O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

(šestica prelazi u 9, to je rešenje)

Nego...tko se kako osjeća... nešto mislim zašto jurim staru ekipu, evo ovde sam, gde sam bila 2005. I sve češće pričam o zatvoru, skontala sam zašto- ne zato što mi nedostaje zatvor, ne zato što je biti narkoman bilo zanimljivo, ne zato što sam nešto mnogo volela to društvo, već zato što sam tad bila mlada. Eh, kako prolazi to vreme...i jeste @licaninsasela u pravu, živim u prošlosti, u nekom sećanju i zadovoljavam se time što sam se uspela skinuti i ostati čista a u stvari ja se NE drogiram zato što se, ustvari još uvek drogiram, samo ne dopom nego lekovima i našla sam kombinaciju koja me šljaka.
Ali ja ne bih mogla drugačije. Neću da pijem alkohol, a ova terapija me održava u životu za koji nikad nisam našla dovoljno dobar SMISAO da bih ga mogla živeti "čista".

Eto, rekla sam. Shvatila. U pravu ste za sve.

Ali imam objašnjenje zašto sam tako reagovala na kritike, to je kako da se dobro izrazim, jedan moj stari trik : prvo kad upoznam nekog novog, ja se sa njim posvađam ( u prošlosti i pobijem) da vidim kakav je kao čovek. Jer u borbi (fizičkoj ili u svađi) čovek se najbolje pokazuje kakav je, da li je fer ili "udara nisko ispod pojasa" a to uštedi na vremenu jer se neki ljudi mogu pretvarati godinu dana, dve godine, par meseci, svejedno, poenta je da ovako odmah vidim što se kaže "s kim imam posla".

Ok, ima pomalo i potrebe za nekim respektom e na to sam navikla, u ovom ili onom svetu ("normalnom" ili narkomanskom) uvek su me ljudi poštovali, svugde sam važila za nekog "ko ima obraz".
Nikad nikoga nisam zajebala (osim ako je bilo u samoodbrani, kad vidim, a glupa nisam, da je neko isplanirao da me "izradi" onda ja prva izradim njega, samo u takvim slučajevima.

Sad sam sa malo reči mnogo rekla. Ne treba mene pritiskati, to nikuda ne vodi, treba me pustiti da ja sama kažem kad osetim potrebu ili jednostavno kada mi dođe, nekada se ne mogu izraziti, kao neka "blokada" što se recimo dešava piscima, a sebe mogu čak i u pisce svrstati, napisala sam jednu knjigu ali nisam uspela da je objavim, više i nije kod mene, kod mog profesora sociologije je ostala kad sam ja otišla da robijam, a pisala sam i hip hop tekstove i jedno vreme živela od toga.
Zato se valjda i ne brinem za finansijsku budućnost (evo odgovaram na pitanja zašto ne radim) ja se uvek dočekam na noge.
Pišem, crtam, prevodim, idem bakama u nabavke, pomažem u matematici jer sam završila Gimnaziju prirodno-matematički smer, sa svake strane "kaplje po malo", ništa za stalno ali rekoh- umem se snaći.

Sad mi je teško zbog Covida, ali nije nemoguće ništa.
Evo pre jedno 2 meseca se prijavim kao čistačica, dogovorim vreme i cenu, 50€ kod neke gospođe, i onda zovem ženu koja to radi a nesposobna je sama da nađe posao, onda to ide preko MENE- ja njoj obezbedim posao, ona ode, očisti, uzme 50€, završi, dođe kod mene i da meni 30€ a sebi zadrži 20, jer opet ću joj trebati a da bira ne može.

Sad znate i kako nisam parazit. Ne izlazim, šminku nemam, skromno živim, nikakvi hirevi, samo da se preživi.

Licaninsasela je jednom prilikom opisao ljude na socijalnoj pomoći koji uz to diluju metadon i izađu na 500€ mesečno, ja to neću da radim jer je to manje više isti krug ljudi iz sveta dopa. Ali poenta je da se može snalaziti.

Toliko od mene za večeras.
Što bi rekao Palefaced nekad "odjavljujem se za danas"
Pozdrav i laku noć :)
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

A Stope, nisam videla tvoj post, jeste to rešenje, bravo.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 24, 2021 11:08 pm
Treba se znati nositi i sa negativnim komentarima. Nisi samo ti dobijala negativne komentare, dobijao sam ih i ja iha-haj, nisam samo ja. Kasnije sam shvatio da su mi negativni komentari od nekih clanova znacili, i ja sam ranije dizao neki gard...

Gde mi je Xxxana? Xxxana kako si? :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by sanela »

Akkasha Come Back wrote: Wed Feb 24, 2021 11:06 pm

Ali imam objašnjenje zašto sam tako reagovala na kritike, to je kako da se dobro izrazim, jedan moj stari trik : prvo kad upoznam nekog novog, ja se sa njim posvađam ( u prošlosti i pobijem) da vidim kakav je kao čovek. Jer u borbi (fizičkoj ili u svađi) čovek se najbolje pokazuje kakav je, da li je fer ili "udara nisko ispod pojasa" a to uštedi na vremenu jer se neki ljudi mogu pretvarati godinu dana, dve godine, par meseci, svejedno, poenta je da ovako odmah vidim što se kaže "s kim imam posla".
Vrlo interesantna taktika. Nisam je nikad čula, ali ima smisla. :)
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

Hvala, Sanela :) Lični izum!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Jos uvek mi se desavaju oni padovi raspolozenja, ali zadnjih par puta to mi se desava preko dana, ne uvece, desilo mi se i danas. Nakon sat vremena, pocelo je da popusta, pa sam uzeo bajs, otvorio sezonu za ovu godinu, provozao se dobrim tempom, oznojao se fino, i onaj smor koji me sastavio je prosao.

Eto, nemam sta posebno da kazem, pa bar da podnesem neki mali izvestaj, jer volim da se oglasim na forumu. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

.
Last edited by xxxana on Sun Apr 11, 2021 3:34 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Thu Feb 25, 2021 9:20 pm Zanimljivo Akasa, mozda i ima smisla, ali sta to govori onda o nama?
Ako nam je svadja taktika za upoznavanje nekoga, na kojoj razini su nasi udarci?
Sto sam starija, mnogo vise cenim neku suzdrzanost, a za takve ljude bi izgledali kao budale sa takvim pristupom i u krajnjem slucaju iskulirani, pa gde ces nize..
Nemoj zajebavati. Ipak ti nisi djevojka odrasla u bloku zgrada di je nasilje i verbalni oblik nasilja bio kljucan za dobivanje povjetenja. Nije za tebe to.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Thu Feb 25, 2021 10:17 pm
xxxana wrote: Thu Feb 25, 2021 9:20 pm Zanimljivo Akasa, mozda i ima smisla, ali sta to govori onda o nama?
Ako nam je svadja taktika za upoznavanje nekoga, na kojoj razini su nasi udarci?
Sto sam starija, mnogo vise cenim neku suzdrzanost, a za takve ljude bi izgledali kao budale sa takvim pristupom i u krajnjem slucaju iskulirani, pa gde ces nize..
Nemoj zajebavati. Ipak ti nisi djevojka odrasla u bloku zgrada di je nasilje i verbalni oblik nasilja bio kljucan za dobivanje povjetenja. Nije za tebe to.
Aj malo, zivota ti...
Svako je odgovoran za sebe i boli me uvo kakav je ko, ja sam distancirana i kraj..
Vidim kako si se usrecio sa tim pristupom, pun si kvalitetnog okruzenja..
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Thu Feb 25, 2021 11:05 pm
licaninsasela wrote: Thu Feb 25, 2021 10:17 pm
xxxana wrote: Thu Feb 25, 2021 9:20 pm Zanimljivo Akasa, mozda i ima smisla, ali sta to govori onda o nama?
Ako nam je svadja taktika za upoznavanje nekoga, na kojoj razini su nasi udarci?
Sto sam starija, mnogo vise cenim neku suzdrzanost, a za takve ljude bi izgledali kao budale sa takvim pristupom i u krajnjem slucaju iskulirani, pa gde ces nize..
Nemoj zajebavati. Ipak ti nisi djevojka odrasla u bloku zgrada di je nasilje i verbalni oblik nasilja bio kljucan za dobivanje povjetenja. Nije za tebe to.
Aj malo, zivota ti...
Svako je odgovoran za sebe i boli me uvo kakav je ko, ja sam distancirana i kraj..
Vidim kako si se usrecio sa tim pristupom, pun si kvalitetnog okruzenja..
De malo prodrmaj zene na poslu da uspostavis kakav takav odnos s njima i da ti i nakon godine dana ne bude tesko raditi osnovne elementarne zivotne stvari poput ici sljakati ili prosetati cuku. Mozda da i njega prvo opizdis ili se posteno zagalamis pa shvatis tko je on. Ne seri ksana. A gora si od mimoze. Puno kvalitetnijeg okruzenja sam od tebe sreco. Puno. I sladeg. I bar imam ono sto ti silom oces imati a priroda ti nije dala. Od upisane djevojcice do bezvoljnog bica za zivotom. I zato ne seri meni o zivotu i kako s istim ophoditi. Nisam ti ja ovdje da ti pljescem bravo ksanice uskoro godisnjica. Cega?
Post Reply