O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Vidim i Jurisa se sjebao, bas mi je zao.....
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sat Dec 07, 2019 8:14 am

Nemas ti pojma zasto se desio recidiv, da smo imali ili imamo pojma nikada ne bi zavrsili ovde gde smo! Nisi ti sada u roku od 7 dana shvatio sustinu problema, to ne ide tako.
Nisam znala da ga prepoznam. Zato i kazem da mi ni ne znamo sta nas muci i to tvoje “ tacno znam zasto se desio recidiv” ne pije vodu
Ali da, dosla sam do zakljucka da je vas frajere sramota ici na psihoterapije, to samo mi zene placip**ke idemo, jer smo slabiji pol
Ma mi smo zene za vas toplu vodu izmislile koliko ste ograniceni
Mnogo me nervirate, samo kukate svi a nista ne poduzimate!!!! Sve ce to samo od sebe vremenom..... hoce hoce
Čemu takvi tonovi? Ja ne kukam. Meni je sasvim dobro. Nisam rekao da neću ići na psihoterapije, ali samo znam da za sad neću. Ne znam prosto ni šta bih rekao da mi je problem, jer se dobro osećam. Šta da kažem na psihoterapiji?
"Voleo sam da se drogiram, živeo sam relativno normalno, ali sam bio vragolast :D , droga mi je dugo bila jedna od omiljenih zabava. Voleo sam štetno zezanje. :D Kasnije sam provalio bup, i navukao se, i počeo da se drogiram njime i u toku obavljanja redovnih životnih aktivnosti i da se krećem drogiran i među normalnim ljudima. Skinuo sam se se bupa, bio ok par meseci, pa za zabrljah sa travom u petom mesecu, nakon bupa, a u šestom mesecu se desilo da sam imao 2 "igranja" i sa opijatima, ali sam brzo stao, i dozvao se pameti."
Eto to je sve što bih ja sada mogao da kažem na psihoterapiji o svom problemu.
Rekoh, u koliko me bude zajebavalo nešto, naravno da ću preduzeti neke još konkretnije korake. Za sad mi je dovoljno što sam vratio poljuljano samopouzdanje, i što sam se relativno brzo sklonio sa stranputice. Mada moj osnovni stav je da ako ne možeš sam sebi pomoći pre svega, onda ti ne može ni niko drugi pomoći. Mislim na te probleme u glavi. Naravno, drugo je rak ne daj Bože nikome, ili šizofrenija i tako to, tu naravno da sam sebi i ne možeš baš puno pomoći.
xxxana wrote: Sat Dec 07, 2019 8:57 am
Drugaciji, ti sa te tacke,imas pogled na pvo sve
Gde si Xxxana, srećo moja nesrećna? ;) Vidim da si u luđacima, jbg, nadam se da ćeš se što pre iščupati, shvatio sam šta si napisala, samo nisam ovaj deo koji sam isekao. A volim da shvatim sve što pročitam. Može pojašnjenje.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Dec 07, 2019 10:30 am Gde si Xxxana, srećo moja nesrećna? ;) Vidim da si u luđacima, jbg, nadam se da ćeš se što pre iščupati, shvatio sam šta si napisala, samo nisam ovaj deo koji sam isekao. A volim da shvatim sve što pročitam. Može pojašnjenje.
To ces, uz malo srece, shvatiti kad odskocis sa te daske na kojoj si sada, pa napravis razliku nekad i sad, previse mozgas i stvarqs laznu sliku o svemu..
Ne trudi se da razmisljanjem sto, kako i zasto shvatis sustinu za par dana i citav problem svaljujes na okolnosti,jer se dobro osecas, lazes sebe,a da toga nisi ni svestan i sqd ces i ovo shvatiti kao neko pridikovanje,a veruj da je iz dobre namere, pusti razmisljanja, ona stvari ne slazu na svoje mesto, na zalost to cine iskustva, koja u tvom slucaju gledas kao kamencic na koji si se spotakao i ostao na nogama i nastavio u punom sjaju- greska
Frajla je u pravu, neke stvari ne vidimo u datim trenutcima
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Dec 07, 2019 10:54 am
StopBup wrote: Sat Dec 07, 2019 10:30 am Gde si Xxxana, srećo moja nesrećna? ;) Vidim da si u luđacima, jbg, nadam se da ćeš se što pre iščupati, shvatio sam šta si napisala, samo nisam ovaj deo koji sam isekao. A volim da shvatim sve što pročitam. Može pojašnjenje.
To ces, uz malo srece, shvatiti kad odskocis sa te daske na kojoj si sada, pa napravis razliku nekad i sad, previse mozgas i stvarqs laznu sliku o svemu..
Ne trudi se da razmisljanjem sto, kako i zasto shvatis sustinu za par dana i citav problem svaljujes na okolnosti,jer se dobro osecas, lazes sebe,a da toga nisi ni svestan i sqd ces i ovo shvatiti kao neko pridikovanje,a veruj da je iz dobre namere, pusti razmisljanja, ona stvari ne slazu na svoje mesto, na zalost to cine iskustva, koja u tvom slucaju gledas kao kamencic na koji si se spotakao i ostao na nogama i nastavio u punom sjaju- greska
Frajla je u pravu, neke stvari ne vidimo u datim trenutcima
Volim ja svaki tvoj komentar. Rekao sam ti sto puta da si ti moja .ba srećica. ;) U pravu si što se tiče razmišljanja, to sam batalio. Ne kažem da sam rešio problem, samo mi trenutno ne pravi probleme. Te trudim se sad nešto da gledam stvari sa svih strana, više se držim onako kao konj što ima ono na očima što mu stave da gleda samo pravo. Radim i danas, i to ono što najviše volim, prodaju/trgovinu. To me trenutno ispunjava.
U kom smislu misliš da lažem sebe? Misliš da lažno mislim da se dobro osećam?
Nemoj mračiti samo, evo molim te. Za svaki problem postoji rešenje. Ja ću moj problem rešiti, a biću jako srećan kad čujem da je kod tebe krenulo na bolje. Kako si, napiši malo detaljnije. Je l' uzimaš bup?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Dec 07, 2019 11:22 am
xxxana wrote: Sat Dec 07, 2019 10:54 am
StopBup wrote: Sat Dec 07, 2019 10:30 am Gde si Xxxana, srećo moja nesrećna? ;) Vidim da si u luđacima, jbg, nadam se da ćeš se što pre iščupati, shvatio sam šta si napisala, samo nisam ovaj deo koji sam isekao. A volim da shvatim sve što pročitam. Može pojašnjenje.
To ces, uz malo srece, shvatiti kad odskocis sa te daske na kojoj si sada, pa napravis razliku nekad i sad, previse mozgas i stvarqs laznu sliku o svemu..
Ne trudi se da razmisljanjem sto, kako i zasto shvatis sustinu za par dana i citav problem svaljujes na okolnosti,jer se dobro osecas, lazes sebe,a da toga nisi ni svestan i sqd ces i ovo shvatiti kao neko pridikovanje,a veruj da je iz dobre namere, pusti razmisljanja, ona stvari ne slazu na svoje mesto, na zalost to cine iskustva, koja u tvom slucaju gledas kao kamencic na koji si se spotakao i ostao na nogama i nastavio u punom sjaju- greska
Frajla je u pravu, neke stvari ne vidimo u datim trenutcima
Volim ja svaki tvoj komentar. Rekao sam ti sto puta da si ti moja .ba srećica. ;) U pravu si što se tiče razmišljanja, to sam batalio. Ne kažem da sam rešio problem, samo mi trenutno ne pravi probleme. Te trudim se sad nešto da gledam stvari sa svih strana, više se držim onako kao konj što ima ono na očima što mu stave da gleda samo pravo. Radim i danas, i to ono što najviše volim, prodaju/trgovinu. To me trenutno ispunjava.
U kom smislu misliš da lažem sebe? Misliš da lažno mislim da se dobro osećam?
Nemoj mračiti samo, evo molim te. Za svaki problem postoji rešenje. Ja ću moj problem rešiti, a biću jako srećan kad čujem da je kod tebe krenulo na bolje. Kako si, napiši malo detaljnije. Je l' uzimaš bup?
Mislim na mozganje Sb i to sto tacno znas sta te je dovelo u recidiv i to sto krivca trazis u travi i to sto svaki put tvrdis da trava lose utice na tebe i otvara ti vrata za druge droge i pored toga sto to tako gledas,ne zapitas se sto je pusis i znam sta ces sad reci -da si sad to definitivno shvatio ;)
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

To ces, uz malo srece, shvatiti kad odskocis sa te daske na kojoj si sada, pa napravis razliku nekad i sad, previse mozgas i stvaras laznu sliku o svemu.
Ne trudi se da razmisljanjem sto, kako i zasto shvatis sustinu za par dana i citav problem svaljujes na okolnosti, jer se dobro osecas, lazes sebe, a da toga nisi ni svestan. Na zalost to cine iskustva, koja u tvom slucaju gledas kao kamencic na koji si se spotakao i ostao na nogama i nastavio u punom sjaju - greska!!!
Frajla je u pravu, neke stvari ne vidimo u datim trenutcima.

Uh, @StopBup daleko si ti od dobrog stanja. Cijelo vrijeme si na klackalici, čim uhvatiš neki balans, napraviš recidiv. Onda šutiš o njemu 15 dana, pa ispričaš šta se desilo. Ali, to tako upakuješ sa cvjetićima i mašnicama.

Dok ne potražiš stručnu pomoć i ne počneš jačati svoje samopouzdanje, kojeg ti očito fali, jer vagaš šta ćeš i kako ćeš reći, kako će te ko shvatiti, šta će ko reći, dok ne vidiš koja ti razmišljanja i uvjerenja prave probleme, i ne počneš te stvari mijenjati, uvijek ćeš praviti recidive i šutićeš o njima dok se ne ohrabriš da to podijeliš negdje.

Ja uopste vise ne mislim da si ti ok!!
I mozes 100 postova pvdje napisati, pcelice , drvjece i cvijece, ja vidim da ti nisi ok.
I moras nesto da radis povodom toga...
Kazem ti, ne mozes me vise prevarit sa " lijepim " postovima...
Uzeo bih u obzir šta kažu.
Hladne glave razmišljaj o tome.
"ali naravno detaljno pratim svoje stanje", "Pratim detaljno svoje stanje i misli".
Da li bi hteo da mi objasniš kako pratiš šta ti se dešava? Na koji način.
Razgovaraš sa samim sobom i kako? Da li su to samo obične(čiste) misli ili imaš slike u glavi sa kojima pričaš?
Neke uobrazilje - Uobrazilja znači moć zamišljanja. Sinonimi: maštovitost, imaginacija, sanjarenje, uobrazilja, maštanje, domišljatost.
Kako rezonuješ šta valja, a šta ne. Na osnovu čega. Kakve parametre imaš?

Mogu i drugi da se priključe ovim pitanjima npr. Jurke i xxxana.
Ne odustajem dok ne izbacim demona iz sebe i onda idem kod stručnog lica da uzmem terapiju
Jurke Šta si uradio povodom toga?
Pa sad, da sam krenula na psihoterapije odmah posle bupa, stvari bi bile drugacije, kad se zavozas teslo je prqviti bilo kakve korake,jer ne vidis svrhu.
Da, i ja sam mislila da cu sama resiti sa sobom, jer mi je bup pomogao da mi se stvari skockaju u glavi i sve sam videla opsirnije nego pre, ali sad sam se skotrljala na neki tup nivo inevidim nista, ni svrhu psihoterapije ili bilo kakve vrste pomoci, jer ne znam ni sto idem, niti znam da li cu je postovati,niti lad cu stati, niti mi se piju lekovi, niti u tome vidim resenje
Drugaciji, ti sa te tacke,imas pogled na pvo sve
Šta se dešava sa ovim stanjem kod tebe xxxana?

"Poceo sam da se vadim iz konfuzije kad sam se otvorio caletu, a i ovde vama" - Ovo je lek za zavisnost.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Dec 07, 2019 11:44 am
Mislim na mozganje Sb i to sto tacno znas sta te je dovelo u recidiv i to sto krivca trazis u travi i to sto svaki put tvrdis da trava lose utice na tebe i otvara ti vrata za druge droge i pored toga sto to tako gledas,ne zapitas se sto je pusis i znam sta ces sad reci -da si sad to definitivno shvatio ;)
Hahahah, obožavam te, svega mi. Ti bez obzira na sve, pozitivno deluješ na mene. ;)
Nisi me skroz ispratila. Ispravio sam se što se tiče trave. Nije me ona dovela u recidiv, sam sam se doveo. Ko me terao da je diram, ali ona za mene jeste recidiv, i te kako, to sam shvatio tek pre par dana, inače sam je smatrao ne baš tolikim problemom. Ja sam pušio baš nenormalne količine u osmom, i prvom gimnazije, bio sam bukvalalno navučen. Ako sam išao ujutru u školu, obavezno sam ostavljao za ujutru, a ako sam išao posle podne, obavezno sam išao da je kupim pre škole. Tada krajem 2000.-e i 2001.-e, to se nije radilo preko telefona, nego se znalo gde se ide po to. Ja sam bio debil, pušio sam je i to baš puno, i ako mi nikad nije baš odgovarala. Vidi, moram priznati, mada rekao sam to, samo ne znam da li si pročitala. Volim njen izgled, volim miris, volim da je rolam, volim i sam taj čin dok je pušim i tako se prevarim. E to se više neće događati. Bude mi trip dok je pušim, i 5-10min posle toga, posle se isparanoišem na jedno sat vremena, a posle počnem da razmišljam čime bih mogao da se popravim. U oktobru sam izbegavao to "popravljanje", i jednostavno prestao da je pušim. Ali tada dok sam je pušio tih par dana, prvo sam mislio na brzine, ali sam ih odbacio zbog stanja sutradan, i onda se setih dopa, tačnije tog stonda koji sam baš voleo. I uvrtim sebi u glavu, "uh, baš bih voleo ponovo da doživim taj stond". Onda 3.-eg novembra, debil se napušim ponovo, i za jedno dva sata počnem da mislim samo o dopovskom stondu. Okrenuh sve moguće brojeve, nema sem na 5g, i ja uzmem pola mg bupa, ali sam ovima rekao da jave ako saznaju da ima na grame. Javi mi lik, "Imaš za 2500 komad, 0,8g."Ja kažem :"Rezerviši mi, doći ću sutra kad završim sa poslom, računaj da sam oko 4, pola 5 kod tebe!" I tako i uradim. Odem sutradan do grada, vratim se kući, i krenem da vučem. Eto tako bi. Posle par dana, od tog dopa, nacugam se ja sa drugom jednim, onako prilično, mislim nisam se razbio, ali dobro se dobih. Posle nisam ništa dirao, naravno ni travu, bio sam par dana malo u nekom ludilu/bunilu/lomljenju, pa je prošlo. To bunilo se javilo nekih 5 dana posle tog cuganja, i trajalo je nekih 4-5 dana. Ništa jebi ga, pratiću svoje stanje, pa možda krenem na psihoterapije ako bude bilo potrebe.
Daj napiši nešto o sebi još malo. Što s' tako šutljiva? :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sat Dec 07, 2019 10:30 am
Frajla wrote: Sat Dec 07, 2019 8:14 am

Nemas ti pojma zasto se desio recidiv, da smo imali ili imamo pojma nikada ne bi zavrsili ovde gde smo! Nisi ti sada u roku od 7 dana shvatio sustinu problema, to ne ide tako.
Nisam znala da ga prepoznam. Zato i kazem da mi ni ne znamo sta nas muci i to tvoje “ tacno znam zasto se desio recidiv” ne pije vodu
Ali da, dosla sam do zakljucka da je vas frajere sramota ici na psihoterapije, to samo mi zene placip**ke idemo, jer smo slabiji pol
Ma mi smo zene za vas toplu vodu izmislile koliko ste ograniceni
Mnogo me nervirate, samo kukate svi a nista ne poduzimate!!!! Sve ce to samo od sebe vremenom..... hoce hoce
Čemu takvi tonovi? Ja ne kukam. Meni je sasvim dobro. Nisam rekao da neću ići na psihoterapije, ali samo znam da za sad neću. Ne znam prosto ni šta bih rekao da mi je problem, jer se dobro osećam. Šta da kažem na psihoterapiji?
"Voleo sam da se drogiram, živeo sam relativno normalno, ali sam bio vragolast :D , droga mi je dugo bila jedna od omiljenih zabava. Voleo sam štetno zezanje. :D Kasnije sam provalio bup, i navukao se, i počeo da se drogiram njime i u toku obavljanja redovnih životnih aktivnosti i da se krećem drogiran i među normalnim ljudima. Skinuo sam se se bupa, bio ok par meseci, pa za zabrljah sa travom u petom mesecu, nakon bupa, a u šestom mesecu se desilo da sam imao 2 "igranja" i sa opijatima, ali sam brzo stao, i dozvao se pameti."
Eto to je sve što bih ja sada mogao da kažem na psihoterapiji o svom problemu.
Rekoh, u koliko me bude zajebavalo nešto, naravno da ću preduzeti neke još konkretnije korake. Za sad mi je dovoljno što sam vratio poljuljano samopouzdanje, i što sam se relativno brzo sklonio sa stranputice. Mada moj osnovni stav je da ako ne možeš sam sebi pomoći pre svega, onda ti ne može ni niko drugi pomoći. Mislim na te probleme u glavi. Naravno, drugo je rak ne daj Bože nikome, ili šizofrenija i tako to, tu naravno da sam sebi i ne možeš baš puno pomoći.
xxxana wrote: Sat Dec 07, 2019 8:57 am
Drugaciji, ti sa te tacke,imas pogled na pvo sve
Gde si Xxxana, srećo moja nesrećna? ;) Vidim da si u luđacima, jbg, nadam se da ćeš se što pre iščupati, shvatio sam šta si napisala, samo nisam ovaj deo koji sam isekao. A volim da shvatim sve što pročitam. Može pojašnjenje.
Nisu nikakvi tonovi!
Niko tebe ne tera na psihoterapiju nego se radi i o propratnoj terapiji koja pomaze u periodu friske apstinencije.... ah da ni tablete ne dolaze u obzir za prvo vreme
Veruj mi kao sto si terao tj kao sto smo terali Xanu da potrazi pomoc, tako i ja tebi govorim i svima koji su u problemu
Tako da.... tonovi nisu u pitanju nego je u pitanju ono sto napisem
Ljutio se ili ne
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Nesa_neske_01 wrote: Sat Dec 07, 2019 12:53 pm
To ces, uz malo srece, shvatiti kad odskocis sa te daske na kojoj si sada, pa napravis razliku nekad i sad, previse mozgas i stvaras laznu sliku o svemu.
Ne trudi se da razmisljanjem sto, kako i zasto shvatis sustinu za par dana i citav problem svaljujes na okolnosti, jer se dobro osecas, lazes sebe, a da toga nisi ni svestan. Na zalost to cine iskustva, koja u tvom slucaju gledas kao kamencic na koji si se spotakao i ostao na nogama i nastavio u punom sjaju - greska!!!
Frajla je u pravu, neke stvari ne vidimo u datim trenutcima.

Uh, @StopBup daleko si ti od dobrog stanja. Cijelo vrijeme si na klackalici, čim uhvatiš neki balans, napraviš recidiv. Onda šutiš o njemu 15 dana, pa ispričaš šta se desilo. Ali, to tako upakuješ sa cvjetićima i mašnicama.

Dok ne potražiš stručnu pomoć i ne počneš jačati svoje samopouzdanje, kojeg ti očito fali, jer vagaš šta ćeš i kako ćeš reći, kako će te ko shvatiti, šta će ko reći, dok ne vidiš koja ti razmišljanja i uvjerenja prave probleme, i ne počneš te stvari mijenjati, uvijek ćeš praviti recidive i šutićeš o njima dok se ne ohrabriš da to podijeliš negdje.

Ja uopste vise ne mislim da si ti ok!!
I mozes 100 postova pvdje napisati, pcelice , drvjece i cvijece, ja vidim da ti nisi ok.
I moras nesto da radis povodom toga...
Kazem ti, ne mozes me vise prevarit sa " lijepim " postovima...
Uzeo bih u obzir šta kažu.
Hladne glave razmišljaj o tome.
"ali naravno detaljno pratim svoje stanje", "Pratim detaljno svoje stanje i misli".
Da li bi hteo da mi objasniš kako pratiš šta ti se dešava? Na koji način.
Razgovaraš sa samim sobom i kako? Da li su to samo obične(čiste) misli ili imaš slike u glavi sa kojima pričaš?
Neke uobrazilje - Uobrazilja znači moć zamišljanja. Sinonimi: maštovitost, imaginacija, sanjarenje, uobrazilja, maštanje, domišljatost.
Kako rezonuješ šta valja, a šta ne. Na osnovu čega. Kakve parametre imaš?

Mogu i drugi da se priključe ovim pitanjima npr. Jurke i xxxana.
Ne odustajem dok ne izbacim demona iz sebe i onda idem kod stručnog lica da uzmem terapiju
Jurke Šta si uradio povodom toga?
Pa sad, da sam krenula na psihoterapije odmah posle bupa, stvari bi bile drugacije, kad se zavozas teslo je prqviti bilo kakve korake,jer ne vidis svrhu.
Da, i ja sam mislila da cu sama resiti sa sobom, jer mi je bup pomogao da mi se stvari skockaju u glavi i sve sam videla opsirnije nego pre, ali sad sam se skotrljala na neki tup nivo inevidim nista, ni svrhu psihoterapije ili bilo kakve vrste pomoci, jer ne znam ni sto idem, niti znam da li cu je postovati,niti lad cu stati, niti mi se piju lekovi, niti u tome vidim resenje
Drugaciji, ti sa te tacke,imas pogled na pvo sve
Šta se dešava sa ovim stanjem kod tebe xxxana?

"Poceo sam da se vadim iz konfuzije kad sam se otvorio caletu, a i ovde vama" - Ovo je lek za zavisnost.
Au brate. Ništa lično i zlonamerno, ali čim ti i pomišljaš na "pričanje sa uobraziljama", mislim da nisi dobar.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Nastavi tako. Jednom može da ti se desi da više niko neće hteti da piše sa tobom. Polako ćeš, vremenom, upadati u veće ludilo.
Ako završiš još na psihijatriji, tu tek počinje prava žurka.
Smiri se, nije ništa strašno. Nema potrebe da se ubeđuješ sa mnom ili sa drugima pod plaštom raskošnog cveća.
Ta ista inteligencija koju imaš može doći glave kad tad.

Vidi: https://www.psihocentrala.com/poremecaj ... -licnosti/
Upoznaj se sa osnovama: https://www.psihoverzum.com/kako-nastaj ... -licnosti/

Meni su govorili kao tebi sad. Ja to nisam zarezivao 2 posto(uopšte u životu). Kao ni ti sad.
Skupo košta na kraju.
" ...a to je da te osobe ne primećuju svoju disfunkcionalnost, te da im, kao takvima, nije potrebna terapijska podrška. Onda kada se poremećaj zakomplikuje sukobom sa zakonom, zavisnošću od psihoaktivnih supstanci, dekompenzacijom ili drugim mentalim poremećajem, tek tada može se doći do saznanja da je u osnovi navedenih komplikacija zapravo, poremećaj ličnosti. U većini ostalih slučajeva, ne javljaju se za pomoć, a zbog neobičnosti ili neuklapanja u okvire sredine u kojoj su, bivaju proglašeni za čudake, ekscentrike, kojih oko nas, kao što i sami znamo, i nije tako mali broj."
Post Reply