O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Aug 11, 2020 6:03 pm Stope, razmisljam bas ovih dana o tome i sad kad odem na odmor, planiram bez cigara.. Planiram.. Videcu
Inace, ne pusim mnogo, ali svejedno mi smeta,
osecam da mi smeta
Kod mene se oseti poboljšanje blago otkad sam smanjio. Kao što rekoh, neću sad brzati sa tim, ipak pušim dosta dugo, i to mi je sad jedini porok sem kafe.

Moram da budem oprezan, još mi se vuku repovi od zimus i proleća. Prekjuče ujutru me zvao lik da me pita da li mogu da mu sredim šemu. Odbio sam naravno, i rekao da me više ne zove, imao sam i pre te još par takvih situacija, svima sam rekao da zaborave moj broj. Mislim da je ovaj od prekjuče bio poslednji od tih koji su od kraja januara pa do sredine aprila preko mene završavali.

Hvala Bogu, rovac/crv/želja se sve ređe javlja, i traje kratko. Samo onda sam bio blizu da padnem, onih dana kad sam bio malo"prolupao", i kad si me pitala da li sam na bupu.

Ne daj se Xxxana "moja", odmori se lepo na godišnjem, i javi nam se ovde malo. Ja te doslovno volim na neki način u ovoj našoj virtueli, i omiljeni si mi član još od juna prošle godine. Slične su nam priče sa tim što si ti iskusnija, i stvarno si mi dosta puta pomogla "šamarčinama", od kojih mi mi je neko vreme "pištalo" u ušima. Delovala si dosta pozitivno na ovog klipana, to jest mene.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Wed Aug 12, 2020 8:12 am
licaninsasela wrote: Wed Aug 12, 2020 2:54 am
Frajla wrote: Tue Aug 11, 2020 8:30 pm

Hvala Marta

Ovaj put sam sa flasterima, i mnogo je lakse islo nego prosle godine na suvo. Stvarno su odlicna stvar... tokom dana ravnomerno dobijas nikotin preko njega, i totalno ibije potrebu za nikotinom. Meni je lakse bilo prva dva meseca nego ovaj treci mesec. Ali kapiram da mi je tesko zbog celokupne situacije a ne zbog cigara, i to je ono sto moja doktorka kaze da sam njima resavala se stresa, vise nego sto su mi sada nakon dva tri meseca, Potreba

Ko ce ga znati, komplikovani smo
De ti meni Frajla objasni sta i kako taj duvan jebe ljude nakon prestanka ili pusenja po seljacki.
Znam kad sam bija u komuni jedna od gorih sankcija je bilo da onima sta puse 10 kom dnevno smanje na 5 ili 3 ili 2 ili par dana 0. A mene nisu mogli tako drkati pa uglavnom izolacija. Znaci niko ne smije s tobon komunicirati i radis sam. Jako puno vrimena sam bio u izolaciji i to po dva tjedna u komadu. Dobro sam se ocelicio i za robiju tamo a i za ovaav posal di si samovoljno u izolaciji. Mi partili danas za biski istok. Kontam kako je taj nas svijet ustvari mali a prosa sam ga nebrojeno puta i sa istoka i sa zapada. Mozda ljudi koji stoje i rade doma normalne poslove misle da je svijet velik. A nije. Bar meni tako djeluje. Danas si tu za tjedan dana na nekom desetom mjestu. Hm. Dam se tako na razmisljanje i opet shvatim da bi volija biti morska kornjaca u sjedecem zivotu. Njima je bas lijepo u zivotu.
Liko, kao i kod heroina ali u dosta blazem obliku taj osecaj da ti stalno nesto fali, i prodje ti kroz glavu sto puta na dan.
To onda zna da povuce i druge stvari, recimo nervoza pa nesanica itd
Primetim cigare kod svakog u ruci i svako malo mi je na pameti. Najlaksi je prvi mesec nakon ostavljanja

Ja se sve nadam da ce vremenom biti lakse. Jos 9 meseci da se strpim... tako kazu🤦‍♀️🤦‍♀️😩
E pa tako mi reci jer vidim ja da se toga vraga od cigara onako kroz pricu uspiju ostaviti samo jaki karakteri. Jebote ja ni kavu ne pijem. U principu da nije bilo heroina nikakav porok ne bi ima. Ok i cure po svijetu mi je bila velika boljka. Zadnji put sam se uspio othrvati pa ne popustiti na donja glava razmislja. A kad sve zbrojim otislo je na dop i cure al puno puno vise love na drogenzi. A po mojoj racunici preko milijun maraka. Al da nisam to radio ne bi bio u stanju ni tu lovu napraviti. Ha dvi tri kuce u mome mistu sam moga napraviti a znas di stojim. Al jebo te pare. Kako dosle i otete bile tako i osle. I bolje da su na foliju otisle nego da sam steka tu lovu za buducu obitelj. Nije to dobra lova. Ovako nakon svega i svih sranja samo posteno i opet se moze puno ustekati love. Troskova na brodu neman tja mozda cu imati 50 dolara za osmi mjesec ako si uzmem koji pringels. Cisto radi soli. Sokove gazirane presto pit. Samo voda i limun. I super mi. I puno voca jedem sta nikad do sada nisam mislin u zivotu pojea. Kivi, mango, papaja, pa neke ruze unutra imaju nesto ka boba grodzda. Narance jabuke. Nisam izgleda nikad zdravije zivio. Sta da vam kazem iden malo izvaliti se u krevet. Pola dva je kod mene pa do pet i pol lezat pa u osam opet nastupam na scenu. U formu fizicku ulazim. Ne jebu me vise te skale( stepenice) . nabio kondiciju i sve manje spavam. Vidim kvalitetna teretana. Svega ima. Meni je zanimljiva samo traka za hodanje. Nisam za utege nikako. Stavit si monitir na lagani hod i opalit svaki dan po traci a neznam vidit cu. Mozda za pocetak 2 do tri km. Ne treba se forsirati.
Vidim svi oce brez cigara. Pa ljudi sredite prvo glavu i budite cisti bar godinu dvi pa onda pokusajte ako je to tako kako kaze frajla. A cito sam da imaju podjednako i dobrih stvari u njima i losih. Nemojte ljudi sve to tako naglo. Bit ce pucanja po savovima. Pamet u glavu. Ako su cigare jedini problem onda to za nas narkice i nije veliki problem. Prije je problen sta svi oce u planine. Al ajd dobro.
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Marta Tufna »

StopBup wrote: Tue Aug 11, 2020 4:57 pm
licaninsasela wrote: Tue Aug 11, 2020 3:55 pm Ne jebu mene izgleda u zivotu sitne ovisnosti ka cigare il cuga il kocka. Jebu me samo konkretno dop a fali ti boze pa nema nigdi izlaska vani pa ne dolazim u napasti sa zenama.. Jebe me nutela. Reka neki dan nema teorije vise zuljati po njoj i jucer nasekiran dosa u kabinu, jebem si sve zivo i mrtvo i tusiram se legnem i neda vrag mira dignem se oko dva ujutro i maznem cijelu teglu nutele. I za pol sata nastavim spavati. Strasno. Totalno los karakter al aj bolje nutela nego nesto gore.
Cigare, cuga i kocka nisu sitne zavisnosti. Cuga stvara jaku zavisnost, mnogi kad vise ne mogu da finansiraju dop, predju direkt na cugu. Onaj moj drug iz rane mladosti, sto je sa 18 godina bio na preponama, je presao sa dopa na cugu, dirket na jeftina zestoka pica. Kad su mu spasili nogu, jos neko vreme je rovario po preponama, i to sedecki, jer nije mogao lepo da stoji zbog te jedva spasene noge, a ubrzo je presao na alkohol.

Patolosko kockanje je najaci oblik zavisnosti, i najteze se leci. Nema blokatora, niti pomocnih medikamenata. Kad sam radio prijateljevu zemlju nedavno, usluzno, onu pored komune sto sam pminjao, svi sticinici se lece od dopa, sem jednog koji se leci od kocke. Sjebao je svoju porodicu gore nego iko koga ja znam sto je sjebao svoje i sebe drogom. Svasta je pokuavao i nista. Sad u toj komuni zavrsava program od dve godine, i kaze da mu je jedino ta komuna pomogla. Ne stekne svako patolosku zavisnost od kocke, ali ko je stekne, u vecem je problemu nego mnogi narkomani.
Frajla wrote: Tue Aug 11, 2020 3:09 pm

4 meseca sam bez cigara. Prekjuce sanjala i juce mi prolazi kroz glavu misao da li se uopste isplati prestajati.... strasno
Nadam se da ce kraj doci uskoro
Kafa bez cigare najmanji problem
Isplatice se, samo strpljivio. Ja sam jednom ostavio cigare na pola godine, mnogo sam se bolje osecao, bolje spavao, ma "poleteo" sam bio, ali konjina pao... Prestao sam da ih sanjam mislim nakon 3 meseca od prekida, a prekinuo sam naglo sa pakle dnevno otprilke. Kad sam pao, prve dve dok sam pusio, osecao sam se kao da drzim "Boga" u ruci. :( Posle toga, nisam vise ni pokusavao da ih ostasvim, ali nadam se da cu se nakaniti uksoro to ponovo da presecem.
Marta Tufna wrote: Tue Aug 11, 2020 3:14 pm
Pre dve godine sam prešla na duvan i na rolanje. Pre toga, dve pakle cigareta dnevno.
Ja sam 2013.-e presao na domaci duvan. Mnogo mi je bolji od kupovnih cigara kad je kvalitetan. Kad ne mogu da nadjem dobar domaci, kupim tamno plavi Camel za motanje, ili Virdzinija gold. Isto nekad kad nema dobrog domaceg, kupim crveni Marlboro, ali najvise mi odgovara kvalitetan domai kad ga ima. Nesto se nadam da cu lakse uspeti da se manem duvana, jer sam se odavno navikao na domaci, a u domacem nema ni blizu toliko hemije kao u kupovnim cigarama, izmedju ostalih i hemije koja pojacava zavisnost. Po dodatnoj hemiji su najgore gotove cigare, bolja je varijanta kupovni duvan za motanje, ali sve u svemu, sve je to sranje, i treba ga se resiti.

Je l' planiras Marta da ostavis duvan?
P.s. Ej, jesi mozda rodjena u martu, i da li si ribe u horoskopu? :) Ja sam ribe, rodjen krajem februara "86.-e, a Ninocka mi je izracunala da sam Skorpija u podznaku. Milsim nikad nisam nesto verovao u horoskop, narocito u one dnevne horoskope, to mi je totalna glupost, ali u onom opstem opisu osobina ljudi po znakovima, stvarno kao da ima nesto. Meni za ribe generalno pise dosta toga tacno stvarno, mislim u onom opstem opisu riba. :)
Pa kao planiram, ali nisam nijednom ozbiljno ušla u to da ostavim.
Da, u martu sam rođena i jesam ribe u horoskopu.
Ali u horoskop ne verujem uopšte.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Kako se držite drugari? Kod mene ništa novo i ništa pametno. Zato se nisam ni javljao.

A sto se cigara tiče, one meni predstavljaju istinsko zadovoljstvo i ja uživam u njima. Tako da za sada nemam nameru ni da pokušam da ih ostavim. Kad uz to dodam da sam pravi ljubitelj kafe i da često menjam i stalno isprobavam nove sorte kafe nekako mi nezamislivo da ostavim cigare. Verujem da ne bih tako uživao u kafi kao uz cigaru.

I mene je pre kad sam se nekoliko puta već skidao sa gudre opičila euforija sto sam čist pa sam onda poletio da ostavim i cigare i kafu i da se pretvorim u bezgrešnog anđela. A onda sam shvatio da se samo zamlaćujem sam sa sobom i da sam ja daleko od bezgrešnog. Ko zna. Možda nekad i poželim da ih ostavim. Ali kako za sad stoje stvari nemam to u planu.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Thu Aug 13, 2020 4:28 pm Kako se držite drugari? Kod mene ništa novo i ništa pametno. Zato se nisam ni javljao.

A sto se cigara tiče, one meni predstavljaju istinsko zadovoljstvo i ja uživam u njima. Tako da za sada nemam nameru ni da pokušam da ih ostavim. Kad uz to dodam da sam pravi ljubitelj kafe i da često menjam i stalno isprobavam nove sorte kafe nekako mi nezamislivo da ostavim cigare. Verujem da ne bih tako uživao u kafi kao uz cigaru.

I mene je pre kad sam se nekoliko puta već skidao sa gudre opičila euforija sto sam čist pa sam onda poletio da ostavim i cigare i kafu i da se pretvorim u bezgrešnog anđela. A onda sam shvatio da se samo zamlaćujem sam sa sobom i da sam ja daleko od bezgrešnog. Ko zna. Možda nekad i poželim da ih ostavim. Ali kako za sad stoje stvari nemam to u planu.
Potpuno si u pravu sta se tice tih sitnih poroka. Osobno nepusin neppijen alkohol ni kavu. Al ne da sam se toga ostavija nego nikad nisan ni ima zelju za tako necim. Po meni cigare uopce nisu porok. Ne bi indijanci pusili duvan da je stetan. Drzim da svaki narkoman koji se ostavi dopa ili terapije razvije neki drugi oblik ovisnosti. Zdrav il nezdrav. Ne treba se tako nebitnim i malim stvarima zamarati. Bogati ako volis zapaliti pa volis i bog.
Nema nista novo. Zena poslala garderobu koju je isla sa klincima u st uzeti. Pripreme za skolu doma. Joj sta mi je drago sta ne moram s njima po tim trgovinama ici. Dode mi da se ubijem doma kad moram s zenom i djecom ici nesto kupiti.
Bogati ja kad sebi idem nesto kupiti to kupim i izadem vani. Smisljeno idem po patike i tocno znam koje i za pet minuta sam vec na gasu kuci. Bogami drago mi je sta nisam doma sada. Izludili bi me svo troje. Imam neki svoj mir ovdi. Lezim. Gleda film bio. Sad se ustajem. Zivci me nesto jebu. Kuha mi u stomaku. Popit malo limunade. I malo mars cokoladicu koju spucat. Reko necu. Ma sta necu. Ocu. Nek skace secer ko mu jebe mater.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Samo rokija stope kod mene uglavnom. Tu i tamo malo egzotike al rock je bog. Ovo sve govori.
https://youtu.be/CqdL36VKbMQ
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Nema nikoga logicno. Normalni.judi idu ranije spavati koji rade. A ja slabo spavam. Kad vi radite onda ja neradin o obratno izgleda. A i ovako kasno evo pol tri ce a dizem se u 7 05 moze samo mazohista.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Jebes ti mene sa tim govnima od nije ni muzika.
https://youtu.be/gEPmA3USJdI
Post Reply