O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

P.S.
Nije link za muziku, za nešto još bolje :!: Film sa prevodom :D
SF žanr, stigla sam negde do 20 minuta, za sad je super...
https://youtu.be/GCp65DN1U6s
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Fri Feb 26, 2021 9:27 pm Nije ništa lepo, ali idemo dalje.
Ćevapi.
Ja danas pojela jednu srednju pljeskavicu, izgleda da sam se otrovala, nikad pre se nisam otrovala hranom, malopre guglam koji su simptomi i "nisam ni tamo ni ovamo".
A još mi žena lepo kaže: "Nije da kažem da meso ne valja nego ipak da ja tebi ispečem, strah me prodavati polužive", međutim, ja bih pre pojela totalno sirovu nego reš (to i kažem), žena slegne ramenima, i ispeče mi kako sam htela.

I evo već 21:20h ja umotana oko struka šalom od 2 metra, gladna sam hoću d'umrem :lol:

Idem da uzmem mlevenu plazmu sa toplom vodom jer ne smem na ovakvo stanje mleko, mada ga ionako loše podnosim (a nije alergija na laktozu, nego ne znam na šta, i moj otac koji u životu bio bolestan 2 puta ne može mleko)
I jbg.

Treće- jel' se ja tripujem ili je internet skuplji? :shock:
Da nije zbog veće brzine veća potrošnja...mada piše da su DM (društvene mreže) besplatne, meni FB skinuo 300mb pa mi nije jasno.
Na telefonu sam, mts. Srbija. Pa ako neko zna...što bre ovoliko troši, pre nekoliko meseci ceo dan slušam muziku na YouTube za 500MB a sad mi za 7-8 pesama toliko "skine".
Što?
Podsetila si me sad sa pričom o hrani o onome što si pogrešno protumačila da je moj stav da je "ženska dužnost" u kući da sprema hranu. :) Ne, ja sam rekao da volim da mi se udovolji, kao što i ja volim kad mogu, na bilo koji način da udovoljim, pa i sa hranom.

Evo juče kod nas sam ja spremao glavni deo ručka. :) Umesio sam, začinio i ispržio čufte, a mama je napravila paradajz sos za njih. Uh, znaš kakve sam ćufte napravio. Svinjsko mleveno meso, izblendiran celer, peršun, luk(crni i beli), šargarepa, prezla, jedno jaje da se sve to bolje poveže pri mešenju i začini:so, biber, kurkuma i tucana paprika. Bile su prste da poližeš. :)

Ej ne znam što se neta tiče. Odavno koristim postpejd, onaj što ide uz fiksni, kućni net i tv u paketu. Pogledaj na sajtu Telekoma.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Fri Feb 26, 2021 8:08 pm
sanela wrote: Fri Feb 26, 2021 8:53 am Ličanine, pretjeruješ, smiri malo. Nemaš pravo istresati svoje frustracije na svakoga ko iznese bilo kakvu informaciju o svom životu. Opet ću te banovati. Vodi računa kako se ponašaš.
E, to je ono što ja zovem "udarac ispod pojasa". Nisko i podlo. Zloupotrebio je bukvalno svaki podatak o svakome.

Drugo- banovanje nije rešenje (jeste za nas, ali nije za njega, ovakvi očajnički napadi su očigledno poziv u pomoć), od prošlog bana se vratio duplo gori. Njemu stvarno treba pomoć i jebiga ovo je forum a ne bolnica i ni meni nije jasno gde treba postaviti neki prag tolerancije, odrediti nekakvu granicu, mene on ne može da povredi jer mi je smešan, čuj njegovu dedukciju "Ti Akasha si srednji stalež" haha, pa naravno da sam srednji stalež, mislim da sam i sama to već rekla, a i da nisam, eh puno pameti treba pa zaključiti da nisam milionerka 🤣) ali ti si ovde administrator i moderator i uostalom znaš ko je ko i kako treba. Možda banovanje i jeste rešenje, ne znam, nisam pametna.
Mada koliko ja vidim on se plaši batina, a ne bana 🤣 (izvinite, ne izdržah 🤣🤣🤣🤣)
Kako interesantno, reč BATINA u sebi sadrži reč BAN
BAtiNe
Sva sreca da se tebe ne pita nista u vezi bana jer da se pita progurala si bi otvorena vrata da pricas i da lje pizdarije.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Fri Feb 26, 2021 9:48 pm
Akkasha Come Back wrote: Fri Feb 26, 2021 9:27 pm Nije ništa lepo, ali idemo dalje.
Ćevapi.
Ja danas pojela jednu srednju pljeskavicu, izgleda da sam se otrovala, nikad pre se nisam otrovala hranom, malopre guglam koji su simptomi i "nisam ni tamo ni ovamo".
A još mi žena lepo kaže: "Nije da kažem da meso ne valja nego ipak da ja tebi ispečem, strah me prodavati polužive", međutim, ja bih pre pojela totalno sirovu nego reš (to i kažem), žena slegne ramenima, i ispeče mi kako sam htela.

I evo već 21:20h ja umotana oko struka šalom od 2 metra, gladna sam hoću d'umrem :lol:

Idem da uzmem mlevenu plazmu sa toplom vodom jer ne smem na ovakvo stanje mleko, mada ga ionako loše podnosim (a nije alergija na laktozu, nego ne znam na šta, i moj otac koji u životu bio bolestan 2 puta ne može mleko)
I jbg.

Treće- jel' se ja tripujem ili je internet skuplji? :shock:
Da nije zbog veće brzine veća potrošnja...mada piše da su DM (društvene mreže) besplatne, meni FB skinuo 300mb pa mi nije jasno.
Na telefonu sam, mts. Srbija. Pa ako neko zna...što bre ovoliko troši, pre nekoliko meseci ceo dan slušam muziku na YouTube za 500MB a sad mi za 7-8 pesama toliko "skine".
Što?


Evo juče kod nas sam ja spremao glavni deo ručka. :) Umesio sam, začinio i ispržio čufte, a mama je napravila paradajz sos za njih. Uh, znaš kakve sam ćufte napravio. Svinjsko mleveno meso, izblendiran celer, peršun, luk(crni i beli), šargarepa, prezla, jedno jaje da se sve to bolje poveže pri mešenju i začini:so, biber, kurkuma i tucana paprika. Bile su prste da poližeš. :)

Njam! Vidim po začinima da je de lux bilo!
By the way, i ja volim sa paradajz sos..Em..Om... :lol:
Sosem ili sosom? :lol:
Ormar ili orman?
Idem da nastavim film! Volim SF!
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

P.S. a što svinjsko mleveno, jedino to nikad čula. Koliko se ja razumem u mleveno meso obično se koristi miks svinjsko + goveđe. Jedino možeš da kupiš komad svinjskog i kažeš da ti samelje.
Nisam nikad jela ćufte od čistog svinjskog mesa, barem koliko ja znam.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Akkasha Come Back wrote: Fri Feb 26, 2021 10:53 pm P.S. a što svinjsko mleveno, jedino to nikad čula. Koliko se ja razumem u mleveno meso obično se koristi miks svinjsko + goveđe. Jedino možeš da kupiš komad svinjskog i kažeš da ti samelje.
Nisam nikad jela ćufte od čistog svinjskog mesa, barem koliko ja znam.
Govedinu koristimo u glavnom za kuvanje, za ćevape i čufte ne koristimo govedinu.

Pravimo i ćufte od pilećeg mlevenog belog mesa, znaš kako su dobre, plus često za čufte dodamo i mlevenu svežu neosušenu slaninu, uh, one budu baš delikates, mleveno belo meso+mlevena sveža slanina, povrće i začini. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Akkasha Come Back »

Al' se nekad dobro jelo :lol: RIP Đ.B.
Vidim i sad.
Nešto ne poznajem nikoga toliko bliskog a da je iz vojvođanskog sela, imala sam što se Vojvodine tiče ujaka, ujnu i sestru, u Subotici, ali to je ipak grad.
Išli su često u Mađarsku po kobasice, e toga se sećam haha, mada ja kao mala uopšte nisam volela hranu/ da jedem, spašavalo me što sam volela voće i samo to sam i jela. I povrće, ali sirovo (haha, mislim da već i vrapci znaju da ja jedem 'sirovo' :lol: To da bih bila "sirovina" i gromada od 2metra i 120 kila pa da bijem ljude po Balkanu, kako me neki ovde 'vide' :lol: )
Dakle, povrće: šargarepe sam obožavala, sirove, naravno, samo oljuštene i oprane.

E ljudi, odgledala sam film.
Ja, koja sam bila iz hemije jedva 3 ako ne i gore, kao prvo- razumela sam film, haha, a ako se biohemija razvije do te mere koja je u filmu, tek će se otvoriti još milion pitanja, tipa večnog života, tipa relativnosti vremena i uopšte relativnosti svega. Film objašnjava kroz biohemijske procese u organizmu, u mozgu, kako recimo može da bude moguće da se kao u američkom pravosudnom sistemu odrobija nekoliko doživotnih robija- moguće je. I very scary.
Pogledajte film...dok ga ne "maknu" sa YouTube.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Nisam bas gledao filmove u zadnje vreme, a i mislim da bi mi sada vise pasala neka realna tema u filmu za gledanje, nego sf.

Od proleca/aprila imam dve opcije, da zivim sam, ili da ostenem u zajednici sa mojima. O tome moram u narednom periodu dobro da razmislim, jer obe opcije imaju neke svoje prednosti. Mislim trenutno da bi mi mozda ipak bilo bolje da se odvojim, ali nisam siguran, kao sto rekoh, moram dobro razmisliti pre nego sto odlucim.

Ja bih se kako sada razmisljam ipak odvojio, kao da mi treba to osamostaljenje, a sa druge strane, moguce je i da bi zajednica bolje funkcionisala i napredovala ako bih ostao striktno u njoj. E sad, i kad bih se odvojio, ne bih se odvojio potpuno, vec bih uletao vikendom i kad ima vise posla...

Sta bi ste vi pre?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

[
Last edited by xxxana on Sun Apr 11, 2021 3:33 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sat Feb 27, 2021 10:05 am Nisam bas gledao filmove u zadnje vreme, a i mislim da bi mi sada vise pasala neka realna tema u filmu za gledanje, nego sf.

Od proleca/aprila imam dve opcije, da zivim sam, ili da ostenem u zajednici sa mojima. O tome moram u narednom periodu dobro da razmislim, jer obe opcije imaju neke svoje prednosti. Mislim trenutno da bi mi mozda ipak bilo bolje da se odvojim, ali nisam siguran, kao sto rekoh, moram dobro razmisliti pre nego sto odlucim.

Ja bih se kako sada razmisljam ipak odvojio, kao da mi treba to osamostaljenje, a sa druge strane, moguce je i da bi zajednica bolje funkcionisala i napredovala ako bih ostao striktno u njoj. E sad, i kad bih se odvojio, ne bih se odvojio potpuno, vec bih uletao vikendom i kad ima vise posla...

Sta bi ste vi pre?

Stope, zbog cega bi ti sada dobro doslo da se osamostalis? Koje su prednosti?
Post Reply