O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

xxxana wrote: Sun Jul 26, 2020 8:09 pm
Loki wrote: Sun Jul 26, 2020 5:50 pm Gde ste bre drugari? Ceo dan vas nema.
Jel to kao onaj fazon, nedelja je porodični dan, dan za zajednički ručak i druženje isključivo na nivou porodice?
Šta da radimo mi kojima porodica nije blizu?

Jbt ja sam se navukao na ovaj forum. Prvo što uradim uz jutarnju kafu je da vidim ko je šta pisao. Tačno mi ovisnici menjamo jednu ovisnost za drugu. I sad kad niko ne piše ja imam osećaj da mi nešto fali. A fali mi pisanje ovde. Moram se malo uprustojiti i prestati da svo slobodno vreme visim ovde. Verovatno sam se i vama popeo na glavu.

🤷🏻‍♂️😁
Nista mi ne pricaj..
Bukvalno jedna zavisnost drugom i ja sam je bas onako razvila u poslednje vreme :)
Što je siguran znak da nam je napredak i menjanje loših navika dobrim navikama i odbacivanje loših obrazaca ponašanja jako upitno.

Još puno rada na sebi nas čeka moja Xana. 😊
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Nije nam ovo trebalo..
Sad ce to Lika da nam objasni
Sa kasikarom
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Zavisnost od ovog foruma, nije loša, često bude i korisna. Dobro, ne treba preterivati na sa forumom.

To je tačno, da zavisnik traži drugu zavisnost. Eto ja sam se navukao na forum, a sad već prilično i na vežbanje.

Lika je postao mekušac, nema više bombi, ili se šteka. Možda i bači koju, ka' Boško Buha, ko zna. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Mislim na drustvene mreze generalno, a zavisnost od istih ne moze nikako da bude od koristi..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jul 26, 2020 10:48 pm Mislim na drustvene mreze generalno, a zavisnost od istih ne moze nikako da bude od koristi..
To svakako. Teško sranje. Imao sam zavisnost od Fb, Instagram sam jako kratko koristio, nikad mi se nije sviđao, ostale društvene mreže nisam ni probao. Sećam se pre 12 godina, kad sam otvorio Fejs, sedao sam na njega, čim ustanem. Doslovno mi je on bio prva misao kad se probudim. Sve sa kao deli, svi su kao prijatelji, ono niđe veze, samo otuđenje od sveta, i život u virtueli. Dobro, preko Fejsa sam i obnovio neke davno izgubljene kontakte, što jest', jest'. Sad sam ga nedavno ponovo aktivirao, bio mi je ugašen par meseci, ali ga retko koristim. Generalno, ne volim te društvene mreže. Fb mi je sad sredstvo za komunikaciju, nekad otvorim neki zanimljiv link, ili podelim, i tako to, ali ne visim na njemu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sun Jul 26, 2020 8:10 am
Marta Tufna wrote: Sun Jul 26, 2020 7:16 am [quote=licaninsasela post_id=153907 time=<a href="tel:1595720214">1595720214</a> user_id=13380]
I kako ti to sad Marta tufna izdrzavas bez boce.? Bascme zanimabtaj ajkoholni mozak. Znan da je slicno pa cak i hore ali cisto me zanima. A na svakoj kasi imas cokancice odvdeci ili u svakoj trgovini boce od 07 ili litraca pa cakni dvoguze pive. Samo nemoj u jednoj recenici ili par redaka. Zanimajunme tvoji demoni koji te vuku ka cugi.
Izdržavam, evo već treću godinu. Ne volim ta poređenja stanja da li je gore ili bolje, meni je zajebano moje, tebi tvoje.
Ali početak jeste standardan.
Počela u srednjoj, slušaala blues, mnogo sam pametna i autentična i bum nađem ekipu iz odeljenja za cugu i tako vozim 4 godine. Onda upišem fax, i dalje volim blues, počinjem da sviram usnu harmoniku i nastavljam, jer kako trezna da sviram, pa posao i nastavljam i sa 30. se odlučujem da budem trezna i tad počinje moje lečenje.
Prva godina treznoće mi je bila najteža, izbegavala sam svadbe, rođendane, sva moguća slavlja, klubove po kojima sam visila itd.
Bilo mi je teško i sa prijateljima da se viđam jer mi je dosadno ako sam trezna. Ali sam se terala.
Krenula sam kod psihijatra i lečila anksiozno depresivni poremećaj koji sam imala. Možda sam njega maskirala cugom, ne znam. Ali pijana nisam bila anksiozna. I to mi se dopadalo.
Ali mi se smučilo više. Sve vezano za piće. Laganja, muljanja, rupa u glavi, svega mi je stvarno bilo preko glave.
Sada mi nije toliko teško kad idem na svadbe, rođendane, žurke kao u početku. Bude nekad, pa ako prepoznam, pokupim se i odem. Ali mi se to nije desilo često. Znam da će da ode sve dođavola ako popijem jedno, jer jedno ne postoji. Bar kod mene nikad nije postojalo.
Za sada izdržavam, imam tri mačke, dečka s kojim živim, posao, prijatelje. Imam život koji ne želim da sjebem i za sada me to drži dalje od pića.
Kad je počelo ludilo sa koronom, anksioznost mi se pojačala i osetila sam da gubim kontrolu.
Ali i dalje idem na terapije, imam istu doktorku godinama i uspele smo da saniramo za sada.
Ovo je ukratko, ali dovoljno.

Za sada sam dobro.
Otišla sam juče iz grada, imam odmor i idem da se penjem.
Bravo Marta!
“Imam zivot koji ne zelim da sjebem” - to je to. Svojim radom i trudom si ga dovela napokon u red, potpuno te razumem i isto se osecam. Ne isplati se nista cackati

Bravo

P.s. gde se pentras?
[/quote]

Evo vratija se ja iz gvardije po ure ranije. Super.
Eto Frajla sve rekla. Divim ti se. Moj stric je zalega od cuge sa 42 3 godine. Teta ima skoro 8 banki i cili zivot pije ispid stola. Misli valjda da mi ne zikujemo da se ona sa kratkim dozira. Cuga je koliko kuzim jako jebena. Ja upravo iz razloga sta u obitelji ima hrpa cugera ne pijem. Gadi mi se cuga a skupa s njom i ovi sta piju u obitelji. Znan im ja svasta reci al daba. Samo se ja nasekiram a njih boli kurac.
Skidam ti kapu Tufnice. Sammo mi nije jasno to veranje po planinetinama ni kod tebe ni kod Frajle. Sta je to? Neki ispusni venril ili zdrav zivot.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sun Jul 26, 2020 8:14 am :ugeek:
licaninsasela wrote: Sun Jul 26, 2020 1:45 am Nece sta kaze bluzara da me uvati pa nece pa da postanem kasap i cipam sve redon. Nisan se smija toliko popravit. Vide narkomani da sad mogu lako sa mnom. Nije dobro.
Pa sta je ovo Liko? Vidim da si postao nesto mekan.
Ja se sve nadam samo da hvatas zalet.

Al ajd, ima vremena... popravices se, pa tek si stigao na brod
Pokusavam bit malo zlocest al ne ide. Nije dobro. Neznam sta bi ti reka. I ja sam iznenaden? Nije valjda da se desila neka pozitivna promjena. Cuj nisam dugo naviga pa mi pase sad i posal a i u slobodno vrijeme uzivam u moru. A navecer sam i niko me ne tenta od ukucana. Ono stari daj ovo daj ono. Mir i tisina. Evo nisam jos ni laptop prikljucio. Uzivam u tisini. Pijem fantu led ledeni. Polako Frajla doce i mojih pet minuta i zuta minuta. Budi strpljiva. Duga su cetiri mjeseca.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sun Jul 26, 2020 10:23 am Čini mi se Liko da kod tebe u kući, ipak žena nosi "brkove", ne ti, hahaha. :D
Ja sam to stope prihvatija odma kad sam se ozenija. Vidio sam u startu da uvik ma koliko se svadali opet bude po njenom. Ovako tu i tamo zaiskri al pregrmim to. Nisan ko neki koji se kurce da su glava obitelji a doma manji od makova zrna. Treba znati sa zenama. Ona ovako misli da je ona ta koja vodi zadnju rijec a ja opet poslije napravim po svome. Ne sve ali neke stvari da. Ja neznam otic platit primjer racun od struje ili vode ili uplatit sebi mirovinsko i benificiju. Nit me to zanima a nit bi ja to uredno placa. Ovako ona to sve placa i vodi po ps-u i meni super. Nit brige nit pameti.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Sun Jul 26, 2020 10:41 am
StopBup wrote: Sun Jul 26, 2020 10:23 am Čini mi se Liko da kod tebe u kući, ipak žena nosi "brkove", ne ti, hahaha. :D
Očigledno je Stope da si još uvek mladunče što se tiče muško ženskih odnosa.

Nema zajednice i uspešnog zajedničkog života, ako žena nije ta koja se pita skoro za sve.Lika je pisao kako ga recimo žena pita za boju u koju će da kreče kuću, on kaže i na kraju bude boja koju je ona htela. To ti je samo mali primer kako uspešna zajednica funkcioniše.

U principu naše bi trebalo da bude da im damo svu ljubav i ako možemo finansijsku stabilnost, a na ženi je da drži kuću i da donosi odluke. Jer na kraju priče ona u kući provodi najviše vremena, ona najviše gleda u te zidove, ona skida pučinu sa njih, žena je stub uspešne kuće. I najmanje što možemo da učinimo za njih da prihvatimo njihove odluke i složimo se sa njima. Kao i za Ibricu. Lika je kući jedan period pa ga nema par meseci. I ko će brinuti o Ibricu nego ona. Tako da je logično da popizdi jer pas u kući je kao još jedno dete. I treba vremena da prihvati još jednu obavezu.

Ali polako Stope. Život je pred tobom i naučićeš da zarad mira u kući moraš se prikloniti ženi i pustiti joj da vlada situacijom. Nije isto kad se zabavljaš sa devojkom i kad živite zajedno. Zajednički život je pun odricanja i tolerancije. I ako toga nema, nema ni uspešne zajednice.

Mada apsurd svega je što ti savet daje razveden čovek i samohrani roditelj dva deteta. 🤣
Evo sve si reka dobro i kako je. Mozes se ti zeni inatiti koliko hoces a opet bude po njenom 98 posto svega. Za Ibricu sam se zrtvovo i ispasto u ljetnoj kuhinji i sutio jer sam zna da ce popustiti kroz par dana i prihvatit dukelu. Sad je Ibro 5 clan obitelji a 6 ti macka koju sam prije puta dovuko kuci. Pa kad se brine za dicu i Ibru moze i za macku.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sun Jul 26, 2020 10:55 am
Loki wrote: Sun Jul 26, 2020 10:41 am
StopBup wrote: Sun Jul 26, 2020 10:23 am Čini mi se Liko da kod tebe u kući, ipak žena nosi "brkove", ne ti, hahaha. :D
Očigledno je Stope da si još uvek mladunče što se tiče muško ženskih odnosa.

Nema zajednice i uspešnog zajedničkog života, ako žena nije ta koja se pita skoro za sve.Lika je pisao kako ga recimo žena pita za boju u koju će da kreče kuću, on kaže i na kraju bude boja koju je ona htela. To ti je samo mali primer kako uspešna zajednica funkcioniše.

U principu naše bi trebalo da bude da im damo svu ljubav i ako možemo finansijsku stabilnost, a na ženi je da drži kuću i da donosi odluke. Jer na kraju priče ona u kući provodi najviše vremena, ona najviše gleda u te zidove, ona skida pučinu sa njih, žena je stub uspešne kuće. I najmanje što možemo da učinimo za njih da prihvatimo njihove odluke i složimo se sa njima. Kao i za Ibricu. Lika je kući jedan period pa ga nema par meseci. I ko će brinuti o Ibricu nego ona. Tako da je logično da popizdi jer pas u kući je kao još jedno dete. I treba vremena da prihvati još jednu obavezu.

Ali polako Stope. Život je pred tobom i naučićeš da zarad mira u kući moraš se prikloniti ženi i pustiti joj da vlada situacijom. Nije isto kad se zabavljaš sa devojkom i kad živite zajedno. Zajednički život je pun odricanja i tolerancije. I ako toga nema, nema ni uspešne zajednice.

Mada apsurd svega je što ti savet daje razveden čovek i samohrani roditelj dva deteta. 🤣
Ti buraz sve preozbiljno shvataš. Ja sam ga samo zezao jer se kurči da će kao ona da leti u favelu, ako se Ibri nešto desi. :)
Jesi ti uvek tako ozbiljan?
Ne se sekirat. Prije cu ja izletit vani na ulicu nego ona. To je bio moj trenutak slabosti pa sam to izvalio. Ko bi se onda brinio za klince stopili. Nemoj jebat
Post Reply