O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Thu Dec 12, 2019 9:15 am
licaninsasela wrote: Thu Dec 12, 2019 9:00 am Ibrica je posto punopravni peti clan nase male obitelji. Nije razmazen i ne hranimo ga onim gmo krekerima iz pet trgovina nego ka pravi avlijaner jede ono sta je nama od sinoc ostalo. Od kolaca do kiselog kupusa. Ne bira ibro. Zavolila ga i zena i djeca. Kcer ga voda svuda. I kod njenih frendica i u kafice , na trening, svuda je prisutan. Normalno u kucu ni u ludilu jer cu ja opet u emigraciju samo na spomen toga. Sta rec ovo, jutros svi na nogama i tipkaju. Ko da niko ne redi ili spava
Eto, zrtvovanje u letnjoj kuhinjici se isplatilo..Bravo Liko :)
Zrtva se rijetko kad isplati al ovaj put je ispalo sve dobro. Ipak se onda ispostavlja se isplati zrtvovati. Pae si ti sad ok? Bez suba dopa bilog?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Thu Dec 12, 2019 9:37 am Liko, 1 mg je dovoljno jak da ga drzi stabilnim, 4 mg je cisto drogiranje nakon svega
Na 1 mg si stabilan, ne drogiran

Slazem se da ne treba jos da sklanja bup, ali da smanji tu dozu - da!
Ok Frajla. Kazem ja ne znam kad nisam taj sub nesto dugo uzimo. A i kad sam ga uzimo ne vise od pola tabletice od 2 mg. Mene je jedan mg unistavao. Al kazem, neznam nista o njemu tako da nemam sta ni reci osim da se drzi njega bolje neg da je na dopu. A sad ako ga 4 mg razvaljuje i djeluje kao droga onda je to prica za sebe, odnosno da se jurke jos voli sredivati ali na jeftiniji nacin.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

StopBup wrote: Nisam ga tapšao po ramenu. Ne znam što si to tako doživela. Čitao sam onako ovlaš Fraljinu i njegovu diskusiju. U startu mi je delovala besmislena, nepotrebna, dubiozna. Pa reko hajd ja nešto da rečem. :D
"besmislena, nepotrebna, dubiozna." Dobro rečeno. I ja sam shvatio na kraju. Dubioza kolektiv. Jbg.
Nekako dodje ovako: https://www.youtube.com/watch?v=Z5xuauDWxYw
Last edited by Nesa_neske_01 on Thu Dec 12, 2019 10:16 am, edited 1 time in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Dec 12, 2019 9:37 am Liko, 1 mg je dovoljno jak da ga drzi stabilnim, 4 mg je cisto drogiranje nakon svega
Na 1 mg si stabilan, ne drogiran

Slazem se da ne treba jos da sklanja bup, ali da smanji tu dozu - da!
1mg verovatno nije toliko opasna doza, ali 4mg jeste sigurno. Mislim baš zbog toga što te veće doze urnišu one receptore koje blokiraju. Pa se najviše zbog toga čovek dugo posle bupa ne oseća normalno, jer naravno da ti receptori služe da čovek bude normalan, a treba im dugo posle njega da se oporave. Ne kažem kad se čovek skida sa dopa ili metadnona, ali kad se skine, tu dozu mislim da što pre treba smanjiti makar na 2mg. Ja sam jednom u mom kao pokušaju ostavljanja bupa uzeo dop posle dve nedelje od zadnje doze. Nikakvo zadovoljstvo nisam osetio, samo se skupile zenice, češao se, lice dobilo taj izraz, mogao da spavam dobro, ali od rada ništa. Sutradan nabavim bocu metadona, kao mislio proći će me to šugavo stanje posle još ta dva dana metadona. Nisam još znao sa čime sam se upleo. Popijem 150kapi prvi dan, isto kao i sa dopom bilo, popijem još 150 kapi sledeći dan, naravno isto. Sutradan shvatim da od takvog pomaganja sebi nema ništa. Zato sam pisao da nisam probao metadon, jer nikad nisam osetio njegov rad, ali sam ga uneo dva puta u sebe. Jednom sam pre godinu dana uzeo dop, 5 dana nisam dirao bup. Popio 2 rivotrila i flormidal, pa onda uzeo dop, tad sam se kao nešto uradio, ali nije bio ni blizu ful rad dopa, samo stond, ali bez onih filmova u glavi specifičnih za dopovski stond... Sve u svemu, velike doze bupa ubijaju mozak, meni je trebalo mesec i po sigurno od zadnje doze da kažem da sam ok. Bilo je da sam ok i pre tih mesec i po, ali je jako osciliralo, i budio sam se u nekom bedaku svako jutro prvih 40-ak dana.
Naravno, ovo nije nikakv podstrek za ljude da uzimaju dop. :D Samo kažem šta je meni bilo sa bupom od velikih doza...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Nesa_neske_01 wrote: Thu Dec 12, 2019 9:08 am
licaninsasela wrote: Thu Dec 12, 2019 9:02 am Brzo te ti onda uneredis. Izgleda da si brz na okidacu. Nije dobro to.
Liko ne znam više. Prestao sam da razmišljam. Opušten sam. Idem poslom.
Zaposlen?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Thu Dec 12, 2019 1:40 am
StopBup wrote: Thu Dec 12, 2019 1:09 am
Nesa_neske_01 wrote: Wed Dec 11, 2019 11:11 pm
Želim ti kazati nešto a da se ne vezujem za našu forumsku priču. Nešto što ja uviđam kod žena kao muško.
Vidim ja tvoje nazvaću ih "skrivene poruke, znakove".
Tu postoji problem. Na kraju muškarac ćete pitati konkretna pitanja.
Šta više tražiće odgovore. Ako mu to ne daš, ode.
Muško zaključi, uredu neće da priča, to je to.
Ne treba ovde tražiti analize, vaditi koren iz dva.
To je muška priroda. Direkta i konkretna, kada je žena u pitanju.
Vaša nelagodnost da kažete svoje stvari, ništa ne donosi. Muškarac svašta može da proguta, ako je žena iskrena.
Da li ima muških izuzetaka u ovome. Ne ulazim u to.
A šta si je to konkretno pitao? Na konkretna pitanja, mislim da si dobio si odgovore.

"Ko je kriv?" Šta će ti krivac u opšte? Nemoj tražiti krivca bez potrebe. Traži rešenje za neki problem. Rešenje je bitno. Krivac je često nešto na šta ne možeš da deluješ, ne mora "krivac" biti osoba. Mani krivca. Evo prost primer, desi se zemljotres, ošteti se kuća. Rešenje je popraviti kuću. Šta je "krivac"? Tektonske promene. Da li na to možeš da utičeš? Ne.
Pusti "skrivene znakove". Ode ti predaleko Neške.
Uprosti malo stvari ako možeš.
Sub nemoj me zaebavat, kapiras li ti bas kao što on hoće reći Frajli???

Vi koji ga još tapšete po ramenu i govorite mu strava si Neške, napreduješ , bas vas ne razmijem !!!

A ja sam mu kao neprijatelj.... ma idi.....
Da još ovo. Ne kapiram šta hoće da joj kaže i mislim da ga ona raspričava bez veze. Onda Neške napiše svašta, a ne kaže ništa.
Možda ga još dodatno kod nje privlači njen pseudonim na forumu, hahaha. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Evo ovako. Ja jesam prezasicen više pričom o drogira ju. Prezasicen sam i muka mi je od toga što ja radim. 4mg mi jeste mnogo, osecam. Zato sam i sam rešio da danas budem vec na 2. Kontam nikakve bitne razlike necu osetiti, osim što cu se manje trovati i psihički biti zadovoljan time. Kontam da probam od vikenda vec da budem u stanju da rapidno smanjujem. Imam mnogo obaveza pa sebi navijam priču u glavu da mi je zbog toga bup potreban da bi ih izneo. I to klasična je priča opravdavanja sebe u radnjenju bupom. To i sam znam. Mislim o tome svestan sam sebe i svojih postupaka. U pravu ste u priči koju ste izneli i ti Liko i ti Frajlita.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Jurke wrote: Thu Dec 12, 2019 12:03 pm Evo ovako. Ja jesam prezasicen više pričom o drogira ju. Prezasicen sam i muka mi je od toga što ja radim. 4mg mi jeste mnogo, osecam. Zato sam i sam rešio da danas budem vec na 2. Kontam nikakve bitne razlike necu osetiti, osim što cu se manje trovati i psihički biti zadovoljan time. Kontam da probam od vikenda vec da budem u stanju da rapidno smanjujem. Imam mnogo obaveza pa sebi navijam priču u glavu da mi je zbog toga bup potreban da bi ih izneo. I to klasična je priča opravdavanja sebe u radnjenju bupom. To i sam znam. Mislim o tome svestan sam sebe i svojih postupaka. U pravu ste u priči koju ste izneli i ti Liko i ti Frajlita.
Eto jurke onda sve je jasno. Ponavljas se vec mjesecima poso obaveze...vjerujem da se vec gadis sam sebi od stalnih opravdavanja. Pomalo samo. Nemoj nista nagliti i samo bez panike.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Thu Dec 12, 2019 12:29 pm
Jurke wrote: Thu Dec 12, 2019 12:03 pm Evo ovako. Ja jesam prezasicen više pričom o drogira ju. Prezasicen sam i muka mi je od toga što ja radim. 4mg mi jeste mnogo, osecam. Zato sam i sam rešio da danas budem vec na 2. Kontam nikakve bitne razlike necu osetiti, osim što cu se manje trovati i psihički biti zadovoljan time. Kontam da probam od vikenda vec da budem u stanju da rapidno smanjujem. Imam mnogo obaveza pa sebi navijam priču u glavu da mi je zbog toga bup potreban da bi ih izneo. I to klasična je priča opravdavanja sebe u radnjenju bupom. To i sam znam. Mislim o tome svestan sam sebe i svojih postupaka. U pravu ste u priči koju ste izneli i ti Liko i ti Frajlita.
Eto jurke onda sve je jasno. Ponavljas se vec mjesecima poso obaveze...vjerujem da se vec gadis sam sebi od stalnih opravdavanja. Pomalo samo. Nemoj nista nagliti i samo bez panike.
Znam ja to, ima tu opravdava ja sebe, ali ima i istine da me to koči dosta. Ne mogu tek tako nestati iz svega čemu sam posvećen i što je moja obaveza. Stub sam porodice, mozda klimavi 😜 , ali kakav takav.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

I da, gade mi se ta opravdanja više. Ne postoji ništa sto bi moglo da me izbaci iz priče skidanja. Nebi smelo. Jer potreban sam drugima i sebi zdrave glave i zdravog tela i duha. Mnogo sam sposobniji takav... Da ne žvacem mnogo, sve je vec rečeno kao što kazeš. Razmišljao sam i da ne pišem više ovde...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Post Reply