O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Nov 19, 2020 6:43 pm
StopBup wrote: Wed Nov 18, 2020 11:45 pm
xxxana wrote: Tue Nov 17, 2020 6:59 pm
San me zajebava zadnjih dana. Desava mi se da zaspim lako, pa se probudim za sat, dva, pa posle imam problem sa ponovnim zaspivanjem.

Evo večeras recimo, samo što sam sanjao nešto ne daj Bože, pa mi je i drago što se probudih.

Zapalio cigaru, seo malo za komp. Brzo ću u krevet ponovo, valjda neće biti posle većih problema sa snom.

E da. Jesi uspela cigare da ostaviš, znam da si pominjala tu mogućnost pred godišnji odmor?

Laku noć!
Nisam :(
Trazim nacin i o tome cesto razmisljam
Polako, nemoj se nervirati, uspećeš, vidim da to stvarno želiš, već si bila i uspela, uspećeš ponovo, samo bez sekiracije i opterecivanja.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Meni sad kad dočekam više onaj toliko priželjkivani odmor, ce biti prvo prioritet da se što više skockam, nakon nedavnog idiotisanja, a uskoro, ove zime ću i cigarama da se pozabavim. Makar ću probati, videću kako će ići...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Nov 19, 2020 6:39 pm
yasujirozu wrote: Thu Nov 19, 2020 2:37 am
xxxana wrote: Wed Nov 18, 2020 6:17 pm .
čitam te nešto na prošlogodišnjoj temi o ostavljanju nikotina, a i može se uopštit - kružiš razmišljanjem smisleno, no, dočim taj tren u kome si lucidna, svjesna sebe, prohuji, odlaziš (bježiš) pod mrak pokrivke samosažaljenja, jer si tu u tami, naizgled daleko od ljudi, sigurna...

ne dozvoli sumnji u sopstvo da nadvlada - to neumitno vodi bjednim životnim rezultatima

možda može i drugačije: npr. samouvjerenost, makar i ne bila istinska - trudi se bit ne samo drčna u obraćanju drugima, već i prema (unutarnjoj) sebi, a kad te nesigurnost ophrvi

eto, my two cents
Ene ga ;)
I sama sam pocela uvidjati neke stvari, ali ne mogu bas odmah postati dobar primer toga, trudimo se
Asocijalna sam totalno i znam da moram poraditi na tome,kao i na sigurnosti..
Ne ide bas glatko
Naravno, nego ponavljam svoje mišljenje da ne treba nigde da zuris, jer si svesna da se te stvari ne menjaju tako brzo, ali polako, uz istrajnost i svesnost da na njima mora da se radi, to će doći na svoje mesto.
Last edited by StopBup on Sat Nov 21, 2020 5:20 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Toki
Posts: 9
Joined: Mon Nov 16, 2020 6:04 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Toki »

Kako se osjećam? A nije loše s obzirom da sam četvrti dan bez kemije.
Last edited by Toki on Mon Nov 30, 2020 8:21 am, edited 1 time in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Nov 19, 2020 6:43 pm
StopBup wrote: Wed Nov 18, 2020 11:45 pm
xxxana wrote: Tue Nov 17, 2020 6:59 pm
San me zajebava zadnjih dana. Desava mi se da zaspim lako, pa se probudim za sat, dva, pa posle imam problem sa ponovnim zaspivanjem.

Evo večeras recimo, samo što sam sanjao nešto ne daj Bože, pa mi je i drago što se probudih.

Zapalio cigaru, seo malo za komp. Brzo ću u krevet ponovo, valjda neće biti posle većih problema sa snom.

E da. Jesi uspela cigare da ostaviš, znam da si pominjala tu mogućnost pred godišnji odmor?

Laku noć!
Nisam :(
Trazim nacin i o tome cesto razmisljam
Moja sestra od tetke je kupila neku knjigu mom zetu, njenom muzu, a ta knjiga je neki dobar prirucnik za ostavljanje pusenja. Zet je ostavio cigare nakon sto je procitao tu knjigu. Ne pusi vec 4 godine, a pusio je sigurno 15.

Pitacu sestru za naslov te knjige, pa cu ti poslati. Kazu da mnogima bas pomogne.

Kad ja odlucim da je vreme za cigare, ako ne bude islo "tek tako", probacu sa tom knjigom. Bas imam zelju da se otarasim svih poroka, sem kafe. Jutarnja kafa posle dorucka mi je obavezna za pocetak dana. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sun Nov 22, 2020 9:28 pm
xxxana wrote: Thu Nov 19, 2020 6:43 pm
StopBup wrote: Wed Nov 18, 2020 11:45 pm

San me zajebava zadnjih dana. Desava mi se da zaspim lako, pa se probudim za sat, dva, pa posle imam problem sa ponovnim zaspivanjem.

Evo večeras recimo, samo što sam sanjao nešto ne daj Bože, pa mi je i drago što se probudih.

Zapalio cigaru, seo malo za komp. Brzo ću u krevet ponovo, valjda neće biti posle većih problema sa snom.

E da. Jesi uspela cigare da ostaviš, znam da si pominjala tu mogućnost pred godišnji odmor?

Laku noć!
Nisam :(
Trazim nacin i o tome cesto razmisljam
Moja sestra od tetke je kupila neku knjigu mom zetu, njenom muzu, a ta knjiga je neki dobar prirucnik za ostavljanje pusenja. Zet je ostavio cigare nakon sto je procitao tu knjigu. Ne pusi vec 4 godine, a pusio je sigurno 15.

Pitacu sestru za naslov te knjige, pa cu ti poslati. Kazu da mnogima bas pomogne.

Kad ja odlucim da je vreme za cigare, ako ne bude islo "tek tako", probacu sa tom knjigom. Bas imam zelju da se otarasim svih poroka, sem kafe. Jutarnja kafa posle dorucka mi je obavezna za pocetak dana. :)
Nisam citala knjigu, ali sam cula za nju, pa sam procitala prvo malo o autoru,koji je izgleda od pusenja napravio remek delo i sama knjiga mi zvuci (nakon obecavanja na njegovoj klinici) kao priprema za termin, koji prilicno kosta, pa kad je knjiga tako dobra,ne znam zasto je udario toliku cenu na termin..
Treba umeti i svaka cast sa te strane :)
Procitala sam masu drugih tekstova,tako da mislim da nista novo tu ne mogu da procitam
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Xano, Allen Carr je pisao.

Isplati se procitati jer ce ti zgaditi svaku zapaljenu cigaretu. Ako ne uspes iz prve, a mnoge znam da su uz knjigu ostavili pljuge, bar ti moze posluziti kao prvi korak u ostavljanju cigareta.
Ja sam 7 meseci bez cigareta. Svaki dan mi dodje po nekoliko puta da zpalim cigaretu, ali hvala bogu prodje brzo za par sek.
Pazi kad tad ces ih morati ostaviti, pa sto da to ne bude sada. Tako sam ja sebe naterala
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Nov 23, 2020 8:27 am
Nisam citala knjigu, ali sam cula za nju, pa sam procitala prvo malo o autoru,koji je izgleda od pusenja napravio remek delo i sama knjiga mi zvuci (nakon obecavanja na njegovoj klinici) kao priprema za termin, koji prilicno kosta, pa kad je knjiga tako dobra,ne znam zasto je udario toliku cenu na termin..
Treba umeti i svaka cast sa te strane :)
Procitala sam masu drugih tekstova,tako da mislim da nista novo tu ne mogu da procitam
Cini mi se da ti u napred malo komplikujes u svojoj glavi. Možda se ne radi o istom čoveku, a i ako se radi, on te svoje skupe termine održava tu, u svom gradu, ne može biti na celoj zemaljskoj kugli u isto vreme, niti kod sebe na tretman može da primi ljude iz celog sveta. :) Knjiga je rasprostranjena po celom svetu, i mnogima je pomogla. Možda tu kod njega dolaze teži slučajevi strastvenih pušača, koji pak žele da batale pljuge.

Video sam temu na forumu "Alen Kar - Lako ostaviti pušenje", tako nešto. Ne znam da li je to baš ta knjiga koju je moja sestra kupila svom mužu, verovatno jeste. Nakon zetovog uspeha, sestra je natovarila svog caleta, mog tecu da krene da čita knjigu, koji je inače strastveni pušač, i obožava pljuge, ovaj je krenuo da čita, stigao donekle, i batalio knjigu jer se uplašio da bi mogao da prestane da pusi, hahahaha. :D

Edit: Evo sad pričitah da Alen Kar nije živ još od 2006.-e, umro je sa 70 i nešto godina, tako da on sigurno ne naplaćuje nikakve termine.
Pitaću sestru da li se baš o njegovoj knjizi radi.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Bas o njemu se radi i njegove klinike u svetu postoje..
Nije problem i da je procitam Frajla, vec je meni ovog puta bas ekstremno teze za razliku od svih prosih, a trebalo bi da je lakse valjda.. Svako jutro pusim svoju poslednju cigaru i to se nastavlja danima i nikad se ovim problemom nisam opteretila kao sad, a najvise mi se ostavlja zbog energije i kondicije, jer osecam da mi tu smetaju i da mi ne zavise situacije od cigara i da se resim ovog ludila u glavi koje je ovog puta nastalo zbog cigara i toga sto ne mogu da prestanem..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Nov 23, 2020 12:28 pm Bas o njemu se radi i njegove klinike u svetu postoje..
Nije problem i da je procitam Frajla, vec je meni ovog puta bas ekstremno teze za razliku od svih prosih, a trebalo bi da je lakse valjda.. Svako jutro pusim svoju poslednju cigaru i to se nastavlja danima i nikad se ovim problemom nisam opteretila kao sad, a najvise mi se ostavlja zbog energije i kondicije, jer osecam da mi tu smetaju i da mi ne zavise situacije od cigara i da se resim ovog ludila u glavi koje je ovog puta nastalo zbog cigara i toga sto ne mogu da prestanem..
Verovatno je sad teže od ostalih puta jer su ti one sad jedina aktivna zavisnost, a mozgu koji je navikao da se filuje, prosto je teško bez svega da ostane. Nemoj se opterećivati, kroz par meseci sigurno će ti biti lakše, sad je najbitnije da se ne drogiraš.

Nema šanse bar iz mog iskustva da se ostane na prvoj jutarnjoj. Kad ti dođe da zapališ, odloži za narednih recimo sat vremena, pa onda zapali...

Ja ujutru "moram" dobro da se napušim, uz kafu pupušim u glavnom 3 komada, posle u toku dana dosta redje, a nakon obroka obavezno...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply