O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Makedonec »

StopBup wrote: Sun Feb 28, 2021 5:42 pm
Makedonec wrote: Sun Feb 28, 2021 5:33 pm
@StopBup,
Izvini al ništa nisam razumeo, ko skače od tema na temu, ko je šta obrisao???
Napisao sam neki post na drugoj temi za cigare, hteo njega da obrisem, a obrisao prvo ovde odgovor tebi. Odgovorio sam ti da sad zivim u gradu u stanu, a da se moji sele kad otopli na selo, a da ja mogu da ostanem sam u gradu. O tome cu jos da razmislim. Imam ja posla na selu, nego se meni mota po glavi da radim neko vreme u gradu za platu, i da zivim sam... Tako sam ti nekako odgovorio.
Aaaa..OK, malo gluvi telefon al smo se razumeli.
Ako si mene pitao o smanjivanje, nisam nego sam čak i ponosan što nisam nakačio dozu.
Prije negde tri sedmice imao sam strašnu saobračajku, Akkasha zna, i jedva izvukao živu glavu, imao sam unutrašno krvarenje na tri mesta i celo telo mi je još nabijeno, sreče hitna me odnela u privatnu kliniku direktno na hirurgiju i spasili me, ako sam otišao u državnu bilo bi kraj, i sad oporavam se polako al treba jedno dva meseca da se oporavim potpuno, i celo vreme sam na istu dozu 0,75mg, al da malo stanem na noge da mogu ponovo da treniram onda nastavljam sa smanjivanjem.
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

Zdravo svima, ja bez naočara napamet kucam pa ako koje slovo promaši da znate 🤣🤣🤣🤣

Ja sam jutros ulazila/dolazila pa ni meni ništa nije bilo jasno ko je šta gde pisao brisao, sad sam i ja shvatila :)

Htela sam samo ovo da kažem StopBup-u da ne briše postove, mislim brate moj dragi ne možemo svi biti non stop online, pa ako nema odgovora to ne znači da odmah trebaš da obrišeš jer MISLIŠ da ti niko nije odgovorio zato što nikoga ne zanima a uopšte nije tako, znam po sebi, tek posle 2 ili 3 dana se dešavalo da mi post "stoji".

Evo ja moram da izađem, jer nemam više MB, tek toliko da pogledam TV program i sutra ću dokupiti.
Pozzz svima
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Povratio sam se. Preksinoć i juče me baš bio strefilo neki jači pad raspoloženja, koji je i potrajao, danas je prošao skroz.

Evo jedna dobra za auto. Xxxana je garant zna. :)

https://youtu.be/7bMYhJ_UqnE
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Mon Mar 01, 2021 3:14 pm Povratio sam se. Preksinoć i juče me baš bio strefilo neki jači pad raspoloženja, koji je i potrajao, danas je prošao skroz.

Evo jedna dobra za auto. Xxxana je garant zna. :)

https://youtu.be/7bMYhJ_UqnE
Ja tebe ne razumem, ne samo ovo sad, nego ono što sam čitala od tebe i pre.
Mislim, to je normalno ne možeš ni ti ni niko biti stalno srećan i raspoložen. Prosto je to tako.

Čitajući tebe, čak štaviše, ti si srećniji od prosečnog normalnog (da se tako izrazim) čoveka.

Setih se jedne stare izreke kad neko pita "Kako si?" A odgovor je: "Da je bolje, ne bi valjalo".
Zvuči kao šala. Ali nije. Da ti je bolje, bio bi lud :lol:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Mar 03, 2021 5:43 pm
StopBup wrote: Mon Mar 01, 2021 3:14 pm Povratio sam se. Preksinoć i juče me baš bio strefilo neki jači pad raspoloženja, koji je i potrajao, danas je prošao skroz.

Evo jedna dobra za auto. Xxxana je garant zna. :)

https://youtu.be/7bMYhJ_UqnE
Ja tebe ne razumem, ne samo ovo sad, nego ono što sam čitala od tebe i pre.
Mislim, to je normalno ne možeš ni ti ni niko ko stalno srećan i raspoložen. Prosto je to tako.

Čitajući tebe, čak štaviše, ti si srećniji od prosečnog normalnog (da se tako izrazim) čoveka.
.
Setih se jedne stare izreke kad neko pita "Kako si?" A odgovor je: "Da je bolje, ne bi valjalo".
Zvuči kao šala. Ali nije. Da ti je bolje, bio bi lud :lol:
Poenta je da mi se još nije biobemija mozga vratila u normalu, nije se izbalansirala. Naravno da si nekad bolje nekad lošije raspoložen, to je tako kod svakog čoveka, ali ova promenljivost i nagli padovi raspoloženja su još uvek posledica drogiranja. Zarasta mozak polako ali sigurno. Primećujem da mi se to sve ređe dešava, samo je onaj zadnji pad u down potrajao najduže.

Sad sam napolju, izašao malo da prošetam, prija mi ovo lepo vreme, bio sam danas opet na selu, spremali brat i ja neke mašine, jer uskoro počinju radovi na selu. Ja sam ti inače gradsko i seosko "dete". :) Bio na selu do "97.-e, pa otišao u N.S., znaš koji kraj, rekao sam ti, ali ga nećemo imenovati. :)

Idem sad kući da večeram, pa me eto opet na forumu, imam neke dileme, pa bih voleo o njima malo sa vama mojim dragim forumašima da prodiskutujem.

Prelomio sam to oko traženja stručne pomoći, kad sam bio u izolaciji/opravku/lečenju, onih 2 meseca od jeseni i dobar deo zime, prvi put sam se javio kod psihijtrice, i dosta mi je pomogla. Nisam mislio skoro da krenem i na psihoterapije, jer sam se dosta popravio, napredovao, naučio mnogo više da cenim sebe i postao svesniji sam sebe, ali zadnjih dana sam se dopisivao malo privatno sa Xxxanom, i "bacila mi je rovca" za psihoterapije, i počeo sam ozbiljno o tome da razmišljam, naročito jer ću vrlo uskoro baciti cigare(sad jedva po koju palim), a i za mesec dana 99% počinjem sam da živim.

"Moja" Xxxana je genijalna, ja nju ovde obožavam. Ona i Frajla ovde su mi najviše značile, i znače. Najviše su mi pomogle. Znala je doslovno da me zaboli neka istina koju su mi njih dve sasule "u lice". Imao sam ja dugo ranije neke epizode one "samoodbrane", i nisam dao "na sebe".
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

OK, nisam te razumela, sad kapiram, tebi se prebrzo menja raspoloženje.
Moja sestra je 2004. nikad neću zaboraviti rekla: "Moram otići do Drajzerove da mi daju neke tablete, u jednom trenutku sve super posle 2 minuta 'pizda ti materina'"
A nikad ništa od gudre nije uzela (barem koliko ja znam), tako da ae sad da se ja nešto ne pravim pametna, ali nije sve što nam se dešava posledica droge.
Da smo normalni bili, ne bi ni počinjali.

A oko ovog drugog što si rekao da imaš dileme, molim te, otvori temu :lol:

A ova ovde neka ostane ovakva, kad se otvori nova tema svi više obrate pažnju. Evo i ja sam danas otvorila novu temu. Ako neko ima nešto da kaže. A uvek ima, kao što se ti dopisuješ sa xxxanom, i ja vodim dvostruki život u inboxu :lol: 8-)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Wed Mar 03, 2021 7:38 pm
Ih, pa Xxxana je moja forumska ljubav. :) Nisi ti dugo sa nema pa ne znaš. Evo me ispred zdravlje. Odoh večerati, pa me eto opet na forumu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1696
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

Prijatnoooo! Ja sam danas jela ćufte u sosu od paradajza, eto morala sam kako si ti to lepo opisao. Inače izbegavam hleb jer ionako treba da smršam, a ovog puta sam pojela skoro ceo hleb (pa kako ću ćufte u sosu bez hleba?
Ubiću te, uništi mi dijetu 🤣🤣🤣🤣🤣
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

.
Last edited by xxxana on Sun Apr 11, 2021 3:31 pm, edited 1 time in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Mar 03, 2021 8:32 pm Zbunjujes Stope, tesko mi te shvatiti, a stvarno svakoga bar pokusam..
Tvoj najveci problem je sto mislis da ga nemas ili ne mislis da je ozbiljan..
Ista prica kod tebe
Daj covece, pa imam utisak u porukama i ovde kao da pise 4 razlicita coveka ono sto ti imas da kazes, nemas pravac i kada procitam nesto sto si napisao, ono prethodno vec izgubi smisao..
Meni to ne treba i sticem utisak da si samo dokon, realnog iskustva nema..
Iskreno Stope, meni si delovao da si se pomerio sa mrtve tacke, ali sada definitivno mislim da ti uopste i ne mislis da treba
U cemu ti je doktorka pomogla?
Zasto si isao?
Prosta pitanja za prost odgovor
Ej, krenuh sinoć da ti odgovaram, pa zaspah, evo sad ću ti odgovoriti. San mi se zadnjih dana malo poremetio. Često prerano zaspivam, pa se prerano i budim. Nekad uspem još da odspavam, nekad ne.

Imaš pravo, zadnjih dana sam postao malo dokon. Sećaš se da kad sam se vratio sa lečenja da sam rekao da ću provesti još mesec, dva u "iligali", to jest da se neću cimati oko posla. Pod tim sam mislio da ću utvrđivati apstinenciju. Sad mi je jasno da sam i to vreme mogao pametnije da iskoristim. No šta je tu je.

Možda u mojoj trenutnoj nestabilnosti i nesređenosti ima uticaja i to što sam zadnjih dana naglo smanjio pušenje cigareta. Pušim po 7 zadnjih par dana, evo danas pošto je već prošla ponoć idem na 5, pa za par dana sledi potpuni prekid. Čvrsto sam rešio da ću se osloboditi svih oblika zavisnosti, pa i cigara, kafu ću piti još neko vreme, ali nije to sad ni bitno.

Imaš pravo, bio sam malo umanjio na kratko u svojoj glavi ozbiljnost/celokupnost problema, ali nisam ni u jednom trenutku pomislio da ga više nemam.

Daleko od toga da ti sad laskam, ne daj Bože, samo kažem da si sad imala uticaja da još ozbiljnije pristupim bavljenju problemom i njegovom rešavanju.

Znam da sam rekao kad sam došao sa lečenja da ću to detaljnije opisati, desiće se i to, a sad ću ti samo odgovoriti na postavljano pitanje, zašto sam išao kod doktorke, i kako mi je pomogla. Ja sam tamo otišao potpuno nenavučen, krajem novembra, otišao sam kao u izolaciju i čisto da utvrdim apstinenciju od tada nedavnog recidiva, ali sam prelomio to, otišao kod doktorke, skupio "muda", i izneo sve bitno o sebi u kratkim, ali bitnim crtama. Pomogla mi je najpre savetima, to pre svega, i savetima kako da se ponašam i o čemu da vidim računa, da rekla mi je i da vodim evidenciju svojih postupaka i razmišljanja u toku dana, da sto vise planiram vreme i tu, a i kad se vratim kuci, da sto je moguce maje lencarim i da se teram da nesto obavljam i kad imam manjak volje, pomogla mi je i terapijom, koja mi je odlično došla kao stabilizacija, plus kad sam razmislio, a tad sam je još više i cenio jer mi je terapija koju mi je dala stvarno pomogla da se stbilšem, a ono što sam ja tražio od nje od lekova, pa nisam dobio, bilo bi vrlo glupo kad razmislim, jer realno za te lekove koje sam ja hteo, nisam imao potrebe.

Hvala ti "moja" Xxxana. Super si stvarno, baš umeš evo mene da podstakneš na naredne korake, i da detaljnije i objektivnije sagledam situaciju.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply