O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

licaninsasela wrote: Mon Jan 20, 2020 1:59 pm [quote=Frajla post_id=150613 time=<a href="tel:1579520880">1579520880</a> user_id=12211]
hajde Xanoooo
Ne cekaj pravi trenutak jer za takve stvari nikada nece naici, samo preseci i sve izbaci iz sebe. Bice tebi lakse

Liko, kakav je ovo pokolj kod tebe po Splitu bio?
Pa vec sam vam bio reko samo nitko nije procito. Mali 25 godina, fakultet pomorski zavrsio i biona brodu ka kadet da moze biti casnik palube. Dao bratu punomoc i brat narkoman uglavnom sve zdrobio. I drugi brat muje danki, ljeci se negdje ucrnoj gori. I tata je narkoman a mama ih napustila i osla radit u austriju. I ona narkpman. E sad ovako ide prica. Malogsu poceli opsjedati dileri i kamatari svaki dan. Mali zivio u podstanarstvu da bude sta dalje odnjih. Mali zavrsio fakultet, bavio se sportom i nikada nije imo veze saheroinom. Ovi dileri se nakacili na njega i danima mu dolazili doma imaltretirali ga. To je trajalo 20 tak dana. Cak se mali prijavio da odmah ide na brod. I jebiga jedan dan mu puko film, kupio kalasnjikov , vjerovatno ih nazvo da ce platitinepostojeci dugkojije njegov brat nabio kod dilera. Sreo odmah prvu dvojcu na motoru i opalio po njjima. Jedan govnar je odma ciknio a drugi u bolnici. Taj drugi je bio koleteralna zrtva jer jemislio da je neko drugi. Ne treba ni tog drugog zaliti, pazi nadimka pajser. Treceg je naso na 500 metara od ovih i njega ovjerio. Svi dileri i kamatari. Imo je jos dvojcu na spisku ali ih je kolko cujem policija zarobila dok.malog ne uhvate. To se sve desilo.u varosi u starom djelu splita di su sami daner i dileri. E sad kakoje policija znala tocno koja govna treba zastiti je tajna. Mali ispada sada u cijeloj hrvatskoj ko heroj. Otvaraju se grupe podrske za malog: heroj a ne zlocinac. Skuplja se lova za jednog od najboljih odvjetnika u hrvatskoj. Odvjetnik reka da bi ga svakako branio i da mu se ne plati jer je ovo za njega izazov. Previse nam je korumpirano drustvo, sudstvo, zakazale socijalne sluzbe itd. Da se kriminalci malom ne osvete u splitskom zatvoru poslali su ga u zagreb gdje je 24 sata sam pod kamerama. Takoder se nalazi u zatvorskoj bolnici jer je mali totalno puka i napravi jedino sta je moga da se rijesi govana. Ma i ja sad malo rjede idem do splita jer ce tu svega biti. Osveta sigurno. Vec su mu nasli mladeg brata koji jesve zakuho i premlatili ga a vazan ce biti svjedok, ali gle cuda, nema policijsku zastitu ka ona dvojca sta ih je policija spremila na sigurno. Mali je oso u pidstanarski stan da se presvuce, bacio pusku i sa starim i bratom i mislim sa socijalnim radnikom se predao bez borbe. Mali je skroz ponavlja ili ja ili oni. U 20 dana decko smrso do.neprepoznatljivosti. Ja taj olos i govnare samo sam izvidenja pozno. Cijeli split i ostatak hrvatske, obican narod, malog smatraju za super heroja. Kud jos nije i tu dvojcu naso na vrijeme i da i njih ovjeri. Olos zadnje vrste sta opet meni nije jasno zasto nisu bili u zatvoru a nalazili su im i dop po 200 njak grama pa nista, jedan od njih zatepo curicu i pobjega. Mala umrla. Curica od par godina. Neko ih je cuvo a obican i normalan decko nema sanse nego da uzme stvar u svoje ruke. Kazem pobijo je olos na ciji se grob ne bi ni popiso. Mater i jebem. Kad bude sudenje dici ce se cijela drzava, mali ljudi, da ga se oslobodi ili bas da dobije manju kaznu. Sad mu prijeti 50 godina ali ima jednog od najboljih odvjetnika pa cemo sve viditi. Filip heroj a ne zlocinac. Novine sada sve ka po nekoj ditektivi gade maloga da je ko klino kra i to iz crkve a niko ne spominje mater koja je isto danki. Mali jednostavno nije ima sreve u zivotu. Uzas jedan. A za informaciju opet ka i ratnih godina dop mozes kupitina svakom cosku. Sad jasnije?
[/quote]

Jeste kapetane!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Mon Jan 20, 2020 2:24 pm
licaninsasela wrote: Mon Jan 20, 2020 1:59 pm [quote=Frajla post_id=150613 time=<a href="tel:1579520880">1579520880</a> user_id=12211]
hajde Xanoooo
Ne cekaj pravi trenutak jer za takve stvari nikada nece naici, samo preseci i sve izbaci iz sebe. Bice tebi lakse

Liko, kakav je ovo pokolj kod tebe po Splitu bio?
Pa vec sam vam bio reko samo nitko nije procito. Mali 25 godina, fakultet pomorski zavrsio i biona brodu ka kadet da moze biti casnik palube. Dao bratu punomoc i brat narkoman uglavnom sve zdrobio. I drugi brat muje danki, ljeci se negdje ucrnoj gori. I tata je narkoman a mama ih napustila i osla radit u austriju. I ona narkpman. E sad ovako ide prica. Malogsu poceli opsjedati dileri i kamatari svaki dan. Mali zivio u podstanarstvu da bude sta dalje odnjih. Mali zavrsio fakultet, bavio se sportom i nikada nije imo veze saheroinom. Ovi dileri se nakacili na njega i danima mu dolazili doma imaltretirali ga. To je trajalo 20 tak dana. Cak se mali prijavio da odmah ide na brod. I jebiga jedan dan mu puko film, kupio kalasnjikov , vjerovatno ih nazvo da ce platitinepostojeci dugkojije njegov brat nabio kod dilera. Sreo odmah prvu dvojcu na motoru i opalio po njjima. Jedan govnar je odma ciknio a drugi u bolnici. Taj drugi je bio koleteralna zrtva jer jemislio da je neko drugi. Ne treba ni tog drugog zaliti, pazi nadimka pajser. Treceg je naso na 500 metara od ovih i njega ovjerio. Svi dileri i kamatari. Imo je jos dvojcu na spisku ali ih je kolko cujem policija zarobila dok.malog ne uhvate. To se sve desilo.u varosi u starom djelu splita di su sami daner i dileri. E sad kakoje policija znala tocno koja govna treba zastiti je tajna. Mali ispada sada u cijeloj hrvatskoj ko heroj. Otvaraju se grupe podrske za malog: heroj a ne zlocinac. Skuplja se lova za jednog od najboljih odvjetnika u hrvatskoj. Odvjetnik reka da bi ga svakako branio i da mu se ne plati jer je ovo za njega izazov. Previse nam je korumpirano drustvo, sudstvo, zakazale socijalne sluzbe itd. Da se kriminalci malom ne osvete u splitskom zatvoru poslali su ga u zagreb gdje je 24 sata sam pod kamerama. Takoder se nalazi u zatvorskoj bolnici jer je mali totalno puka i napravi jedino sta je moga da se rijesi govana. Ma i ja sad malo rjede idem do splita jer ce tu svega biti. Osveta sigurno. Vec su mu nasli mladeg brata koji jesve zakuho i premlatili ga a vazan ce biti svjedok, ali gle cuda, nema policijsku zastitu ka ona dvojca sta ih je policija spremila na sigurno. Mali je oso u pidstanarski stan da se presvuce, bacio pusku i sa starim i bratom i mislim sa socijalnim radnikom se predao bez borbe. Mali je skroz ponavlja ili ja ili oni. U 20 dana decko smrso do.neprepoznatljivosti. Ja taj olos i govnare samo sam izvidenja pozno. Cijeli split i ostatak hrvatske, obican narod, malog smatraju za super heroja. Kud jos nije i tu dvojcu naso na vrijeme i da i njih ovjeri. Olos zadnje vrste sta opet meni nije jasno zasto nisu bili u zatvoru a nalazili su im i dop po 200 njak grama pa nista, jedan od njih zatepo curicu i pobjega. Mala umrla. Curica od par godina. Neko ih je cuvo a obican i normalan decko nema sanse nego da uzme stvar u svoje ruke. Kazem pobijo je olos na ciji se grob ne bi ni popiso. Mater i jebem. Kad bude sudenje dici ce se cijela drzava, mali ljudi, da ga se oslobodi ili bas da dobije manju kaznu. Sad mu prijeti 50 godina ali ima jednog od najboljih odvjetnika pa cemo sve viditi. Filip heroj a ne zlocinac. Novine sada sve ka po nekoj ditektivi gade maloga da je ko klino kra i to iz crkve a niko ne spominje mater koja je isto danki. Mali jednostavno nije ima sreve u zivotu. Uzas jedan. A za informaciju opet ka i ratnih godina dop mozes kupitina svakom cosku. Sad jasnije?
Jeste kapetane!
[/quote]

