofere i zapalila 700 km daleko od svega. On je moj najbolji tata, ja njegova najbolja cerka, cujemo se svaki dan vidjamo u proseku svaka dva meseca i rekla sam mu da se se sudzri od alkohola kad sam ja tu i sve ok. Jednom sam dosla za slavu u Bgu i bas se nacirkao.... znam samo da mi nije bilo dobro narednih par nedelja. Stvarno je komplikovano za objasniti zasto to toliko utice na nas tj na mene

Stope vidim da ga izbegavas kada je u tom stanju, to ti je dovoljan pokazatelj da ti takve situacije smetaju, prepoznao si ih i gledaj da ih izbegavas koliko mozes do psihoterapija. Nadam se da ce ti doktor dati pravi savet kako da se izboris sa tim, jer ja nisam umela, nego sam nakon nekoliko godina borbe zbrisala!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Tue Jan 14, 2020 7:59 am Stope, isto je bilo i kod mene vezano za tatu i alkohol.
Tesko mi je i dan danas objasniti zasto mi je toliko smetao kad pije, jer eto, sa alkoholom ja nemam problem!
Ali imala sam problem kao i ti jer se onda lako zakacimo psvadjamo, izvredjamo i svasta se tu kaze.
A i da se ne pokacimo, dovoljno mi je bilo da ga vidim da je cirke i budio je u meni osecaj besa, razocarenja i bespomocnosti. Starije osobe tesko menjaju svoje navike. Ni moj tata nikada nije prihvatio da je alkoholicar, ali je uspeo za vreme mog lecenja da se sudrzi i vise smo diskutovali na terapijama o njemu nego o meni, i nervozniji i sa vise ispada je bio on nego ja.

Bas mi je tesko i dan danas da objasnim kada provalim da pije i dalje, zasto se tako osecam.
Znala sam da je ono bio preveliki zalogaj za njega, ali sam zahvalna sto je bar pokusao uz moje lecenje da da sve od sebe, ali sam isto znala da ce vrlo brzo da se vrati alkoholu i da ja nemam tu snagu da se borim i za sebe i njega vise
Sta sam uradila,Spakovala kofere i zapalila 700 km daleko od svega. On je moj najbolji tata, ja njegova najbolja cerka, cujemo se svaki dan vidjamo u proseku svaka dva meseca i rekla sam mu da se se sudzri od alkohola kad sam ja tu i sve ok. Jednom sam dosla za slavu u Bgu i bas se nacirkao.... znam samo da mi nije bilo dobro narednih par nedelja. Stvarno je komplikovano za objasniti zasto to toliko utice na nas tj na mene

Stope vidim da ga izbegavas kada je u tom stanju, to ti je dovoljan pokazatelj da ti takve situacije smetaju, prepoznao si ih i gledaj da ih izbegavas koliko mozes do psihoterapija. Nadam se da ce ti doktor dati pravi savet kako da se izboris sa tim, jer ja nisam umela, nego sam nakon nekoliko godina borbe zbrisala!
Ja ne kuzim zasto vi tako reagirate pa idete do te mjere da izbjegavate tatu. Cuga je njegov problem a ako vas to toliko jebe onda nesto tu jos ne stima. Vi starog mozete pokusati ispraviti, vodati ga kod doktora, pa na neko lijecenje itd. Samo zamislite da ste sav ovaj trud i vrijeme posvetili ocu kpji je u kurcu. Ovako si ti frajla pobjegla gledajuc samo sebe sto je u jednu riku ok a u drugu nije jer se ne radi o nekom sa ulice nego o tati. Neka nemoc i osjecaj manje vrijednosti? Nemam pojma al nesto je. Znaci primjer ovdje si ulozila godina i godina da pomazes drugima a tu energiju si mogla uloziti u neki napredak i bolji odnos kod svog oca. Zasto ti ovo govorim? Zato sta ce ti jednog dana kad stari umre biti zal sto si premalo vremena posvetila sebi i njemu a nece biti popravka. Imati ces veliku prazninu u srcu kada do toga dode.
Kao i nama i njima je skoro nepremostiv problem ovisnost i godina i godina treba da dode i ako dode do promjene a sto opet ne znaci da smo mi oli oni losi ljudi nego takoder ljudi u zacaranom krugu ovisnosti.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Mon Jan 13, 2020 7:10 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 13, 2020 1:23 pm Ovako Neske. Razlikujemo se previse. Te sektaske price meni ne pasu. Jebiga. U proslosti sam gledo da sa svima budem dobar. To je nemoguce. Nisam vise takav i ucim se i dan danas to da pokazem i eto na miran nacin ti kazem da mi tvoja prica ne pase i ne drzi.vodu. ne nisam se upeco. Ne zelim nista uljepsavati i pakirati. Dobio sam od jedne osobe poruku da napredujem ok samo sam neki dan sve usro. Nastojim opet da se vratim na pravi put i to sam jucer uspio i preso preko svog ponosa i skruseno se izvinio Ediju.Ja sam zasro i covjek je reagirao. Mi smo ljudi od krvi i mesa i grijesimo i ako smo iskreni pokušavamo to ispraviti. Nastavit cu ovdje da pisem i da se pokusam mijenjati. Ssbe sve sam ti reko. Pokusaj shvatiti sta sam ti reko. Ksana zanima me ti kako ides. Zanima me i Edi sta i kako misli covjek. Vjerujem da je zajebano biti na subu ali opet kolko vidim covjek radi i bori ka i ja za obitelj i to i rukama i nogama. Jurke se ne javlja. Nije to dobro. Ovo sam na brzinu reka sve pa je tako zbrkano. Uglavnom idem u borbu sa samom sobom. Nema predaje.
Evo Liko, bila sam u setnji i danas sa psom i nisam camila kuci.. I tako, vodila ga u neki park i kako sam usla, tako nam je prileteo pas i pocinje igra,pas je od zene koja ga je takodje tu pustila i sad kao sa decom da smo dosle, pustile ih da se igraju, a mi caskamo..
Neraspolozena za pricu, jos uvek se ne uklapam sa ljudima uzivo,ali izdrzah je nekako..I tako.. Kako si ti?
To je pozitivno i nastavi tako ali svakog novog dana dodaj malo vise aktivnosti. Onolko kolko ide ali si ne dopusti lijena biti. Onako sam ni dobro ni lose. Uhvatim se da po pol sata zurim u prazno kroz prozor. Sam ostanem doma pa ta praznina kuce mi ne odgovara. U bircuze presto odavno ici pa izadem na ulicu. Tamo uvik ima nekoga pa cisto da s nekim pricam. Uglavnom o vremenu se prica al to je uvik tako kad nemas o cemu pametnijem. Ocel zapuhat danas il nece. A dosta razmisljam i o sebi i .mojima. Ja tebi govorim da se pokrenes a ja teski trut. Teze se ja pokrenem a solim ti pamet. Al samo ti ajde tako mene vec sve pomalo koci i jebe. Jebe me godina proizvodnje.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Tue Jan 14, 2020 7:59 am Stope, isto je bilo i kod mene vezano za tatu i alkohol.
Tesko mi je i dan danas objasniti zasto mi je toliko smetao kad pije, jer eto, sa alkoholom ja nemam problem!
Ali imala sam problem kao i ti jer se onda lako zakacimo psvadjamo, izvredjamo i svasta se tu kaze.
A i da se ne pokacimo, dovoljno mi je bilo da ga vidim da je cirke i budio je u meni osecaj besa, razocarenja i bespomocnosti. Starije osobe tesko menjaju svoje navike. Ni moj tata nikada nije prihvatio da je alkoholicar, ali je uspeo za vreme mog lecenja da se sudrzi i vise smo diskutovali na terapijama o njemu nego o meni, i nervozniji i sa vise ispada je bio on nego ja.

Bas mi je tesko i dan danas da objasnim kada provalim da pije i dalje, zasto se tako osecam.
Znala sam da je ono bio preveliki zalogaj za njega, ali sam zahvalna sto je bar pokusao uz moje lecenje da da sve od sebe, ali sam isto znala da ce vrlo brzo da se vrati alkoholu i da ja nemam tu snagu da se borim i za sebe i njega vise
Sta sam uradila,Spakovala kofere i zapalila 700 km daleko od svega. On je moj najbolji tata, ja njegova najbolja cerka, cujemo se svaki dan vidjamo u proseku svaka dva meseca i rekla sam mu da se se sudzri od alkohola kad sam ja tu i sve ok. Jednom sam dosla za slavu u Bgu i bas se nacirkao.... znam samo da mi nije bilo dobro narednih par nedelja. Stvarno je komplikovano za objasniti zasto to toliko utice na nas tj na mene

Stope vidim da ga izbegavas kada je u tom stanju, to ti je dovoljan pokazatelj da ti takve situacije smetaju, prepoznao si ih i gledaj da ih izbegavas koliko mozes do psihoterapija. Nadam se da ce ti doktor dati pravi savet kako da se izboris sa tim, jer ja nisam umela, nego sam nakon nekoliko godina borbe zbrisala!
Ja ga izbegavam baš zbog toga što si ti pomenula, smeta mi samo kad vidim da je pio, ne moramo se zakaciti, ali u većuni slučajeva kad popije se zakačimo, ako ga ne izbegavam. Ja sam sto puta pokušao da pričam sa njim na temu njegovog pijenja kad ne pije, ali ne vredi, on uvek ima objašnjenje neko, ne smatra sebe alkoholičarem, i prosto se ne može pomoći nekome ko ne smatra da mu je pomoć potrebna. Ne smatram da sam sebičan, ali naravno da moram gledati sebe, i isključivati sebe iz situacija koje mi štete, pa bio to i rođeni otac, naročito zbog toga što on nikad nije ni rekao da će tu išta ikad promeniti. U kući je sranje bilo mnogo više puta zbog njega, nego zbog mene. Razumem ja što evo Lika ne shtvata to što ti pišeš, jer nije imao takvu situaciju, i da se ne može pomoći nekome ko pomoć ne želi. Ima on periode kad ne pije, tad bude sve ok, ali uvek ponovo počinje, i prestane tek kad mu se sloši. Kad ja budem stabilniji, pa ću još pokušati nekako da mu pomognem i ubedim ga da pokuša da završi sa tim, ne gubim još nadu, ali u ovom stanju moram da pazim pre svega na sebe.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Jan 14, 2020 7:11 am Meni je malo tuzno to sto pises Stope, ne znam sta da kazem..
Jasno je što ne znaš šta bi rekla, kad taj problem ti nisi ni osetila. Znaš li na koji način je tvoj tata prestao da pije, jesi upoznata sa tim?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Tue Jan 14, 2020 10:41 am
Frajla wrote: Tue Jan 14, 2020 7:59 am Stope, isto je bilo i kod mene vezano za tatu i alkohol.
Tesko mi je i dan danas objasniti zasto mi je toliko smetao kad pije, jer eto, sa alkoholom ja nemam problem!
Ali imala sam problem kao i ti jer se onda lako zakacimo psvadjamo, izvredjamo i svasta se tu kaze.
A i da se ne pokacimo, dovoljno mi je bilo da ga vidim da je cirke i budio je u meni osecaj besa, razocarenja i bespomocnosti. Starije osobe tesko menjaju svoje navike. Ni moj tata nikada nije prihvatio da je alkoholicar, ali je uspeo za vreme mog lecenja da se sudrzi i vise smo diskutovali na terapijama o njemu nego o meni, i nervozniji i sa vise ispada je bio on nego ja.

Bas mi je tesko i dan danas da objasnim kada provalim da pije i dalje, zasto se tako osecam.
Znala sam da je ono bio preveliki zalogaj za njega, ali sam zahvalna sto je bar pokusao uz moje lecenje da da sve od sebe, ali sam isto znala da ce vrlo brzo da se vrati alkoholu i da ja nemam tu snagu da se borim i za sebe i njega vise
Sta sam uradila,Spakovala kofere i zapalila 700 km daleko od svega. On je moj najbolji tata, ja njegova najbolja cerka, cujemo se svaki dan vidjamo u proseku svaka dva meseca i rekla sam mu da se se sudzri od alkohola kad sam ja tu i sve ok. Jednom sam dosla za slavu u Bgu i bas se nacirkao.... znam samo da mi nije bilo dobro narednih par nedelja. Stvarno je komplikovano za objasniti zasto to toliko utice na nas tj na mene

Stope vidim da ga izbegavas kada je u tom stanju, to ti je dovoljan pokazatelj da ti takve situacije smetaju, prepoznao si ih i gledaj da ih izbegavas koliko mozes do psihoterapija. Nadam se da ce ti doktor dati pravi savet kako da se izboris sa tim, jer ja nisam umela, nego sam nakon nekoliko godina borbe zbrisala!
Ja ga izbegavam baš zbog toga što si ti pomenula, smeta mi samo kad vidim da je pio, ne moramo se zakaciti, ali u većuni slučajeva kad popije se zakačimo, ako ga ne izbegavam. Ja sam sto puta pokušao da pričam sa njim na temu njegovog pijenja kad ne pije, ali ne vredi, on uvek ima objašnjenje neko, ne smatra sebe alkoholičarem, i prosto se ne može pomoći nekome ko ne smatra da mu je pomoć potrebna. Ne smatram da sam sebičan, ali naravno da moram gledati sebe, i isključivati sebe iz situacija koje mi štete, pa bio to i rođeni otac, naročito zbog toga što on nikad nije ni rekao da će tu išta ikad promeniti. U kući je sranje bilo mnogo više puta zbog njega, nego zbog mene. Razumem ja što evo Lika ne shtvata to što ti pišeš, jer nije imao takvu situaciju, i da se ne može pomoći nekome ko pomoć ne želi. Ima on periode kad ne pije, tad bude sve ok, ali uvek ponovo počinje, i prestane tek kad mu se sloši. Kad ja budem stabilniji, pa ću još pokušati nekako da mu pomognem i ubedim ga da pokuša da završi sa tim, ne gubim još nadu, ali u ovom stanju moram da pazim pre svega na sebe.
Zasto mislis da ja to ne razumim? Znas li ti koliko se tebi ovdi tupilo da shvatis da imas problem? Pa najmanje pola godine i to od vise ljudi. Zanimljivo je to da ni nakon toliko vremena nisi u potpunosti shvatio u kojem si problemu. Zasto se ne zapitas zasto stari pije. Ima i on neki razlog ka i ti za drogu. Najlakse je dici ruke od njega i kako mu bude. To je sebicno. Da su ljudi ovdi digli ruke od tebe i da ti se nije ukazivalo di grijesis i sta ne prihvacas sad bi jos bio na subu. To sta tata pije je njegov problem ne i tvoj da gledas na nacin da se sklonis od njega. Ja to ne bi nikad napravio. Neznam ljudi su razliciti ali kad umre stari vjeruj da ce ti bit zao sto nisi napravio sve da se vas odnos popravi. Moji kakvi god da jesu i ima stvari mali miliun di su oni grijesili prema meni i sto stvari me smeta kod njih i ide mi na kurac ali to nije razlog da se udaljim od njih ili da kliznem u drugi grad radi starog ili stare. Ja na obitelj gledam ka na svetinju i jako su mi bitni sa svim njihovim nedostacima. Ono najvaznije ja njih ne pokusavam niti namjeravam mijenjati ali ono sta mogu i jesam je da se ja mijenjam ka i svoj odnos prema njima.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Esbe sad jos jednom detaljno procitah sta si napisao pa bi samo jos dodao ovo. Ti izgleda ne vidis koliko ste ti i stari slicni, isti. Razlika je samo sta on pije a ti i pijes i drogira se. Obojca ne priznajete problem. Zna se da se suprotnosti privlace a isti ljudi se ajde da kazem ne podnose. Mozda kroz starog vidis sebe i to ti je odbojno.
Post Reply