O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Sat Mar 06, 2021 3:20 pm :lol:
Pravo se ismejah na ovaj post, Licanine 😂
Ma šta ima da se nerviram, ne lažu mene nego sebe
Ako ti dođeš na forum koji se zove Forum za podršku u oporavku i ovde kreneš srati -kome ćeš štetu da naneseš, sebi ili drugima? Drugima nećeš, nego samo sebi. Jer u kakvom god da si problemu kako očekivati pomoć ako ne kažeš istinu...
jebe me komp. gasi se pa upali.i njega je brod uzeo ko i mene. ma nema nervoze.ima al mora je biti. ocu da kazem da te mora boliti ona stvar sta je ko ovdje i tko je i dal trazi pomoc il ne.dodes.ispucas se i tocka.nekad uletis u crveno i ides dalje.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Fri Mar 05, 2021 6:10 pm
Hoces li nas udostojiti detaljnim tekstom o svome lecenju?
Verovatno hocu, nego mi se desilo sranje, i sad moram da lezim Bog zna koliko, nadam se da cu za 10 dana stati na noge. Zaradio sam u nekoj zurbi dve zajebane opekotine na gornjem delu levog stopala, i sve mislio nije strasno, stavio gazu, i tako hodao dva dana, te da obavim ovo, pa ono, pa cu mirovati, i napravio 5 puta gore sranje, rane se inficirale, a plus ni opekotine nisu plitke. Evo sad ovo pisem sa kompa, a povredjena noga mi je podignuta na drugoj stolici, ma haos, evo jedva ovo ispisah, i idem da legnem...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

JAVNO SE IZVINJAVAM korisniku @Makedonec zato što sam pogrešno tvrdila da se lažno predstavlja. On je ono što je rekao da jeste i dokazao mi je, čovek ne laže nego sam ja paranoična.

P.S. nijedan dečko nikad nije napravio za mene ništa ni blizu koliko si ti @Makedonec. Navikla sam da me svi lažu i zbog toga sam se postavila i prema tebi tako, izvini još jednom.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Sun Mar 07, 2021 2:44 pm
Akkasha, nismo se dobro razumeli, nisam ja ništa prebacivao na tebe, već si mi ti jednom napisala nešto ovako:"Dobro StopBup, ti nisi ni bio narkoman", tako nešto, pa sam ti ja odgovorio da sam bio navučen na bup, i na travu kao klinac.
Naravno da sam bio aktivni narkoman. Narkoman naravno da jesam još uvek, i svestan sam da moram još dugo da se lečim kako bih mogao da kažem da nisam više narkoman. To ću ja i izgurati, jer ja kad zajunim za nešto, nema tu Boga. A meni je i primarni cilj u životu porodica, i sasvim normalan život.

Bup je po meni i gora supstanca od heroina po mnogim stvarima. Tako da ne da sam bio narkoman, nego "narkomancina". Stvara dužu zavisnost, dugo druži čoveka u zabludi, meni je trebalo 3 godine da shvatim da sam postao narkoman, gora je za rad žlezda, kako polnih, tako i ostalih žlezda, nakon nekog vremena izaziva naglo starenje organizma, predugo deluje, i oporavak je mnogo duži i od metadona. Sa metadonom nemam iskustva, uzeo sam ga možda 5 puta u životu, i nije mi se ni svideo. Ne kažem ja sad da je bup najgori, ali meni jeste. Dop je najgori u dobroj meri zato što su ljudi tako odredili, ilegalan je i skup, a bup je jeftin i na crno kad se kupuje. Meni lično je bup najgori, mislim samo meni lično, jer me ni dop nikad nije skroz savladao, jednom zaređah 5 dana, a bupu sam bio rob 4 godine, a više od 5 godina sam imao problem sa njim. Ne znam ni sam kako se nikad nisam navukao da dop. Možda delom iz straha, kao klinac, jedino sam dop smatrao opasnom drogom, a jako sam voleo da se drogiram, kad sam ga probao, znao sam da ne bih mogao to da kontrolišem, a znaš i sama kakva je roba u mom kraju gde sam odrastao, kupovala si jedno vreme od mog dilera, a ja sam imao i strah da ne postanem i kao on, i njemu slični, znaš i sama kako je bio skrnav. Ne znam, to su samo nagađanja, ali eto na dop nisam bio nikad navučen fizički, a da sam bio narkoman, i te kako jesam. Narkoman si kad pušiš travu, a kamoli kad si navučen na tako izuzetno snažan opijat kakav je bup. Jedina bitna po meni prednost bupa u odnosu na dop, je to kad ga preboliš, za njega te savršeno boli ona stvar, dok za dop treba mnogo duže vremena da ga preboliš. Ja sam padao 2 puta nakon skidanja sa bupa, i padao sam na dopu, bup sam u recidivima uzeo samo par puta, ali sam ga u glavnom probijao dopom.

Imao sam ok komunikaciju sa tobom, bila si mi drag sagovornik bez obzira na razna neslaganja što se tiče stavova. Naravno da me nisi uvredila, samo si me zbunila juče kad si rekla da sam jadan, pa ako bi mogla u kratkim crtama to da mi objasniš, jer volim ovaj forum, pa ne volim da gubim drage mi savornike, i sagovornike sa kojima bih mogao o svačemu da diskutujem,a čak mislim da bih možda mogao i pozitivno da delujem da tebe.

Što se tiče stručnog lečenja, ja sam tu napravio prvi korak tek jesenas, za sad se dobro držim, dešavaju mi se padovi raspoloženja, i neke nestabilnosti, u startu nisam razmišljao o daljem stručnom lečenju, ali sve sam svesniji da mi je ona još uvek i te kako potrebna. Verovatno bih došao do te ideje i sam, ali me je Xxxana dobrim delom na to podstakla. Ja nju ovde jako volim :) , ona i Frajla jedine za sad uspevaju da dopru do mene, Xxxana najviše da me podstakne na nešto, a Frajla da me pročita, i ako to odmah ne priznam.. :) Sad ležim ranjen, pa se možda i nakanim danas da opišem jesenašnji/zimski moj početak stručnog lečenja. Jedino mi je problem što ležim sa dobro sjebanom nogom, ovo pišem sa telefona, a za opis lečenja bi mi trebalo dosta duže da pišem nego ovo sad...

P.s. Bio sam za svoj rođendan na maloj proslavi istog kod duga u kafiću(on je iz naše priče, ali je čist potpuno, bez bilo kakve terapije skoro 9 godina), i saznao nešto o onom dugom čoveku koga oboje znamo, ne o onome koji nam je bio zajednički diler, već o onom koji ti je nešto nacrtao i čiji crtež cuvaš i dan danas. Kasnije se navukao na žalost, a kad ste se družili se "prckao" po malo, posle je postao i diler, a šta je sad sa njim, ne znam.

P.s.s. Sad sam uskrećen i za treninge, mogu samo ruke i trbušnjake da vežbam. Sa cigarama mi za sad dobro ide, ne prelazim zadnjin dana 7, zna da bude i manje... Voleo sam sa tobom i o hrani i knjigama, i baš me zbunilo ono juče kad si rekla da sam jadan. Baš me to zaintrigiralo, otkud to od jednom. Ne ljutim se, tvoja stvar, samo me zanima zašto. Sad sam silom prilika prilično primoran na ležanje, pa ne volim da izgubim dragog mi sagovornika na voljenom mi forumu. :)
Last edited by StopBup on Sun Mar 07, 2021 5:56 pm, edited 2 times in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sun Mar 07, 2021 3:39 pm [quote="Akkasha Come Back" post_id=156956 time=<a href="tel:1615124647">1615124647</a> user_id=13776]



Akkasha, nismo se dobro razumeli, nisam ja ništa prebacivao na tebe, već si mi ti jednom napisala nešto ovako:"Dobro StopBup, ti nisi ni bio narkoman", tako nešto, pa sam ti ja odgovorio da sam bio navučen na bup, i na travu kao klinac.
Naravno da sam bio aktivni narkoman. Narkoman naravno da jesam još uvek, i svestan sam da moram još dugo da se lečim kako bih mogao da kažem da nisam više narkoman. To ću ja i izgurati, jer ja kad zajunim za nešto, nema tu Boga. A meni je i primarni cilj u životu porodica, i sasvim normalan život.

Bup je po meni i gora supstanca od heroina po mnogim stvarima. Tako da ne da sam bio narkoman, nego "narkomancina". Stvara dužu zavisnost, dugo duži čoveka u zabludi, meni je trebalo 3 godine da shvatim da sam postao narkoman, gora je za rad žlezda, kako polnih, tako i ostalih žlezda, nakon nekog vremena izaziva naglo starenje organizma, predugo deluje, i oporavak je mnogo duži i od metadona. Sa metadonom nemam iskustva, uzeo sam ga možda 5 puta u životu, i nije mi se ni svideo. Ne kažem ja sad da je bup najgori, ali meni jeste. Dop je najgori u dobroj meri zato što su ljudi tako odredili, ilegalan je i skup, a bup je jeftin i na crno kad se kupuje. Meni lično je bup najgori, mislim samo meni lično, jer me ni dop nikad nije skroz savladao, jednom zaređah 5 dana, a bupu sam bio rob 4 godine, a više od 5 godina sam imao problem sa njim. Ne znam ni sam kako se nikad nisam navukao da dop. Možda delom iz straha, kao klinac, jedino sam dop smatrao opasnom drogom, a jako sam voleo da se drogiram, kad sam ga probao, znao sam da ne bih mogao to da kontrolišem, a znaš i sama kakva je roba u mom kraju gde sam odrastao, kupovala si jedno vreme od mog dilera, a ja sam imao i strah da ne postanem i kao on, i njemu slični, znaš i sama kako je bio skrnav. Ne znam, to su samo nagađanja, ali eto na dop nisam bio nikad navučen fizički, a da sam bio narkoman, i te kako jesam. Narkoman si kad pušiš travu, a kamoli kad si navučen na tako izuzetno snažan opijat kakav je bup. Jedina bitna po meni prednost bupa u odnosu na dop, je to kad ga preboliš, za njega te savršeno boli ona stvar, dok za dop treba mnogo duže vremena da ga preboliš. Ja sam padao 2 puta nakon skidanja sa bupa, i padao sam na dopu, bup sam u recidivima uzeo samo par puta, ali sam ga u glavnom probijao dopom.

Imao sam ok komunikaciju sa tobom, bila si mi drag sagovornik bez obzira na razna neslaganja što se tiče stavova. Naravno da me nisi uvredila, samo si me zbunila juče kad si rekla da sam jadan, pa ako bi mogla u kratkim crtama to da mi objasniš, jer volim ovaj forum, pa ne volim da gubim drage mi savornike, i sagovornike sa kojima bih mogao o svačemu da diskutujem,a čak mislim da bih možda mogao i pozitivno da delujem da tebe.

Što se tiče stručnog lečenja, ja sam tu napravio prvi korak tek jesenas, za sad se dobro držim, dešavaju mi se padovi raspoloženja, i neke nestabilnosti, u startu nisam razmišljao o daljem stručnom lečenju, ali sve sam svesniji da mi je ona još uvek i te kako potrebna. Verovatno bih došao do te ideje i sam, ali me je Xxxana dobrim delom na to podstakla. Ja nju ovde jako volim :) , ona i Frajla jedine za sad uspevaju da dopru do mene, Xxxana najviše da me podstakne na nešto, a Frajla da me pročita, i ako to odmah ne priznam.. :) Sad ležim ranjen, pa se možda i nakanim danas da opišem jesenašnji/zimski moj početak stručnog lečenja. Jedino mi je problem što ležim sa dobro sjebanom nogom, ovo pišem sa telefona, a za opis lečenja bi mi trebalo dosta duže da pišem nego ovo sad...

P.s. Bio sam za svoj rođendan na maloj proslavi istg kod duga u kafiću(on je iz naše priče, ali je čist potpuno, bez bilo kakve terapije skoro 9 godina), i saznao nešto o onom dugom čoveku koga oboje znamo, ne o onome koji nam je bio zajednički diler, već o onom koji ti je nešto nacrtao i čiji crtež cuvaš i dan danas. Kasnije se navukao na žalost, a kad ste se družili se "prckao" po malo, posle je postao i diler, a šta je sad sa njim, ne znam.

P.s.s. Sad sam uskrećen i za treninge, mogu samo ruke i trbušnjake da vežbam. Sa cigarama mi za sad dobro ide, ne prelazim zadnjin dana 7, zna da bude i manje... Voleo sam sa tobom i o hrani i knjigama, i baš me zbunilo ono juče kad si rekla da sam jadan. Baš me to zaintrigiralo, otkud to od jednom. Ne ljutim se, tvoja stvar, samo me zanima zašto. Sad sam silom prilika prilično primoran na ležanje, pa ne volim da izgubim dragog mi sagovornika na voljenom mi forumu. :)

Jbt raspisao si se opet o tome sta si radio i koliko ali o lecenju nista....
Jasno ti je zasto sumnjam
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sun Mar 07, 2021 4:03 pm
Jbt raspisao si se opet o tome sta si radio i koliko ali o lecenju nista....
Jasno ti je zasto sumnjam
Hocu Frajla, naterala si me definitivno, i ako bih 99,9 posto to i sam uradio. Evo idem da rucam, pa posle rucka. ;) Metnucu ovu moju sjebanu nogu na drugu stolicu, pa polako. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Bice to deteljna prica, bas kao onda kad sam ti rekao da bih sve detaljno docarao, da bih morao da pisem od "Kulina bana", onda kad sam ti ispisao u kratkim crtama sta je bilo, u stvari kas sam ti pisao u glavnom o terapiji, sta sam pio i kako sam smanjivao...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

Ajoj opet "čaršav post" od StopBup-a, nmg sad da čitam, videla sam da si me pomenuo

Imam preča posla, Saneli da objasnim zašto sam post prepravila u samo jednu tačku- nemam opciju da izbrišem, zakasnila pa zato. Nemoj da se ljutiš.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sun Mar 07, 2021 4:03 pm
Evo Frajla, otvoriću ću novu temu, pa ispisati detaljnije o svom početku stručnog lečenja. Sad sam malo prilegao, pošto sam se najeo, a ne volim dugo da pišem sa telefona. Za jedno pola sata, sat, sedam za komp, i latim se "posla". ;) Samo da mi se malo slegne hrana, jer kao što rekoh, noga mi je dobrano povređena, pa moram lepo da se "ugnezdim" na dve stolice kako bih sedeo za kompom.
P.s. Nije baš da sam se raspisao šta sam radio i kako, već je Akkasha novi meni zanimljiv član, pa ukratko i njoj da opišm svoju istoriju. Nije ona u stvari novi član, već se javila posle 15-ak god. sa novim nickom, a ja sam voleo da je čitam, bila mi je interesantna po svom starom pisanju još iz 2005.-e, i upamtio sam mnogo njenog starog pisanja.
Akkasha Come Back wrote: Sun Mar 07, 2021 4:23 pm
Imam preča posla, Saneli da objasnim zašto sam post prepravila u samo jednu tačku- nemam opciju da izbrišem, zakasnila pa zato. Nemoj da se ljutiš.
Opušteno, pročitaj kad budeš mogla. Eto voleo bih da rešimo nesporazum koji je juče izbio između nas dvoje. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

)
Last edited by xxxana on Sun Apr 11, 2021 3:30 pm, edited 1 time in total.
Post Reply