O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Loki
Ako uradis test pri povratku, da li je i karantin obavezan?
Kod mene je do skoro bio ali sada moze i samo test. Mada ne smes bas javno da govoris da ides za Srbiju....
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Frajla wrote: Sun Aug 09, 2020 6:14 pm Loki
Ako uradis test pri povratku, da li je i karantin obavezan?
Kod mene je do skoro bio ali sada moze i samo test. Mada ne smes bas javno da govoris da ides za Srbiju....
Nažalost ne vredi nikakav test. 10 dana karantina je obavezno ako dolaziš iz Srbije. Ja ne smem da se zezam da to prećutim jer su Svajcarci rigorozni. Klasična policijska država i nema zezanja.

Za taj karantin se sam javljaš u mestu prebivališta i onda oni dolaze u kontrolu. Mogao bih da se ne javim, ali je pitanje da li bi mi to prošlo ili bih napravio još veće sranje.

Tako da sve nade polažem u vakcinu. U petak su potpisali Ugovor i verujem da je rešenje blizu.

Kakva je situacija kod tebe Frajla za odlazak u Srbiju? Ima li šanse ?
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Loki wrote: Sun Aug 09, 2020 7:00 pm [quote=Frajla post_id=154237 time=<a href="tel:1596989689">1596989689</a> user_id=12211]
Loki
Ako uradis test pri povratku, da li je i karantin obavezan?
Kod mene je do skoro bio ali sada moze i samo test. Mada ne smes bas javno da govoris da ides za Srbiju....
Nažalost ne vredi nikakav test. 10 dana karantina je obavezno ako dolaziš iz Srbije. Ja ne smem da se zezam da to prećutim jer su Svajcarci rigorozni. Klasična policijska država i nema zezanja.

Za taj karantin se sam javljaš u mestu prebivališta i onda oni dolaze u kontrolu. Mogao bih da se ne javim, ali je pitanje da li bi mi to prošlo ili bih napravio još veće sranje.

Tako da sve nade polažem u vakcinu. U petak su potpisali Ugovor i verujem da je rešenje blizu.

Kakva je situacija kod tebe Frajla za odlazak u Srbiju? Ima li šanse ?

[/quote]

Postoji oficijalna i neoficijalna verzija
Dosta nas plase, zahtevali su do skora i test i 2 nedelje karantina, pa su spustili na 10 dana, al zapravo svakom trecem traze bilo sta na grani.
Sa avionom je druga prica, tu bas mora test

Bezobrazni su jer je prica bila da je balkan kritican, a neobavesteni misle da se pod “ balkanom” smatrju Zemlje poput Srbije i BIH A Hrvatsku tj Istru, napunise u ovih desetak dana kao nikada do sada.
Hrvatska obala tj balkan su sigurni, a Srbija .......

Kada krenu da se vracaju iz Hrvatske jebali smo cvorka. A ovi fala bogu vrse par testova na dan.

Mogu da uradim test za povratak nazad iz Srbije, ali svakako bi me smatrali neodgovornom ovde gde radim. Takav feedback dobijam. Ne plasim se za posao ali recimo da sam ja osoba koja u kolektivu u kojem sam, treba da dajeM primer drugiMa ( nesto kao leiterin) pa zato se ne usudjujem jos.

To je bas teska borba za mene i borim se svaki dan da ne budem deprimirana zbog toga. I ja sam natukla nekih 7-8 meseci da nisam videla svoje najblize. Imam padova, mogu da zaplacem na samu pomisao kao sto je recimo upravo sada, ali opet znam da to sebi ne smem dozvolito, kao ni ti. To nam je jos jedna borba i neko iskusenje
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Frajla wrote: Sun Aug 09, 2020 8:24 pm
Loki wrote: Sun Aug 09, 2020 7:00 pm [quote=Frajla post_id=154237 time=<a href="tel:1596989689">1596989689</a> user_id=12211]
Loki
Ako uradis test pri povratku, da li je i karantin obavezan?
Kod mene je do skoro bio ali sada moze i samo test. Mada ne smes bas javno da govoris da ides za Srbiju....
Nažalost ne vredi nikakav test. 10 dana karantina je obavezno ako dolaziš iz Srbije. Ja ne smem da se zezam da to prećutim jer su Svajcarci rigorozni. Klasična policijska država i nema zezanja.

Za taj karantin se sam javljaš u mestu prebivališta i onda oni dolaze u kontrolu. Mogao bih da se ne javim, ali je pitanje da li bi mi to prošlo ili bih napravio još veće sranje.

Tako da sve nade polažem u vakcinu. U petak su potpisali Ugovor i verujem da je rešenje blizu.

Kakva je situacija kod tebe Frajla za odlazak u Srbiju? Ima li šanse ?
Postoji oficijalna i neoficijalna verzija
Dosta nas plase, zahtevali su do skora i test i 2 nedelje karantina, pa su spustili na 10 dana, al zapravo svakom trecem traze bilo sta na grani.
Sa avionom je druga prica, tu bas mora test

Bezobrazni su jer je prica bila da je balkan kritican, a neobavesteni misle da se pod “ balkanom” smatrju Zemlje poput Srbije i BIH A Hrvatsku tj Istru, napunise u ovih desetak dana kao nikada do sada.
Hrvatska obala tj balkan su sigurni, a Srbija .......

Kada krenu da se vracaju iz Hrvatske jebali smo cvorka. A ovi fala bogu vrse par testova na dan.

Mogu da uradim test za povratak nazad iz Srbije, ali svakako bi me smatrali neodgovornom ovde gde radim. Takav feedback dobijam. Ne plasim se za posao ali recimo da sam ja osoba koja u kolektivu u kojem sam, treba da dajeM primer drugiMa ( nesto kao leiterin) pa zato se ne usudjujem jos.

To je bas teska borba za mene i borim se svaki dan da ne budem deprimirana zbog toga. I ja sam natukla nekih 7-8 meseci da nisam videla svoje najblize. Imam padova, mogu da zaplacem na samu pomisao kao sto je recimo upravo sada, ali opet znam da to sebi ne smem dozvolito, kao ni ti. To nam je jos jedna borba i neko iskusenje
[/quote]

Upravo tako Frajla. Otprilike smo u istom problemu. Ni meni ne preti otkaz, ali prete baš te osude da sam totalno neozbiljan. A kako sam sveze leiter nikako nije dobro. Tako da istu muku mučimo moja Frajla.

Ja sam sebi bas tako naštelovao glavu. Da je ovo još jedna u nizu iskušenja i borbi. Znam šta je krajnji cilj i spreman sam ovu žrtvu da podnesen. Iako duša boli, a srce se čepa sto ti kažeš na samu pomisao. Moramo biti jaki. Imam neku intuiciju da će vrlo brzo to rešenje u vidu vakcine.

Ako ti kažem da me ni šoping ne vadi iz bedaka zbog nedostajanje deve, onda ti je sve jasno. Obično je pre palilo da kad sam puno pod stresom ili u problemu da odem u dobar šoping. Sad ravna linija. Tako težim toj ravnoj liniji od života, a tako me sad ubija. Kao ona stara, pazi šta želiš. 💁‍♂️

Proći će sve ovo. Bar ćemo imati o čemu da pričamo kad budemo u penziji i da se divimo sebi kako smo tad bili jaki i sve podneli. 😃
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Marta Tufna »

Loki wrote: Sun Aug 09, 2020 5:35 pm
Marta Tufna wrote: Sun Aug 09, 2020 4:15 pm
Loki wrote: Sun Aug 09, 2020 9:50 am Stope činjenica je da veoma često skačeš sebi usta sa izjavama. Kao sad ovo za Mensa. A Frajla ti je svejedno lepo objasnila. Pamet i mudrost nisu isto. Čak totalno suprotno su. Pokušaj da izađeš iz prošlosti kako bi uspeo da izgradiš sebi budućnost. To je prvo sto treba da uradiš.

Svi ste nešto upali u crnjake. Daj da vas malo oraspoložim. Bio sam juče na pikniku. Uspeo sam da pobedim sebe i da čist priđem onoj devojci. Ugodno smo razgovarali. Devojka je bas prijatna i lepo vaspitana. U početku sam se tresao kao kamion na leru, ali sam se oslobodio kako je tekao razgovor. Nismo otišli dalje od razgovora, ali sam dogovorio da se vidimo na kafi u utorak posle mog termina kod psihijatra. Mali problem može da predstavlja jer ona živi 60ak km dalje od mene, ali sve je to ništa ako bude nešto od nas.

Iskreno sad mi nije uopšte frka da li ću se smuvati sa njom ili ne. Frka mi je bila da priđem i uspostavim komunikaciju. Sad dalje je dosta lakše. Nije bas da mi je svejedno sto ćemo u utorak biti sami. Ipak je lakše pričati kad je celo društvo tu. Ali to nije ni 10% frke koju sam imao dok sam se lomio kako da priđem i započnem razgovor. Najiskrenije devojka mi se jako sviđa i mislim da je vredna truda. A ja ću pokušati da opet sam sebe pobedim jer nisam bio na klasičnom dejtu godinama unazad. I zaboravio sam kako to izgleda. 💁‍♂️
Bravo! Što češće budeš imao takve situacije, biće sve lakše i lakše. Ne mislim samo na prilaz devojkama, nego generalno na obične male razgovore sa ljudima, koji ti i izazivaju anksioznost.
Loki, šta se dešava sa tvojim dolaskom u Srbiju?
Je li to sad moguće ili nije još?
Prvo da ti se zahvalim na lepim rečima i podršci. Znaš da mi znači svaka reč upućena od tebe. To ne moram posebno da objašnjavam. Verujem da će se ovaj strah oko prilaska devojkama razbiti koliko već u utorak. 😊

Sto se tiče dolaska kući nažalost još uvek mi je to najbolnija tačka i iskreno sa tim se za sada najteže nosim. To je teret koji me lagano, ali sigurno ubija. Jedina mi je uteha što mora proći i ovaj status kvo neće zauvek. Za sad nema šanse da dođem. Do septembra Švajcarci neće ni razmatrati da sklone Srbiju sa liste rizičnih zemalja. Tako da do septembra neću sigurno moći. Postoje još dve solucije, ali su i one na dugačkom štapu. Prva je vakcina. Država Švajcarska je pre neki dan potpisala Ugovor sa koncernom Moderna u vezi vakcina. Tako da mi to izgleda da će biti uskoro. Druga solucija je ako vakcine ne bude skoro puštene u opticaj da uzmem 3 nedjelje odmora i da dođem kući na 9 dana i onda da se vratim ovde u karantin dok mi još traje odmor. Ali mi je žao da uništim 3 nedjelje odmora radi 9 dana kući. To čuvam samo u slučaju da ne postoji drugi način.

Iskreno najviše nade polažem u skori izlazak vakcine. Spreman sam ako treba prvi da je primim. Pa čak da je na meni i testiraju ako će to da mi osigura normalno putovanje kući. Jako, jako, jako sam poželeo moje dečake. To ne umem ni da opišem kakvo je nedostajanje. Kao da mi fali deo mene. I to onaj najbolji deo. Bog mi je svjedok koliko sam suza isplakao proteklih meseci. Nema večeri da legnem u krevet bez molitve i misli i maštanju kako ih grlim i ljubim. Od kada su se rodili nikada vise od mesec dana nismo bili razdvojeni. Obično sam dolazio svaki mesec makar na jedan vikend. A sad već 5 meseci ih nisam video. Kažem ti pojede mi to i dušu i srce iznutra. Ali moram da budem jak i da izguram. Jer između ostalog ja sam ovde da bih njima utabao put u neku normalnu i pristojnu budućnost. Jer ja sam baraba koja bi se za sebe samog snašla bilo gde da me baciš pa tako i u Srbiji. Ali ipak njima bih trebao da utabam put u nešto normalniju budućnost od te koju Srbija trenutno nudi, ili tačnije ne nudi.

Optimista sam po prirodi. Realni optimista. I zato verujem i skori izlazak vakcine me drži da ne padnem i ne posustanem u borbi. Ostali simptomi apstinencije su na minimumu ili totalno nestali. Čak sam i društveni život doveo na zadovoljavajući nivo. Samo ova rana još boli i potencijalna je opasnost. Izbegavam da se samosažaljevam i za sada mi borba dobro ide. Bitno je da sam sa sobom raščistio da je sav ovaj trud i ogromno nedostajanje borba za našu budućnost, a prvi korak je bio da im tata bude čist, a ne propali narkoman. I za sada borba ide u dobrom smeru i daću sve od sebe da tako i ostane.

Kako si ti Marta? Planiraš li neko more ili planinu ili si već potrošila odmor.

Pozdrav 🙋‍♂️ iz pretople Švice.
Kapiram koliko je zajebana ta neizvesnost.
Nadam se da će se smiriti situacija uskoro kod nas i da ćeš moći da dođeš. Iskreno, zvaničnim podacima ništa ne verujem, ali to što čujem sa strane, od ljudi koji rade u bolnicama, jeste situacija bolja nego pre tri nedelje.
Isto kao i ti, jedva čekam vakcinu.
Moje ne viđam, čuvam ih od sebe i baš je zajebano.
Proći će i ovo i samo strpljenje. Znam da zvuči glupo, ali sad je to jedino što imamo.
Imaš tu opciju da dođeš na devet dana, pa ako sve drugo propadne, onda uradi tako.

Dobro sam, vratila sam se sa odmora. Sve vreme sam kampovala i oduševljena sam. Pošto nikad nisam kampovala, ovo je bio prvi put i baš sam oduševljena.
I dalje se nadam moru, možda u septembru, ali videćemo.

Veeeeliki pozdrav iz trenutno oblačnog Beograda.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sat Aug 08, 2020 12:50 pm Stope, samo je budala uvek pametna

Aj probaj biti mesec dana mudar
Super ti je ovaj komentar Frajla.

Volim te kratke komentare u kojima se kroz par reči dosta kaže.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Jebo sam danas i oca i majku i boga i vraga i raspelo i pun kurac jos psovki koje nasi ljudi ne mogu vjerovati da postoje. Al postoje. Vidili su me filipinci da cili dan mlataram rukama i mrmljm sam sebi sve po redu. Od zivoh do mrtvih i onih sta ce umreti i oni sta ce uskrsniti. Tako su me danas naguzili da sam izisa van iz kabine u 7 a sad se vratio evo ponoc i 18. Jebem im i oca i majku i meni sve redom sta vise izdrzavam ovaka sranja za jebene dolare. I jos je dolar u dobrm padu u hrvatskoj. Bog te jebo svugdi vridi isto samo kod nasih lopova pada mu vrijednost. Nista jeo cjeli dan. Evo neki usrani sendvic si napravio a teetine i je pun kurac i to naravno sad hvadna ko led. Dao filipima. Oni sve jedu. Eto. Sve je dobro krenilo jutros do 10 i od onda samo sranja. Sve u svemu nije ovo vrijedno mojih zivaca koji su inace tanki.. U picku mile mazete i boga koji ovo dopusta.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Dobro je sad. Otusiro se. Pidama. Pritvorio klimu da me ne sjebe jer san u godinama. Stavit malo misto 3 epizodu i nadam se zaspat za 20 minuta. Bogami kad legnes i otusiras se zivci malo padnu od jedam do 45 na nekih 43 kod mene. A radna temperatura je oko 40 u mozgu na skali sa zivcanlukom. Da sam danas imo kod sebe peticu dopa mislim da bi se overio od isisove muke.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Kako stojite sa duvanom? To mi pade na pamet da vam pitam.

Ja sam još uvek na onom režimu koji sam uveo pre nekih mesec i po dana. Pušim do 15 cigareta dnevno. Neću baš da žurim sad sa tim, ali plan je i njih uskoro da se otarasim.

Frajla, kako je kod tebe bez pljuga? Garant je apetit skočio. Kako ti je kad piješ kafu bez cigara, sanjaš li da zapališ?

Xxxana, šta si ti uradila sa cigarama, pališ li još uvek?

Loki znam da pali, Lika nikad nije palio, Marta, je l' ti duvaniš?

Nije mi baš najjasnije kako te cigare stvore baš takvu zavisnost...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Tue Aug 11, 2020 1:32 pm Kako stojite sa duvanom? To mi pade na pamet da vam pitam.

Ja sam još uvek na onom režimu koji sam uveo pre nekih mesec i po dana. Pušim do 15 cigareta dnevno. Neću baš da žurim sad sa tim, ali plan je i njih uskoro da se otarasim.

Frajla, kako je kod tebe bez pljuga? Garant je apetit skočio. Kako ti je kad piješ kafu bez cigara, sanjaš li da zapališ?

Xxxana, šta si ti uradila sa cigarama, pališ li još uvek?

Loki znam da pali, Lika nikad nije palio, Marta, je l' ti duvaniš?

Nije mi baš najjasnije kako te cigare stvore baš takvu zavisnost...
4 meseca sam bez cigara. Prekjuce sanjala i juce mi prolazi kroz glavu misao da li se uopste isplati prestajati.... strasno
Nadam se da ce kraj doci uskoro
Kafa bez cigare najmanji problem
Post Reply