O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Mon Jan 20, 2020 11:24 pm
StopBup wrote: Mon Jan 20, 2020 5:28 pm
xxxana wrote: Sun Jan 19, 2020 11:32 pm

Za zagrljaj i mamu sam te potpuno shvatila.. O da, tesko je..
Videcemo sutra..
Svaka istina je bolja od laži i prećutkivanja u ovoj našoj borbi, a naravno i u životu generalno. To sam ja dobro osetio na svojoj koži. Samo sa potpunom iskrenošću sami sa sobom i sa svojim bližnjima ćemo uz naš trud, podršku i razumevanje bliskih ljudi i božju pomoć doći do izlečenja/rešenja.
Meni je znatno lakše, i bolje se osećam otkad sam potpuno iskren sam sa sobom i sa svojima.
Meni je danas slava, stric(tatin brat od ujaka) je stigao još juče na slavu, prespavao, bio danas na doručku, pa posle otišao dalje kod drugih na slave. Kad smo doručkovali, on, ćale i ja, krene on da se čudi, i da me pita zašto sam se vratio na selo, kad sam imao dobar posao u gradu. Vidi od da nešto nije bilo kako treba. Ja reko "E čiča(tako ga zovem), bilo je nekih ozbiljnih problema.". Odmah me pitao o kojim se problemima radi, ja sam mu odgovorio, i priznao sve, da sam se drogirao i pio skoro 20 godina, uz povremene prestanke, sa tim da sam se poslednjih preko 5 godina svog majmunisanja najintenzivnije drogirao i navukao, da nisam mogao da radim i funkcionišem normalno bez svoje doze otrova. Baš smo lepo popričali, dao mi je neke dobre savete i naravno skroz me podržao u mojoj odluci da problem nastavljam da rešavam uz pomoć psihologa, jer sam kad sam se lečio, kao što sam već pisao, ponovo sam počinjao da kenjam po svom životu čim malo duže napravim balans u životu i krenem normalno da živim.
Hoću reći da sem ukućana, mislim da je najbolje da i bliski rođaci i prijatelji treba da budu upoznati sa našim problemom, kako bi nas bolje razumeli, i kako bi mogli da nam pomognu i pruže adekvatnu podršku tokom lečenja.
Srećno Ksanči! Ma biće to sve dobro! ;) Napravi plan, veruj u sebe, bori se i "progledaćeš"!
Ti stope imas tako jaku pricu da se samo ponavljas i sve je isto ka i prije pola godine. Prica je taka da boli glava. Ti ako i kad se pocnes mijenjati nova prica ce biti potpuno drukcija od ove sta sad pricas. Ko pokvareni kazetofon se ponavljas. Jebiga tvoj tekst je javan i ja si dao truda da procitam. Nista nazalost novo nisam procita. Kuzis? I gledam ja sebe i radim na sebi tako da mi to ne moras ponavljati.
Opušteno, Like, volim da se raspričam, i prepričam kad mi se desi nešto što mislim da je pozitivno, u stvari jeste sigurno pozitivno. Mogao sam da skratim tekst, ali eto prepričah razgovor sa stricem od reči, do reči malte ne.

Laku noć ljudi! :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Mon Jan 20, 2020 11:06 pm I nemoj mi rec da ne mozes ksanci.. Sad si vidila sta znaci kada pobijedis sebe i svoje strahove. Ne smijes sada stati na tome i zabiti se u sobu. Sad lijepo svaki dan pomalo pricaj sa mamom. Nije njoj sada lako.. Teze jpj je nego tebi. Jednostavno moraš sad nastaviti. Vidila si sta znaci obican zagrljaj. To sutra opet ponovi. Mama ti mora biti najveci oslonac uz tatu. Vidim sa starim to sbe ide. Znaci ukljucit mamu skroz u svoj problem. Znam, nije lako ali ovo sta si napravila je super teslko bilo pa si ipak uletila u to. Znaci da si sama sebi dokazala da mozes. Zapamti moje rijeci: jaka si i mozes ako hoces i brdo odvaliti. Znaci ne zelim cuti ovdje da nesto ne mozes. Znas da onda popizdim i sve ode u vrazju mater. Ajde ajde ka hrabra Merida. Gledala si taaj crtic?
Razumem i nije mi tesko :)
Zapamtila..
Nije mi lako ni sad, ali dobro mi je u sustini sto jesam..
Ne znam ni da li bih ovo ovako brzo napravila da mi nije vas ovde.. Da ne verujes,ali uticali ste na mene
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Tue Jan 21, 2020 7:49 am
licaninsasela wrote: Mon Jan 20, 2020 11:06 pm I nemoj mi rec da ne mozes ksanci.. Sad si vidila sta znaci kada pobijedis sebe i svoje strahove. Ne smijes sada stati na tome i zabiti se u sobu. Sad lijepo svaki dan pomalo pricaj sa mamom. Nije njoj sada lako.. Teze jpj je nego tebi. Jednostavno moraš sad nastaviti. Vidila si sta znaci obican zagrljaj. To sutra opet ponovi. Mama ti mora biti najveci oslonac uz tatu. Vidim sa starim to sbe ide. Znaci ukljucit mamu skroz u svoj problem. Znam, nije lako ali ovo sta si napravila je super teslko bilo pa si ipak uletila u to. Znaci da si sama sebi dokazala da mozes. Zapamti moje rijeci: jaka si i mozes ako hoces i brdo odvaliti. Znaci ne zelim cuti ovdje da nesto ne mozes. Znas da onda popizdim i sve ode u vrazju mater. Ajde ajde ka hrabra Merida. Gledala si taaj crtic?
Razumem i nije mi tesko :)
Zapamtila..
Nije mi lako ni sad, ali dobro mi je u sustini sto jesam..
Ne znam ni da li bih ovo ovako brzo napravila da mi nije vas ovde.. Da ne verujes,ali uticali ste na mene
Zasluge su najvise tvoje. Nemoj sad stati na tome. Sad se opet ponovi sa mamom. Uz caffe pricaj sa mamom sve sta ti padne napamet. Svaki put joj reci nesto sto ti je izrazito tesko i na srcu ti stoji. Tako ces se " prazniti" i svaki puta ces se osjecati zadovooljnija. Ako mislis da si spremna da spustas to govno od tablete, ukljuci mamu u to. Kontaj da je ona laik u svemu tome, a opet te moze u necemu dobrom posavjetovati. I ona je bila mlada. Pokusaj svaki put nakon razgovora da ju zagrlis jer je ka i za tebe i njoj to novost. Zagrljaj cini cuda. Vjerujem da si nakon razgovora bila puna pozitivne energije. E sad ta energija brzo splasne( ko rad na dopu) i moras traziti nacine da ju opet postignes. Znaci razgovorom koji ti tesko pada sa mamom ces to postici. Takoder gledaj na to ka na trening i tada ce ti ovi razgovori jednog dana postati rutina. Ali sad nema druge nego da se tjeras. Ponavljam, znam da ti jr tesko i crnjak ali ne smijes sad prestati nego moras nastaviti sa pricanjem. Bit ce puno plakanja i suza ali sva ta govna sta su u tebi moraju izaci vanka. Kroz jedan duzi period ces izgraditi odnos sa mamom da ona nije stara cangrizava vjestica nego tvoja prijateljica i kojoj ces imati veliki oslonac i povjerenje. Nemoj se voditi mislju da je nekom vani stalo do tebe vise nego tvojima, na kraju vidis i sama da njih nema nigdje kad si u kurcu. Imas obitelj i evo mogu reci par ljudi anonimusa ovdje koji ti zele dobro. Neko na ljepsi nacin ti govori neko, ustvari ja, na onaj nacin sta nije bas ugodan. Eto zasluzila si sad i od mene koju toplu rijec al ne budes li nastavila sad ici pravim putem brzo se ploca okrene. Ides znaci k cilju sad da sa mamom izgradis pravi i zdravi odnos a ne da moras mamu izbjegavati i bjezati od nje. Razumila?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Mon Jan 20, 2020 11:31 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 20, 2020 11:24 pm
StopBup wrote: Mon Jan 20, 2020 5:28 pm

Svaka istina je bolja od laži i prećutkivanja u ovoj našoj borbi, a naravno i u životu generalno. To sam ja dobro osetio na svojoj koži. Samo sa potpunom iskrenošću sami sa sobom i sa svojim bližnjima ćemo uz naš trud, podršku i razumevanje bliskih ljudi i božju pomoć doći do izlečenja/rešenja.
Meni je znatno lakše, i bolje se osećam otkad sam potpuno iskren sam sa sobom i sa svojima.
Meni je danas slava, stric(tatin brat od ujaka) je stigao još juče na slavu, prespavao, bio danas na doručku, pa posle otišao dalje kod drugih na slave. Kad smo doručkovali, on, ćale i ja, krene on da se čudi, i da me pita zašto sam se vratio na selo, kad sam imao dobar posao u gradu. Vidi od da nešto nije bilo kako treba. Ja reko "E čiča(tako ga zovem), bilo je nekih ozbiljnih problema.". Odmah me pitao o kojim se problemima radi, ja sam mu odgovorio, i priznao sve, da sam se drogirao i pio skoro 20 godina, uz povremene prestanke, sa tim da sam se poslednjih preko 5 godina svog majmunisanja najintenzivnije drogirao i navukao, da nisam mogao da radim i funkcionišem normalno bez svoje doze otrova. Baš smo lepo popričali, dao mi je neke dobre savete i naravno skroz me podržao u mojoj odluci da problem nastavljam da rešavam uz pomoć psihologa, jer sam kad sam se lečio, kao što sam već pisao, ponovo sam počinjao da kenjam po svom životu čim malo duže napravim balans u životu i krenem normalno da živim.
Hoću reći da sem ukućana, mislim da je najbolje da i bliski rođaci i prijatelji treba da budu upoznati sa našim problemom, kako bi nas bolje razumeli, i kako bi mogli da nam pomognu i pruže adekvatnu podršku tokom lečenja.
Srećno Ksanči! Ma biće to sve dobro! ;) Napravi plan, veruj u sebe, bori se i "progledaćeš"!
Ti stope imas tako jaku pricu da se samo ponavljas i sve je isto ka i prije pola godine. Prica je taka da boli glava. Ti ako i kad se pocnes mijenjati nova prica ce biti potpuno drukcija od ove sta sad pricas. Ko pokvareni kazetofon se ponavljas. Jebiga tvoj tekst je javan i ja si dao truda da procitam. Nista nazalost novo nisam procita. Kuzis? I gledam ja sebe i radim na sebi tako da mi to ne moras ponavljati.
Opušteno, Like, volim da se raspričam, i prepričam kad mi se desi nešto što mislim da je pozitivno, u stvari jeste sigurno pozitivno. Mogao sam da skratim tekst, ali eto prepričah razgovor sa stricem od reči, do reči malte ne.

Laku noć ljudi! :)
Ako ti se da pokusaj se vratiti dva do tri mjeseca i provitati sve sta si pisao. I sam ces viditi da je sve isto samo drukcije zapakirano. Ovo sta je napravila ksana vrijedno je zlatne medalje. Ono sta se kod nje prvo vidi je koliko je sve to tesko i svjesnost problema. Kod tebe je sve to na hop cup lagano. Prico sam ovo prico sam ono. Ma sve super ide. Iz iskustva znam bio covjek ka ja, bio veseljk i zajebant, bio sportas, bio bogat, kad se nacme sebe i napravi prvi pravi korak to je toliko izrazajno, puno emocija, izmjesanih osjecaja, straha, boli i srece. , a to nista ne vidim kod tebe. Jedino ako si ti fenomen pa sve te naoko male stvari bez problema preskaces, a kp to preskace tu nema srece. Zato i govorim da si neiskren. Kazem ovdje bi se ocrtalo da si usa u srz problema. A kod tebe se ne vidi taj novi ti. Kako si prico prije par miseci tako pricas i sad. Ja ili sam corav ili ogranicen pa ne vidim to sta vidim kod ksane mada je ona jos i na subu sta joj otezava situaciju. Nemoj misliti da sam zlonamjeran, kamo srece da si nekog od ovdi poslusa ali nisi i sam sebe tjesis da radis nesto dobro za sebe. Reka mi je Edi da je najbolje da te skinem sa kicme jer te i on provalio ali nadan se da ces ipak kreniti ksaninim stopama. Nemoj trosit rijeci uzalud ako nemas sta pametno za reci. Jebo psihoterapiju kad je ona miljama od teebe. A ako mislis da trebam gledati sebe, to radim, a ovo je samo usputno uz caj dok se ne ohladi. Napravija sam neki domaci miks od metvice, kadulje, majcine dusice i pomijeso indijski caj i sve to. Nije los za ovo zimsko vrijeme.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Tue Jan 21, 2020 10:41 am
StopBup wrote: Mon Jan 20, 2020 11:31 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 20, 2020 11:24 pm

Ti stope imas tako jaku pricu da se samo ponavljas i sve je isto ka i prije pola godine. Prica je taka da boli glava. Ti ako i kad se pocnes mijenjati nova prica ce biti potpuno drukcija od ove sta sad pricas. Ko pokvareni kazetofon se ponavljas. Jebiga tvoj tekst je javan i ja si dao truda da procitam. Nista nazalost novo nisam procita. Kuzis? I gledam ja sebe i radim na sebi tako da mi to ne moras ponavljati.
Opušteno, Like, volim da se raspričam, i prepričam kad mi se desi nešto što mislim da je pozitivno, u stvari jeste sigurno pozitivno. Mogao sam da skratim tekst, ali eto prepričah razgovor sa stricem od reči, do reči malte ne.

Laku noć ljudi! :)
Ako ti se da pokusaj se vratiti dva do tri mjeseca i provitati sve sta si pisao. I sam ces viditi da je sve isto samo drukcije zapakirano. Ovo sta je napravila ksana vrijedno je zlatne medalje. Ono sta se kod nje prvo vidi je koliko je sve to tesko i svjesnost problema. Kod tebe je sve to na hop cup lagano. Prico sam ovo prico sam ono. Ma sve super ide. Iz iskustva znam bio covjek ka ja, bio veseljk i zajebant, bio sportas, bio bogat, kad se nacme sebe i napravi prvi pravi korak to je toliko izrazajno, puno emocija, izmjesanih osjecaja, straha, boli i srece. , a to nista ne vidim kod tebe. Jedino ako si ti fenomen pa sve te naoko male stvari bez problema preskaces, a kp to preskace tu nema srece. Zato i govorim da si neiskren. Kazem ovdje bi se ocrtalo da si usa u srz problema. A kod tebe se ne vidi taj novi ti. Kako si prico prije par miseci tako pricas i sad. Ja ili sam corav ili ogranicen pa ne vidim to sta vidim kod ksane mada je ona jos i na subu sta joj otezava situaciju. Nemoj misliti da sam zlonamjeran, kamo srece da si nekog od ovdi poslusa ali nisi i sam sebe tjesis da radis nesto dobro za sebe. Reka mi je Edi da je najbolje da te skinem sa kicme jer te i on provalio ali nadan se da ces ipak kreniti ksaninim stopama. Nemoj trosit rijeci uzalud ako nemas sta pametno za reci. Jebo psihoterapiju kad je ona miljama od teebe. A ako mislis da trebam gledati sebe, to radim, a ovo je samo usputno uz caj dok se ne ohladi. Napravija sam neki domaci miks od metvice, kadulje, majcine dusice i pomijeso indijski caj i sve to. Nije los za ovo zimsko vrijeme.
Sasvim je nebitno šta ti misliš, naročito što ne čitaš šta ti odgovaram.
Ja da idem na bup kao Ksana neću, a ostalo što se tiče razgovora sam uradio pre nje, i svaki dan pričam sa mojima. Drago mi je zbog nje što je napravila taj korak, jer to baš puno znači, a i razumem je što još nije spremana bup da ostavi. Ako misliš da mi je lako varaš se, naravno da mi je teško, i naravno da mi bude i lakše kad napravim neke korake.
Ne vidim svrhu da te ubeđujem koliko sam svestan problema, a i onako je za mene jedino bitno da sam ja svestan svog problema, dobro, naravno i moji ukućani.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Zasto pricas gluposti o vracanju na sub. Nisam ja to rekao. I zasto bi iso na sub kad si ga se rijesia. Nemoj kenjati o subu. A sad ovo drugo. Prica ti je svaki dan ista. Dao sam si truda i cita sta si pisao. Najvise sam se zaustavio tamo di si isto slatkorjecivo pisa a bio si na subu ili dopu. Posli si prizno da si pa ali se to po onome sta si pisa nije dalo naslutiti. Kako da ja sad znam da nije isto.i sad. Znam sta ces reci sad. Ako ne zelim da te citam da te preskocim. Ne mogu zato sta sve javno pise. Jednom kadvslazes, moras znati da se to tesko zaboravlja. Neko ce ti to prije zaboraviti i oprostiti. Jebiga ja tako ne mogu. Tek kad vidim da pises prave stvari onda mogu da razmislim dal si iskren ili i dalje pises u prazno. Stavi sebe u situaciju da te netko laze dugo vremena i kako bi ti gledo na to. Nije dovoljno samo priznati laz. Zao mi je al tako gledam na to
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Zasto pricas gluposti o vracanju na sub. Nisam ja to rekao. I zasto bi iso na sub kad si ga se rijesia. Nemoj kenjati o subu. A sad ovo drugo. Prica ti je svaki dan ista. Dao sam si truda i cita sta si pisao. Najvise sam se zaustavio tamo di si isto slatkorjecivo pisa a bio si na subu ili dopu. Posli si prizno da si pa ali se to po onome sta si pisa nije dalo naslutiti. Kako da ja sad znam da nije isto.i sad. Znam sta ces reci sad. Ako ne zelim da te citam da te preskocim. Ne mogu zato sta sve javno pise. Jednom kadvslazes, moras znati da se to tesko zaboravlja. Neko ce ti to prije zaboraviti i oprostiti. Jebiga ja tako ne mogu. Tek kad vidim da pises prave stvari onda mogu da razmislim dal si iskren ili i dalje pises u prazno. Stavi sebe u situaciju da te netko laze dugo vremena i kako bi ti gledo na to. Nije dovoljno samo priznati laz. Zao mi je al tako gledam na to
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nemanjayxc »

Pozdrav ljudi citao sam vas ovih dana na temi pravilan nacin pa se registrovah napokon.
Ja sam trenutno na 5mg bupa pa za dva dana prelazim na 4mg.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Tue Jan 21, 2020 11:51 am Zasto pricas gluposti o vracanju na sub. Nisam ja to rekao. I zasto bi iso na sub kad si ga se rijesia. Nemoj kenjati o subu. A sad ovo drugo. Prica ti je svaki dan ista. Dao sam si truda i cita sta si pisao. Najvise sam se zaustavio tamo di si isto slatkorjecivo pisa a bio si na subu ili dopu. Posli si prizno da si pa ali se to po onome sta si pisa nije dalo naslutiti. Kako da ja sad znam da nije isto.i sad. Znam sta ces reci sad. Ako ne zelim da te citam da te preskocim. Ne mogu zato sta sve javno pise. Jednom kadvslazes, moras znati da se to tesko zaboravlja. Neko ce ti to prije zaboraviti i oprostiti. Jebiga ja tako ne mogu. Tek kad vidim da pises prave stvari onda mogu da razmislim dal si iskren ili i dalje pises u prazno. Stavi sebe u situaciju da te netko laze dugo vremena i kako bi ti gledo na to. Nije dovoljno samo priznati laz. Zao mi je al tako gledam na to
Ja kad sam bio neiskren, ti si tad bio pod zabranom na forumu, tako da tebe nisam ni lagao. Mada nema to veze, moja neiskrenost na forumu, je trajala od sredine oktobra, pa do negde sredine novembra, nebitno, a uzrok tome je bila pre svega neiskrenost sa samim sobom, a ne da bih ja nekoga slagao, to je apsurd, zašto bi ovde bilo ko gledao nekoga da slaže, neiskrenost u mom slučaju je bila stoti put ti ponavljam uzrokovana neiskrenošću sa samim sobom, odbijao sam da prihvatim neko vreme da sam se recidivirao, pa sam pisao gluposti. Brzo sam uvideo da grešim, i da to ne vodi nigde, a potom sam dobio prvi "šamar" od Ninočke, pa od Xxxane, pa sam se brzo "vratio na Zemlju". U ostalom, ovo je forum zavisnika, tako da ja lično nikom neki loš period pisanja ne pamtim za zlo. Bup sam uzeo samo jednom, sećam se kao juče, bio je 3.-i novembar, jer nisam mogao da nađem dop, uzeo malo, pa sam to predveče i noć pisao gluposti, a i svi su tad znali da sam na bupu. Kasnije sam još 2 puta uzeo dop, ali se tada nisam raspisivao, nije mi imalo smisla, šta ima da se raspisujem na dopu. Ja inače volim lepo da pišem, takav sam prirodno, jesam dosta trabunjao, ali sam završio sa tim jer nema od trabunjanja na ovom forumu ništa...
Kao što rekoh, od pre neki dan gledam da u glavnom pišem konkretne stvari, kao to kad sam otišao kod psihologa da napravim neki uvod i pripremu za te seanse.
Opis mog jučerašnjeg razgovora sa stricem u opšte nije bio besmislen, možda eto nisam trebao tako detaljno da prepričavam taj razgovor, ali opet, nema veze. Nema tu ništa loše...
Sa mojima pričam skoro svaki dan o svojoj zavisnosti, a sa mamom se svaki put i izgrlim u zadnje vreme, jer se ne viđamo svaki dan, ona je u gradu, a ja još uvek na selu, ali znači puno i meni i njoj to što pričamo kad se vidimo.
Pisaću naravno o daljim koracima i napretku. Sad sam u nekoj stagnaciji. Držim se posla najviše, i tako guram, mada počeo sam češće da se družim, i to je neki napredak, sem posla, akriviram se i društveno polako...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Jan 21, 2020 7:49 am
Razumem i nije mi tesko :)
Zapamtila..
Nije mi lako ni sad, ali dobro mi je u sustini sto jesam..
Ne znam ni da li bih ovo ovako brzo napravila da mi nije vas ovde.. Da ne verujes,ali uticali ste na mene
Super Ksanči, jedan bitan korak je napravljen, osećaš olakšanje, ali nema opuštanja.
Odličan je ovaj forum, uvek se nađe neko da ti kaže pravu stvar, i da te navede da razmisliš, i da te natera da preduzmeš neke korake. Za to je po meni Frajla doktor, ali ne podcenjujem ni ostale naravno.
I ti si dosta pozitivno uticala na mene zadnjih 10-15 dana, opasna si ti! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply