O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Mon Nov 23, 2020 12:45 pm
xxxana wrote: Mon Nov 23, 2020 12:28 pm Bas o njemu se radi i njegove klinike u svetu postoje..
Nije problem i da je procitam Frajla, vec je meni ovog puta bas ekstremno teze za razliku od svih prosih, a trebalo bi da je lakse valjda.. Svako jutro pusim svoju poslednju cigaru i to se nastavlja danima i nikad se ovim problemom nisam opteretila kao sad, a najvise mi se ostavlja zbog energije i kondicije, jer osecam da mi tu smetaju i da mi ne zavise situacije od cigara i da se resim ovog ludila u glavi koje je ovog puta nastalo zbog cigara i toga sto ne mogu da prestanem..
Verovatno je sad teže od ostalih puta jer su ti one sad jedina aktivna zavisnost, a mozgu koji je navikao da se filuje, prosto je teško bez svega da ostane. Nemoj se opterećivati, kroz par meseci sigurno će ti biti lakše, sad je najbitnije da se ne drogiraš.

Nema šanse bar iz mog iskustva da se ostane na prvoj jutarnjoj. Kad ti dođe da zapališ, odloži za narednih recimo sat vremena, pa onda zapali...

Ja ujutru "moram" dobro da se napušim, uz kafu pupušim u glavnom 3 komada, posle u toku dana dosta redje, a nakon obroka obavezno...
Kod tebe je sve lakse sto je krozpar meseci Stope,ali nece samo :)
Takodje i jatako ujutru, fora je sto mi prija samo prva..
Koje ti iskustvo imas? Koliko se secam ti si pricao da nisi ni pokusavao.. Mozes da ostanes na kojoj hoces kad ti je odluka dovoljno jaka
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Nov 23, 2020 3:55 pm
Kod tebe je sve lakse sto je krozpar meseci Stope,ali nece samo :)
Takodje i jatako ujutru, fora je sto mi prija samo prva..
Koje ti iskustvo imas? Koliko se secam ti si pricao da nisi ni pokusavao.. Mozes da ostanes na kojoj hoces kad ti je odluka dovoljno jaka
Jesam pokušavao, ali davno, još pre onog perioda kad nisam pušio oko pola godine, a ja kao što si primetila jako dobro pamtim, tako da se sećam tih pokušaja kao samo ću "jednu, ili dve", uz prvu jutarnju kafu. To nije urodilo plodom, a uspeo sam kad sam presekao naglo, bez onih tripova kao samo uz nešto.

Da Ksanči, "kroz par meseci"! To je nakon bupa jako bitno. Od opijata, ubedljivo najduže si bila na bupu, zato ti pominjem tih "par meseci". Bup sam doktorirao, i odlično znam i iz svog iskustva i praćenja ostalih koliko treba mozgu da se vrati u neki normalan balans. Bup je baš zajebana supstnca, i zahteva najviše vremena za oporavak, naročito nakon višegodišnjeg uzimanja.

On bi bio odličan, da su pacijenti iskreniji prema doktorima, bar ja tako mislim. Odličan za skidanje ili kraće "održavanje", recimo do pola godine. Inače posle dužeg uzimanja, naročito većih doza(od 2-3-4mg, pa nadalje) , bup pravi veći problem u mozgu nego dop, možda čak i metadon, mada za met nisam siguran, ali kod meta mnooogo zavisi od doze "održavanja", jer kod meta tolerancija zna da ode u "nebesa", baš kao i kod dopa. Jedna od prednosti bupa je ta što ta tolerancija nije izražena, i postoji granica preko koje je apsurdno dizati dozu, ali opijatski receptori, koji su jaaako bitni da se čovek oseća normalno, najviše vremena zahtevaju za oporavak nakon bupa.

Ja sam prošle zime na ružan način shvatio šta mi je bup uradio u mozgu, ali ne bih to deteljisao.

Da se vratimo na pljuge. Opet ti ponavljam samo da se ne opterećuješ i ne žuriš sa ostavljanjem cigara. Cigare su od svega najmanji problem, i najbolje ih je ostaviti kad osetimo neku ozbiljniju stabilnost nakon opijata.

Meni isto istinski prija samo prva uz jutarnju kafu, ali ja ih popušim još dve, koje mi isto prijaju, ali ni blizu kao prva. Posle mi stvarno prija ona jedna, neposredno posle obroka, naročito ako posle obroka, recimo ručka popijem kafu. Često još dok traje ručak, ja sebi pristavim vodu da proključa za kafu, kako bi me kafa čekala nakon ručka, pa da uz nju odmah zapalim cigaru.

Ritual "cigare i kafa" mi je sad jako bitan, jebi ga, jer je moj mozak navikao da se filuje još pred kraj 2000.-e godine, mada cigarama još od 1998.-e, mada tad još nisam bio zavisan od pljuga, zavisnost sam osetio 2000.-e, krajem proleća te godine, kad sam završavao sedmi razred. E sad pošto sam ukinuo skoro sva sranja, cigare su mi trenutno bitne, da ne bih doživeo neki prejak šok, pa nešto izbrljavio.

P.s. Odoh da skuvam kafu, pa ću da nazovem sestru od tetke, da je pitam da li je ona svom mužu kupila baš tu knjigu, koju mi ovde pominjemo.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Nov 23, 2020 3:55 pm
Jeste, radi se baš o autoru kojeg smo pominjali danas u diskusijama.

Nego da se ogradim što se tiče dela mog prethodnog posta u kom sam te citirao. Ne daj Bože da ja sad generalno dajem neku prednost bilo kom opijatu u odnosu na drugi, sve su to govna kojih se treba otarasiti za sva vremena. Samo kažem da nakon višegodišnjeg bupiranja, treba najviše vremena za oporavak mozga, a to je potpuna istina.

Generlno je greška što se u priči među ljudima, čak nekad i javno na televiziji satanizuju opijati, a stimulansi su šatro ipak bolji. Jesu đavola. Opijati su uopšteno nešto adiktivniji, ali su stimulansi mnogo opasniji za mentalno, pa i fizičko zdravlje. Takođe mi smeta što se već negde javno podržava "duvanje", i postoji čak i organizacija kod nas, zove se "IRKA", tako nešto, koja na sav glas promoviše duvanje kao nešto što nije opsano. THC zna da bude jako opasan, naročito ako premlad počneš da ga koristiš. Menja se ličnost, kod nekih čak može da izazove i trajnu psihozu, naročito sad ovi noviji "skankovi", koji sadrže 20-ak puta više THC-a, od normalne trave. Potura se čak i priča da je kao trava manje opasna od duvana, što nema veze s mozgom. Evo ja ne duvam već godinu dana, i bez obzira što sam imao recidiv sa opijatom, mozak mi bolje osetno funkcioniše otkad ga ne filujem THC-om, a prošlogodišnji recidiv mi je i krenuo sa travom. Otkad ne duvam, otarasio sam se nekih strahova, koje sam umislio, i koji su me godinama ometali, a umišljeni su upravo dejstvom THC-a na moj mozak.

U glavnom Ksanči samo polako, ne se opterećuj s' pljuge! Sjabćeš ti njih, samo polako, kroz par meseci, hehe! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Imah danas opušteniji dan, posla jako malo, pa izblejah na forumu malo i proveo sam neko vreme isprobavajući ovaj telefon što sam kupio, radi k'o švajcarski sat, mada je kineski. :D

Sutra imam malo da se raspadnem od šljake, no, preživeće se...
Last edited by StopBup on Mon Nov 23, 2020 9:32 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Jebote zenska te pitala za iskustvo sa cigaretama ti pises ponovo istoriju tvog drogiranja i o bupu i duvanju
Jebote on vise

Nit ga Xana koristi a ni ti
Sto tepes o njemu toliko covece

Pisi o ljubavi
O traktoru
O karfiolu
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Nov 23, 2020 8:36 pm Jebote zenska te pitala za iskustvo sa cigaretama ti pises ponovo istoriju tvog drogiranja i o bupu i duvanju
Jebote on vise

Nit ga Xana koristi a ni ti
Sto tepes o njemu toliko covece

Pisi o ljubavi
O traktoru
O karfiolu
Bitno je nakon bupa nekad pomenuti te mesece koliko je prošlo, i da će za par meseci biti bolja situacija u glavi, pa da će se nakon nekog vremena lakše izaći na kraj i sa cigarama.

Eto što joj ti ne kažeš da se ne opterećuje sad pljugama? Ti si nakon bupa rano pokušala da batališ pljuge, izdržala par dana, pa ti se desio haos jer se nisi još bila stabilisala nakon prestanka uzimanja bupa...

Jok, istoriju svog drogiranja više ne prepričavam. :) Samo pomenuh da ima godinu dana otkad ne duvam...

P.s. Eto, za sad moje zadnje pominjanje bupa, mislim da više nema potrebe, ali mislim i da se ipak trebalo malo podsetiti, jer vreme nakon istog igra vrlo bitnu ulogu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Nov 23, 2020 8:36 pm
Ne staj mi na muku sa poslom. :)

Imamo sutra brat i ja da nasečemo i pokupimo oko 2t nečega, ne bi to bio problem, da vreme nije ovako trulo, hladno i vlažno, uh, sve se zgrozim kad pomislim, evo sad ću da podesim alarm. Biću baš srećan kad zazvoni. :) Ali čeka me lep doručak, pa kafica i pljugica, pa mi to olakšava situaciju. Prosto sad ne znam šta bih da nema kafe i cigara. 8-)

No nadam se da će uskoro doći vreme da se ponovo nakon 100 godina pozabavim bataljivanjem duvana...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Mon Nov 23, 2020 9:02 pm
Frajla wrote: Mon Nov 23, 2020 8:36 pm Jebote zenska te pitala za iskustvo sa cigaretama ti pises ponovo istoriju tvog drogiranja i o bupu i duvanju
Jebote on vise

Nit ga Xana koristi a ni ti
Sto tepes o njemu toliko covece

Pisi o ljubavi
O traktoru
O karfiolu
Bitno je nakon bupa nekad pomenuti te mesece koliko je prošlo, i da će za par meseci biti bolja situacija u glavi, pa da će se nakon nekog vremena lakše izaći na kraj i sa cigarama.

Eto što joj ti ne kažeš da se ne opterećuje sad pljugama? Ti si nakon bupa rano pokušala da batališ pljuge, izdržala par dana, pa ti se desio haos jer se nisi još bila stabilisala nakon prestanka uzimanja bupa...

Jok, istoriju svog drogiranja više ne prepričavam. :) Samo pomenuh da ima godinu dana otkad ne duvam...

P.s. Eto, za sad moje zadnje pominjanje bupa, mislim da više nema potrebe, ali mislim i da se ipak trebalo malo podsetiti, jer vreme nakon istog igra vrlo bitnu ulogu.

Nisam rano pokusala da ostvim, to je bilo pre godinu dana. Nesto si pobrkao. A bez bupa sam 4 ili 5 godina bezz.
Izdrzala vise od mesec dana i ponovo zapalila. Na suvo, ravno samoubistvu kod mene.
Svako reaguje drugacije. Mene su spasili flasteri i zvake
Sada ne lepim flastere ima 4 meseca. Sve kul... ni sama ne veruejm da sam uspela. Cekam godinu dana da prodje da proslavim
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Nov 23, 2020 9:39 pm
Da, da, sad se prisetih kako sam te prošle godine davio i privatnim porukama da batališ one serokvele, koje si počela da piješ nakon tog neuspelog pokušaja ostavljanja cigara.

Dobro, flastere si ukinula, a žvake?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Cigare zelim da ostavim da bi mi bilo bolje i ne znam u cemu to moze da me remeti vise nego sad Stope, jer kako sam krenula preci cu paklicu, a do nedavno nisam pusila ni paklicu, vec manje..
Na poslu pusim na prozoru, onda me neko prekine, onda ili izgori ili ne znam da li sam je uopste i popusila, palim novu, uopste ne znam koliko tacno pusim na poslu i apsolutno mi je jasno kako ovo deluje nq mene psihicki
Flastere nisam probala,planiram oko Nove godine, bas sam ubola period, a?
To mi je jedini period gde cu imati par dana odmora i za to vreme bi mi bilo idealno, jer na poslu najvise i pusim,dok kuci nije takav slucaj..
Post Reply