O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Fri Aug 14, 2020 5:10 pm Jebes ti mene sa tim govnima od nije ni muzika.
https://youtu.be/gEPmA3USJdI
Ja ne volim samo "turbo folk", to je sramota, a ne muzika, najveća bruka srpske muzike, inače slušam sve što mi se sviđa, nemam neki poseban pravac. Ispisaću kad sednem za komp deteljnije šta sam hteo o muzici.

Kako ste ljudi moji dragi? Ima li šta novo? Baš vas volim sve ovde, pravi ste! ;)

Loki se malo ređe javlja, ali kad se javi, to bude roman. :)

Naša nova drugarica Marta mi se čini baš kao draga, inteligentna, istrajna, emotivna, a sad već i mudrija osoba. Koliko sam shvatio, ona čita forum odavno, ali se registrovala između ostalog da bi uputila koju reč ovom konju, to jest meni. Hvala draga Marta. ;) Gle, ja sam dobro, i pazim se, radim, a počeo sam da se krećem i ne samo zbog posla, ali sam naravno oprezan. Evo petak, ja ne idem nigde, već sa burazerom u stanu pravim spisak za sutrašnju nabavku. Uozbiljujem se. :); Kao što sam rekao, mislim da mogu ovo bez stručne pomoći, ali ću 99posto kad se rasreretim obavezama, i preselim u grad, krenuti kod psihologa na razgovore/seanse. Imam 34 godine, još sam mlad, ali ne u cvetu mladosti, i moram ovo sve mudro da uradim. Znam da se može i sam. Moj drug, kog sam pominjao nedavno, je bio na heroinu više godina, doslovno je sam sve odradio. Majku nema odavno, a ocu je priznao da se drogirao, tek dve godine nakon skidanja, i to mu je delimično priznao, priznao mu je samo za trodone, a za heroin je porekao i tad kad mu je priznao da se drogirao, i ako sam ga ja ocinkao ćaletu za heroin nekih godinu dana pre nego što se on upustio u skidanje, a sad je čist nekih 8 godina.

Ja hvala Bogu nemam problema za koje bi mi trebali lekovi, ali ću da bih sve ovo temeljnije odradio, 99,9% uskoro krenuti psihologu.

Hahah, setih se jedne zajebancije:"Bolje da se isplačeš kod psihologa, nego da se smeješ kod psihijatra." :lol:

Čujemo se kasnije ako vas bude na forumu.

P.s. Ksanči, kad krećeš na godišnji?
Last edited by StopBup on Sat Aug 15, 2020 12:35 am, edited 2 times in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ej ljudi, ja zakunjao pre nekih pola sata, u Novom Sadu sam, probudiše me eksplozije protiv-gradnih raketa. Mislim da se na hrvatskom "grad" kaže "tuča". Moje njive su nekih 20-ak kilometara odavde. Ako me ne bude na forumu, znači da sam se obesio. :D Šalim se, nego htedoh reći da mi poljoprivrednici se najviše bojimo grada. "Grad" je jedan od razloga između ostalih, zašto sam ja pre par godina počeo da se prešaltavam i na klasičnu trgovinu. Mada generalno, volim da pregovaram i da radim sa ljudima. Dosta sam komunikativan, što ste mogli da primetite, naučio sam da se cenkam, mada u zadnje vreme se manje cenkam, nego to finije radim.

Za jedno 3 sedmice kreće mi sezona trgovine i pijačarenja, i to ću sigurno raditi do sredine decembra. Tada se možda preselim u grad. Ako bude dobro išlo sa pijacom, ostaću na pijaci skroz, a u drugoj varijanti ću se vratiti u firmu, pa piajčariti samo vikendima.
Sad mi je glava puna briga i planova. Pominjao sam i ranije da imam plan i da se doškolujem. Proganja me nekad u snovima to što sam ostao "gimnazijalac".
Kakvi ste vi sa obrazovanjem?
Lika znam da je završio pomorsku srednju, Loki isto ima srednju, evo ja gimnaziju.
Da li je neko od vas iz ove naše ekipe završio fakultet, ako smem da pitam? Hajde motivišite me, nabijte mi pozitivan, motivišući kompleks! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Marta ne da je postala mudrija nego je mudra i pametna od prvog javljanja ovdi. Jebala te skola. Sad si sa 34 nasa da studiras. Imas posal na selu i to ti je dovoljno. Bolje razmisljaj da se uozbiljis i ostavis pizdarija i razmisljas o tome da ako mozes osnujes obitelj ako uopce i jesi za obiteljskog covika. Sta se tice tih prica o skidanju pun mi je vise kurac toga. Jedam moj frend je uspija sam itd... Pa naravno da ima ljudi koji su se toga okanili bez pomoci ali su jako rijetki slucaji a sad bas da si ti jak karakter ne bi bas reka. Drzi se ti sela i sljake a ostavi se sanjarenja o studiranju. Konkretno mene je rat, heroin i ja sam sam tu najveci krivac sta nisan isa na faks. A treba sam sa frendicom u zg za odgajatelja male dice. Cekala me i cekala i onda osla a ja se uvatija pizdarija i oso u vojsku. I eto nisan sad muska teta u vrticu i grizem se radi toga al sta mi vridi. Dode mi nekad da se ubijem radi toga jer to sam istinski htio upisati i raditi, medutin stvarnost je dosta gadna tako da mi je bolje sutit. Moga bi i sad u splitu a moga sam i prije par godina upisati brzopotezni faks koji traje dva puta po tri miseca i kosta oko 10 iljadi dolara i vrijedi samo na brodu odnosno priznaje ga svjetska trgovacka mornarica. Ali neman ambiciju ici za prvog casnika pa posli za kapetana. Ne privlaci me niti malo ta dva radna mista mada je lova do krova. Necu. Nisan upisa kad san triba ono sta volim i sta san tija raditi i kad nisam necu nista upisati. Ustvari sigurno nista a pogotovo ne pomorski brzopotezni. Dok ide ovako ovaku cu. Kad ne onda vise necu navigat i tocka.
I da zanimljivo po prirodi sam zivac al oduvik ja dadiljam djecu cilog susjedstva. I onda nema nervoze. Znao me zvati nas vrtic da dodem s gitarom i uvjezbavac klince pisme za nastupe. I eto tako. Popusio kurac sam sebi.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Meni nadraza dicja pjesma.
https://youtu.be/HbqEUymELZ0
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Ljudi skoro ce dva ja blejim u kabini a dizem se u 7. Uglavnom krivo mi je al da je nesto u proslosti bilo bolje i drugacije vjerovatno danas ne bi ima ovu moju malu obitelj jer bi se zivot drugacije poslozija. Ne smin se zaliti. Imam dobru zenu i klince i jos da ja ostanem eto makar ovaki ne triban bit bolji i sve ce biti ok. Davno sam si zacrta da cu zivot zrtvovati za obitelj i da njima nikada nista ne smije faliti i znan da su njih troje sretni a mene za sebe uopce nije briga. Znan da znan previse kukati ovdi ali imam mentalnu snagu stajati ako triba i godinu dana na brodu da treba kojim slucajem ostati. Psiha mi je za ovaj posal stvarno jaka a to opet mogu zahvaliti robiji i komuni. Naucio biti zzatvoren i u izolaciji tako da meni ovo savrseno odgovara. Ne bi moga zamisliti sad da idem raditi svaki dan na jedno te isto misto. Eto osim vrtic i predskolska al to sam u glavi mora prekriziti jer nisam odradija mladost kako triba. Trebo sam pobjec za zagreb i jos ratne godine, faksovi se na trepavicama zavrsavali. A ja udri po dopu po ulici po europi i di me to dovelo. Nabijemnja na kurac i bossove carape, pacotijeve cipele, armani odijela, diesell maje i hlace, lakostu i ostalu pizdu materinu kad san uvik ima u dzepu pet komada zutoga koji me drza iznad vode. Jebem ja takav zivot. Moram leci pa makar blejati. Ujutro je novi dan. Nema ovdi neradnog dana. Svaki dan je udarnicki. Eto ovo mi je odmor. Pa dva puta dnevno sa mojima se cujen i vidin ako je bolji signal, pa pisanje odradenog posla, pa skripte za sutra, pa muzika film ili serija. Eto odnom izmedu gvardija. 4 odradis 8 free i peglaj kako znas i uvis se odmoriti, jesti, kupati, prati robu, susiti, jesti voce. Na sve triba misliti. I makar cetiri sna sad do jutra a priko dana sve slabije mogu spavati. Ma nikako. Nervoza me istera iz kreveta. Eto ljudi. Pusaci, nepusaci i buduci nepusaci ka i buduci opet pusaci.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

licaninsasela wrote: Sat Aug 15, 2020 1:38 am Marta ne da je postala mudrija nego je mudra i pametna od prvog javljanja ovdi. Jebala te skola. Sad si sa 34 nasa da studiras. Imas posal na selu i to ti je dovoljno. Bolje razmisljaj da se uozbiljis i ostavis pizdarija i razmisljas o tome da ako mozes osnujes obitelj ako uopce i jesi za obiteljskog covika. Sta se tice tih prica o skidanju pun mi je vise kurac toga. Jedam moj frend je uspija sam itd... Pa naravno da ima ljudi koji su se toga okanili bez pomoci ali su jako rijetki slucaji a sad bas da si ti jak karakter ne bi bas reka. Drzi se ti sela i sljake a ostavi se sanjarenja o studiranju. Konkretno mene je rat, heroin i ja sam sam tu najveci krivac sta nisan isa na faks. A treba sam sa frendicom u zg za odgajatelja male dice. Cekala me i cekala i onda osla a ja se uvatija pizdarija i oso u vojsku. I eto nisan sad muska teta u vrticu i grizem se radi toga al sta mi vridi. Dode mi nekad da se ubijem radi toga jer to sam istinski htio upisati i raditi, medutin stvarnost je dosta gadna tako da mi je bolje sutit. Moga bi i sad u splitu a moga sam i prije par godina upisati brzopotezni faks koji traje dva puta po tri miseca i kosta oko 10 iljadi dolara i vrijedi samo na brodu odnosno priznaje ga svjetska trgovacka mornarica. Ali neman ambiciju ici za prvog casnika pa posli za kapetana. Ne privlaci me niti malo ta dva radna mista mada je lova do krova. Necu. Nisan upisa kad san triba ono sta volim i sta san tija raditi i kad nisam necu nista upisati. Ustvari sigurno nista a pogotovo ne pomorski brzopotezni. Dok ide ovako ovaku cu. Kad ne onda vise necu navigat i tocka.
I da zanimljivo po prirodi sam zivac al oduvik ja dadiljam djecu cilog susjedstva. I onda nema nervoze. Znao me zvati nas vrtic da dodem s gitarom i uvjezbavac klince pisme za nastupe. I eto tako. Popusio kurac sam sebi.
Znala sam ja da si ti mekana dušica :)
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Marta Tufna »

StopBup wrote: Fri Aug 14, 2020 10:00 pm
licaninsasela wrote: Fri Aug 14, 2020 5:10 pm Jebes ti mene sa tim govnima od nije ni muzika.
https://youtu.be/gEPmA3USJdI
Ja ne volim samo "turbo folk", to je sramota, a ne muzika, najveća bruka srpske muzike, inače slušam sve što mi se sviđa, nemam neki poseban pravac. Ispisaću kad sednem za komp deteljnije šta sam hteo o muzici.

Kako ste ljudi moji dragi? Ima li šta novo? Baš vas volim sve ovde, pravi ste! ;)

Loki se malo ređe javlja, ali kad se javi, to bude roman. :)

Naša nova drugarica Marta mi se čini baš kao draga, inteligentna, istrajna, emotivna, a sad već i mudrija osoba. Koliko sam shvatio, ona čita forum odavno, ali se registrovala između ostalog da bi uputila koju reč ovom konju, to jest meni. Hvala draga Marta. ;) Gle, ja sam dobro, i pazim se, radim, a počeo sam da se krećem i ne samo zbog posla, ali sam naravno oprezan. Evo petak, ja ne idem nigde, već sa burazerom u stanu pravim spisak za sutrašnju nabavku. Uozbiljujem se. :); Kao što sam rekao, mislim da mogu ovo bez stručne pomoći, ali ću 99posto kad se rasreretim obavezama, i preselim u grad, krenuti kod psihologa na razgovore/seanse. Imam 34 godine, još sam mlad, ali ne u cvetu mladosti, i moram ovo sve mudro da uradim. Znam da se može i sam. Moj drug, kog sam pominjao nedavno, je bio na heroinu više godina, doslovno je sam sve odradio. Majku nema odavno, a ocu je priznao da se drogirao, tek dve godine nakon skidanja, i to mu je delimično priznao, priznao mu je samo za trodone, a za heroin je porekao i tad kad mu je priznao da se drogirao, i ako sam ga ja ocinkao ćaletu za heroin nekih godinu dana pre nego što se on upustio u skidanje, a sad je čist nekih 8 godina.

Ja hvala Bogu nemam problema za koje bi mi trebali lekovi, ali ću da bih sve ovo temeljnije odradio, 99,9% uskoro krenuti psihologu.

Hahah, setih se jedne zajebancije:"Bolje da se isplačeš kod psihologa, nego da se smeješ kod psihijatra." :lol:

Čujemo se kasnije ako vas bude na forumu.

P.s. Ksanči, kad krećeš na godišnji?
Ne mogu da nađem vezu između čekanja tvog preseljenja u grad i odlaska na terapije.
Oduzimalo bi ti mnogo vremena ako bi krenuo sutra?
To mi ne zvuči uverljivo.
Uostalom, danas skoro svi rade preko skajpa, zbog korone.

Stope, čim si se sa nečim anestezirao, bez obzira na učestalost i supstancu, imaš problem(e). Da ne kažem šifre, jer vidim da se toga bojiš.
Nije mi jasan strah od tih šifri, zaista nije. Ali tu je možda tvoja neupućenost problem, pa ti psihijatriju povezuješ samo sa šizofrenijom, teškom kliničkom depresijom i možda bipolarnim poremećajem. Pa kao to nemaš i nisi za te lekare, a ni za lekove. Tvrdim da imaš šifre.
A o psihoterapijama ne znaš puno.
Ali dobro, sve su ti ovo ljudi rekli sto puta. Nisi spreman i gotovo.

Završila sam fax.
Ne znam šta da ti kažem. Opet mi kod tebe ta želja da se sad vratiš i završiš nije došla od tebe samog.

I šta te sada sprečava da se preseliš u grad?
Ja do posla putujem 30 do 45 minuta. Kolima.
Kad padne kiša u Beogradu i duže od toga. Sneg već parališe sve. Ti si valjda i pominjao da ti treba 20 minuta do grada.
Šta te sprečava da se preseliš i da živiš sam, a da na selu radiš preko dana?
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

StopBup wrote: Fri Aug 14, 2020 10:00 pm
licaninsasela wrote: Fri Aug 14, 2020 5:10 pm Jebes ti mene sa tim govnima od nije ni muzika.
https://youtu.be/gEPmA3USJdI
Ja ne volim samo "turbo folk", to je sramota, a ne muzika, najveća bruka srpske muzike, inače slušam sve što mi se sviđa, nemam neki poseban pravac. Ispisaću kad sednem za komp deteljnije šta sam hteo o muzici.

Kako ste ljudi moji dragi? Ima li šta novo? Baš vas volim sve ovde, pravi ste! ;)

Loki se malo ređe javlja, ali kad se javi, to bude roman. :)

Naša nova drugarica Marta mi se čini baš kao draga, inteligentna, istrajna, emotivna, a sad već i mudrija osoba. Koliko sam shvatio, ona čita forum odavno, ali se registrovala između ostalog da bi uputila koju reč ovom konju, to jest meni. Hvala draga Marta. ;) Gle, ja sam dobro, i pazim se, radim, a počeo sam da se krećem i ne samo zbog posla, ali sam naravno oprezan. Evo petak, ja ne idem nigde, već sa burazerom u stanu pravim spisak za sutrašnju nabavku. Uozbiljujem se. :); Kao što sam rekao, mislim da mogu ovo bez stručne pomoći, ali ću 99posto kad se rasreretim obavezama, i preselim u grad, krenuti kod psihologa na razgovore/seanse. Imam 34 godine, još sam mlad, ali ne u cvetu mladosti, i moram ovo sve mudro da uradim. Znam da se može i sam. Moj drug, kog sam pominjao nedavno, je bio na heroinu više godina, doslovno je sam sve odradio. Majku nema odavno, a ocu je priznao da se drogirao, tek dve godine nakon skidanja, i to mu je delimično priznao, priznao mu je samo za trodone, a za heroin je porekao i tad kad mu je priznao da se drogirao, i ako sam ga ja ocinkao ćaletu za heroin nekih godinu dana pre nego što se on upustio u skidanje, a sad je čist nekih 8 godina.

Ja hvala Bogu nemam problema za koje bi mi trebali lekovi, ali ću da bih sve ovo temeljnije odradio, 99,9% uskoro krenuti psihologu.

Hahah, setih se jedne zajebancije:"Bolje da se isplačeš kod psihologa, nego da se smeješ kod psihijatra." :lol:

Čujemo se kasnije ako vas bude na forumu.

P.s. Ksanči, kad krećeš na godišnji?
Stvarno se rese javljam u zadnje vreme. Ali nije namerno ili da sam se zasitio foruma nego prešao sam na novu radnu poziciju i to mi zahtjeva vise vremena koje moram da odvojim za posao. Čak i deo privatnog vremena mi oduzima jer sam shvatio najozbiljnije moguće ovo i ne želim da to prokockam. Plus sam društveni život podigao na visi nivo pa se češće družim i odlazim na kafe i piknike. Dobio i dvojicu novih kolega. Jedan je rođen u Beču, ali su mu mama i tata iz Bosne. Mlad dečko 21 godinu ima i zaljubljenik u dobra auta pa se i sa njim družim privatno.

Prija mi to novo okruženje i novi ljudi. Nisam imao niti jednu zamku ili iskušenje među njima jer su svi strejteri. Poneko pije alkohol kad se skupimo, ali ne često i nikako pod obavezno. I kad sve saberem osjećam se zaista ugodno među njima. Još je samo ostalo da skuvam onu devojku. Nismo išli na kafu jer ja nisam uspeo da se organizujem sa vremenom, a nisam hteo da propustim termin kod psihijatra. Tako da ćemo se danas popodne videti na zajedničkom okupljanju na roštilju kod Davida. Poželite mi sreću i hrabrost jer će mi trebati itekako.

Stope,
Ja sam završio srednju školu za Automatičara i studirao sam na nagovor majke nakon vojske Poreze i Carinu. Ali kako sam ja logičar i volim i odu mi samo prirodne nauke nakon godinu dana sam odustao. Jedini ispit koji sam dao je matematika i to bez učenja. Ono ostalo nije bilo šanse jer ja ne umem da sedim i učim na pamet, a ekonomiju zaista završava dupe a ne intelekt. I tako je to neslavno završilo. Kajem se sto nisam tad upisao ETF jer sam nakon učešća u ratu imao povlasticu da upišem bilo koji fakultet. Ali majka me nagovorila na ovo jer je imala štelu da me ubaci u Slobodnu carinsku zonu za dobru platu. Onda se desio 5ti oktobar i ta veza za posao je propala i ja sam izgubio entuzijazam i brzo i prekinuo studije.
U suštini ne kajem se jer već od 2003 godine radim posao koji volim i za koji sam se uostalom i školovao. I profesionalac sam u svom poslu i držim ga u malom prstu. Ovde recimo najmanje je bitna škola. Bitno je znanje, iskustvo i spretnost uz poznavanje jezika. To su predoslovi za napredak. Gleda se ceni i boduje rad i odnos prema njemu. A možeš i na vise pozicije i sa srednjom školom. Jedino sto srednja mora da bude bar približno Odgovarajuća zanimanju. Ne mogu sa mojom školom da budem bankar pa da sam najbolji bankar na svetu.
Firma mi sad takode nudi doškolovanje i to vagam da li da prihvatim. Razlog zašto vagam je sto bi uz posao morao dva dana nedjeljno da idem nakon posla do 10 uvece na predavanja plus jedan ceo dan u nedelji isto tako u školu. To je jako puno vremena i ne znam kako da uskladim sve. Sad i mogu, ali kad mi deca dođu da žive ovde skoro pa nemoguce. Tako da ću još odlučiti šta i kako dalje u vezi toga.

Liko,
Vidim da te uhvatila neka mini depresija ili je to samo dosada u pitanju. Imas previše slobodnog vremena sam sa sobom i to vodi naše umove u stalna preispitivanja. To je meni bilo do skoro. Moraš na neki način razbiti tu monotoniju. Znam da je to teško ugraditi na brodu u ograničenim sukobima ali nešto moraš smisliti. Ili da proširiš listu rutine pa da sto vise budeš zauzet u slobodno vreme.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Marta Tufna wrote: Sat Aug 15, 2020 9:16 am
StopBup wrote: Fri Aug 14, 2020 10:00 pm
licaninsasela wrote: Fri Aug 14, 2020 5:10 pm Jebes ti mene sa tim govnima od nije ni muzika.
https://youtu.be/gEPmA3USJdI
Ja ne volim samo "turbo folk", to je sramota, a ne muzika, najveća bruka srpske muzike, inače slušam sve što mi se sviđa, nemam neki poseban pravac. Ispisaću kad sednem za komp deteljnije šta sam hteo o muzici.

Kako ste ljudi moji dragi? Ima li šta novo? Baš vas volim sve ovde, pravi ste! ;)

Loki se malo ređe javlja, ali kad se javi, to bude roman. :)

Naša nova drugarica Marta mi se čini baš kao draga, inteligentna, istrajna, emotivna, a sad već i mudrija osoba. Koliko sam shvatio, ona čita forum odavno, ali se registrovala između ostalog da bi uputila koju reč ovom konju, to jest meni. Hvala draga Marta. ;) Gle, ja sam dobro, i pazim se, radim, a počeo sam da se krećem i ne samo zbog posla, ali sam naravno oprezan. Evo petak, ja ne idem nigde, već sa burazerom u stanu pravim spisak za sutrašnju nabavku. Uozbiljujem se. :); Kao što sam rekao, mislim da mogu ovo bez stručne pomoći, ali ću 99posto kad se rasreretim obavezama, i preselim u grad, krenuti kod psihologa na razgovore/seanse. Imam 34 godine, još sam mlad, ali ne u cvetu mladosti, i moram ovo sve mudro da uradim. Znam da se može i sam. Moj drug, kog sam pominjao nedavno, je bio na heroinu više godina, doslovno je sam sve odradio. Majku nema odavno, a ocu je priznao da se drogirao, tek dve godine nakon skidanja, i to mu je delimično priznao, priznao mu je samo za trodone, a za heroin je porekao i tad kad mu je priznao da se drogirao, i ako sam ga ja ocinkao ćaletu za heroin nekih godinu dana pre nego što se on upustio u skidanje, a sad je čist nekih 8 godina.

Ja hvala Bogu nemam problema za koje bi mi trebali lekovi, ali ću da bih sve ovo temeljnije odradio, 99,9% uskoro krenuti psihologu.

Hahah, setih se jedne zajebancije:"Bolje da se isplačeš kod psihologa, nego da se smeješ kod psihijatra." :lol:

Čujemo se kasnije ako vas bude na forumu.

P.s. Ksanči, kad krećeš na godišnji?
Ne mogu da nađem vezu između čekanja tvog preseljenja u grad i odlaska na terapije.
Oduzimalo bi ti mnogo vremena ako bi krenuo sutra?
To mi ne zvuči uverljivo.
Uostalom, danas skoro svi rade preko skajpa, zbog korone.

Stope, čim si se sa nečim anestezirao, bez obzira na učestalost i supstancu, imaš problem(e). Da ne kažem šifre, jer vidim da se toga bojiš.
Nije mi jasan strah od tih šifri, zaista nije. Ali tu je možda tvoja neupućenost problem, pa ti psihijatriju povezuješ samo sa šizofrenijom, teškom kliničkom depresijom i možda bipolarnim poremećajem. Pa kao to nemaš i nisi za te lekare, a ni za lekove. Tvrdim da imaš šifre.
A o psihoterapijama ne znaš puno.
Ali dobro, sve su ti ovo ljudi rekli sto puta. Nisi spreman i gotovo.

Završila sam fax.
Ne znam šta da ti kažem. Opet mi kod tebe ta želja da se sad vratiš i završiš nije došla od tebe samog.

I šta te sada sprečava da se preseliš u grad?
Ja do posla putujem 30 do 45 minuta. Kolima.
Kad padne kiša u Beogradu i duže od toga. Sneg već parališe sve. Ti si valjda i pominjao da ti treba 20 minuta do grada.
Šta te sprečava da se preseliš i da živiš sam, a da na selu radiš preko dana?
Ja sam do nedavno bio ponovo pri stvau da ću to sam, mislim sa mojima i prijateljima koji su se davno skinuli, a i sa strejt prijateljima koji znaju sve o meni, ali sam čuo da hvale ove kod kojih sam se zimus bio javio, pa odustao, a i u komšiluku su mi, pa se ponovo rodila ideja da bih ipak mogao da krenem. Sprečavaju me trenutno obaveze, a i moja odluka nije još skroz pala, još se kolebam.
Apsurdno bi mi bilo sad da odem kod državnog, i dobijem šifru, a skinuo sam se, i sve posledice kod kojih bi mi lekovi mogli pomoći su me prošle.
Nisam nikad imao neke druge poremećaje ponašanja sem zavisnosti. Sve psihijatrijske preglede, što zbog poslova, što zbog suda, jednom kad padoh sa travom sam glatko prolazio.
Iskreno, sramota bi me bilo i kod tih privatnih da moje ime piše da sam ja bio narkoman, drugačije je to kod vas koji ste pili, jer je to "društveno prihvativo". Mislim da ću se na kraju nakaniti ipak, smatram da bih kroz pola godine, godinu seansi, ipak mogao ovo temeljnije da odradim, nego kao što sada radim.
Još imam problem sa egom. Evo recimo u planinarskom društvu, imam u ekipi penzionisanu doktorku za bolesti zavisnosti, super sam sa njom, uvek se ispričamo kad se veremo, a nikad joj nisam rekao za moj problem. To o meni znaju samo baš najbliži.
U pravu si da ne znam puno o psihoterapijama, niko ne zna dok ne krene, ali tu stvarno vidim da bih se mogao unaprediti, i bolje raditi na sebi, nego sada što radim.

Liko, naravno da sam čovek za porodicu, zato i živim da nađem sebi srodnu dušu sa kojom ću osnovati porodicu.
Što se tiče fakulteta i doškolovavanja, ne razmišljam ja o tome zbog egzistencije, imam šta da radim i od čega da živim, samo meni lično bi značilo da imam papir sem gimnazije.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Sat Aug 15, 2020 1:04 pm
StopBup wrote: Fri Aug 14, 2020 10:00 pm
licaninsasela wrote: Fri Aug 14, 2020 5:10 pm Jebes ti mene sa tim govnima od nije ni muzika.
https://youtu.be/gEPmA3USJdI
Ja ne volim samo "turbo folk", to je sramota, a ne muzika, najveća bruka srpske muzike, inače slušam sve što mi se sviđa, nemam neki poseban pravac. Ispisaću kad sednem za komp deteljnije šta sam hteo o muzici.

Kako ste ljudi moji dragi? Ima li šta novo? Baš vas volim sve ovde, pravi ste! ;)

Loki se malo ređe javlja, ali kad se javi, to bude roman. :)

Naša nova drugarica Marta mi se čini baš kao draga, inteligentna, istrajna, emotivna, a sad već i mudrija osoba. Koliko sam shvatio, ona čita forum odavno, ali se registrovala između ostalog da bi uputila koju reč ovom konju, to jest meni. Hvala draga Marta. ;) Gle, ja sam dobro, i pazim se, radim, a počeo sam da se krećem i ne samo zbog posla, ali sam naravno oprezan. Evo petak, ja ne idem nigde, već sa burazerom u stanu pravim spisak za sutrašnju nabavku. Uozbiljujem se. :); Kao što sam rekao, mislim da mogu ovo bez stručne pomoći, ali ću 99posto kad se rasreretim obavezama, i preselim u grad, krenuti kod psihologa na razgovore/seanse. Imam 34 godine, još sam mlad, ali ne u cvetu mladosti, i moram ovo sve mudro da uradim. Znam da se može i sam. Moj drug, kog sam pominjao nedavno, je bio na heroinu više godina, doslovno je sam sve odradio. Majku nema odavno, a ocu je priznao da se drogirao, tek dve godine nakon skidanja, i to mu je delimično priznao, priznao mu je samo za trodone, a za heroin je porekao i tad kad mu je priznao da se drogirao, i ako sam ga ja ocinkao ćaletu za heroin nekih godinu dana pre nego što se on upustio u skidanje, a sad je čist nekih 8 godina.

Ja hvala Bogu nemam problema za koje bi mi trebali lekovi, ali ću da bih sve ovo temeljnije odradio, 99,9% uskoro krenuti psihologu.

Hahah, setih se jedne zajebancije:"Bolje da se isplačeš kod psihologa, nego da se smeješ kod psihijatra." :lol:

Čujemo se kasnije ako vas bude na forumu.

P.s. Ksanči, kad krećeš na godišnji?
Stvarno se rese javljam u zadnje vreme. Ali nije namerno ili da sam se zasitio foruma nego prešao sam na novu radnu poziciju i to mi zahtjeva vise vremena koje moram da odvojim za posao. Čak i deo privatnog vremena mi oduzima jer sam shvatio najozbiljnije moguće ovo i ne želim da to prokockam. Plus sam društveni život podigao na visi nivo pa se češće družim i odlazim na kafe i piknike. Dobio i dvojicu novih kolega. Jedan je rođen u Beču, ali su mu mama i tata iz Bosne. Mlad dečko 21 godinu ima i zaljubljenik u dobra auta pa se i sa njim družim privatno.

Prija mi to novo okruženje i novi ljudi. Nisam imao niti jednu zamku ili iskušenje među njima jer su svi strejteri. Poneko pije alkohol kad se skupimo, ali ne često i nikako pod obavezno. I kad sve saberem osjećam se zaista ugodno među njima. Još je samo ostalo da skuvam onu devojku. Nismo išli na kafu jer ja nisam uspeo da se organizujem sa vremenom, a nisam hteo da propustim termin kod psihijatra. Tako da ćemo se danas popodne videti na zajedničkom okupljanju na roštilju kod Davida. Poželite mi sreću i hrabrost jer će mi trebati itekako.

Stope,
Ja sam završio srednju školu za Automatičara i studirao sam na nagovor majke nakon vojske Poreze i Carinu. Ali kako sam ja logičar i volim i odu mi samo prirodne nauke nakon godinu dana sam odustao. Jedini ispit koji sam dao je matematika i to bez učenja. Ono ostalo nije bilo šanse jer ja ne umem da sedim i učim na pamet, a ekonomiju zaista završava dupe a ne intelekt. I tako je to neslavno završilo. Kajem se sto nisam tad upisao ETF jer sam nakon učešća u ratu imao povlasticu da upišem bilo koji fakultet. Ali majka me nagovorila na ovo jer je imala štelu da me ubaci u Slobodnu carinsku zonu za dobru platu. Onda se desio 5ti oktobar i ta veza za posao je propala i ja sam izgubio entuzijazam i brzo i prekinuo studije.
U suštini ne kajem se jer već od 2003 godine radim posao koji volim i za koji sam se uostalom i školovao. I profesionalac sam u svom poslu i držim ga u malom prstu. Ovde recimo najmanje je bitna škola. Bitno je znanje, iskustvo i spretnost uz poznavanje jezika. To su predoslovi za napredak. Gleda se ceni i boduje rad i odnos prema njemu. A možeš i na vise pozicije i sa srednjom školom. Jedino sto srednja mora da bude bar približno Odgovarajuća zanimanju. Ne mogu sa mojom školom da budem bankar pa da sam najbolji bankar na svetu.
Firma mi sad takode nudi doškolovanje i to vagam da li da prihvatim. Razlog zašto vagam je sto bi uz posao morao dva dana nedjeljno da idem nakon posla do 10 uvece na predavanja plus jedan ceo dan u nedelji isto tako u školu. To je jako puno vremena i ne znam kako da uskladim sve. Sad i mogu, ali kad mi deca dođu da žive ovde skoro pa nemoguce. Tako da ću još odlučiti šta i kako dalje u vezi toga.

Liko,
Vidim da te uhvatila neka mini depresija ili je to samo dosada u pitanju. Imas previše slobodnog vremena sam sa sobom i to vodi naše umove u stalna preispitivanja. To je meni bilo do skoro. Moraš na neki način razbiti tu monotoniju. Znam da je to teško ugraditi na brodu u ograničenim sukobima ali nešto moraš smisliti. Ili da proširiš listu rutine pa da sto vise budeš zauzet u slobodno vreme.
Nije me Loki depra klepila nego osciliram. Jebu me kiksevi na poslu. Nisu veliki ali dovoljno da me potope. U manje od misec dana danaas sam opet nesto zajeba. Zaboravija ugasit jednu pumpu pa je radila na prazno nekih pola sata. Zaboravija sondirat balastni tank da je prazan i eti ti meni odmah dan padne u vodu. Pisen o stanju u glavi i na brodu na onoj mojoj strani jer mi je iskreno pun kurac stopa opet sa svojim istim pricama.
A je. I zena i dica me spizdila. Sretan bija sta san izbjega soping al opet razmisljam sve sam u zivotu kod dice propustija. Nisan bija doma ni kad su propricali ni prvi zubi ni bicikl ni plivanje ni prvi dan vrtica ni prvi dan skole ni bozic i uskrs a ni rodendane sam uglavnom bija na brodu. Doden doma pa gledan slike i snimke svi sretni zadovoljni a mene nema nigdi. Al ajd s tom zrtvom sam se davno pomirija da cu sebi zivot zakiniti da njima bude ok. Samo da opalim jos ako zdravlje da jedno 10tak godina i ne bi vise. Normalno ako budem ziv. I sprovode i svatove sam sve moguce propustija. Kurvo se po svitu i sa curama ima doceke bozica novih godina uskrsa i eto. Srecom da nisam aids pokupija negdi. To me bog sacuva a jebava po najvecim zaristima aidsa. Zapadna afrika, indonezija, tajland, filipini, malezija, cila juzna amerika. Ni triper nije tije na mene. Ne bi moga navigat da sam nesta pokupija ka sifisilis ili aids. Protiv zute groznice sam cijepljen evo vec 20 tak godina, malarija me nije zakacila a rijetko pijem ta govna protiv malarije kad se ide u trope. A neda valja bog da rano ciknem. Oce da se patim do zadnjeg dana i to ce biti neka gadno bolna bolestina. Ni hep c neman kad se nisan fura ni turo nista u nos. Sve na foliju i sad reci da nisan bija pusac. E vidite da se more. Ako dop na foliju mozes ostaviti kako ne duhan. Zajebavam se. Tetovura se po africi i novom zelandu onako rucno po starinski pa ni tako nista nisam fasova. I u zatvoru u lepoglavi sam se tetovira sa jednon masinicom na cili zatvor pa nista od infekcije neke.
Ima malo i depre kad mi.moji posalju slike pa gledan pa ih slusan. A ja u vukojebini. Nije tolko strasno samo malo vise koncentracije i mozganja na poslu jer me to najvise spizdi. E si skuva malu? Ostavi se muskog drustva bar za sada. Prvo prioritet cura pa onda i kavica za radnim kolega. Ne spominji nikome da si danki da ne bi netko priko tebe skuplja bodove. Jednom sam se ja tako opeka na brodu. Sad zato ne ulazim u nikakve teske teme pigotovo kad ekipa povuce mulj. Te zvijeri koji tuku more godinama utope te i zlici vode ako im se nesto tako povjeris. Pazi sta pricas. Moj dobronamjeran savjet Loki. Ako nisam ovdi onda sam tamo di nema cendranja al uglavnom ja sam sebi cendram. Al ja smijen tu i tamo cendrati. Skuvaj tu malu pa ces vidit da ti vise nece nitko sa strane tribati. Normalno ako kliknete.
Post Reply