O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Nesa_neske_01 wrote: Sun Dec 08, 2019 3:01 pm
Frajla wrote: Sun Dec 08, 2019 1:39 pm Pa kako si izgurao sa lekarom i crkvom? Podeli svoje iskustvo, to se ovde trazi....
Ne zameri, sam sebe zamaram kada pričam o tome.
Taman posla, ne zameram.... nego bi eto, bar meni pomogao, da ne sumnjam u verodostojnost tvojih postova.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote: Sun Dec 08, 2019 4:17 pm Taman posla, ne zameram.... nego bi eto, bar meni pomogao, da ne sumnjam u verodostojnost tvojih postova.
Sumljičavost je opasna osobina.
Kako pretjerana sumnjičavost može uništiti tvoj život: https://100posto.jutarnji.hr/bubble/kak ... tvoj-zivot
Kako se postaje konfliktna ličnost: https://www.doktorehitno.com/2018/11/03 ... anoidnost/
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Ne znam Sb sto si u fazonu “ako mi bude trebala”, to je danas sasvim normalna stvar i to ne samo kod zavisnika
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Nesa_neske_01 wrote: Sun Dec 08, 2019 4:53 pm
Frajla wrote: Sun Dec 08, 2019 4:17 pm Taman posla, ne zameram.... nego bi eto, bar meni pomogao, da ne sumnjam u verodostojnost tvojih postova.
Sumljičavost je opasna osobina.
Kako pretjerana sumnjičavost može uništiti tvoj život: https://100posto.jutarnji.hr/bubble/kak ... tvoj-zivot
Kako se postaje konfliktna ličnost: https://www.doktorehitno.com/2018/11/03 ... anoidnost/
Postoji razlika izmedju sumnjicavosti i opreznosti, vezano za tebe i tvoje postove. Jer kao i sada, na osnovu jedne napisane reci “sumnja”, okarakterises osobu kao “preterano sumnjicavu” samim tim i “konfliktnu licnost”

To si radio i pre, lepio si ljudima “etikete”,najcesce pogresne, a to sam na svojoj kozi i osetila od tebe tada, pa evo i sada!
Upravo zbog toga sam ti spomenula moju sumnju, jer vidim da se nije puno toga promenilo, a osecaj mi govori da to etiketiranje drugih osoba na forumu i razni linkovi koje postujes, ne dolaze iz “ Good place” od tebe, nego u tome crpis nesto sto te hrani.
Zato te i pitah kako si jer vidim da nije mnogo bolje ...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Dec 08, 2019 7:45 pm Ne znam Sb sto si u fazonu “ako mi bude trebala”, to je danas sasvim normalna stvar i to ne samo kod zavisnika
Uh, pa ne znam baš koliko je normalna stvar. Ja ne znam ama baš nikoga ko je išao, niti ide na psihoterapije. Krivo mi je što letos nisam mogao da odem do Ninocke kad me zvala, kad sam bio u C.G., pa sam mogao sa njom detaljno da popričam o tome.
Za sad mi ne treba, videću stvarno... Sad tako funkcionišem što sam okupiran normalnim stvarima, a i zadovoljan sam što se brzo isčupah iz sranja u koje sam zapao. Recimo sad je period u mom poslu koji najviše volim, prodaja/trgovina, nemam da rintam, nego radim sa kešom, a to baš volim. :) Onda danas sam bio u gradu, 100-tinak km od mog, na nekom vašaru, da kupim neku mašinu. Volim da vozim tako malo duže, pa tamo upoznah neke ljude, pa videh kako rade i prave pare, pa se onda i meni otvore neki novi vidici i mogućnosti. Sve u svemu, normalan život je mnogo zanimljiviji i dinamičniji od drogeraške monotonije. Opet, ne kažem da sam rešio problem. :)
Ono, jbm li ga. Menjam se. :) Pre sam bio 100posto u fazonu da neću ići na psihoterapije, sad ipak postoji ta mogućnost. I ići ću sigurno u koliko mi bude to trebalo, mada za sad sam zadovoljan generalnim stanjem stvari. Napisaću ti privatno detaljnije o tome, kad stignem kući...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote: Sun Dec 08, 2019 8:28 pm
Frajla danas sam ovde, sutra možda nisam. Razumeš me. Nisam čovek koji redovno dolazi na forum.
Ako uspem nekom da ukažem na nešto, uspeo sam, ako ne nisam.
Nema ljudi bez greške.
Dođem, pokušam da kroz sve što se dešava, sagledam sebe koliko mogu.
Vidim čitala si tekst. Za mene je uspeh što si pročitala.
Pusti kraju sve.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Nesa_neske_01 wrote: Sun Dec 08, 2019 10:30 pm
Frajla wrote: Sun Dec 08, 2019 8:28 pm
Frajla danas sam ovde, sutra možda nisam. Razumeš me. Nisam čovek koji redovno dolazi na forum.
Ako uspem nekom da ukažem na nešto, uspeo sam, ako ne nisam.
Nema ljudi bez greške.
Dođem, pokušam da kroz sve što se dešava, sagledam sebe koliko mogu.
Vidim čitala si tekst. Za mene je uspeh što si pročitala.
Pusti kraju sve.
Pa to ja radi tvoje “ konstruktivne komunikacije” i zelje da imamo jasnu sliku jedni o drugima, no komunikacija ce biti malo teza, jer jasne slike o tebi nema, sve je pobrisano

Procitah naslov, ne klikcem na tekst... sta cu,moja opreznost.... kao da me proganjaju sektasi takav osecaj imam, koji te kupe poniznoscu i isprikama na pocetku,ali ti zato svu krv ispiju! Hihihihihi
Ili ne daj boze neki virus na linku:)
Eto, malo sam i slikovitije objasnila
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Nesa_neske wrote: Vidim čitala si tekst. Za mene je uspeh što si pročitala.
E bas to! Za tebe je uspeh! Kakav ti to osecaj daje?
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote: Sun Dec 08, 2019 10:47 pm
Malo muzike: https://www.youtube.com/watch?v=vpIduDaggVA
Piše muzika i ćevapi. Da sam te izveo na ćevape bolji bi uspeh imao.
Post Reply