O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Evo da opisem trenutno stanje. Po prirodi klasa pesimist al evo posto san sad tu di jesam pokusavam manje kukati. Kako. Rutinu vatam. Dizanje u 7 i 20. Higijena wc. Dolazenje k sebi do 10 do 8. Odem raditi. Imam kadeta al od kurca mali popio svu pamet svita jer je zavrsija faks a ne zna di je prova di je krma. Nema veze. Reka sam ko mu jebe mater. Od mene na lijepe oci sigurno nece dobiti znanje i iskustvo. I tako do 12 letam po cilon brodu. Sondiraj tankove balasta pa puni pa opet sondiraj pa zajeb pa puni pa sondiraj i tako se naletam prije podne samo po stepenicama par kilometara. Brod 9 katova bog te jebo ne noge da ne osjetim nego neznam di mi je glava di guzica a potrcko koji bi ovo triba znati drka kurac na mostu sa barbom. Neka. U 12 dodem u kabinu uzmem biljeznicu uzmem netos i sve prepisem sta sam radio. Od bacanja sondi do pisanja uz vjetar. Onda tusiranje. Onda klopa. Sad odrijemo sat vremena nekih. Sad cu zvati moje jer smo na istom satu od danas. Muzika tiho svira. Razapeo konope roba se susi na sve strane. S apsolutno nikim u slobodno vrijeme se ne druzim. Samo u prolazu u stilu kakav ti je net e si zva doma. U principu nit zelim ljude upoznavati. Vidim ga ovaj ugovor i mozda vise nikad. Ovo se odnosi na base ljude. Casnike i asistente i kadete. Ostali su filipinci. E si njima moras biti dobar inace zamjeri se jednom bacit ce te navecer u more. Njih kupim sa pivom ili sokom a u principu ljudi su puno bolji od nasih govana. E onda u osam navecer ista pjesma do 12. Pa tusiranje pa sta sam radio pa pranje robe pa nesto pojedem. Dam si pol sata svaki dan pa ocistim kabinu. Nekako mi ispod casti da mi to dolazi raditi stewart. Reko mu nemoj molim te sam cu sve cistiti i prati. Popijem limunadu bas sada. I eto to je to. Nekome bezveze al meni sve ovdje. Da nema rutine oso bi u krasnu picku materinu. I pratio jucer na poslu ligu prvaka. Cini mi se da opet plutamo. Da ne plovimo. Tempiraju vrime sutra za ukrcaj tereta. Idem ljudi zvati moje malo.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Marta Tufna wrote: Sat Aug 08, 2020 5:35 pm

Stope, koji si test radio?
Nisam čula da postoji neverbalni test koji može da izmeri inteligenciju veću od one koja je najviša u Mensi.
To je bilo još dok sam išao u gimnaziju. Od svih koji smo se prijavili, nas nekoliko je uradilo sve tačno za ograničeno vreme, 20 ili 25min je trajalo. Koliko se sećam, test je podrazumevao vizuelnu, logičku, jezičku i ne znam da li još neku inteligenciju. Nije bio baš skroz profi test, merio je IQ do 156, mi koji smo sve dobro uradili za tih 20 ili 25min, imamo kao IQ preko 156, a znam da je donja granica za Mensu, 140.

Jedan moj drug, koji je paralelno završio moju gimnaziju i muzičku školu, radio je mislim baš Mensin test. Ispalo je da ima IQ 172, mašala. 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Marta Tufna »

StopBup wrote: Sat Aug 08, 2020 6:37 pm
Marta Tufna wrote: Sat Aug 08, 2020 5:35 pm

Stope, koji si test radio?
Nisam čula da postoji neverbalni test koji može da izmeri inteligenciju veću od one koja je najviša u Mensi.
To je bilo još dok sam išao u gimnaziju. Od svih koji smo se prijavili, nas nekoliko je uradilo sve tačno za ograničeno vreme, 20 ili 25min je trajalo. Koliko se sećam, test je podrazumevao vizuelnu, logičku, jezičku i ne znam da li još neku inteligenciju. Nije bio baš skroz profi test, merio je IQ do 156, mi koji smo sve dobro uradili za tih 20 ili 25min, imamo kao IQ preko 156, a znam da je donja granica za Mensu, 140.

Jedan moj drug, koji je paralelno završio moju gimnaziju i muzičku školu, radio je mislim baš Mensin test. Ispalo je da ima IQ 172, mašala. 8-)

Nisam čula da neki test meri i 172.
Koliko ja znam, mensa ne priznaje rezultate koji izraženi u Katelovoj skali iznose preko 156.
Ali možda se nešto promenilo.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sat Aug 08, 2020 6:37 pm
Marta Tufna wrote: Sat Aug 08, 2020 5:35 pm

Stope, koji si test radio?
Nisam čula da postoji neverbalni test koji može da izmeri inteligenciju veću od one koja je najviša u Mensi.
To je bilo još dok sam išao u gimnaziju. Od svih koji smo se prijavili, nas nekoliko je uradilo sve tačno za ograničeno vreme, 20 ili 25min je trajalo. Koliko se sećam, test je podrazumevao vizuelnu, logičku, jezičku i ne znam da li još neku inteligenciju. Nije bio baš skroz profi test, merio je IQ do 156, mi koji smo sve dobro uradili za tih 20 ili 25min, imamo kao IQ preko 156, a znam da je donja granica za Mensu, 140.

Jedan moj drug, koji je paralelno završio moju gimnaziju i muzičku školu, radio je mislim baš Mensin test. Ispalo je da ima IQ 172, mašala. 8-)
Nije bas bio skroz profi test, ali po rezultatu si vodeci clan mense. Wtf stope. Kompleksi te drmaju jos uvek zestoko.

Kako ti sAmo sebe znas da opises i predstavis, stvarno da te covek ne zna pomislio bi da si ne znam ni ja ko.
Zar to tebi ni malo ne izgleda problematicno?
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Stope činjenica je da veoma često skačeš sebi usta sa izjavama. Kao sad ovo za Mensa. A Frajla ti je svejedno lepo objasnila. Pamet i mudrost nisu isto. Čak totalno suprotno su. Pokušaj da izađeš iz prošlosti kako bi uspeo da izgradiš sebi budućnost. To je prvo sto treba da uradiš.

Svi ste nešto upali u crnjake. Daj da vas malo oraspoložim. Bio sam juče na pikniku. Uspeo sam da pobedim sebe i da čist priđem onoj devojci. Ugodno smo razgovarali. Devojka je bas prijatna i lepo vaspitana. U početku sam se tresao kao kamion na leru, ali sam se oslobodio kako je tekao razgovor. Nismo otišli dalje od razgovora, ali sam dogovorio da se vidimo na kafi u utorak posle mog termina kod psihijatra. Mali problem može da predstavlja jer ona živi 60ak km dalje od mene, ali sve je to ništa ako bude nešto od nas.

Iskreno sad mi nije uopšte frka da li ću se smuvati sa njom ili ne. Frka mi je bila da priđem i uspostavim komunikaciju. Sad dalje je dosta lakše. Nije bas da mi je svejedno sto ćemo u utorak biti sami. Ipak je lakše pričati kad je celo društvo tu. Ali to nije ni 10% frke koju sam imao dok sam se lomio kako da priđem i započnem razgovor. Najiskrenije devojka mi se jako sviđa i mislim da je vredna truda. A ja ću pokušati da opet sam sebe pobedim jer nisam bio na klasičnom dejtu godinama unazad. I zaboravio sam kako to izgleda. 💁‍♂️
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Marta Tufna wrote: Sat Aug 08, 2020 7:08 pm Nisam čula da neki test meri i 172.
Koliko ja znam, mensa ne priznaje rezultate koji izraženi u Katelovoj skali iznose preko 156.
Ali možda se nešto promenilo.
To je bilo pre 15-ak godina. Ja sam zapamtio da se za tog lika pričalo da ima 172 iq. Ja pomislih da je Mensin, to je bilo samo moje nagađanje.
Frajla wrote: Sat Aug 08, 2020 9:04 pm
Nije bas bio skroz profi test, ali po rezultatu si vodeci clan mense. Wtf stope. Kompleksi te drmaju jos uvek zestoko.

Kako ti sAmo sebe znas da opises i predstavis, stvarno da te covek ne zna pomislio bi da si ne znam ni ja ko.
Zar to tebi ni malo ne izgleda problematicno?
To je bilo sredinom srednje, ako se dobro sećam, samo u gimnazijama je bilo organizovano, znam da je test radila i jedna moja drugarica koja nije isla u moju gimnaziju. Dok niko iz ostalih škola u to vreme nije prijavljivao da je kod njih organizovano testiranje inteligencije.

Više me drama žal za propustenim, pa samim tim i kompleksi.

Kad rekoh nije bio skroz profi, to pomislih zbog onog druga koji je kao radio neki drugi test, pa mu izmereno 172.

Vidim da je Marta upićenija u tu priču...

P.s. Zapamtih šta si mi rekla juče. Sad ću da gledam da budem mudriji. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Intelektualac, ne zna se da li je gore kad pises ili kad opravdavas napisano..
Prepoznavanje dece pocinje u osnovnoj..
I za cim zalis i sta radis po tom pitanju,sta uopste radis po bilo kom pitanju, osim sto lutas po proslosti?
Imas 1-2 god. sto ti je ostalo faxa na sta mozes i sad da se usredsredis,ali bi radije da zalis
Ugl. lecenje ti ne treba i sve mozes sam
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 08, 2020 1:56 pm Nisam imala problem sa samopouzdanjem i nisam bezala ni od cega drogom,jer mi je i bez droge tada bilo dobro i bas naprotiv, upoznala sam nesto totalno novo i tadasnje drustvo mi je bilo za klinacke godine u kojima sam bila kul..
Nisam krenula sa heroinom, vec sa brzinama,isto ke u sustini, ali razliciti svetovi..
U drustvu mi je bilo nekih ljudi koji su bili organizatori nekih desavanja,sve je to cinilo da jos vise odem u oblake..
Dok nisam shvatila u kojoj sam zabludi, bila sam potpuno zadovoljna..
To su bile vikend-zabave, nije to bilo konstantno, kasnije se razvilo u bolest..
Tako je pocelo.. Vodila sam totalno drugaciji zivot pre toga i nisam imala nikakvu potrebu da bezim na taj nacin,namesti se i jbg..
xxxana wrote: Sat Aug 08, 2020 2:01 pm Mozda bi trebalo da znamo vise jedni o drugima da bi nesto zakljucili..
Tek kasnije je nastupilo nisko vrednovanje sebe,sto me je i odrzalo tu..
Dosta se pronalazim u ova tvoja dva posta. Ja ništa u drogi nisam tražio čime bih sebe "popravio". Nisam bio nešto iskompleksiran, niti bez samopouzdanja. Bio sam sportista, primeran mladić/adolescent, odličan učenik. Desilo se par pogrešnih koraka, i malo po malo, sve više sam zastranjivao.

Kasnije je je nastupila sumnja u sebe, nedovoljno cenjenje sebe samog i svašta nešto.

Što se tiče ovoga što si mi napisala zadnje. Mislim na ovo, što se tiče doškolovavanja, razmišljam često šta bi tu moglo da se uradi. Da li ću upisivati neki kurs, ili završavati faks, razmisliću još. Problem je što sam ja faks upisao samo "da mi dupe vidi puta", a ne onaj koji me zanima. Što se tiče prepoznavanja dece još u osnovnoj, radio sam i to, a faks koji sam upisao, nema veze sa tim. Taj faks sam upisao čisto jer se lako upadalo na budžet, a ne što me to zanimalo.

Jbg Xxxana, šta je tu je. Ima još dovoljno vremena da se konačno vratimo na svoj pravi put, da budemo ono što jesmo, i da radimo ono za šta smo stvarno.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Marta Tufna »

Loki wrote: Sun Aug 09, 2020 9:50 am Stope činjenica je da veoma često skačeš sebi usta sa izjavama. Kao sad ovo za Mensa. A Frajla ti je svejedno lepo objasnila. Pamet i mudrost nisu isto. Čak totalno suprotno su. Pokušaj da izađeš iz prošlosti kako bi uspeo da izgradiš sebi budućnost. To je prvo sto treba da uradiš.

Svi ste nešto upali u crnjake. Daj da vas malo oraspoložim. Bio sam juče na pikniku. Uspeo sam da pobedim sebe i da čist priđem onoj devojci. Ugodno smo razgovarali. Devojka je bas prijatna i lepo vaspitana. U početku sam se tresao kao kamion na leru, ali sam se oslobodio kako je tekao razgovor. Nismo otišli dalje od razgovora, ali sam dogovorio da se vidimo na kafi u utorak posle mog termina kod psihijatra. Mali problem može da predstavlja jer ona živi 60ak km dalje od mene, ali sve je to ništa ako bude nešto od nas.

Iskreno sad mi nije uopšte frka da li ću se smuvati sa njom ili ne. Frka mi je bila da priđem i uspostavim komunikaciju. Sad dalje je dosta lakše. Nije bas da mi je svejedno sto ćemo u utorak biti sami. Ipak je lakše pričati kad je celo društvo tu. Ali to nije ni 10% frke koju sam imao dok sam se lomio kako da priđem i započnem razgovor. Najiskrenije devojka mi se jako sviđa i mislim da je vredna truda. A ja ću pokušati da opet sam sebe pobedim jer nisam bio na klasičnom dejtu godinama unazad. I zaboravio sam kako to izgleda. 💁‍♂️
Bravo! Što češće budeš imao takve situacije, biće sve lakše i lakše. Ne mislim samo na prilaz devojkama, nego generalno na obične male razgovore sa ljudima, koji ti i izazivaju anksioznost.
Loki, šta se dešava sa tvojim dolaskom u Srbiju?
Je li to sad moguće ili nije još?
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Marta Tufna wrote: Sun Aug 09, 2020 4:15 pm
Loki wrote: Sun Aug 09, 2020 9:50 am Stope činjenica je da veoma često skačeš sebi usta sa izjavama. Kao sad ovo za Mensa. A Frajla ti je svejedno lepo objasnila. Pamet i mudrost nisu isto. Čak totalno suprotno su. Pokušaj da izađeš iz prošlosti kako bi uspeo da izgradiš sebi budućnost. To je prvo sto treba da uradiš.

Svi ste nešto upali u crnjake. Daj da vas malo oraspoložim. Bio sam juče na pikniku. Uspeo sam da pobedim sebe i da čist priđem onoj devojci. Ugodno smo razgovarali. Devojka je bas prijatna i lepo vaspitana. U početku sam se tresao kao kamion na leru, ali sam se oslobodio kako je tekao razgovor. Nismo otišli dalje od razgovora, ali sam dogovorio da se vidimo na kafi u utorak posle mog termina kod psihijatra. Mali problem može da predstavlja jer ona živi 60ak km dalje od mene, ali sve je to ništa ako bude nešto od nas.

Iskreno sad mi nije uopšte frka da li ću se smuvati sa njom ili ne. Frka mi je bila da priđem i uspostavim komunikaciju. Sad dalje je dosta lakše. Nije bas da mi je svejedno sto ćemo u utorak biti sami. Ipak je lakše pričati kad je celo društvo tu. Ali to nije ni 10% frke koju sam imao dok sam se lomio kako da priđem i započnem razgovor. Najiskrenije devojka mi se jako sviđa i mislim da je vredna truda. A ja ću pokušati da opet sam sebe pobedim jer nisam bio na klasičnom dejtu godinama unazad. I zaboravio sam kako to izgleda. 💁‍♂️
Bravo! Što češće budeš imao takve situacije, biće sve lakše i lakše. Ne mislim samo na prilaz devojkama, nego generalno na obične male razgovore sa ljudima, koji ti i izazivaju anksioznost.
Loki, šta se dešava sa tvojim dolaskom u Srbiju?
Je li to sad moguće ili nije još?
Prvo da ti se zahvalim na lepim rečima i podršci. Znaš da mi znači svaka reč upućena od tebe. To ne moram posebno da objašnjavam. Verujem da će se ovaj strah oko prilaska devojkama razbiti koliko već u utorak. 😊

Sto se tiče dolaska kući nažalost još uvek mi je to najbolnija tačka i iskreno sa tim se za sada najteže nosim. To je teret koji me lagano, ali sigurno ubija. Jedina mi je uteha što mora proći i ovaj status kvo neće zauvek. Za sad nema šanse da dođem. Do septembra Švajcarci neće ni razmatrati da sklone Srbiju sa liste rizičnih zemalja. Tako da do septembra neću sigurno moći. Postoje još dve solucije, ali su i one na dugačkom štapu. Prva je vakcina. Država Švajcarska je pre neki dan potpisala Ugovor sa koncernom Moderna u vezi vakcina. Tako da mi to izgleda da će biti uskoro. Druga solucija je ako vakcine ne bude skoro puštene u opticaj da uzmem 3 nedjelje odmora i da dođem kući na 9 dana i onda da se vratim ovde u karantin dok mi još traje odmor. Ali mi je žao da uništim 3 nedjelje odmora radi 9 dana kući. To čuvam samo u slučaju da ne postoji drugi način.

Iskreno najviše nade polažem u skori izlazak vakcine. Spreman sam ako treba prvi da je primim. Pa čak da je na meni i testiraju ako će to da mi osigura normalno putovanje kući. Jako, jako, jako sam poželeo moje dečake. To ne umem ni da opišem kakvo je nedostajanje. Kao da mi fali deo mene. I to onaj najbolji deo. Bog mi je svjedok koliko sam suza isplakao proteklih meseci. Nema večeri da legnem u krevet bez molitve i misli i maštanju kako ih grlim i ljubim. Od kada su se rodili nikada vise od mesec dana nismo bili razdvojeni. Obično sam dolazio svaki mesec makar na jedan vikend. A sad već 5 meseci ih nisam video. Kažem ti pojede mi to i dušu i srce iznutra. Ali moram da budem jak i da izguram. Jer između ostalog ja sam ovde da bih njima utabao put u neku normalnu i pristojnu budućnost. Jer ja sam baraba koja bi se za sebe samog snašla bilo gde da me baciš pa tako i u Srbiji. Ali ipak njima bih trebao da utabam put u nešto normalniju budućnost od te koju Srbija trenutno nudi, ili tačnije ne nudi.

Optimista sam po prirodi. Realni optimista. I zato verujem i skori izlazak vakcine me drži da ne padnem i ne posustanem u borbi. Ostali simptomi apstinencije su na minimumu ili totalno nestali. Čak sam i društveni život doveo na zadovoljavajući nivo. Samo ova rana još boli i potencijalna je opasnost. Izbegavam da se samosažaljevam i za sada mi borba dobro ide. Bitno je da sam sa sobom raščistio da je sav ovaj trud i ogromno nedostajanje borba za našu budućnost, a prvi korak je bio da im tata bude čist, a ne propali narkoman. I za sada borba ide u dobrom smeru i daću sve od sebe da tako i ostane.

Kako si ti Marta? Planiraš li neko more ili planinu ili si već potrošila odmor.

Pozdrav 🙋‍♂️ iz pretople Švice.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Post Reply