O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Nov 26, 2020 2:17 pm
StopBup wrote: Thu Nov 26, 2020 1:53 pm Nisam još na 10.-oj, ni blizu, suzdržavm se, ali već sad mogu da kažem da danas sigurno neću uspeti da ostanem na 10, jebi ga, ali pomeram granicu na 15. Danas, i naredna 3-4 dana radim posao uz koji inače najčešće palim.
Od velikog je znacaja, tvoj dnevnik, kako popusiti 15 cigara na dan

Stope... rekla sam ti da si neozbiljan i prepusti bar malo “sporlight-a” Xani! Kad god devojka zeli necega da se resava, evo i tebe sa istim problemom
Zar je moguce da pises samo da bi bilo sta pisao? Da li si bas toliko usamljen u real life? Zato se tim problemom ne pozabavis? Mislim da bi tebi to vise znacilo nego ovde prazna piskaranja.
Problem komunikacije između tebe i mene je što ti pamtiš selektivno. Hajde da podsetim. Odavno ja pominjem rešavanje problema sa cigarama, a letos dok sam gurao dobro, bar 2 puta sam pomenuo na forumu da se držim režima do 15, a da je u planu i potpuni prestanak, i tebe sam pitao kako ti je bez cigara, takođe sam i Xxxanu pre njenog godišnjeg pitao za cigare, jer se meni tih dana, sredinom avgusta motalo po glavi batljivnje cigara. Tako da odavno se taj problem meni mota po glavi, i sad sam odlučio nešto da uradim povodom toga.

Kad se desio recidiv sa gudrom, tada sam naravno bar duplirao cigare, nakon recidiva smanjio, ali opet sam pušio preko 20. E kad sam došao k' sebi, ponovo se javilo kod mene pitanje cigara, i pitao Xxxanu za njih, tako je i krenula ova priča.

Sam/usamljen nisam nikada, a to mi sada malo fali, kad pozavršvam ovo što imam, baš planiram sam da se odmorim i odvojim malo od svega, i od ljudi... Mislim na kratko, 15-ak dana u vr' glave. To znam da će mi prijati, fali mi malo mira.

Ja ovde pišem šta je kod mene na dnevnom redu što se tiče zavisnosti i o čemu razmišljam, i u skladu sa tim i sa drugima komuniciram, to jest pitam ih šta me zanima.

Naravno, volim da podržim druge, a verujem da nikoga ne ometm, ako ometam, slobodno neka mi kaže. Neka piše ko šta hoće dok druge ne napada, ne vređa i ostalo.

Meni se čini da se ti ovde mnogo više baviš drugima, nego sobom, možda bi trebala o tome da razmisliš.

P.s. Prognoza moja u toku dana će ispasti tačna, tako da sigurno neću preći 15, eto. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Ja ne pamtim selektivno, ja opazam.

Ti pises o svemu i svacemu pa se i “ nalazis” u svemu i svacemu

Ja zadnjih 10 godina sam pricala o ostavljamju cigareta pa nisam smarala o ostavljanju znajuci da nisam spremna.

Tako je kod tebe ali vezano za sve. Ti o svemu puno mastas, pricas, pises, planiras a nista nisi na zalost uradio,od kada si na ovom forumu. Nisi se pomerio ili nesto promenio. Mi nemamo problem u komunikaciji, nego te ne mogu shvatiti ozbiljno kad god imas neki plan ili neku zelju nisi u stanju da je realizujes, i pomoc i podrsku sam ti jako cesto davala ali si samo uzivao u toj nasoj paznji.
Treba vec da si dovoljno zreo da neke stvari vidis i sam.

Kako da te dozivim drugacije?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

P.s. stope na forumu pises da bi se drugi bavili tobom.

Ja se veoma bavim samom sobom kao i moj psihic, i radim konstantno na sebi/sitaucijama/stvarima/ljudima koji mi ne odgovaraju. Ja DELAM za razliku od tebe
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Video sam i ranije tvoj odgovor, ali nisam odgovarao...

Ne pišem ja bi se drugi bavili mnome, niti tražim tu pažnju koju pominješ.

Možemo uvek govoriti da smo nespremni na nešto, i prođe život. U ostalom, i ako si nespreman na nešto, a želiš, poradi na tome da budeš spreman. Ja samo znam da ću se otarasiti i tih cigara, što pre, to bolje, i sad radim makar da budem spremniji da ih ostavim.

Ne sećam se da sam nešto puno i ozbiljno pisao ovde o svojoj životnoj mašti, planovima i željama.

Naravno da nisam zadovoljan urađenim za ovih godinu i po, otkad pišem, ali ima toga i što sam uradio, postigao i naučio o sebi.

Sećam se ja odlično tvoje podrške, ali i vređanja u zadnje vreme. Nije mi jasno što si se kačila na nešto što ti se ne sviđa što sam pisao. Evo i ovo sad u zadnjih par dana. Prosto preskočiš, ili ignorišeš. Nisam te vređao, ni tebe, ni druge, niti pisao bilo šta što bi moglo nekog da omete, ugrozi itd. Možda sam čak i podstakao eto Xxxanu da se ozbiljnije pozabavi cigarama. Eto kupila je flastere koje si joj preporučila, i reče da će kupiti knjigu koju sam joj ja preporučio... Sve u svemu, znam da nije bilo nikakve nekorektnosti sa moje strane, a ako tebi izgleda da sam ja hteo da se nametnem kao tema, nisam ni pod razno.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Ako ti ne dajem podrsku i ako se ne slazem sa onim sta radis i pises, ne znaci da te vredjam.

Vredjanjem se ne bavim ali se secam tvojih vredjanja upucenih drugima
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Jeste li zivi?
Osim pilica, nigde nikog
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

Djeste bando narkomanska :mrgreen:
Vidim ovdje sve po starom..ja samo da mahnem :D
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Dobro dosao u ovu mnogobrojnu druzinu :)
I? Jesi li bio?
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

Jesam, bio odradio i zavrsio..i sad idjemo dalje :roll:

I fala na dobrodoslici-boljevasnaslici :mrgreen:
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
rea_feniks
Posts: 22
Joined: Sat Jan 16, 2021 2:22 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by rea_feniks »

Sa sub-om sam počela prije par godina, nikada do tada nisam uzimala ništa od tih stvari. Nisam vjerovala u drogu, niti da mi nešto može napraviti život boljim. I onda se pomirim sa bivšim mužem i upoznam ljepotu sub-a
Nakon tri godine konstantnog uzimanja preša sam maksimalnu dnevnu dozu i odlučila skidanje na suho.
Mjeseci ne spavanja i borbe.
Ko god mi je rekao da se sa sub-a lako skinuti pojma nema koje je to zlo. Skidanje na suho sa povremenim izletima. Da sam iole bila pametna navukla bi se na heroin. Njega iskriziraš i haj zdravo.
Ovo je živo zlo i svako ko je ikad došao u kontakt sa ovim razumjeti će me.
Kažu da je pametan lijek.... Jesam li ja onda pametna što sam ga uzimala?
Nespavanje i nije toliko strašno koliko psiha.... A sve mi je na dohvat ruke....
I sekunda mi fali da nakon 3 mjeseca opet padnem.
I za one koji se pitaju sub, bup i ta sintetika nije i ne može biti olako shvaćena. Nikada nisam bla registriran ovisnik ali sam imala svega u izobilju.
Čak su mi doktori vjerovali do te mjere da sam po terapiju dolazila na tolikoj krizi koju niko od stručnih osoba nje prepoznao. Tada mi je to bilo smiješno a sada bi život dala da su mi lupili samo jedan test. Od saradnika sam postala suovisnik na kraju ovisnik.
Skupa škola ako pitate mene. I što je najgore i dalje ga volim ali ga se bojim.
....nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol....
Post Reply