O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Fri Nov 29, 2019 6:39 pm
StopBup wrote: Fri Nov 29, 2019 6:12 pm U stvari, u koliko me to bude zajebavalo, kao mogao bih još jednom, ja ima da se zainatim, neću i gotovo. Ne treba mi ništa, dobro mi je, konačno sam može se reći normalan, i ima takav i da ostanem. Ne trebaju mi nikakva sranja.
Šta ima kod vas?
Ja uopste vise ne mislim da si ti ok!!
I mozes 100 postova pvdje napisati, pcelice , drvjece i cvijece, ja vidim da ti nisi ok.
I moras nesto da radis povodom toga...
Kazem ti, ne mozes me vise prevarit sa " lijepim " postovima...
Nesto subic ne stima... mora se nesto mijenjat!!
Bio sam 3-4 dana bas u nekom bunilu. Danas sam vec bolji, mogu reci i dobar. Ma odlucio sam danas definitivno da nikakvo "cascavanje" ne dolazi u obzir. Rekao sam i caletu da sam uzeo, i da sam razmisljao da bih mogao jos jednom, sve sam rekao pre nekih pola sata. Cutanje i zatvorenost me je i dvovelo do toga. Pisacu...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Fri Nov 29, 2019 7:56 pm
Ninocka wrote: Fri Nov 29, 2019 6:39 pm
StopBup wrote: Fri Nov 29, 2019 6:12 pm U stvari, u koliko me to bude zajebavalo, kao mogao bih još jednom, ja ima da se zainatim, neću i gotovo. Ne treba mi ništa, dobro mi je, konačno sam može se reći normalan, i ima takav i da ostanem. Ne trebaju mi nikakva sranja.
Šta ima kod vas?
Ja uopste vise ne mislim da si ti ok!!
I mozes 100 postova pvdje napisati, pcelice , drvjece i cvijece, ja vidim da ti nisi ok.
I moras nesto da radis povodom toga...
Kazem ti, ne mozes me vise prevarit sa " lijepim " postovima...
Nesto subic ne stima... mora se nesto mijenjat!!
Bio sam 3-4 dana bas u nekom bunilu. Danas sam vec bolji, mogu reci i dobar. Ma odlucio sam danas definitivno da nikakvo "cascavanje" ne dolazi u obzir. Rekao sam i caletu da sam uzeo, i da sam razmisljao da bih mogao jos jednom, sve sam rekao pre nekih pola sata. Cutanje i zatvorenost me je i dvovelo do toga. Pisacu...
Ne znam sto imas tu potrebu da opravdas sranje u smislu da si se sjebao, ali ces to tako i tako na dalje
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Nov 30, 2019 1:16 am
StopBup wrote: Fri Nov 29, 2019 7:56 pm
Ninocka wrote: Fri Nov 29, 2019 6:39 pm

Ja uopste vise ne mislim da si ti ok!!
I mozes 100 postova pvdje napisati, pcelice , drvjece i cvijece, ja vidim da ti nisi ok.
I moras nesto da radis povodom toga...
Kazem ti, ne mozes me vise prevarit sa " lijepim " postovima...
Nesto subic ne stima... mora se nesto mijenjat!!
Bio sam 3-4 dana bas u nekom bunilu. Danas sam vec bolji, mogu reci i dobar. Ma odlucio sam danas definitivno da nikakvo "cascavanje" ne dolazi u obzir. Rekao sam i caletu da sam uzeo, i da sam razmisljao da bih mogao jos jednom, sve sam rekao pre nekih pola sata. Cutanje i zatvorenost me je i dvovelo do toga. Pisacu...
Ne znam sto imas tu potrebu da opravdas sranje u smislu da si se sjebao, ali ces to tako i tako na dalje
Nisam te baš najbolje razumeo, sta da opravdam? Ništa ja ne opravdavam.
Šta ću tako i tako na dalje? Da se sjebavam? Neću. Zato i preduzeh neke korake da ne sjebem ono što sam uradio za ovo vreme. Imao sam kiks, jebi ga, idemo dalje. Ja za razliku od tebe znam šta hoću, i šta stvarno volim, čemu težim, za šta živim, za šta se borim i šta mogu da izgubim.
Kiksevi se dešavaju. Otvori se ti nekome. Sama sa sobom takva, nećeš nigde stići...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Naravno da ne znam sta hocu i nije mi problem to da priznam i nije mi problem da priznam poraz.. Samo mislim da malo ulepsavas stvari, te hoces, te neces, te pises, te brises,nemoj da se ljutis Sb nije iz lose namere,ali ovde niko nije cvecka,te sta god napisao, nece biti protumaceno gore od onoga sto prepravis.ne kazem da hoces da se vozas i dalje,vec da zivis u situaciji kakvoj jesi, a ne u oblacima..
Ih, pa ja u mislima tacno znam sta cu i kako cu
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Nov 30, 2019 6:42 am Naravno da ne znam sta hocu i nije mi problem to da priznam i nije mi problem da priznam poraz.. Samo mislim da malo ulepsavas stvari, te hoces, te neces, te pises, te brises,nemoj da se ljutis Sb nije iz lose namere,ali ovde niko nije cvecka,te sta god napisao, nece biti protumaceno gore od onoga sto prepravis.ne kazem da hoces da se vozas i dalje,vec da zivis u situaciji kakvoj jesi, a ne u oblacima..
Ih, pa ja u mislima tacno znam sta cu i kako cu
Ne ljutim se ja, niti mislim da pišeš nešto iz loše namere. Poraz kod mene se desio, ja to priznajem, ali neću da ga prihvatim kao totalni, nego nastavljam borbu. Ta pisanja brisanja, su baš dobila na snazi kod mene u ova zadnja dva meseca, kad sam imao veliku oscilaciju u mislima.
Nije mi jasno zašto si odmah prihvatila totalni poraz kod sebe? Zašto nisi nastavila da se boriš?
Šta sad radiš? Vidim da si bila budna i oko 1, i oko 6. Ja sam se malo poremetio, ali proći će. Juče sam zaspao u 9, probudio se u 2 ujutru, pa nisam mogao da zaspim sve do 6 ponovo, pa zaspah još malo. Kako si ti? Daj živni malo, bori se, šta da ti kažem...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Nov 30, 2019 8:12 am
xxxana wrote: Sat Nov 30, 2019 6:42 am Naravno da ne znam sta hocu i nije mi problem to da priznam i nije mi problem da priznam poraz.. Samo mislim da malo ulepsavas stvari, te hoces, te neces, te pises, te brises,nemoj da se ljutis Sb nije iz lose namere,ali ovde niko nije cvecka,te sta god napisao, nece biti protumaceno gore od onoga sto prepravis.ne kazem da hoces da se vozas i dalje,vec da zivis u situaciji kakvoj jesi, a ne u oblacima..
Ih, pa ja u mislima tacno znam sta cu i kako cu
Ne ljutim se ja, niti mislim da pišeš nešto iz loše namere. Poraz kod mene se desio, ja to priznajem, ali neću da ga prihvatim kao totalni, nego nastavljam borbu. Ta pisanja brisanja, su baš dobila na snazi kod mene u ova zadnja dva meseca, kad sam imao veliku oscilaciju u mislima.
I na ovo, nakon nedavna dva recidiva,dodaj da znas sta hoces, pa procitaj.. Lagano Sb
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Nov 30, 2019 9:11 am
StopBup wrote: Sat Nov 30, 2019 8:12 am
xxxana wrote: Sat Nov 30, 2019 6:42 am Naravno da ne znam sta hocu i nije mi problem to da priznam i nije mi problem da priznam poraz.. Samo mislim da malo ulepsavas stvari, te hoces, te neces, te pises, te brises,nemoj da se ljutis Sb nije iz lose namere,ali ovde niko nije cvecka,te sta god napisao, nece biti protumaceno gore od onoga sto prepravis.ne kazem da hoces da se vozas i dalje,vec da zivis u situaciji kakvoj jesi, a ne u oblacima..
Ih, pa ja u mislima tacno znam sta cu i kako cu
Ne ljutim se ja, niti mislim da pišeš nešto iz loše namere. Poraz kod mene se desio, ja to priznajem, ali neću da ga prihvatim kao totalni, nego nastavljam borbu. Ta pisanja brisanja, su baš dobila na snazi kod mene u ova zadnja dva meseca, kad sam imao veliku oscilaciju u mislima.
I na ovo, nakon nedavna dva recidiva,dodaj da znas sta hoces, pa procitaj.. Lagano Sb
Znam srećo, znam. A ono što moram da uradim sada, je to da moram da izbacim to loše što sam imao u sebi, pre bupa. Bukvalno je to kakav sam bio pre bupa došlo do izražaja ova dva meseca, javljali si mi se slični tripovi, i slični porivi, mogu reći i isti. To je meni postalo jasno tek pre koji dan. Sad ću da guram ovako jedno 20 dana, pa zavisi kako mi bude, možda se zatvorim skroz na jedno dve nedelje, i cigare da bacim, od njih mi je sve krenulo...
Šta ima kod tebe? Pitam te već drugi put. Reci ako ti se ne priča, samo me mojne kulirati. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Nov 30, 2019 9:11 am dva recidiva
Preispitivah se baš danas. Sve je to bio jedan recidiv. On se desio čim sam ja počeo da razmatram mogućnosti da bilo šta uzmem i da ne preduzima ništa protiv toga. Uh, skenjah se prilično. No dobro, to će brzo proći, bar su mi sad kristalno jasne neke stvari koje moram da menjam...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Do kristalisanja i iskristalisanja ima da ogulis guzicu i to je onda to Sb :D
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by sanela »

Pozdrav svima, nije me bilo neko vrijeme na forumu, imala sam nekih real life obaveza. Sad ću dolaziti svaki dan, kao i ranije. Mislila sam da ste digli forum u zrak, ali niste, dobro je :D
Sad iščitah zadnjih 10 strana diskusije da upratim dešavanja. Uh, @StopBup daleko si ti od dobrog stanja. Cijelo vrijeme si na klackalici, čim uhvatiš neki balans, napraviš recidiv. Onda šutiš o njemu 15 dana, pa ispričaš šta se desilo. Ali, to tako upakuješ sa cvjetićima i mašnicama. Nema ba pakovanja, nema pisanja i brisanja, nema skretanja s teme i prebacivanja fokusa na tuđu priču. Čuj, neću iz inata uzeti za Novu Godinu. Ma daaaj. To je toliko šuplja priča.
Dok ne potražiš stručnu pomoć i ne počneš jačati svoje samopouzdanje, kojeg ti očito fali, jer vagaš šta ćeš i kako ćeš reći, kako će te ko shvatiti, šta će ko reći, dok ne vidiš koja ti razmišljanja i uvjerenja prave probleme, i ne počneš te stvari mijenjati, uvijek ćeš praviti recidive i šutićeš o njima dok se ne ohrabriš da to podijeliš negdje. A promjene nema dok se ne istrese sva istina iz tebe, onako sirovo, bez mašnice i celofana. Ako to ne možeš na anonimnom forumu, gdje su svi u istim govnima u kojim si i sam, kako ćeš nekome u lice to izreći!? Dok se to ne desi, uz stručnu podršku, vrtićeš se u krug i ganjati svoj rep još godinama.
Treba stisnuti zube i napraviti iskorak i izaći iz svoje zone konfora. Napraviti nešto drugačije od onog što radiš.
Opet se vraćam na to, i nama koji se nismo nikad drogirali, život šalje izazove i tjera nas da se mijenjamo. I mi pokušaamo na razne načine da prevaziđemo i tuge i bolesti i napuštanja i razočarenja. Za sve treba vrijeme, puno pokušaja, pravljenje iskoraka. Samo mi smo u jednoj prednosti - ne znamo za instant rješenja - drogu, koja ste vi godinama koristili kao panaceju - lijek za sve.
Nema odustajanja. Ima samo probanja nečeg novog. Dan po dan. Korak po korak.
Post Reply