Vidis Frajla to je zajeban zivot. Koliko god da imo mali problema sa bracom i starcima, uspio je dobar dio godina ziviti zdravo ka i zavrsiti faks. Sad je bija opalio iz komada 14 mjeseci i samo ga je porucnikci ispit dijelio od cina i da bude treci casnik palube. Eto ne znamo se al isti posao bi radili. Ja ka drugi casnik crtam rute i derem od 12 do 16 i id 00 do4 a on uz pomoc barbe bi tuka smjene 8 do 12i 20 do 00. E sta ti je zivot. Sad kad je treba zaradivati jako lijepe novce ovi govnari mu sjeli na kicmu imali uplasen reagira tako kako je. Zao mi je malog a ove bi sad kad su pokopani, uzeo bi buldozer i zdrobio im kosti i premjestio ih na smetliste da ih stakori i galebi prozderu. Dubrad dilerska i kamataska. Ko zna koliko su zivota unistili sa dopom i reketom. Nikad jos od rada nije bilo ovolko dopa ko sadam. Ma to i policija radi garant. Pa ja kad sam zna uzeti dop ono kad dodem s broda dolazio sam covjeku koga znam citav zivot. Lik zivi u zgradi, nema pojma ko ulazi izlazi a na stolu po kila kila i pol dopa. Nije pa ni dan danas a cijeli split zna da radi. Mora nekog mocnog imati iza sebe i masno placati. Kako drugacije objasniti. Nema frke oces pola grama, oces 100 grama, kilo, sve za kes.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Zaboravio reci. Biti ce jos mrtvih zbog svega ovoga. Klinci sa steroidima, srmcu bijelo, toliko su ispali izkolosjeka da mora biti mrtvih. A sve mulci. Bas mi je drago da nisam vise u tom diru. Split- grad slucaj. Zadar, sibenik, rijeka i pula. Nikad vise narkomana nego sad.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Mon Jan 20, 2020 12:48 pm hajde Xanoooo
Ne cekaj pravi trenutak jer za takve stvari nikada nece naici, samo preseci i sve izbaci iz sebe. Bice tebi lakse

Liko, kakav je ovo pokolj kod tebe po Splitu bio?
Ajde Frajla ja sam nemocan. Ti je pokreni. Vidis da se folira i da moze ona to.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote: Mon Jan 20, 2020 5:05 pm jeste nemoguć
https://www.youtube.com/watch?v=3HUGeA2lur4
Ma ko bre??!!😂😂😂
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jan 19, 2020 11:32 pm

Za zagrljaj i mamu sam te potpuno shvatila.. O da, tesko je..
Videcemo sutra..
Svaka istina je bolja od laži i prećutkivanja u ovoj našoj borbi, a naravno i u životu generalno. To sam ja dobro osetio na svojoj koži. Samo sa potpunom iskrenošću sami sa sobom i sa svojim bližnjima ćemo uz naš trud, podršku i razumevanje bliskih ljudi i božju pomoć doći do izlečenja/rešenja.
Meni je znatno lakše, i bolje se osećam otkad sam potpuno iskren sam sa sobom i sa svojima.
Meni je danas slava, stric(tatin brat od ujaka) je stigao još juče na slavu, prespavao, bio danas na doručku, pa posle otišao dalje kod drugih na slave. Kad smo doručkovali, on, ćale i ja, krene on da se čudi, i da me pita zašto sam se vratio na selo, kad sam imao dobar posao u gradu. Vidi od da nešto nije bilo kako treba. Ja reko "E čiča(tako ga zovem), bilo je nekih ozbiljnih problema.". Odmah me pitao o kojim se problemima radi, ja sam mu odgovorio, i priznao sve, da sam se drogirao i pio skoro 20 godina, uz povremene prestanke, sa tim da sam se poslednjih preko 5 godina svog majmunisanja najintenzivnije drogirao i navukao, da nisam mogao da radim i funkcionišem normalno bez svoje doze otrova. Baš smo lepo popričali, dao mi je neke dobre savete i naravno skroz me podržao u mojoj odluci da problem nastavljam da rešavam uz pomoć psihologa, jer sam kad sam se lečio, kao što sam već pisao, ponovo sam počinjao da kenjam po svom životu čim malo duže napravim balans u životu i krenem normalno da živim.
Hoću reći da sem ukućana, mislim da je najbolje da i bliski rođaci i prijatelji treba da budu upoznati sa našim problemom, kako bi nas bolje razumeli, i kako bi mogli da nam pomognu i pruže adekvatnu podršku tokom lečenja.
Srećno Ksanči! Ma biće to sve dobro! ;) Napravi plan, veruj u sebe, bori se i "progledaćeš"!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by yasujirozu »

š
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by yasujirozu »

ono kd vas
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jan 19, 2020 4:33 pm
Da dodam. Naravno da ne treba razglasiti tu svoju priču na sva zvona, da me ne razumeš pogrešno, ali oni koji su nam bliski, koje volimo, i koji nas vole, treba po meni da znaju našu priču.
Sem odstranjivanja iz života svih koji se drogiraju, što je jedna od najbitnijih stvari, bitno je i da održavamo prijateljstva sa strejt prijateljima, i da što češće provodimo vreme sa njima.
Ja sam na slavu pozvao nekoliko strejt prijatelja, i jednog druga koji se drogirao, ali je čist više od 13 godina.
Baš se lepo slavimo slavu, družimo se, kvalitetno provodimo vreme... :)
Evo ja se izdvojih u kuhinju, da skuvam kafu za goste, pa se setih malo da se uključim na forum.
Kako si ti, jesi pričala i sa mamom?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply