O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Peglala bih ja i javno, ali sta god da kazem ti me spustis i kad smatram da sam konacno pocela nesto da radim i kazem, ne valja..
Do kakvog zakljucka treba da dodjem? Da nesto sa mnom nije u redu? Da je drugima bolje? Sta?
Ti ne mozes da znas sa cim se ja borim ni tezinu tereta sa kojim obavljam i ovo do sada, necu da preterujem i da dovodim sebe u situaciju da ne mogu da ispratim stvari koje sam zadala sebi,jer dejstvo togq moze da bude samo porazavajuce
Gadjas me sa porodicom, sq mamom necu da forsiram odnos i da zbunjujem ni nju, a ni sebe njenim reakcijama,zbunjuju me i ove koje do sada postoje, jer ni ona nije skroz otvorena i ne znam sta misli, a ia ne citam misli Liko da znam sta hoce da mi kaze/pita sta god, radim na tom odnosu i idem polako,z nam koliko mogu..
Kazem da idem u teretanu, ne valja,a zasto ne valja i zasto je nedovoljno za pocetak? Ako meni sam boravak medju ljudima ne prija i smeta bilo kakva guzva, valjda to treba da probijem, tako mi je i na poslu, tako mi je svuda i sva sam u grcevima i tesko mi je da funkcionisem vestacki..
Ne uklapam se sa ljudima i moram na tome da poradim, kad se svi sklone onda imam mir, a tako ne ide i znam da je greska..
Teret mi je sto sam postala skroz asocijalna, a jos veci jer mi to i prija.. Vise mi prija da sama budem u nekoj prirodi sa psima ili uz kafu i neku knjigu kuci,net, ukrstene reci ili tako nesto
Osecam se prosto drugacije medju ljudima kao da sam iz neke druge dimenzije i to mi je trenutno najveci problem, jer me opterecuje..
Za pocetak naruseni odnosi i to i znam koliko mi je to tesko i ne trebaju mi gadjanja na tu temu,jer sam tog dela svesna..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Sve je to normalno što se kod tebe dešava, i ništa ne treba forsirati, nego polako. Bitno je da si svesna da ima još dosta da se radi, i popravlja, i da ne može ništa preko noći, ali bitno je i što primećuješ neke pomake u odnosu na pre. Ja sam isto prilično asocijalan. Ako i maknem negde među ljude, ne zadržavam se dugo, ali mi je drago što vidim da se snalazim, samo neću da forsiram sada ništa. Imam par ljudi sa kojima mogu uvek, ali ni sa njima ne provodim puno vremena. Na sumnju mame sam se navikao. Evo danas kad sam spavao, nešto sam ječao u snu, njoj je odmah to bilo sumnjivo. Zašto sam ječao, nisam siguran, niti sam upamtio da sam sanjao neke košmare, obično upamtim šta sam sanjao. Sećam se nekih upečatljivih snova i pre mnogo godina.

U glavnom, moj je stav da ništa ne treba forsirati, niti neko stopostotno uskladjenje odnosa, niti trčati puno među "svet". Treba polako praviti pomake, ako nešto puno forsiramo, ako idemo na silu, velika je verovatnoća da ćemo doživeti neko razočaranje, i da sa njim nećemo snaći kako treba. Znači polako, i biti svestan da ima da se radi još puno.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Thu Jul 30, 2020 2:12 pm Peglala bih ja i javno, ali sta god da kazem ti me spustis i kad smatram da sam konacno pocela nesto da radim i kazem, ne valja..
Do kakvog zakljucka treba da dodjem? Da nesto sa mnom nije u redu? Da je drugima bolje? Sta?
Ti ne mozes da znas sa cim se ja borim ni tezinu tereta sa kojim obavljam i ovo do sada, necu da preterujem i da dovodim sebe u situaciju da ne mogu da ispratim stvari koje sam zadala sebi,jer dejstvo togq moze da bude samo porazavajuce
Gadjas me sa porodicom, sq mamom necu da forsiram odnos i da zbunjujem ni nju, a ni sebe njenim reakcijama,zbunjuju me i ove koje do sada postoje, jer ni ona nije skroz otvorena i ne znam sta misli, a ia ne citam misli Liko da znam sta hoce da mi kaze/pita sta god, radim na tom odnosu i idem polako,z nam koliko mogu..
Kazem da idem u teretanu, ne valja,a zasto ne valja i zasto je nedovoljno za pocetak? Ako meni sam boravak medju ljudima ne prija i smeta bilo kakva guzva, valjda to treba da probijem, tako mi je i na poslu, tako mi je svuda i sva sam u grcevima i tesko mi je da funkcionisem vestacki..
Ne uklapam se sa ljudima i moram na tome da poradim, kad se svi sklone onda imam mir, a tako ne ide i znam da je greska..
Teret mi je sto sam postala skroz asocijalna, a jos veci jer mi to i prija.. Vise mi prija da sama budem u nekoj prirodi sa psima ili uz kafu i neku knjigu kuci,net, ukrstene reci ili tako nesto
Osecam se prosto drugacije medju ljudima kao da sam iz neke druge dimenzije i to mi je trenutno najveci problem, jer me opterecuje..
Za pocetak naruseni odnosi i to i znam koliko mi je to tesko i ne trebaju mi gadjanja na tu temu,jer sam tog dela svesna..
Ja tebe ne gadam sa obitelji nego ti govorin da je to lose sta je tako kako si napisala. Jebala te teretana ako vec hoces. Nece ti ona popraviti narusene obiteljske odnose. Evo jasnije sam ti sad reko. Pa navikni se na samare mada ih sad nije ni bilo. Zivot nije bas bajan i krasan kad sema droge u igri. Isplivaju sva moguca govna koje ti je droga pokrivala. Ako te ja izbacim iz takta i tako reagiras kako jesi pa sta ce onda da bude u svakodnevnom zivotu di imas masu pacijenata na pislu koji samo cekaju da ti zabodu noz u leda. Nema tu pomalo nego reci staroj sta ti je na dusi pa ces vidit kako ces se osjecati. Svaka mama zna vrlo dobro kako joj je dijete a drugo je sta ti odgadas neizbjezno a to te moze dovesti na pocetak. A sta je trebalo da te mazim ko sta te on mazi? Daj molin te nemoj me zajebavati.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ja mislim da je ona dovoljno svesna da treba još da radi na poboljšanju odnosa u kući. Ne treba to nikome nabijati na nos. Naročito ovako preko žice, kad ti ne možeš znati pravo stanje stvari.

Meni je zimus smetalo kad si pisao o odnosu mom sa mojim ocem, a nisi bio u pravu.

Ja sam čist tek nešto više od 3 meseca, a Xxxana tek nekih 5 i po meseci. Svi mi znao da je to kratko vreme još. U ostalom, ti si proveo dve godine u komuni... Dug je to proces sve u svemu...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Thu Jul 30, 2020 3:48 pm
xxxana wrote: Thu Jul 30, 2020 2:12 pm Peglala bih ja i javno, ali sta god da kazem ti me spustis i kad smatram da sam konacno pocela nesto da radim i kazem, ne valja..
Do kakvog zakljucka treba da dodjem? Da nesto sa mnom nije u redu? Da je drugima bolje? Sta?
Ti ne mozes da znas sa cim se ja borim ni tezinu tereta sa kojim obavljam i ovo do sada, necu da preterujem i da dovodim sebe u situaciju da ne mogu da ispratim stvari koje sam zadala sebi,jer dejstvo togq moze da bude samo porazavajuce
Gadjas me sa porodicom, sq mamom necu da forsiram odnos i da zbunjujem ni nju, a ni sebe njenim reakcijama,zbunjuju me i ove koje do sada postoje, jer ni ona nije skroz otvorena i ne znam sta misli, a ia ne citam misli Liko da znam sta hoce da mi kaze/pita sta god, radim na tom odnosu i idem polako,z nam koliko mogu..
Kazem da idem u teretanu, ne valja,a zasto ne valja i zasto je nedovoljno za pocetak? Ako meni sam boravak medju ljudima ne prija i smeta bilo kakva guzva, valjda to treba da probijem, tako mi je i na poslu, tako mi je svuda i sva sam u grcevima i tesko mi je da funkcionisem vestacki..
Ne uklapam se sa ljudima i moram na tome da poradim, kad se svi sklone onda imam mir, a tako ne ide i znam da je greska..
Teret mi je sto sam postala skroz asocijalna, a jos veci jer mi to i prija.. Vise mi prija da sama budem u nekoj prirodi sa psima ili uz kafu i neku knjigu kuci,net, ukrstene reci ili tako nesto
Osecam se prosto drugacije medju ljudima kao da sam iz neke druge dimenzije i to mi je trenutno najveci problem, jer me opterecuje..
Za pocetak naruseni odnosi i to i znam koliko mi je to tesko i ne trebaju mi gadjanja na tu temu,jer sam tog dela svesna..
Ja tebe ne gadam sa obitelji nego ti govorin da je to lose sta je tako kako si napisala. Jebala te teretana ako vec hoces. Nece ti ona popraviti narusene obiteljske odnose. Evo jasnije sam ti sad reko. Pa navikni se na samare mada ih sad nije ni bilo. Zivot nije bas bajan i krasan kad sema droge u igri. Isplivaju sva moguca govna koje ti je droga pokrivala. Ako te ja izbacim iz takta i tako reagiras kako jesi pa sta ce onda da bude u svakodnevnom zivotu di imas masu pacijenata na pislu koji samo cekaju da ti zabodu noz u leda. Nema tu pomalo nego reci staroj sta ti je na dusi pa ces vidit kako ces se osjecati. Svaka mama zna vrlo dobro kako joj je dijete a drugo je sta ti odgadas neizbjezno a to te moze dovesti na pocetak. A sta je trebalo da te mazim ko sta te on mazi? Daj molin te nemoj me zajebavati.
Pitam se kako sve ovo izgleda nekome ko cita forum, a ne ucestvuje..
Spanska serija..
Ne znam sto imas utisak da volim da mi se ide uz dlaku? Volim da mi se kaze ako neko primeti da gresim, ali umes da preteras po nekad, ne ljutim se,samo mi se ne nastavlja..
Sve stoji, pomogli ste mi i ja to zaboravila nisam, narocito sa poslednjim recidivom i citavom pricom oko kuce i samarima ovde..
Kazem da mi je ovog puta drugacije,nesto pokusavam da napravim po prvi put iskreno,nista ne silim kao ranije,ne obmanjujem se, ako to uz doktora nije dobar start, onda ne znam..
Sa mamom stvari idu lagano iz razloga sto treba vremena, posto joj je trenutno najbitnije da se ne drogiram i da mi ne pada na pamet da se drogiram,ako sam neraspolozena, ona pokusava da sazna da li sam na tom putu, ako mi nije dobro, isto, sta god lose pokazem ona strepi, ako sam ne daj Boze raspolozena, cudno me gleda, kao da sumnja, znaci moram da nadjem neku sredinu sa njom i da joj dam prostora.. Meni nisu prijatne njene reakcije, jer me vracaju na prethodne situacije u kuci, ali se suzdrzavam i ne pokazujem..
Danas popricamo lepo i sve ok i sta se desava sutra, sta mislis? Opet idemo u krug, nista se ne menja,ona od ove dve stvari sto pomenuh ne vidi nista drugo, shvatas?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jul 30, 2020 7:34 pm
Pitam se kako sve ovo izgleda nekome ko cita forum, a ne ucestvuje..
Spanska serija..
Ne znam sto imas utisak da volim da mi se ide uz dlaku? Volim da mi se kaze ako neko primeti da gresim, ali umes da preteras po nekad, ne ljutim se,samo mi se ne nastavlja..
Otkad ova naša ekipa piše, forum se čita više nego ikad, a piše samo par ljudi. Frala, Lika, ti i ja od "starih", a Marta i Loki su se nedavno ubacili. Dugo je stajao rekord od 150 ljudi da čita forum u isto vreme, taj rekord je bio iz 2018.-e. Posle otkad smo mi tu, prvo je pomeren na 220 i nešto, pa na 300 i nešto, a sad stoji rekord od 552 čitaoca foruma u isto vreme od 11.-og jula ove godine. Hahah, opasna smo ekipa. :)

Nisi se dobro izrazila. Ići niz dlaku znači to na šta si ti mislila. To jest to što Lika misli da voliš da ti se tepa, ili da te neko tapše po ramenu. Ići uz dlaku znači terati kontru nekome. Kapiram da znaš to, već da si napravila lapsus...

