O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Ne moze on bez xxxane i nas...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Taktika :
Pridobiti Miljanu da samo uskoci na cas na forum, i eto ga Stopic , sa limuzinom🚚🚚🚚🚚
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nemanjayxc »

Jurke wrote: Tue Jan 28, 2020 10:54 pm Ne moze on bez xxxane i nas...
Šta ima kod tebe jesi otišao za CG.
Na koliko si se spustio ako se još cimaš oko toga.
Velvet
Posts: 4
Joined: Wed Jan 29, 2020 12:39 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Velvet »

Pozdrav svima za pocetak!

Ima li ovdje koga i zivi li forum jos?
Pisao sam danas na ispovijestima ali nema moga posta, odnosno teme.

Novi sam tu i nisam se do sada nikada registrirao na neki forum a pogotovo pisao, tako da ne zamjerite ako nesto krivo citiram ili pisem tamo gdje ne treba...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by sanela »

Velvet wrote: Wed Jan 29, 2020 5:51 pm Pozdrav svima za pocetak!

Ima li ovdje koga i zivi li forum jos?
Pisao sam danas na ispovijestima ali nema moga posta, odnosno teme.

Novi sam tu i nisam se do sada nikada registrirao na neki forum a pogotovo pisao, tako da ne zamjerite ako nesto krivo citiram ili pisem tamo gdje ne treba...
Kad si novi admin ti mora odobriti postove, pa malo budi strpljiv. Tvoja tema je sad odobrena i vidi hoće li ti neko odgovoriti.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

Nemanjayxc wrote: Tue Jan 28, 2020 10:40 pm
edy wrote: Tue Jan 28, 2020 9:06 pm
Nemanjayxc wrote: Tue Jan 28, 2020 8:32 pm Vrati se Stope da živne malo forum.


Ma tu je on viri iz prikrajka. :mrgreen:
Ne moze on bez nas. :P
Da.Očekujm da se vrati u velikom stilu :D
https://youtu.be/YVkUvmDQ3HY :mrgreen:
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

Ninocka wrote: Tue Jan 28, 2020 7:07 pm
edy wrote: Tue Jan 28, 2020 6:58 pm
Lebowski wrote: Tue Jan 28, 2020 11:04 am Što se desilo sa StopBupom, zna li netko? Je li u recidivu ili je uspio ostati čist?
Pitam jer sam ga pratio neko vrijeme, a zadnje što znam prije mjesec dana da je imao mali recidiv.
Nije da me se tiče ili nešto nego mi je bio uzor kako se uspio skinuti sa Bupa...
Bez uvrede za doticnog, nemam nista protiv njega i zelim mu sve najbolje, ali bolje da nadjes boljeg uzora..
Frajlu npr.
Ovo mu je Stop hakovao nalog.... 😂😂😂
Dobro i ti mos takodje biti primjer i uzor, kako se izborit sa prokletinjom :P

Sta je sa ovim forumom, napises postujes i onda ga nema, :roll:
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Lebowski »

edy wrote: Tue Jan 28, 2020 6:58 pm Bez uvrede za doticnog, nemam nista protiv njega i zelim mu sve najbolje, ali bolje da nadjes boljeg uzora..
Frajlu npr.
Gledaj pratio sam ga kad je mjesecima bio čist i postao o tome. Poslije znam da se desio mali recidiv i onda sam ga negdje u to vrijeme prestao pratiti, a i on nije više postao na temi o Bupu nego ovdje dolje... Ja mu isto želim puno sreće.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

Lebowski wrote: Thu Jan 30, 2020 9:27 am
edy wrote: Tue Jan 28, 2020 6:58 pm Bez uvrede za doticnog, nemam nista protiv njega i zelim mu sve najbolje, ali bolje da nadjes boljeg uzora..
Frajlu npr.
Gledaj pratio sam ga kad je mjesecima bio čist i postao o tome. Poslije znam da se desio mali recidiv i onda sam ga negdje u to vrijeme prestao pratiti, a i on nije više postao na temi o Bupu nego ovdje dolje... Ja mu isto želim puno sreće.
To kad napises mjesecima je sirok pojam, a 2-3 mjeseca nije uspostavljena apstinencija, nego tek prva faza u procesu oporavka koja se zove skidanje.

Lika je puno toga rekao o njemu i manje vise djelim to misljenje, ali ne zelim zapocinjat raspravu i mogucu svadju

Moje misljenje da covjek ima jako izrazenu zavist od tuđeg misljenja, sto i je razlog nacina na koji pise.

To nije nikakva cudna ili neobicna stvar kod ovisnika, svi mi imamo razne komplexe i probleme u svojim glavama koji ili uz nacin odgajanja, neke događaje iz djetinjstva i razlicite stvari i sutuacije su dovele da smo mi poceli bjezati iz realnosti kroz drogu i tako u odredjenom trenutku postali ovisnici.

Sve to se nije desilo preko noci ili kroz par mjeseci nego se proces razvijao godinama i zato je potrebno isto tako puno vremena(godina) + dosta truda i znoja da bi se uspostavio kvalitetan zivot bez droge i jako malo nas uspije dugorocno apstinirati, ostatak zivota

Za mene je apstinencija kad se ni alkohol ne pije, bas nista sto mjenja svijest.
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

edy wrote: Thu Jan 30, 2020 6:42 pm

Gledaj pratio sam ga kad je mjesecima bio čist i postao o tome. Poslije znam da se desio mali recidiv i onda sam ga negd

To kad napises mjesecima je sirok pojam, a 2-3 mjeseca nije uspostavljena apstinencija, nego tek prva faza u procesu oporavka koja se zove skidanje.

Lika je puno toga rekao o njemu i manje vise djelim to misljenje, ali ne zelim zapocinjat raspravu i mogucu svadju

Moje misljenje da covjek ima jako izrazenu zavist od tuđeg misljenja, sto i je razlog nacina na koji pise.

To nije nikakva cudna ili neobicna stvar kod ovisnika, svi mi imamo razne komplexe i probleme u svojim glavama koji ili uz nacin odgajanja, neke događaje iz djetinjstva i razlicite stvari i sutuacije su dovele da smo mi poceli bjezati iz realnosti kroz drogu i tako u odredjenom trenutku postali ovisnici.

Sve to se nije desilo preko noci ili kroz par mjeseci nego se proces razvijao godinama i zato je potrebno isto tako puno vremena(godina) + dosta truda i znoja da bi se uspostavio kvalitetan zivot bez droge i jako malo nas uspije dugorocno apstinirati, ostatak zivota

Za mene je apstinencija kad se ni alkohol ne pije, bas nista sto mjenja svijest.
Evo i mene da se javnem, vidim da me pominjete. :)
Što se tiče tuđeg mišljenja o meni, nije mi u opšte puno bitno, ali da bi komunikacija bilo gde, pa i na ovom forumu mogla normalno da funkcioniše, onda je valjda bitno i da drugi imaju koliko-toliko ispravno mišljenje o tebi, u koliko hoće sa tobom da komuniciraju, da bi u opšte razgovor bio vredan bilo čega. Lika me od starta ne kapira baš nikako, i ovih zadnjih 20-ak dana nije ali baš ništa potrefio što se mene tiče. Vidim da ni neće da me shvati, i definitivno sam shvatio da od njega nema za mene na forumu ništa, pa sam odlučio da više ne ulazim u rasprave sa njim, a i generalno da smanjim pisanje.
Što se tiče moje apstinencije, bila je uspešna više od 4 meseca, pa došlo do brljanja u petom mesecu.
Pozdrav svima! :)
Dodatak: U ta 4 meseca nisam ni pio, posle je došlo do manjeg zavozavanja sa travom, pa nešto cuganja, i par "igranja" sa dopom. Kasnije sam ostavio rezervu za alkohol, a pre 4-5 dana sam napravio sranje kad sam se napio, i od tad odlučio da brišem alkohol iz života. Neću sad da pišem o tom sranju, ali pisaću drugom prilikom. Konjina, nisam se tako napio 10 godina sigurno, jbg...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply