O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Marta Tufna »

.
Last edited by Marta Tufna on Mon Sep 06, 2021 7:47 am, edited 1 time in total.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jul 23, 2020 5:00 pm
StopBup wrote: Thu Jul 23, 2020 4:18 pm
xxxana wrote: Thu Jul 23, 2020 3:41 pm Ala se ti vozas..
Pa nemas sta da kazes, ne ide..
Inace,jedina stvar zbog koje mi je zao na neki nacin je tvoje ocigledno stanje u glavi, zaglavljeno negde godinama nazad i to sto odbijas pomoc.. Pardon- ne treba ti..
Tu ni apstinencija, ni dobri,ni losi dani ne igraju nikakvu ulogu, sta bi trebali da rade ljudi koji su otisli mnogo dalje nego ti i sebi naneli vise stete nego ti?
Sta bi trebalo da pisu, ako je to neko merilo? Nije merilo, opravdanje,vise ne znas kuda..
Ni samari nemaju svrhe..
Cinjenica je da imas skoro 35 god.
Ugl. pokusaj da shvatis da nisi na dobrom putu, jos gore je ako ti je tako dobro.. Glavu u pesak i boli te uvo..
Nemas inspiracije,odgovoris 2x na isti post i ne kazes nista..
Kako god, nije zlonamerno i shvati kako hoces..
I nisi ispostovao nikoga odgovorom, jer se ljudi potrude da ti daju neki smer,a u tebi iskrenosti ni gram..
Kad kažem da mi je u glavnom dobro, pod tim mislim da nemam većih problema, i primećujem napredak, naravno da još nisam u tom stanju u koje hoću da se dovedem, ali ima dosta puta poboljšanja u odnosu na pre mesec, dva.

Glavu u pesak ne zabadam, na osnovu čega to misliš? I zašto misliš da nisam na dobrom putu, ozbiljno pitam, možda ti primećuješ nešto što ja ne primećujem. Meni je cilj da budem čist, i naučim tako da živim, i toga se držim.

Iskreno, ne smatram da mi treba pomoć. Smatram da mogu sam sebi da stanem u kraj.
Zato sto sedis ispred zida i cekas da se desi cudo..
Sta zapravo radis da sebe dovedes u stanje koje zelis? Ako mozes da mi odgovoris,a da ne preskocis?
Nezreo si i plitko posmatras stvari..
Meni nije cilj da samo budem cista i nije mi cilj samo to da naucim,a znas zasto,zato sto sam kod sebe pocela da uvidjam i greske i pogresne reakcije i situacije u kojima se ne snalazim...Cilj mi je da ih nadjem jos vise i da ispravim svoje propuste, da prihvatim sve.. Promene su citav proces i ne dolaze kroz 2-3 meseca..
I ego razbio nisi i za to si u zabludi i to je citav proces,ali dobro mozes ti to sam kako tvrdis,pa srecno
Odg. ću ti kad dođem kući. Radim sad, biću oko 8-9 na forumu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Marta Tufna wrote: Thu Jul 23, 2020 5:38 pm
Loki wrote: Thu Jul 23, 2020 10:45 am
Marta Tufna wrote: Thu Jul 23, 2020 10:10 am

Sada će opet da prepričava i da razlaže svoja drogiranja.
Možda nije pročitao puno knjiga na temu zavisnosti, ali je ovaj forum pročešljao onako baš valjano. Tačno zna šta bi trebalo da napiše da oseća u određenom trenutku, da zvuči dobro, pametno i promišljeno, a niđe veze sa realnošću.
Ali što reče Frajla, ne vredi mu objašnjavati.
Apsolutno delimo isto mišljenje.
Mnogo sam bliže da poverujem da piše ono što bi voleo da mi čujemo u datom momentu nego što je iskren prema sebi pre svega.
Sve liči na šablon koji je kod svih nas manje više isti i vezan za određeni period apstinencije. Prosto ne možeš da nađeš ni jednu stvar da vidiš lični pečat. E sad da li je on samo zbunjen ili se pravi zbunjen to ne znam.
Takođe si u pravu da će opet da poslaže svoju istoriju drogiranja hronološki i po ko zna koji put iz toga neće ništa izvući pametno i korisno.

Zaista se nosim mišlju da odustanem uopšte da ga smaram, zapažam i pišem ono što je očigledno. Za sada nikakve koristi nema od toga niti njegovog napretka.

Želim mu da se izbori, ali moraće prvo da raščisti sam sa čim se bori. Te je bio navučen i kreten i pizda(To su njegove reči), te nije bio navučen ni na šta. Te mu ide super i nije imao krizu, te ga razbija kriza. Lepo se čovek pogubi u njegovom pisanju. Nije nikakvo čudo da se i on pogubi i zbuni. Mogu misliti kako je u njegovoj glavi, ako je ovo što piše i pola iskreno. Onda zaista ima ogroman problem.
Verujem da svi koji mu pišu žele da se on izbori sa svojim demonima.
Ali ako se neko drogira 15 godina i tvrdi da mu pomoć ne treba i da može sam, onda ne znam. Ili da ne zna šta bi rekao na terapijama??? Pa za početak, drogiram se godinama. Sasvim je dovoljno za početak.
On je, nažalost, ostao mentalno zaglavljen u tim ranim dvadesetim, kad je već počeo sa sranjima.
Ovaj forum je sjajna stvar, ali kod njega je opet patološka vezanost i za forum i za neke članove.
Stope, ništa zlonamerno zaista ne mislim, čak i ne mislim da bilo koga ovde namerno vozaš.
Mislim da si nezreo i da ne možeš da razumeš šta ti ljudi govore. Tu se opet vraćam na tu zaglavljenost u adolescenciji.
Dozovi se, potraži pomoć. Ne da ti treba, nego vrištiš za njom.
Mislim da se svi koji mu pišu slažemo a tvojom konstatacijom.

Ja lično mislim da koren njegovog negiranja i odbijanja pomoći leži jer smatra da je puno bolji od nas prljavih, raspali narkomana, jer on zaboga nije bio navučen ni na šta. A iako nije nikad bio navučen i iako nije propali narkoman kao mi, on se uprkos tome skida svakih mesec dva. Ima probleme za koje jedan dan kaže da i nisu problemi, a drugi dan ipak jesu. I tako još čitav niz dvosmislenosti i kolebanja mišljenja i stava. Jedino se ne koleba da mu stručna pomoć ne treba i to eksplicitno odbija.
Iz tog visokog vrednovanja sebe ne može ni da vidi ne da nije bolji od recimo nas koji smo dušu prodali Dopu, nego je u mnogim crtama i gori. I to sve znam jer sam i sam bio takav pre dosta godina. Znam koliki mi je ego bio ogroman kad odem po terapiju i vidim one klasične džankija na psihijatriji, bez zuba, prljave i nezainterosavene za ništa osim za Metadona i džabe gudru. A ja uvek imao posao, uvek imao dovoljno love da nisam u krizi i uvek pazio na oblačenje, higijenu i generalno izgled. I o da sam toliko znao da pomerim i budem zadovoljan sobom kako sam ja dva koplja iznad njih i nikad nisam bio kao oni. A ustvari jedina podela je ili si džanki ili si strejt. Nema bolji ili lošiji. Nema manji ili veći narkoman. Bukvalno smo svi u istom košu. A to vrednovanje sebe da si bolji i manji narkoman od drugih je tvrdim najveća zamka. To možda polako, ali sigurno vodi u recidiv i kasnije na dno.
Zato mislim da je to glavni razlog što doktora baš eksplicitno odbija.

Čuj ga molim te, kaže možda ću ići kad se malo stabilizujem jer sad nema svrhe. Pa baš naprotiv. Kad se i ako se stabilizuješ? Ja nisam do sad cio da neko ide kod doktora kad ozdravi. Nego baš kad je bolestan.

Majke mi Marta toliko puta sam rekao sebi da neću više da mu odgovaram i trošim vreme da mu pišem. I toliko pita sam pogazio svoj stav, jer mi ga bude žao i prosto neshvatljivo da neko toliko ne primećuje svoje sranje i da toliko premašuje poentu bilo ko da mu piše. Svi u suštini isto pišemo njemu, samo svako na neki svoj način. I u stanju je da napiše koliko god hoćeš postova i da sve pomene i napiše osim baš onoga o čemu mu mi pišemo. Pa treba i to umeti majke mi. I onda ne mogu da budem toliko loš čovek da ga zaobiđem i da ne napišem nešto. Možda zato što u njemu gledam i velik deo sebe i svoje zablude pre 10-15 godina.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Loki post wrote:
Možda zato što u njemu gledam i velik deo sebe i svoje zablude pre 10-15 godina.
Nije mozda nego jeste! To smo sve doziveli/ preziveli i zato reagujemo tako.

Ista takva sam bila i ja, dok se nisam profesionalcima prepustila. Jer pobogu zasto bi bila ja bas izuzetak i Prestala sa drogiranjem tako lako. A da ne pricam o Prestajanju i ponovnom pocinjanju. To je bilo naizmenicno

Nema kraja tome, a stopiliju je samo dosadno i pise svoje dnevnike i mi smo mu publika, po mogucstvu da mu samo lepe stvari pisemo, aplaudiramo i bacamo cvece

Jer on je osetljiva umetnicka dusa, i njega niko Ne razume

A sa Xanchi je jos uvek na mico maco, jer mu jos nije stala na zulj.... ocekujem Xano da razvalis taj zulj
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Frajla wrote: Thu Jul 23, 2020 6:20 pm
Loki post wrote:
Možda zato što u njemu gledam i velik deo sebe i svoje zablude pre 10-15 godina.
Nije mozda nego jeste! To smo sve doziveli/ preziveli i zato reagujemo tako.

Ista takva sam bila i ja, dok se nisam profesionalcima prepustila. Jer pobogu zasto bi bila ja bas izuzetak i Prestala sa drogiranjem tako lako. A da ne pricam o Prestajanju i ponovnom pocinjanju. To je bilo naizmenicno

Nema kraja tome, a stopiliju je samo dosadno i pise svoje dnevnike i mi smo mu publika, po mogucstvu da mu samo lepe stvari pisemo, aplaudiramo i bacamo cvece

Jer on je osetljiva umetnicka dusa, i njega niko Ne razume

A sa Xanchi je jos uvek na mico maco, jer mu jos nije stala na zulj.... ocekujem Xano da razvalis taj zulj
Zato sam i zamolio Xanu da mu iskreno napiše odgovor.
A to si u pravu da smo svi bili takvi, mada sam ja dugo mislio da je to samo moje ekskluzivno otkriće kako sam bolji od raspali narkomančina, dok se i sam raspadam, ali sa stilom. I sad boli kad se setim kolika je to bila zabluda. Zato i napisah nema druge podele osim džanki ili strejt. Ne može se biti manje ili više narkoman ili bolji ili lošiji narkoman.

Čak nisam siguran da bi Stopu odgovaralo i kad bi ga neko zaspao po ramenu. Jeste sa mu treba publika, ali još više mu treba neko ko bi zavozao istu priču kao i on i kad bi se dopunjavali. Tipa da razgovor teče u fazonu Hej, jel se sećaš 97me i ive pesme? Koliko puta sam kljucao uz nju. Ili koliko puta sam divljak na ekser u uz nju. E to su bila vremena!
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Frajla wrote: Thu Jul 23, 2020 6:20 pm
Nego Frajla,

Ne znam da li si ovo volela kad si bila mala i da li si jela, ali vidi na šta sam naleteo i to na akciji. 1200gr 9,95 CHF.
Oduševljenje je bilo na max pojačano kad sam video.

Image
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Loki wrote: Thu Jul 23, 2020 7:09 pm
Frajla wrote: Thu Jul 23, 2020 6:20 pm
Nego Frajla,

Ne znam da li si ovo volela kad si bila mala i da li si jela, ali vidi na šta sam naleteo i to na akciji. 1200gr 9,95 CHF.
Oduševljenje je bilo na max pojačano kad sam video.

Image
Pa na dijeti sam crni Loki, bacas me u recidiv sa slikaMa
Aman ajoj meni

Vec se oblizujem....

Nemam droge, nemam cigara, nemam cokoladnih vragolija ..... pa to je nacisto da poludis
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

.
Last edited by xxxana on Thu Mar 18, 2021 9:01 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Loki »

Frajla wrote: Thu Jul 23, 2020 7:15 pm
Loki wrote: Thu Jul 23, 2020 7:09 pm
Frajla wrote: Thu Jul 23, 2020 6:20 pm
Nego Frajla,

Ne znam da li si ovo volela kad si bila mala i da li si jela, ali vidi na šta sam naleteo i to na akciji. 1200gr 9,95 CHF.
Oduševljenje je bilo na max pojačano kad sam video.

Image
Pa na dijeti sam crni Loki, bacas me u recidiv sa slikaMa
Aman ajoj meni

Vec se oblizujem....

Nemam droge, nemam cigara, nemam cokoladnih vragolija ..... pa to je nacisto da poludis
A joj bre Frajla. Pa od čega planiraš umreti kad si sve ostavila? 🤣🤣🤣

Ali moraš priznati da je lepo kad te neka sitnica vrati u detinjstvo. Nekako kad sam video kutiju vratio mi se i miris i ukus detinjstva. Ali bukvalno, mogao dam na trenutak i jedno i drugo da osetim. Najlepši osećaj.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Marta Tufna
Posts: 457
Joined: Sun Feb 02, 2020 7:29 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Marta Tufna »

.
Last edited by Marta Tufna on Thu Sep 02, 2021 9:21 pm, edited 1 time in total.
Post Reply