O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Wed Sep 25, 2019 8:01 pm ja sam tek na njemu poželo da budem potpuno strejt
Vala kako mi se smucio i ja sam :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

yasujirozu wrote: Wed Sep 25, 2019 10:36 pm
xxxana wrote: Wed Sep 25, 2019 7:42 pm Sanci je malo ostra za jedan forum ovog tipa, naravno da na temama dolazi do sukoba misljenja i price odu u drugom smeru,sto je i dobro za forum, nekad isplivaju neke stvari sasvim spontano
Po onome sto sam procitala od strane like trebalo bi biti malo vise tolerancije za ban,ako je cika lika uopste i banovan
Pozdrav za liketa :D
I sad tema zakljucana posle skoro 700 str. polemike oko bupa i posledica naravno nicega drugog nego bupa,bem ti ni jedna droga nema tu privilegiju na forumu, bup je keva!
mojne pred ovdanjim auditorijumom, pozdravljat liku

that's a big no, no

https://www.youtube.com/watch?v=YfpRm-p7qlY
Jel? Neprihvatljivo u drustvu,ma evo cek da se prilagodim savrsenom svetu
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Sep 25, 2019 11:01 pm
StopBup wrote: Wed Sep 25, 2019 8:01 pm ja sam tek na njemu poželo da budem potpuno strejt
Vala kako mi se smucio i ja sam :D
Pa to, i meni se smučio, i sam sebi sam se bio smučio kakav sam bio na njemu, katastrofa, i onda je moralo pući, pa da i ja više jednom postanem strejt i normalan.
Ovo normalno stanje mi je bilo taaako daleko, neka misaona imenica pre samo nekoliko meseci, ali sve se sredi kad se hoće, i evo ja normalan. :D Drži se samo i budi oprezna!

Pozdrav svima od normalnog, hahahah! :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Pa dobro, ti si duze od mene cist od bupa i meni je dan svaki dug u takvim fazama bio ;)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by yasujirozu »

xxxana wrote: Wed Sep 25, 2019 11:04 pm evo cek da se prilagodim savrsenom svetu
tako te volim - smerna djevojana

skrušena, takoreć

https://www.youtube.com/watch?v=LemG0cvc4oU
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Sep 25, 2019 11:19 pm Pa dobro, ti si duze od mene cist od bupa i meni je dan svaki dug u takvim fazama bio ;)
Duze sam cist od tebe, da, ali ti se se brze oporavila, ja sam tek posle 2 i po meseca mogao da kazem da sam skroz ok. Brze si se oporavila kad se racuna od potpunog prekida uzimanja bupa, ali da, ja na trenutak zaboravih tvoje muke tokom smanjivanja. Sve u svemu, nije tolika drama kao sto sam se pripremao i pribojavao, jednostavno su me uplasile razne price po internetu, i to sto stvarno od svih koje znam licno da su na bupu, samo se jedan skinuo, mada stvarno ne znam bas puno ljudi koji su na bupu. U glavnom od tih koji se nisu skinuli, to je sve zbog krivog pristupa,kao hoce da bace bup, pa misle da ce im spid pomoci, kao sto sam i ja mislio pre dve i po godine, a od toga stvarno nema nista, tesko zavaravanje. Tacnije nece da prekinu sa drogiranjem, ali bi kao da bace bup... Da bi ostavio bup, moras pre svega da hoces da zavrsis sa svim drogama, i da zivis normalno, to je mozda neka njegova i svrha, jer realno, ni na jednoj drogi ne mozes tako normalno da funkcionises, bar sto se posla i obaveza tice, kao na bupu, jeste da vremenom postanes emotivni invalid, i promenis se kao licnost, ali je i to na mene generalno delovalo pozitivno, jer sam konacno shvatio da za mene nema zivota ni sa jednom drogom, pa ni sa bupom.

Ja sam sad skroz dobro, ali sam oprezan. Za sad se najvise drzim posla, ne izlazim jos uvek, radim svaki dan, trudim se da sve uradim sto bolje, citam knjige, treniram jos uvek :) , odrzavam kontakt sa mamom svaki dan. Jeste da ona ne zna sta je zavisnost, nikad u zivotu se nije napila niti cigaru zapalila, ali mi razgovori sa njom itekako znace, narocito sto je srecna zbog mene, jer konacno vidi da sam normalan, da nista ne krijem i da sam se stvarno promenio na bolje. Sumnjala je svo vreme dok sam bio na bupu da nesto nije u redu, ali to je jednostavno jako tesko, skoro nemogce da se provali za ljude koji nemaju nista sa drogom.

Ovako kad si normalan i kad ti mozak nije zacementiran, odmah ti se otvara sto nekih mogucnosti i sansi, mnogo bolje vidis i osecas stvari oko sebe, a i ljudi tebe brzo pocnu da gledaju pozitivnije, i ako im nije jasno sta se desilo, ali vide da ti se nesto pozitivno desilo i da si bolji nego pre. :) Sve u svemu, zivot je mnogo lepsi i smisleniji kad si ciste glave. 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Ne mogu ovo nazvati oporavkom, ima tu jos da se pegla,isto tako ne mogu nazvati ni nicim losim, ali da se sa citavom pricom malo preteralo, da
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Sep 26, 2019 11:28 am Ne mogu ovo nazvati oporavkom, ima tu jos da se pegla,isto tako ne mogu nazvati ni nicim losim, ali da se sa citavom pricom malo preteralo, da
Nisam se bas dobro izrazio. Ih, imam i ja jos i te kako da se oporavljam, nego sam mislio na onu prvu fazu, kad pocnes tek koliko-toliko da se osecas normalno, meni je do toga trebalo oko 2 i po meseca, ali sam bio dobro funkcionalan i pre, cak sam se neretko i super osecao, samo sto mi je u glavi bio haos. Ja sam duze nego ti koristio konstantno velike doze bupa, skoro nikad nisam smanjivao, samo povecavao, i iskljucivo smrkao, a prekinuo na nacin koji je blizi nacinu na suvo, nego postepeno, zato mi je i trebalo mozgu duze da se sabere nakon potpunog prekida unosenja bupa... Sada treba biti jak i pametan vise nego ikad. Ni po sto ne zanemarivati problem, ne srljati nigde, biti strpljiv i uporan usvojoj teznji ka normalnom zivotu.

Meni sada najvise fali veza sa devojkom, ali moram se jos malo strpeti, znam da nisam bas jos za to. Jos uvek mi misli idu dosta u pravcu mog problema sa zavisnoscu, i jos sam previse time okupiran. Evo na primer kad sam na pocetku letovanja bio sa onom devojkom sto sam je pominjao, bio sam sa njom nekih 6-7 dana, i doslovno mi je bilo drago sto je morala da ide kuci, pa smo se razisli. Pocela je da provaljuje da ima nesto sto me muci, i da sam po nekad odsutan, smarala me da joj pricam ako ima nesto. Ja sam naravno lagao, da nema nista, i da se ona tripuje, jer nikako nisam hteo da joj kazem da sam tada bio ni dvomesecni apstinent od buprenorfina, iliti zamene za heroin. U glavnom, nadam se cu uskoro naci dobru devojku i da cu moci da stupim u ozbiljnu vezu sa njom. :D Uhhh, kako ce to biti lepo, taman dok se ja jos malo saberem nakon prestanka gudranja i nadjem neku oko koje se vredi potruditi.

Kako je kod tebe? Je l' ima neki frajer na vidiku? :D
Last edited by StopBup on Thu Sep 26, 2019 6:31 pm, edited 2 times in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

xxxana wrote: Thu Sep 26, 2019 11:28 am Ne mogu ovo nazvati oporavkom, ima tu jos da se pegla,isto tako ne mogu nazvati ni nicim losim, ali da se sa citavom pricom malo preteralo, da
Ti si micana znači svela dozu na 0,3 i sa nje prekinula bez podštapanja bilo čime? Spavaš li sada ok?
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Post Reply