Ja ne mislim da voliš da ti se tepa, to jest ide niz dlaku u ovaj priči. Ubacio sam se u diskusiju jer stvarno smatram da Lika preteruje, da piše nešto što ne zna baš, i da nepotrebno forsira neke stvari, jer mislim da si ti dovoljno svesna svoje situacije, a i shvatio sam prateći te da si ostvarila određene pomake. Nisam se stavio u opšte kao neki "zaštitnik", samo sam rekao šta ja mislim, i kako mi izgleda. To nisam uradio niti da bih tebi tepao, niti sam tepao, niti da bih Liki terao kontru, već izrazio svoje viđenje situacije.

Jedno je sigurno, a to je da se mora raditi na odnosima u kući, ali ni u tome ništa ne forsirati, jer se ništa ne rešava preko noći. Autoritet roditelja moramo poštovati u svakom slučaju, naročito mi koji smo živeli tako kako smo živeli, bez obzira što smo 30+. Treba čak i pokazati neki oblik da se tako izrazim i poniznosti prema roditeljima, prihvatiti nešto što nam kažu, i ako možda u datom momentu ni ne kapiramo skroz svrhu toga što nam kažu, već poslušati bespogovorno. Nikad se nisam zeznuo kad sam tako postupio. Ne praviti se puno pametan u ovoj situaciji, ne ulaziti u neke svađe i konflikte u kući, čak i ako nam neka priča u nekom momentu deluje bez veze, i mislimo da bi možda trebalo da udarimo neku kontru, i tu iskulirati. Kad god sam ćutao, nisam se zajeb'o!

Mene je dobrim delom i odvelo u sranja to što sam se rano otrgao od roditelja, i što sam rano izgubio poštovanje prema autoritetima.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Hvala ti sto si mi to objasnio, to mi puno znaci
Kakotenemrzidanapises5redovanatutemubratemili?
Evotizanimajsemalokadvolis
8-)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jul 30, 2020 9:54 pm Hvala ti sto si mi to objasnio, to mi puno znaci
Kakotenemrzidanapises5redovanatutemubratemili?
Evotizanimajsemalokadvolis
8-)
Hahahah, e znao sam da ćeš na to reagovati. 8-)

Pa ono, zapadne mi za oko, jer niko ne voli da mu se ide uz dlaku.

Kad maziš psa, maziš ga niz dlaku, mada ja lično, svašta volim da probam, pa i to, mazio sam i pse i mačke malo i uz dlaku, to jest kontra od smera u kom dlaka raste. Smešno mi je bivalo to, jer kad recimo psa maziš po glavi uz dlaku, neko kratko vreme mu ostane šiz friz. :D Isto sam tako voleo da se igram sa persijskom mačkom kod druga redovno. Mazio je po glavi uz dlaku, i pravio joj frizure. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Sto bi rekao Yasu- volim tvoj intelekt 8-)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jul 30, 2020 10:55 pm Sto bi rekao Yasu- volim tvoj intelekt 8-)
Namazana si ti mala. Odlično pamtiš. Ti se u opšte nisi ubacivala u tu priču Jasuđira i mene, ubacila se samo Ninočka, rekavši:Subić je Jasu tvoj učenik, vidiš li ti kako je on to sve fino ispratio.", a priča je bila o tome, kako naravno Jasuđiro neće da kaže ništa o sebi, pa onda ja ispisao to što sam ja pohvatao o njemu. E onda je on napisao taj post iz kog si ti ovo sad napisala.

Sad ću malo da ti idem niz dlaku. Imaš ti u glavi, dobro razmišljaš, imaš ispravne stavove, a odlično i pamtiš, više puta sam se iznenadio kad si izbacila nešto što sam napisao, ne daj da propadne taj mozak! ;)

Iskreno, baš volim da razmenim sa tobom koji post pred spavanje, mislim ovako kad si ok, a iskreno sa nadam da ćeš ostati ok za uvek, mislim što se sranja tiče, naravno da u životu ne možeš stalno biti ok. 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply