O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

E pa ljudovi, imam koječega da napišem, nakaniću se verovatno uskoro... No gde smo stali kad ja zadnji put pisah? Kod cigara, da. Njih nisam ostavio, niti sam pokušavao, ali hoću u skorijoj budućnosti, a što je bitnije, gudre nije bilo ni malo, a bio sam i pod stručnim nadzorom, i pod terapijom koja je izbačena pre 6 dana. Nadam se da ste bili dobri za vreme mog odsustva. Ja sam skoro pa super. ;) Eto toliko za sad od mene, pozdrav!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Pisi Stope, ali na spanskom 8-)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Gde si ti mala?

Znas sta? Primetio sam da otkad si se unormalila, cesce koristis tog smajlija. Neka, lepo ti stoji, otvara te u struku. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Na kojoj si terapiji bio? Za to ti ne treba inspiracija, a kladim se da zanima sve narkomane jednomesecni trik za skoro pa super stanje?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Pazi kad sam znao da ce neko prokomentarisati to "super stanje". I meni je pocelo da bode oci vec sutradan kad sam usao na forum. To je bio prvi dan, povratak kuci, pukla me je bila neka euforija taj dan, pa sam tako napisao. Naravno da nisam bas super. Vec sutradan poceo sam da razmisljam o realnim zivotnim problemima sa kojima moram da se pozabavim i uhvatim u kostac. Sad cu bar jos mecec, dva biti u "ilegali", bez nekog cimanja oko posla itd. Uradio sam dosta jesenas, nemam se sta sad cimati, imam samo da pokupim jedan dug...

Sad kad sam prosao ovo iskustvo, nekako mi se i ta prica o terapiji ne cini bas najzahvalnijom, moja terapija je bila moja terapija, terapija za moje stanje, a niko od nas mislim da nije bas u istom stanju, ali hajde. Prvo sam pio 10mg bensedina i 2mg rivotrila ujutru, a uvece 20mg bensedina i 4mg rivotrila. To je trajalo samo 3-4 dana, a onda sam prvo poceo postepeno da smanjujem rivotril, pa ga potpuno izbacio, pa sam smanjivao bensedin, a prekinuo sam i sa bensedinom kad sam bio na 5mg ujutru, i 5 mg uvece. Sve je bilo u dogovoru sa doktorkom, kod koje sam bio u ordinaciji otprilike jednom sedmicno. U stvari, samo rivotril sam krenuo sam da smanjujem, pa joj odmah rekao, cim sam imao priliku da odem kod nje, jer mi je terapija nakon 3-4 dana postala prejaka. Imao sam strava mladu doktorku, koju sam slusao k'o da mi je mama. U prvom razgovoru, mislim da sam ja bio malo uplasen, prvi put sam nekome koga ne znam pricao o svom drogiranju, pa mislim cak i da sam malo nesvesno preuvelicao svoje tadasnje stanje. Ja sam joj trazio ksalol za prvih 5 dana, ali nije htela da mi prepise, prepisala mi je to sto sam vec rekao. Bas nikakvih problema nisam imao kad sam ukinuo terapiju, ni sa raspolozenjem, ni sa snom. Drugi dan bez terapije, dok sam citao knjigu, primetio sam da su mi misli povremeno odlutavale, pa sam neke pasuse morao da procitam po 2 puta, ali ne bih to bas pripisivao terapiji, jer misli znaju uvek da odlutaju od fokusa.

Nemoj da mi kratis dane/mesece, samo na forumu me nije bilo skoro 2 meseca. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

xxxana wrote: Mon Jan 18, 2021 2:42 pm Pisi Stope, ali na spanskom 8-)
Haha, smejrm se ali iskreno nisam ukapirala foru
Što na španskom? :lol:
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Tue Jan 19, 2021 9:31 am Pazi kad sam znao da ce neko prokomentarisati to "super stanje". I meni je pocelo da bode oci vec sutradan kad sam usao na forum. To je bio prvi dan, povratak kuci, pukla me je bila neka euforija taj dan, pa sam tako napisao. Naravno da nisam bas super. Vec sutradan poceo sam da razmisljam o realnim zivotnim problemima sa kojima moram da se pozabavim i uhvatim u kostac. Sad cu bar jos mecec, dva biti u "ilegali", bez nekog cimanja oko posla itd. Uradio sam dosta jesenas, nemam se sta sad cimati, imam samo da pokupim jedan dug...

Sad kad sam prosao ovo iskustvo, nekako mi se i ta prica o terapiji ne cini bas najzahvalnijom, moja terapija je bila moja terapija, terapija za moje stanje, a niko od nas mislim da nije bas u istom stanju, ali hajde. Prvo sam pio 10mg bensedina i 2mg rivotrila ujutru, a uvece 20mg bensedina i 4mg rivotrila. To je trajalo samo 3-4 dana, a onda sam prvo poceo postepeno da smanjujem rivotril, pa ga potpuno izbacio, pa sam smanjivao bensedin, a prekinuo sam i sa bensedinom kad sam bio na 5mg ujutru, i 5 mg uvece. Sve je bilo u dogovoru sa doktorkom, kod koje sam bio u ordinaciji otprilike jednom sedmicno. U stvari, samo rivotril sam krenuo sam da smanjujem, pa joj odmah rekao, cim sam imao priliku da odem kod nje, jer mi je terapija nakon 3-4 dana postala prejaka. Imao sam strava mladu doktorku, koju sam slusao k'o da mi je mama. U prvom razgovoru, mislim da sam ja bio malo uplasen, prvi put sam nekome koga ne znam pricao o svom drogiranju, pa mislim cak i da sam malo nesvesno preuvelicao svoje tadasnje stanje. Ja sam joj trazio ksalol za prvih 5 dana, ali nije htela da mi prepise, prepisala mi je to sto sam vec rekao. Bas nikakvih problema nisam imao kad sam ukinuo terapiju, ni sa raspolozenjem, ni sa snom. Drugi dan bez terapije, dok sam citao knjigu, primetio sam da su mi misli povremeno odlutavale, pa sam neke pasuse morao da procitam po 2 puta, ali ne bih to bas pripisivao terapiji, jer misli znaju uvek da odlutaju od fokusa.

Nemoj da mi kratis dane/mesece, samo na forumu me nije bilo skoro 2 meseca. :)
Iskreno, svaka ti čast.

Ja ni ne nameravam da se skinem sa terapije (anksioznost, napadi panike, nesanica...) pa jednostavno ne mogu da trpim sve to (što reče jedan drugar "Ne mogu se ja više tako roštiljat po krevetu") i ne vidim poentu ni smisao.
U stvari ja posle 40+ nešto godina više smisao ničega ne vidim, pa sam tako "potonula" i prestala i da pokušavam da se skinem sa terapije (a htela sam, mislila da se vratim treninzima, da skratim: moje najveće dostignuće je bilo leto 2018. kada sam svako jutro na prazan stomak radila oko pola sata kardio vežbe. Onda sam malo "pojačala" treninge, skinula između 3 i 5 kg, nzm tačno, nije mi vaga precizna)
I sad ovako matora prosto nemam motivaciju...

Ali zato podržavam svakog ko ima.
Samo izdrži i počni malo sa brzim hodom i sklekovima u sobi, ne moraš ići u teretanu, ako imaš bajs, još bolje.

Pozdrav 👏👏👏👏👏
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Tue Jan 19, 2021 2:35 pm
xxxana wrote: Mon Jan 18, 2021 2:42 pm Pisi Stope, ali na spanskom 8-)
Haha, smejrm se ali iskreno nisam ukapirala foru
Što na španskom? :lol:
Zato sto je videla da sam pisao sa tobom, a ti si se pohvalila kako si naucila spanski.
Akkasha Come Back wrote: Tue Jan 19, 2021 2:44 pm
Samo izdrži i počni malo sa brzim hodom i sklekovima u sobi, ne moraš ići u teretanu, ako imaš bajs, još bolje.

Pozdrav 👏👏👏👏👏
Poceo sam sa trcanjem napolju i sklekovima u sobi jos pre 2 meseca, a u teretenu ne idem, mozda i krenem, ce vidimo, ali ovo mi je sasvim dosta. Nikad pre nisam trcao rekreacije radi, evo nedavno krenuh. Mislim jesam tracao na basketu itd, ali samo da sam trcao, nisam nikad pre do sada, i svidja mi se. Za bajs mi je sada hladno, a sobni nemam...

Ne znam sta da ti kazem. Mozda nisi ni svesna da ipak mozes bez terapije. Koliko sam te ja ispratio, pijes sanval, ksalol, a leponeks ne stalno, ali si ga pre uzimala stalno. Bilo bi dobro ako bi se za pocetak makar tog leponeksa skroz otarasila, to nije lek za spavanje, nego za psihoze...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Daj Stope ne koskari, kako grabis prostor za sebe neverovatno..
Ne, nije samo zato sto sam videla,
vec to citamo ovde non -stop.. Najave, pisanja, ponavljanja, recidive i “odlazim sa foruma”,
a spanski ne razumem
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Jan 19, 2021 4:08 pm Daj Stope ne koskari, kako grabis prostor za sebe neverovatno..
Ne, nije samo zato sto sam videla,
vec to citamo ovde non -stop.. Najave, pisanja, ponavljanja, recidive i “odlazim sa foruma”,
a spanski ne razumem
Necu ja sad da serem nesto tipa, postao sam drugi covek, bla, bla. Znam sve sta sam pisao, ne moras mi nabijati na nos.

Ne odlazim sa foruma! Eto! :P

Ne znam da pisem, niti citam spanski, ali kad ga cujem, razumem ga solidno, naucio od Kasandre. :D Tacnije od nje, i od Ljovisne, Esmeralde i "Zlobnice", to sam gledao kao klinac, pa poceo da razumem spanski prilicno...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply