O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by ManMan »

StopBup wrote: Tue Dec 03, 2019 9:07 am
Frajla wrote: Tue Dec 03, 2019 8:04 am
PISAĆE TI F11.2
Ali ako odeš privatno, onda ti neče ništa pisati..
meni je u staroj, papirnojknjižici pisao F 11.2, pa sam na kraju flomasterom taj deo zacrnio, jer ko god je od zdravstvenih radnika to video, momentalno je enjao ponašanje prema meni, čak iako sam išao da uradim ultra-zvuk bubrega zbog peska u levom..
Sad, sa ovim novim elektronskim kinjižicama, ne znam.. Možda negde na ekranu, kad ih učitaju i piše F11, a moguće i da ne piše, jer je ta
dijagnoza ipak trebala biti sasvim privatna stvar..
To možeš da proverip, ako očitaš knjižicu negde, van Doma Zdravlja.. Turi je u običan čitač za te kartice, imaju sve fotokopirnice, itd..
Pa pogledaj lepo ceo ekran i šta sve piše.. A, mogu i da ti odštamoaju sve na 2 papira, sve podatke koje čitaju sa kartice.. Tako ćeš
biti siguran, da li mogu svi lekari to da vide i što je bitnije za tebe, poslodavci koji te zapošljavaju...
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Cuj Frajla lago bih kad ne bi reko da nisam psihicki u kurcu. Pristajem i na neki tezi udarac od samara jer sam zasluzio. Je ovisnost je gadna i podmukla bolest. Kuzim ja to. Nisam razmisljo o psihijatru. Neznam kako bi mi se to odrazilo na papire za poso jer sve traze. Na papirima moram bit sto posto zdrav. Jedino privatno ici. Ali znam ja obrasce ajmo rec normalnog funkcioniranja. Jednostavmo sam lijen nesto pokusati promijeniti. Zacahurio sam se ovako i sebicno razmisljam jer sam posto sam sebi dovoljan. Sebi sam uvijek na prvom mjestu a obitelj i ostali su mi nazalost postali manje vazni. Nije dobro. Lijen sam. Radim doma samo ono sto moram. Nemam nikakve samoinicijative da makar pokusam nesto okreniti na bolje. Eto zadovoljan sam sto nisam nikako bio u recidivu a ni ne pada mi napamet. Ne brojim koliko sam cist niti se zamaram s time. Uglavnom se toga sjetim ako otvorim forum. Ni ja ne razumim koliko je skidanje nekim ljudima tesko pa opet padaju. Razocaro samm se u ksanu jer sam mislio da je puno jaca u glavi. Kad sam reko da zivi punim plucima nisam ni pomisljo da ce zastraniti. Sb mi je uvik djelovo previse slatkorjeciv al opet sam gajio nadu da ce biti ok. Medutim kod njega je bilo tko zna koliko recidiva a koje on ne shvaca. Ne kuzim da jos nije shvatio da nije problem droga nego glava. Za jurketa mi nista nije jasno jer mi je djelovo jako odlucan i jak u glavi. Ocito ne citam dobro ljude. Ono sto mogu reci njima trojima je to da je jako tesko ziviti cist. Odnosno nastaviti normalno funkcionirati. Ja se dugo vremena ne drogiram ali nisam dobar u glavi. Previse osobno i emotivno dozivljavam neke normalne situacije. Agresivan sam. Lose reagiram na sasvim normalne stvari. Borim se takoder sa svojim kompleksima koje i dalje jako tesko prihvacam. Uglavnom su kod mene to i bili razlozi mog drogiranja. Sad sam u takvoj situaciji da se opet jako tesko nosim sa svim mojim strahovima i kompleksima. Uglavnom ih sve znam i prepoznajem i znam da je to bioglavni razlog moga drogiranja. Ono sto po neznam ni sam koji put, pokusavam ovim ljudima sta su pali i bore se da sobom reci je to da je najmanji problem droga. Sve je u nasoj glavi i psihi. Opet cu ogaditi sb jer citanje njegovih postova mi je jako zabavno i na njih sam se navukao isto ko i na dop. Ne moze sb trava biti okidac za bup ili dop. Ti si u recidivu i kad popijes pivo a ne samo kad pusis travu ili smrces dop. Jednostavno za nas to nije dobro zato sto se ne znamo kontrolirati jer da smo se ko klinci znali zaustaviti sa recimo travom danas ne bi bili ovisnici. Ima jako puno ljudi koji znaju mjeru u cugi i travi i normalno funkcioniraju i nisu nikad isli dalje ko mi. Njima je to nacin opustanja i zabava a svi mi ovisnici smo upotrebljavali droge ne radi zabave nego smo sa dopom ili bupom ili necim petim pokrivali svoje komplekse. Eto tako nekako. Onako kako je sanela napisala. Nema brisanja uljepsavanja. Napises kako je i to je to. Evo konkretno. Ja trenutno ima pun kurac mjeseci jednostavno nisam ok. Jebe me psiha. Sve ono sto sam heroinom pokrivo vratilo se. Svaki moj kompleks i moji nedostaci. Tesko se nosim sa njima i lose funkcioniram. Najlaksi put da ti svi kompleksi nestanu i svi moji problemi je da odem kupiti pet grama dopa. Bit ce mi lijepo par dana i ako budem imo srece da stanem sto ne vjerujem da bi uspio nego bi se nastavio dankati , opet ako bi kazem stao svi moji problemi i kompleksi su opet tu. Nisu nestali nego su se jos i vise i jace manifestirali na meni. Tek bi onda bio u jos vecem kurcu nego sada. A u kurcu sam a ne drogiram se. Idem djecu odvest u skolu
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Dec 05, 2019 7:42 pm
Za sad mi ne treba strucna pomoc. Ok sam stvarno. Iz recidiva moze i te kako dosta da se nauci. Imao sam neke propuste tokom one apstinencije, pa se desilo brljanje.
ManMan wrote: Fri Dec 06, 2019 6:48 am
Aha, shvatam. Onda ako mi bude trebala psihoterapija, ici cu privatno, mada za sad deluje da mi nece trebati, no ne iskljucujem ni tu opciju.
licaninsasela wrote: Fri Dec 06, 2019 7:18 am
Jebem li ga Like, svi smo mi prica za sebe, ali imamo i dosta zajednickog. Ja licno nemam problem sa kompleksima. Mada sam sam sebe dosta iskompleksirao kad sam se navukao na jebenu travu. Da u pravu si, ona za mene jeste i te kako recidiv, i to govno nece vise u mene, to bar sa sigurnoscu mogu da kazem. Pusio sam je par dana, pa poceh da razmisljam i o necem jacem. Nema potrebe da detaljisem. U glavnom, zadovoljan sam jer sam se brzo izvukao iz konfuzije. Zadnjih dana sam bas u full-u, radim, juce sam napravio bas finu kombinacuju za prodaju robe, i obezbedio plasman za bar naredna dva meseca. To me ispunjava i cini srecnim. Ma jos devojku da nadjem, dobru, da se ozenim, i Bog da me vidi. Ne mislim na onakvu vezu kao na moru od par dana sa klinkom, nego mi treba veza sa devojkom mojih godina, da mi bude zivotna saputnica. :)
Evo opet ponavljam, ako me budu jebali porivi za drogom, ici cu na psihoterapije, jer mi droga stvarno ne treba. Dugo sam je koristio iskljucivo radi zabave, i eto prodje bruka godina dok ja nisam shvatio da mi to apsolutno ne treba. Ma samo da ja ne diram jebenu travu, i nece biti problema, alkohol i mogu da popijem, ali od trave skoro pa obavezno skrenem gde ne treba. Mada ne planiram ni da pijem u skorije vreme, ali travu ni po sto. Nikad ni od cega nisam dobijao ni blizu tako lose tripove kao od nje. Mozda to neki ne shvataju, ali to je tako kod mene.
P.s. Daaa, e Boga mi, bup nisam koristio radi zabave najveci broj mog uzimanja tog govneta. Bup me je dobro sjebao, ali i opametio na neki nacin. Sa njim sam shvatio koji je pakao biti navucen. Mada ima i korisnih stvari koje su i se desile sa njim, jer sam ja tek sa njim shvatio da droga nije za mene, i da mi je najlepse i najboje kad sam cist. Eto zezali su me malo demoni iz proslosti ove jeseni, dugo sam brljao sa raznim drogama jednostavno, ali resicu ja to...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Lebowski »

Ja da se napušim završio isti dan bi završio na heroinu, tako trava djeluje na mene... Eto sad znaš da i na tebe može djelovati loše, prema tome nemoj više pušiti. Jedan-dva recidiva nije ništa strašno u odnosu sve skupa kako je bilo ranije. Isto tako nije dovoljno samo apstinirati, treba kvalitetno apsitinirati, da čovjek ima ispunjen život. Ti radiš, što je već veliki korak naprijed, nadam se da će ti se ostvariti i želje vezane za djevojku, pa onda i svoju novu obitelj da stvoriš, to bi bilo idealno, to znači ispunjeno apstinirati, naravno i da je čovjek zadovoljan sa sobom, da to nije samo vanjska slika... Samo hrabro naprijed, imaš i od mene veliku podršku, ja te isto pratim već mjesecima i napravio si veliki uspjeh, bez obzira na taj recidiv...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Neznam sta ti reka. Ne pijem ne pusim. Trava me nikad nije zanimala i vecina stvari ovih novih dizalica sta si ti volio. Ja ti samo mogu rec za mene. Potpuno je nebitno dal sam na dopu, heptu ili subu. Znaci nije problem u njima. Toga ce uvik biti. Js dakle nisam bio na njima iz zabave nego sam sa njima pokrivo svoje komplekse i ostale bojazni od zivota. Vrlo dobro je to bas tebi Sanela objasnila. Ja jednostavno jako tesko funkcioniram normalno. Ako krenem linijom manjeg otpora to bi kod mene znacilo da sam opet na dopu hetpu ili subu. Moras biti svjestan da je to dozivotna borba. Trebas ako mozes prihvatiti da si ovisnik i borit se protiv toga. E sad na koji nacin to moras sam odluciti. Ja osobno prezirem doktore i guram ovako. To nije ispravan nacin. Ne bojim se uopce da cu pasti ali nisam dobar. Vrlo mi je tesko bilo sta obavljati. Nema zivota u meni. Tu se moram potruditi da jrdnostavno idem te moje komplekse prihvatiti sto je jako tesko i nauciti se opet ulaziti u zivotne probleme ovako normalan. Normalno i ne bjezati od njih nego ih rjesavati. Jebo travu. Ja sam uvjeren da tebe nesto jako jebe i tu onda dolazi do recidiva. Za tebe mene i nama slicne osobe, recidiv je i cuga i trava i sve ostalo. Vidis da curke idu kod psihica. Znaci ovisnost nije bolest koja se moze izlijeciti za recimo 3 4 mjeseca. Ona ce uvik biti u nama samo treba naci pravi nacin da se zivi kvalitetno bez nje. Osobno se ne drogiram, s nicim nisam zadovoljan ni sretan i eto nije dobro. Eto tjesi me jedino sta sam sposoban raditi i na taj nacin se brinuti za obitelj. Trazi pomoc ako neide ovako. Razmisli sta te jebe. Razmisli zasto popijes pivo. Dal zato sta si zedan ili zbog necrg drugog. Tako isto i trava i sub i dop. Nadi razlog zasto si upo u recidiv. Razlog mora postojati. Nesto te jebe sto sam sebi ne mozes priznati. Ni jedan ovisnik nije uzimo drogu iz zabave viruj mi na rijec.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Fri Dec 06, 2019 10:47 am
Ide dobro ovako. Tacno znam zasto se desio recidiv. Nema nista Like sto me jebe, a da nisam sebi priznao. Imam jednostavno jos neke popravke da uradim na sebi.
Lebowski wrote: Fri Dec 06, 2019 10:45 am
Naravno da je necu pusiti, toliki magarac vise da budem necu. :D Zajebao se stoti put. Znas kako, iskreno, svidja mi se miris trave, i volim sam taj cin dok je duvam, a volim i da motam, ali kad se naduvam, obicno shvatim da sam se zajebao. Imao sam neku domacicu, stvarno kvalitetnu, pusio je 5-6 dana, i otisao u aut. No iscupao sam se prilicno brzo iz sranja u koje sam upao, i zadovoljan sam makar zbog toga. Sad sam moze se reci mudriji, hahahah. :)

Hvala na podrsci, i tebi srecno u ostvarenju tvojih ciljeva.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Za*ebavate li se vi to ljudi??!! Koji bre poslodavac moze sa udje u tvoj zdravstveni karton??!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Ninocka wrote: Fri Dec 06, 2019 8:11 pm Za*ebavate li se vi to ljudi??!! Koji bre poslodavac moze sa udje u tvoj zdravstveni karton??!!
Mislim da je to doktorska tajna. Kod mene je drugcije malo. Poslje rata me vojska sprzila na vrapce u ludaru sto zbog heroina sto zbog toga sta sam bio stvarno puko. Kad vadim pomorski lijecnicki svake dvije godine vadim ga u klinici koju je odabralo ministarstvo pomorstva hr ali i firma trazi da vadim kod njihovih ovlastenih doktora tako da moram potpisati ugovor da pristajem da mi vade krv na test hepatitis c i hiv. Da i na drogu i alkohol. I sad jebiga primjer imas hepatitis nemozes ici raditi na tu kompaniju. A u osobni karton mislim da ne mogu uci. Znaci ipak ne mogu vidjeti da sam danki bio i u ludari.. Hvala bogu da nisam nista nikad pokupio od bolestina.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote:
Ide dobro ovako. Tacno znam zasto se desio recidiv. Nema nista Like sto me jebe, a da nisam sebi priznao. Imam jednostavno jos neke popravke da uradim na sebi.
Nemas ti pojma zasto se desio recidiv, da smo imali ili imamo pojma nikada ne bi zavrsili ovde gde smo! Nisi ti sada u roku od 7 dana shvatio sustinu problema, to ne ide tako.

Obicno mislimo da nas neke stvari i problemi sputavaju u zivotu, ali se na kraju ispostavi da postoji brdo drugih stvari koje nas muce, samo sto ne znamo da ih prepoznamo u datom momentu. Ko je meni pomogao da to prepoznam- psihoterapija.
Ja sam da li 4 ili 5 godina cista od bupa i uvek nailaze razne prepreke u zivotu sa kojima ne umem da se nosim,ako to ne resim na pravi nacin, postoji uvek mogucnost da se vratim gudri
Meni je ova godina bila bas turbulentna, ali sam pre par nedelja dosla do nekih saznanja uz pomoc doktorke i nakon sto sam sama sebi priznala neke stvari i oslobodila se tog grča, ja sam momentalno progledala! Ja nisam ni bila svesna koliko me je taj problem sputavao i gusio jer
Nisam znala da ga prepoznam. Zato i kazem da mi ni ne znamo sta nas muci i to tvoje “ tacno znam zasto se desio recidiv” ne pije vodu

Ali da, dosla sam do zakljucka da je vas frajere sramota ici na psihoterapije, to samo mi zene placip**ke idemo, jer smo slabiji pol
Ma mi smo zene za vas toplu vodu izmislile koliko ste ograniceni

Mnogo me nervirate, samo kukate svi a nista ne poduzimate!!!! Sve ce to samo od sebe vremenom..... hoce hoce
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Frajla wrote: Sat Dec 07, 2019 8:14 am
StopBup wrote:
Ide dobro ovako. Tacno znam zasto se desio recidiv. Nema nista Like sto me jebe, a da nisam sebi priznao. Imam jednostavno jos neke popravke da uradim na sebi.
Nemas ti pojma zasto se desio recidiv, da smo imali ili imamo pojma nikada ne bi zavrsili ovde gde smo! Nisi ti sada u roku od 7 dana shvatio sustinu problema, to ne ide tako.

Obicno mislimo da nas neke stvari i problemi sputavaju u zivotu, ali se na kraju ispostavi da postoji brdo drugih stvari koje nas muce, samo sto ne znamo da ih prepoznamo u datom momentu. Ko je meni pomogao da to prepoznam- psihoterapija.
Ja sam da li 4 ili 5 godina cista od bupa i uvek nailaze razne prepreke u zivotu sa kojima ne umem da se nosim,ako to ne resim na pravi nacin, postoji uvek mogucnost da se vratim gudri
Meni je ova godina bila bas turbulentna, ali sam pre par nedelja dosla do nekih saznanja uz pomoc doktorke i nakon sto sam sama sebi priznala neke stvari i oslobodila se tog grča, ja sam momentalno progledala! Ja nisam ni bila svesna koliko me je taj problem sputavao i gusio jer
Nisam znala da ga prepoznam. Zato i kazem da mi ni ne znamo sta nas muci i to tvoje “ tacno znam zasto se desio recidiv” ne pije vodu

Ali da, dosla sam do zakljucka da je vas frajere sramota ici na psihoterapije, to samo mi zene placip**ke idemo, jer smo slabiji pol
Ma mi smo zene za vas toplu vodu izmislile koliko ste ograniceni

Mnogo me nervirate, samo kukate svi a nista ne poduzimate!!!! Sve ce to samo od sebe vremenom..... hoce hoce
Pa sad, da sam krenula na psihoterapije odmah posle bupa, stvari bi bile drugacije, kad se zavozas teslo je prqviti bilo kakve korake,jer ne vidis svrhu.
Da, i ja sam mislila da cu sama resiti sa sobom, jer mi je bup pomogao da mi se stvari skockaju u glavi i sve sam videla opsirnije nego pre, ali sad sam se skotrljala na neki tup nivo inevidim nista, ni svrhu psihoterapije ili bilo kakve vrste pomoci, jer ne znam ni sto idem, niti znam da li cu je postovati,niti lad cu stati, niti mi se piju lekovi, niti u tome vidim resenje
Drugaciji, ti sa te tacke,imas pogled na pvo sve

O Liko, pa djes?
Post Reply