O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 15, 2020 6:22 pm Precutao za vozaca? Na mestima gde se to trazi, obicno se rade i druge vrste procena i ako ne to, provalili bi ti licnost na keca, ali od toga si svakako daleko, pa ne znam zasto dramis?
U poslovima tebi dostupnim niko ne moze da ima uvid u tvoje sifre, a imas ih..
Kod privatnika mozes bez problema,samo ne umes da se nosis sa tim da imas sifre
Iskompleksiran si i dalje kategorises ljude i mislis da si u nekoj prednosti
Šta pričaš bre ti? Kakva prednost, kakvi bakrači? Rekao sam, bilo bi totalno debilno pazariti šifru nakon skidanja, a i meni lično bi smetalo da je imam, ali nemam ništa protiv onih koji je imaju, mada, najuspešniji slučajevi meni poznati, što se tiče skidanja, nemaju šifru, ima samo jedan moj drug, ali se skinuo tek par godina nakon što je batalio zvanično "lečenje".

Novi Sad ti je totalna katastrofa što se tiče zvaničnog lečenja zavisnosti. Grad od preko 300.000 stanovnika, a opština pola miliona, ima samo jednu zvaničnu ordinaciju, gde rade dve doktorke u dve smene, jedna ili dve socijalne radnice, i par medicinskih sestara. Kod nas imati šifru, jedino ima smisla ako hoćeš da si na supstituciji.

N.S. ti je Xxxana metadon city, što se tiče "lečenja" bolesti zavisnosti, bar što se tiče državnog "lečenja". Metadon godinama drži primat u gradu što se tiče opijata. Ima ga na "kubne metre". Čini mi se da je tvoj grad malo ozbiljniji što se tiče toga. Zapamtio sam jesenas kad si pisala da kod vas prelazak sa meta na bup rade prvo spuštanjem meta. Kod nas, oni, i ako rektki, koji prelaze sa meta na bup, to rade tako što kriziraju 3-4 dana, pa onda dobiju za početak 3 ili 4 osmice, pa im kroz nedelju dana smanje na dve, i svi ostaju na dve osmice. Posle sami smanjuju, pa prodaju višak.

Eto recimo, ja ozbiljno planiram da postanem dobrovoljni davalac krvi, sa šifrom, to ne bih mogao da radim. Koji će mi moj ta šifra sada? Ništa sa njom ne bih dobio.

Ponovo su mi se uvrtele u glavu psihoterapije, ali sada iz ozbiljnijih razloga, pravih može se reći. Napisah Marti, sustigao me je život, od kod sam dugo bežao, pa u psihoterapijama vidim realnu pomoć za sebe.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Sat Aug 15, 2020 6:54 pm
StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 6:30 pm
licaninsasela wrote: Sat Aug 15, 2020 6:20 pm

Ne smatras se narkomanom? Pa nije to gripa da je izlicis i zdrav si. Vjeruj da ima puno ljudi u okolini a i ovdi koji te smatraju narkomanom. Ne uljepsavaj sam sebi svoju losu situaciju. Al necu ti vise pametovati boli me stvar ona, dal ces se za pet miseci pocastiti crtom biloga ili zutog ili rakojim ili ces biti najbolji student filozofije na faksu ili vjecni student dokolicar. Nemam iskreno volje citati te tvoje dubioze i laganje sebe
. ako si izlicen super. Odi na faks. Odjebi forum i cakulanje sa danerima ovdi ili vanka nemas s kim normalnim da popijes cugu. Neznam. Idem se presaltati na moju a ovi nek te slusaju i daju savjete koje ne prihvacas. Imam regovan ptsp jos od 1995 nakon oluje kad sam zavrsija u vrapcu pa me sifre nisu nikad kocile u zivotu. Vjerovatno i regovanu narkomaniju a nisam nikad ni gleda te papire jer me boli kurac za sifru. Priko doktora i drzavnog centra za bolesti ovisnosti san isa u komunu. Cak sam zvanicno izljecen jer sam dobija nakon dvi godine od casne bernardice papir da sam izljecen ali naglasila je moguci je uvik povratak ovisnosti. Nije pogrijesila. Narkomanija je recidivirajuca bolest i treba imati dobro znanje o sebi sta i kako dalje. Da se meni ovake stvari ka ovdi dese prije recimo 20 god ili kad sam ponovo pa pa se diza, sigurno bi moj ocaj i nesigurnost lijecio opet dopon. Ovako sada budem uzdrman nekad sat dva nekad dva tri dana i idemo dalje. Nema predaje. Bog stope. Ne zelim vise sudjelovati u tvojim igricama oko tvog licenja ili nelicenja. Savjeta i ostalih kurcevih stvari koje ti ljudi govore i odvajaju svoje vrime da bi ih ti na finjaka odjeba.
Naravno da mogućnost za recidiv postoji, ali postoje i načini na koje se recidiv može uspešno izbeći.

Ja se ne smatram još izlečenim, ali ne smatram se ni narkomanom. Užasno mi je bilo kad sam shvatio da sam to postao, a jedno sigurno znam da ne želim to da budem, i da ću dati i dajem sve od sebe da to ponovo ne postanem.

Možeš prestati da budeš narkoman, ako to stvarno želiš. Postoji problem kod velikog broja ljudi, koji jednostavno neće za stalno da se ostave droge, i čuvaju rezerve za "češćenje", a tu od izlečenja slabe vajde ima...

Nikog ja nisam odjebao, niti odjebavam, pišem onako kako mislim.
Da. Ja sam 13 godina nakon komune cuva uvik u glavi rezervu za pocastit se. E sad mi je stvarno dosta. Seres o necemu o cemu pojma nemas. Kad se suocis sa sobom i posteno kazes tko si i sta si onda ti i ja mozemo razgovarati. A ovo natezanje ne vodi nikuda. Zaboravio sam u tu vrime tu rijec droga. Ako san se cuva tolike godine da se pocastim onda neznan sta bi ti reka vise.
A takih odluka li la kakve ti donosis o skidanju san ja donosio 90tih godina. E sad okricen novu stranicu i idemo dalje. I naravno oso dalje. Al na robiju pa komunu. Dobro da nisan umra. Sam bog me valjda sacuva. Ajd ti samo po svome. Necu vise trositi vrime na tebe. Dok si ovako dobar.
Nisam rekao to kao paradigmu, tu "rezervu", samo postoje i takvi slučajevi.

Eto da si ti recimo otišao psihologu, velika verovatnoća bi bila da bi izbegao recidiv nakon toliko godina, ili da si podelio sa nekim to što te mučilo, a ne "rešavao" to na svoj način.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Marta Tufna wrote: Sat Aug 15, 2020 6:00 pm
Aj onda lepo na papir stavi i kreni u realizaciju. ;)
Nemoj kao hrčak samo da trčiš u krug. Kad bih ovo onda bih to i to. Kreni ;)
Piskaram ja u neku moju sveščicu, sa lepim kvalitetnim omotom. :) Sveska je iz "86.-e, baš godina mog rođenja.

Baš mi je drago zbog tebe, što si tako mlada prepoznala problem alkoholizma, neki to ne priznaju sebi ceo život.

Alkohol je sranje, kao i svaka droga. Eh, koliko se samo njih zarobi za ceo život i propadne zbog alkohola.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Ne pricam o sifri narkomanije, nebitno i smaras sa tim procenama samo tebi poznatim koji su slucajevi najuspesniji, kako ti to meris -oni koji su se lecili ili ne?
Ima li statistika?
To veze sa vezom nema,jer ih gomila zloupotrebljava “lecenje” i niko ne prica o takvoj vrsti lecenja..
Leci se onaj ko stvarno hoce i ko uvidja probleme kod sebe
I kako tiznas ko se leci,ko ne?
Kako ti znas sta radi ovaj ili onaj?
Znas kome bih ja pricala da idem na neku vrstu terapije? Nikome, nema te osobe da sam sa njom dobra ne znam koliko, osim porodice sa kojom bi o tome pricala, jer mi trebaju druge teme u zivotu.. Na primer..
Bivse zavisnike oko sebe nemam, niti mi treba neko da pricam sa njim o tome, verujem da svaki zavisnik koji rado prica sa drugima o tome je i dalje vezan za neki deo toga i ti si ziv primer za to,jer ostali pokusavaju nauciti da zive van toga..
Meni bi se smucilo da vreme sa ljudima provodim tako sto pricam o zavisnosti ili da ih slusam i analiziram kao ti sto radis,pa ti se ne mrdas
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Marta Tufna »

.
Last edited by Marta Tufna on Thu Sep 02, 2021 9:43 pm, edited 1 time in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Aug 15, 2020 7:52 pm Ne pricam o sifri narkomanije, nebitno i smaras sa tim procenama samo tebi poznatim koji su slucajevi najuspesniji, kako ti to meris -oni koji su se lecili ili ne?
Ima li statistika?
To veze sa vezom nema,jer ih gomila zloupotrebljava “lecenje” i niko ne prica o takvoj vrsti lecenja..
Leci se onaj ko stvarno hoce i ko uvidja probleme kod sebe
I kako tiznas ko se leci,ko ne?
Kako ti znas sta radi ovaj ili onaj?
Znas kome bih ja pricala da idem na neku vrstu terapije? Nikome, nema te osobe da sam sa njom dobra ne znam koliko, osim porodice sa kojom bi o tome pricala, jer mi trebaju druge teme u zivotu.. Na primer..
Bivse zavisnike oko sebe nemam, niti mi treba neko da pricam sa njim o tome, verujem da svaki zavisnik koji rado prica sa drugima o tome je i dalje vezan za neki deo toga i ti si ziv primer za to,jer ostali pokusavaju nauciti da zive van toga..
Meni bi se smucilo da vreme sa ljudima provodim tako sto pricam o zavisnosti ili da ih slusam i analiziram kao ti sto radis,pa ti se ne mrdas
Ljudi sa kojima sam pričao o zavisnosti su moji prijatelji i pre droge, njih par. Sada i ako se vidimo, ili čujemo, teme budu normalne, sa jednim drugom radim i posao.

U početku je to bilo intenzivnije, i oni su rado meni upućivali podršku, savete i pričali svoj put. Oni su dugo stabilni, i na pravom putu, tako da im to nije bio problem, a meni je značilo.

Sada mi generalno sa prijateljima nije tema zavisnost, ta tema zadnjih dana bude samo u porodici.

Znam da treba preduzimati dalje korake, zato i pomenuh ponovo psihoterapije. Ne bojim se pada, niti života, ali sam svestan da moram još dosta da radim na sebi. Uradio sam do sada samo ono najosnovnije, kao što rekoh, sad polako nastupa prava borba kroz život.

Eto, dosta za sad o meni. Rekoh šta sam imao.

Idem sad malo sa bratom i budućim kumom malo da prozijimo po gradu, pa na selo.

Kakva si ti? Jesi na godišnjem?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Marta Tufna wrote: Sat Aug 15, 2020 8:06 pm
StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 7:26 pm
Marta Tufna wrote: Sat Aug 15, 2020 6:00 pm
Aj onda lepo na papir stavi i kreni u realizaciju. ;)
Nemoj kao hrčak samo da trčiš u krug. Kad bih ovo onda bih to i to. Kreni ;)
Piskaram ja u neku moju sveščicu, sa lepim kvalitetnim omotom. :) Sveska je iz "86.-e, baš godina mog rođenja.

Baš mi je drago zbog tebe, što si tako mlada prepoznala problem alkoholizma, neki to ne priznaju sebi ceo život.

Alkohol je sranje, kao i svaka droga. Eh, koliko se samo njih zarobi za ceo život i propadne zbog alkohola.
Ti i dalje ne kapiraš šta ja želim da ti kažem.
Nemaš ti samo tu jednu šifru od koje toliko bežiš. Imaš druge.
Na njima treba da radiš, ako želiš da ostaneš čist.

Bitno je da sam prepoznala. A borim se i dalje. Nije kao da sam samo odlučila da neću više i da je to bilo dovoljno.
To je budalaština. Dooobro sam se namučila da bih došla do ove tačke.
Nisu problemi šifre. Naravno da treba raditi na sebi. Pa ne mislim ja da sam rešio sve probleme u životu time što sam prestao da se drogiram. Sad polako nastupa prava borba, i samo mogu reći da je se ne bojim, čak šta više, potrebna mi je. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 8:24 pm [quote="Marta Tufna" post_id=154299 time=<a href="tel:1597514811">1597514811</a> user_id=13654]
[quote=StopBup post_id=154297 time=<a href="tel:1597512401">1597512401</a> user_id=13482]
[quote="Marta Tufna" post_id=154290 time=<a href="tel:1597507212">1597507212</a> user_id=13654]

Aj onda lepo na papir stavi i kreni u realizaciju. ;)
Nemoj kao hrčak samo da trčiš u krug. Kad bih ovo onda bih to i to. Kreni ;)
Piskaram ja u neku moju sveščicu, sa lepim kvalitetnim omotom. :) Sveska je iz "86.-e, baš godina mog rođenja.

Baš mi je drago zbog tebe, što si tako mlada prepoznala problem alkoholizma, neki to ne priznaju sebi ceo život.

Alkohol je sranje, kao i svaka droga. Eh, koliko se samo njih zarobi za ceo život i propadne zbog alkohola.
[/quote]

Ti i dalje ne kapiraš šta ja želim da ti kažem.
Nemaš ti samo tu jednu šifru od koje toliko bežiš. Imaš druge.
Na njima treba da radiš, ako želiš da ostaneš čist.

Bitno je da sam prepoznala. A borim se i dalje. Nije kao da sam samo odlučila da neću više i da je to bilo dovoljno.
To je budalaština. Dooobro sam se namučila da bih došla do ove tačke.
[/quote]

Nisu problemi šifre. Naravno da treba raditi na sebi. Pa ne mislim ja da sam rešio sve probleme u životu time što sam prestao da se drogiram. Sad polako nastupa prava borba, i samo mogu reći da je se ne bojim, čak šta više, potrebna mi je. ;)
[/quote]

Nije ti problem sifra, ali bi bio budala da je sada dobijes. Sta je problem onda?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sat Aug 15, 2020 9:38 pm
StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 8:24 pm
Marta Tufna wrote: Ti i dalje ne kapiraš šta ja želim da ti kažem.
Nemaš ti samo tu jednu šifru od koje toliko bežiš. Imaš druge.
Na njima treba da radiš, ako želiš da ostaneš čist.

Bitno je da sam prepoznala. A borim se i dalje. Nije kao da sam samo odlučila da neću više i da je to bilo dovoljno.
To je budalaština. Dooobro sam se namučila da bih došla do ove tačke.
Nisu problemi šifre. Naravno da treba raditi na sebi. Pa ne mislim ja da sam rešio sve probleme u životu time što sam prestao da se drogiram. Sad polako nastupa prava borba, i samo mogu reći da je se ne bojim, čak šta više, potrebna mi je. ;)
Nije ti problem sifra, ali bi bio budala da je sada dobijes. Sta je problem onda?
Rekoh problemi nisu sifre.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sat Aug 15, 2020 10:10 pm [quote=Frajla post_id=154302 time=<a href="tel:1597520303">1597520303</a> user_id=12211]
[quote=StopBup post_id=154301 time=<a href="tel:1597515840">1597515840</a> user_id=13482]
Marta Tufna wrote:

Ti i dalje ne kapiraš šta ja želim da ti kažem.
Nemaš ti samo tu jednu šifru od koje toliko bežiš. Imaš druge.
Na njima treba da radiš, ako želiš da ostaneš čist.

Bitno je da sam prepoznala. A borim se i dalje. Nije kao da sam samo odlučila da neću više i da je to bilo dovoljno.
To je budalaština. Dooobro sam se namučila da bih došla do ove tačke.
Nisu problemi šifre. Naravno da treba raditi na sebi. Pa ne mislim ja da sam rešio sve probleme u životu time što sam prestao da se drogiram. Sad polako nastupa prava borba, i samo mogu reći da je se ne bojim, čak šta više, potrebna mi je. ;)
Nije ti problem sifra, ali bi bio budala da je sada dobijes. Sta je problem onda?
[/quote]

Rekoh problemi nisu sifre.
[/quote]

Taj deo sam razumela. Ako sifre nisu problem, sta je onda?

Ne znam kako zamisljas neku komunikaciju ovde kada ne odgovaras na postavljena pitanja. Marta ti postavlja dva puta jedno tenisto pitanje, kao i ja sada, i nevesto ih izbegavas. Mislis da nam to promice?
Post Reply