O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Frajla je kriminalac, Neske drzavni neprijatelj, a ja zrtva manipulacije! Sanela reaguj!

Moram reci da mi je zbog Like bas drago, nestp mi je delovao kao da se predao.. Drz’ se Liko ;)
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

xxxana wrote: Mon Dec 09, 2019 7:42 pm Frajla je kriminalac, Neske drzavni neprijatelj, a ja zrtva manipulacije! Sanela reaguj!

Moram reci da mi je zbog Like bas drago, nestp mi je delovao kao da se predao.. Drz’ se Liko ;)
Haha idi xxxana.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Nesa_neske_01 wrote: Mon Dec 09, 2019 7:40 pm
StopBup wrote: Mon Dec 09, 2019 7:11 pm Da, za mene trava jeste recidiv. Prosto sada ne mogu da verujem šta mi se sa njom dešavalo, i koliko sam se od nje promenio.
Prosto znam da sam sve probleme u životu lakše rešavao sa ženama otvarajući se njima. :) Sa muškima sam dolazio češće u sukobe, kao i sada na forumu.
Kloni se trave. Napraviće ti paranoje i ko zna kakva čuda. Poznavao sam ljude puše preko decenije. Ovako na prvu izgledaju uredu. Kada kreneš u priču sa njim duže, vidiš da je pogubljen.

Imaš dobre šanse da se izvučeš na vreme. Još uvek nisi oštećen od droge. Prigrli neku psihijatricu i super. Normalno je da žena može da pomogne muškarcu. To im je u opisu psihe, ako su ok. Zaista mogu da pomognu puno.

Ego te koči. Da se popraviti. Pokušaj da prihvataš stvari. Na taj način ćeš slomiti ego. Prodisaćeš posle toga. Kada polomiš ego smanjiće se stepen agresije.
Rekao bih da tako ide.
Vidiš, imam taj recimo dar od Boga, da pamtim jako dobro. Rođen sam početkom "86.-e, ribe sam u horoskopu, a svoj život počinjem da pamtim od letovanja "88.-e u C.G.
Savršeno se sećam sebe pre droge, pre svega trave, i tih paranoja koje sam doživljavao od nje se savršeno sećam, uh... Privlačile su me zabranjene stvari, bio sam u fazonu "ma šta ja to bre ne smem", upao sam u sumnjivo društvo, krenuo da pušim travu, nikad mi nije pasala, ali sam je ja pušio, eto zato što se puši, idiot. :D Mada sam sa samo jednim pivom uspevao da popravim to njeno loše dejstvo na mene, pa sam se često tako i "popravljao"...
Ma da, naći ću neku dobru psihoterapeutkinju, pa ću joj se otvoriti o svemu. Mislim naravno da se ja slažem dobro sa svojim drugovima, onda u poslu naravno da dobro pregovaram ili sarađujem sa muškarcima itd, ali oko nekih specifičnih problema, tu su mi žene zakon. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

StopBup wrote: Mon Dec 09, 2019 8:30 pm bio sam u fazonu "ma šta ja to bre ne smem", upao sam u sumnjivo društvo, krenuo da pušim travu, nikad mi nije pasala, ali sam je ja pušio, eto zato što se puši, idiot. :D Mada sam sa samo jednim pivom uspevao da popravim to njeno loše dejstvo na mene, pa sam se često tako i "popravljao"...
Ma da, naći ću neku dobru psihoterapeutkinju, pa ću joj se otvoriti o svemu. Mislim naravno da se ja slažem dobro sa svojim drugovima, onda u poslu naravno da dobro pregovaram ili sarađujem sa muškarcima itd, ali oko nekih specifičnih problema, tu su mi žene zakon. :)
Ja sam to radio. Znas kako sam popravio. Fino. Sve je bilo gore i gore. Polako manje piva i više trave. Cao mozgu.
Dobro. Ostaje ti da kreneš u akciju. Sa uma da delo.
Ovo je ego: "ma šta ja to bre ne smem". I da bi sebi dokazao uvalio si se u mrak!
Isto sam radio. Kreten. Nema tu.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Nesa_neske wrote: Ja ne mogu da razumem kako se ja hranim tuđom mukom. Nemam uvida u to.
Možeš li mi Frajla objasniti. Navodiš mi primere sa Katom, da sam to radio ranije, radim i sad.
Ne mogu da shvatim!
Kako se hranim tuđom mukom? Opiši taj proces kako ga ja izvodim. Da pokušam da shvatim.
Pisali smo o tome pre dve godine, a i danas ili juce sam ti napisala ponovo svoj stav o delenju dijagnoza i etiketiranju

Da budem malo slikovitija...... delenje dijagnoza i etiketiranje, nije nikakva pomoc u oporavku drugih, posebno ne od osobe koja ne zeli nista napisati o svojoj borbi, a tvoja borba Sa samim sobom, mogu slobodno reci je jedna od najtezih ovde na forumu. To je bilo jasno pre dve godine, ali je tako i sada nazalost

A o hranjenju.....
Tvoj prvi post sada, je bio pozivanje, Xane,Jurketa i Stopa ( trenutno najranjivijih clanova),da se pridruze diskusiji o
svojoj borbi , da ti opisu kako pricaju sa sobom, kako pricaju sa svojim slikama u glavi, i imaginacijama .... ma idi bre! Toliko manipulativno, bezobzirno i egoisticno!

Shvati da nemaju svi clanovi iste psihicke probleme kao i ti,i upravo u tome vidim da kroz ovakve postove pises o sebi i imas ogromnu zelju da se poistovetis sa drugima, da bi sebi olaksao i da ne budes usamljen u svojoj prici, a to te hrani, verovatno olaksava tvoje stanje, i tada osecas uspeh,ne razmisljajuci pritom kako ce se sagovornik osecati.
Mene stomak zaboli kada te citam, ne zbog istine nego zbog toga sto vidim koliko nisi na pravom putu!

Konstantno vapis za sagovornicima,samo sto se Sagovornici bas i ne pronalaze u tim pricama. Za to, sto se ne pronalazimo ili bar ja ne pronalazim, mi je drago a za tebe mi je ali iskreno zao.


Opet cu spomenuti, apropo sektasa kojeg sam spominjala, kako ponizno prilazis sagovorniku, izvinjavas mu se ako si pogresio, pokazes malo razumevanja, pa pustis link, kao recimo onaj jurketu danas,pa krenes da kopas tamo gde nema sta da se iskopa i kad ne dobijes to sto zelis, onda ljude boli istina, pa su sujetni pa su egoisticni pa su ovakvi/ onakvi jer nece da priznaju istinu

Koja je to istina? Cija je to istina? Jesi ti sasvim siguran da je to sve istina?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Izvini Neske potrajalo je, spremala sam klopu
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

xxxana wrote: Mon Dec 09, 2019 7:42 pm Frajla je kriminalac, Neske drzavni neprijatelj, a ja zrtva manipulacije! Sanela reaguj!

Moram reci da mi je zbog Like bas drago, nestp mi je delovao kao da se predao.. Drz’ se Liko ;)
Da i meni je
To su ti momenti zlata vredni, kad skupis snagu da nesto poduzmes

Go go Liko
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Mon Dec 09, 2019 5:15 pm
Frajla wrote: Mon Dec 09, 2019 5:12 pm
xxxana wrote: Zaista ne mogu da verujem sta si ti ozbiljno shvatila..
😳😳 ni ja da si ti
Dal je moguce Xano breeeeeee
Hahah vrh!
Ahahahahahhaahhahahahahaha

Ovo je hit Foruma 2019/ 20
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Bravoooo Likooo legendoo!!

Oprosticu ti kilometarske postove!!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote: Mon Dec 09, 2019 9:36 pm
Pisali smo o tome pre dve godine, a i danas ili juce sam ti napisala ponovo svoj stav o delenju dijagnoza i etiketiranju
Da budem malo slikovitija...... delenje dijagnoza i etiketiranje, nije nikakva pomoc u oporavku drugih, posebno ne od osobe koja ne zeli nista napisati o svojoj borbi, a tvoja borba Sa samim sobom, mogu slobodno reci je jedna od najtezih ovde na forumu. To je bilo jasno pre dve godine, ali je tako i sada nazalost
Ok. To sam shvatio. Pokušaću da izbegavam dijagnoze i etiketiranja.
O mojoj borbi. Već radim sa ljudima. Više njih ima. Rekao sam ti da se zamaram kada pišem o tome. Šta sad, ti ćeš da me teraš, moraš da pišeš o tome. Da li je to Frajla realno. Pogotovo kad već ima ko vodi brigu o tome. Da dupliram stvari, ne ide.
A o hranjenju.....
Tvoj prvi post sada, je bio pozivanje, Xane,Jurketa i Stopa ( trenutno najranjivijih clanova),da se pridruze diskusiji o
svojoj borbi , da ti opisu kako pricaju sa sobom, kako pricaju sa svojim slikama u glavi, i imaginacijama .... ma idi bre! Toliko manipulativno, bezobzirno i egoisticno!
Tu se radi o nečemu drugom. Da li se ti slažeš da osoba bilo koja (izuzimam forum, radi se o ljudima u svakodnevnom životu) imaju slike u glavi. Ostanimo samo na slikama. Frajla ja sam išao, razgovarao sa ljudima gde sam imao priliku, gde su se stekli uslovi o sledećem.
Pitanja su bila: da li vam se dešava da posle priče sa nekom osobom, pojavi vam se lice te iste osobe u glavi. Odgovor je bio da.
Sledeće je pitanje: da li sa slikom osobe krenete da razgovarate u glavi sa mislima. Odgovor je bio da.
Meni se isto dešava. Prosto sam proveravao koliko sam lud. Onda sam video da se takve stvari dešavaju i drugim ljudima.
Shvati da nemaju svi clanovi iste psihicke probleme kao i ti,i upravo u tome vidim da kroz ovakve postove pises o sebi i imas ogromnu zelju da se poistovetis sa drugima, da bi sebi olaksao i da ne budes usamljen u svojoj prici, a to te hrani, verovatno olaksava tvoje stanje, i tada osecas uspeh,ne razmisljajuci pritom kako ce se sagovornik osecati.
Mene stomak zaboli kada te citam, ne zbog istine nego zbog toga sto vidim koliko nisi na pravom putu!
Ok. Ne pazim kako će se sagovornik osećati. Kriv sam.
Uspeh, hranjenje, olakšavanje stanja nemaju efekat na mene. Nema te osećaje.
Poistovetiti se sa nekim, to bi značilo porediti se. Stvarno misliš da je mene briga za to? Nisam dašao na takmičenje. Molim te Frajla nepreteruj!
Konstantno vapis za sagovornicima,samo sto se Sagovornici bas i ne pronalaze u tim pricama. Za to, sto se ne pronalazimo ili bar ja ne pronalazim, mi je drago a za tebe mi je ali iskreno zao.
Nisam siguran, pišem sa ljudima. Reaguju oni na mene i ja na njih. Postoje negativne, a i pozitivne stvari. Meni je to ok.
Može biti tvoje nepronalaženje.
Opet cu spomenuti, apropo sektasa kojeg sam spominjala, kako ponizno prilazis sagovorniku, izvinjavas mu se ako si pogresio, pokazes malo razumevanja, pa pustis link, kao recimo onaj jurketu danas,pa krenes da kopas tamo gde nema sta da se iskopa i kad ne dobijes to sto zelis, onda ljude boli istina, pa su sujetni pa su egoisticni pa su ovakvi/ onakvi jer nece da priznaju istinu
Ovo te ne razumem. Pa ti mene uhodiš Frajla. Stani malo na loptu. Za problem je potrebno dvoje. Ja i ti. Znaš nisi ti laka osoba kao što izgledaš. Kada preteraš ja uzmem pa te zezam. To su isto životne stvari.
Što se tiče egoizma i sujete. Meni to nije ništa novo. Svi ljudi imaju te osobine. Pričao sam o tome sa drugima. Još odavno. Svesni su toga.
Još malo ćeš početi da mi zabranjuješ da iznosim mišljenja. Hm, jel' dotle ide?
Koja je to istina? Cija je to istina? Jesi ti sasvim siguran da je to sve istina?
Opisao sam ti gore skoro sve. Kako sam dolazio do saznanja. Trebalo bi da možeš da zaključiš.
Post Reply