O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Viktor89 wrote: Tue May 04, 2021 5:05 pm
xxxana wrote: Tue May 04, 2021 4:57 pm
Viktor89 wrote: Tue May 04, 2021 4:46 pm
Misliš da ću se raditi Ksalolom? Ne. Njegovo dejstvo bi mi odgovaralo sada. Poznajem sebe.

Pusti šta sam pisao. Niko ovde nije kontradiktoran i svi jasno znate kuda idete, je l'? Zavisnici smo. Ti prva ne znaš kuda ideš, a imaš opravdanje za sve što radiš kako ne treba. Nisi fer, samo da znaš.

Pisaću o svemu, kao i do sada. Neka se i sjebem, sjebao sam se. Nemam problem ni o tome da pišem. A ti?
To sto nisam pisala u momentu je bilo zato sto mi je bilo tesko, jer ni sama nisam mogla da prihvatim sta mi se desilo,a jos manje bih mogla trpeti gadjanja ovde, kakva sam vec prolazila, samo ti nisi prisustvovao, kazem situaciju sa majkom, budem gadjana i sa tim, cast izuzetcima tu
Da li si ti uvek bio fer?
Prema tebi? Nisam bio fer samo ako si nešto pogrešno shvatila. Nemaš hrabrost suočiti se, kada te neko pogodi. Dižeš gard, postaješ drska.
U cemu onda ja nisam fer?
Ne moze porodicom niko da me gadja, neka gadjaju mojim greskama mene licno
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Tue May 04, 2021 5:09 pm
Viktor89 wrote: Tue May 04, 2021 5:05 pm
xxxana wrote: Tue May 04, 2021 4:57 pm
To sto nisam pisala u momentu je bilo zato sto mi je bilo tesko, jer ni sama nisam mogla da prihvatim sta mi se desilo,a jos manje bih mogla trpeti gadjanja ovde, kakva sam vec prolazila, samo ti nisi prisustvovao, kazem situaciju sa majkom, budem gadjana i sa tim, cast izuzetcima tu
Da li si ti uvek bio fer?
Prema tebi? Nisam bio fer samo ako si nešto pogrešno shvatila. Nemaš hrabrost suočiti se, kada te neko pogodi. Dižeš gard, postaješ drska.
U cemu onda ja nisam fer?
Ne moze porodicom niko da me gadja, neka gadjaju mojim greskama mene licno
Objasnio sam ti sve. Tu nisi fer.

Par puta sam te pogodio, to znam. Nije bilo porodicom, za razliku od ovoga što pišeš. Tu si, takođe, reagovala na svoj način.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Viktor89 wrote: Tue May 04, 2021 5:14 pm
xxxana wrote: Tue May 04, 2021 5:09 pm
Viktor89 wrote: Tue May 04, 2021 5:05 pm
Prema tebi? Nisam bio fer samo ako si nešto pogrešno shvatila. Nemaš hrabrost suočiti se, kada te neko pogodi. Dižeš gard, postaješ drska.
U cemu onda ja nisam fer?
Ne moze porodicom niko da me gadja, neka gadjaju mojim greskama mene licno
Objasnio sam ti sve. Tu nisi fer.

Par puta sam te pogodio, to znam. Nije bilo porodicom, za razliku od ovoga što pišeš. Tu si, takođe, reagovala na svoj način.
Da, bas zato mi nije bilo jasno to sto pises o terapiji koju si pomenuo na mesec dana i nadam se da smo sada konacno to razjasnili
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Tue May 04, 2021 5:17 pm
Viktor89 wrote: Tue May 04, 2021 5:14 pm
xxxana wrote: Tue May 04, 2021 5:09 pm
U cemu onda ja nisam fer?
Ne moze porodicom niko da me gadja, neka gadjaju mojim greskama mene licno
Objasnio sam ti sve. Tu nisi fer.

Par puta sam te pogodio, to znam. Nije bilo porodicom, za razliku od ovoga što pišeš. Tu si, takođe, reagovala na svoj način.
Da, bas zato mi nije bilo jasno to sto pises o terapiji koju si pomenuo na mesec dana i nadam se da smo sada konacno to razjasnili
Može pojašnjenje? Konfuzan sam.
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Viktor89 »

Pobeže ;)
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Ne bezim nigde
Rekao si da ne mozes str. resavati problem, da ne bi skrenuo na kocku, pa si na alkoholu zbog toga dok ga ne resis, pa kada je alkohol glave dosao, onda bi po recept na mesec dana, a za mesec dana problem ne resavas
To me je zbunilo, kako bi tada nastavio resavati problem bez terapije, ako si vec rekao da ne mozes, sta bi tada popunilo to mesto
Oko toga je prica i nastala, ne znam gde nisam ispala fer
Viktor89
Posts: 557
Joined: Mon Mar 15, 2021 11:56 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Viktor89 »

xxxana wrote: Tue May 04, 2021 5:34 pm Ne bezim nigde
Rekao si da ne mozes str. resavati problem, da ne bi skrenuo na kocku, pa si na alkoholu zbog toga dok ga ne resis, pa kada je alkohol glave dosao, onda bi po recept na mesec dana, a za mesec dana problem ne resavas
To me je zbunilo, kako bi tada nastavio resavati problem bez terapije, ako si vec rekao da ne mozes, sta bi tada popunilo to mesto
Oko toga je prica i nastala, ne znam gde nisam ispala fer
Ok. Nisam očekivao da će se stvari oteti kontroli.

Razumeli smo se.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

E, dobro je da ste se vi razumeli pošto meni poenta čitavog foruma počinje da gubi smisao.
Pričate o nekim "gađanjima", nismo glineni golubovi niti je ovo takmičenje ko će koga češće i jače da pogodi, niti je smisao ikakvo međusobno "gađanje".

(Naprotiv)
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Makedonec »

Pozdrav Viktore, imao sam prilicno blizak susret sa alkoholom pa evo možda ti pomogne.
Moj kolega iz Makedonije s kim sam radio zajedno u Avganistanu dobio premeštaj u Irak i u konvojem u blizini Basre naleteli na zasedu, catvoro je poginulo a on jedva izvukao glavu, ranjen u butinu, ovo je 2014te.
Nakon što je izašao iz bolnice posle mesec dana negde projavio simptome PTSDa. situacija se jako brzo ugoršala i počeo je da pije svakodnevno do nesvesti, bukvalno je pio dok ne padne u komu, jer imao noćne more.
Ovo je trajalo skoro godinu dana i mislim da još koji mesec da bi potrajalo on bi preminuo.
Naterali smo ga da se leči i odneli ga u privatnu kliniku na neuropsihijatriju.
Potvrdili su mu PTSD i ostavili ga na bolničko lekovanje nedelju dana, još od drugog dana su krenuli krize, mi nismo gledali ali doktor nam je pričao, znojenje, deluzije, vrištanje, plakanje i napade drhtavice slične na epi napade.
Dobijao celo vreme vitaminske inekcije i intravenozno dijazepam, nakon nedelju dana otpuste ga iz bolnice bio u prilicno dobrom stanju zdravstno, (prilicno dobro za razliku od prije) i dobio terapiju samo vitamine, B-kompleks i dijazepam 2 puta na dan po pet miligrama.
Drzali ga na tu terapiju tri sedmice, i posle su polako smanjivali još dve sedmice.
Išao takodje tri puta nedeljno kod psihijatra i na AA sastanke skoro svakog dana na početku a posle po dva, tri puta nedeljno.
Pričao da mu Dijazepam pomogao neverovatno dok je imao krize, i posle isto od dijazepama je mogao da zaspije.
Do dan danas je trezan, ide jednom mesečno kod psihijatra i povremeno na AA sastanke.
Raspisao sam se, ali baš sam hteo u detalje da dolovim celu priču da imaš dobar prikaz.
nadam se da ce ti možda bilo šta od ovo pomogne, mogu da ga pitam za sve ako te nešto interesuje.
Sretno
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Akkasha Come Back wrote: Tue May 04, 2021 6:28 pm E, dobro je da ste se vi razumeli pošto meni poenta čitavog foruma počinje da gubi smisao.
Pričate o nekim "gađanjima", nismo glineni golubovi niti je ovo takmičenje ko će koga češće i jače da pogodi, niti je smisao ikakvo međusobno "gađanje".

(Naprotiv)
Ovde ce uvek dolaziti do nesporazuma, jer prosto nije isto kao kada pricamo licem u lice i ne mozemo sve uvek lepo objasniti
To je valjda u redu
Post Reply