O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Eto ljudi moji, bilo je ovo za mene dosta emotivno veče provedeno sa samim sobom. Ne tražim nikakav savet, ništa, imao sam samo potrebu malo negde da se istresem. Laka vam noć.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Par dana razmisljam da je doslo vrijeme da se oprostim sa ovim forumom. Postigo sam u principu ono sta sam tija a to je da odrzavam apstinenciju pod kontrolom. Mislim da su sve price i pricice vec ispricane i neceg novog se rijetko ili nikako ne moze cuti a i reci. Takoder ne zelim biti rob ovim novim tehnikama a koje su mi u principu sluzile samo za komunikaciju sa obitelji i dragim ljudima po brodovima. U ovo doba kada nam je nametnuta tuda volja i nedopustanje slobodnog kretanja vidim da se ljudi hvataju bas za tu slamku spasa sta je internet, a sta ljudu u crnom i zele. Da nas se do kraja zatupi i da svoju volju i slobodu olako ptedajemo bez ispaljenog metka. Nisam se nikad uklapao u te kalupe koji nam se namecu pa ne zelim to ni sada. Ono takoder sta sam primjetio je da koje god novine i vijesti iz svih dijelova svijeta procito ili pogledo svi su isti. Neko ce sad reci da je ipak sve ovo nas izbor i donekle se i slazem, ali samo donekle. Danas dici oduzmi za kaznu internet i uzeo si im nesto najvrijednije. To nije slucaj samo kod mene nego kod svih roditelja s kojima sam prico. Jednostavno ne zelim vise biti rob necemu sta nam nije potrebno. U juznoj koreji i na filipinima vec desetak godina postoje komune za djecu i odrasle koji su zakaceni na net i igre. Djeca danas prvo nauce da se sluze kompjuterima a rucno pisanje polako pada u zaborav sta i je cilj da ljudi prestanu ostavljati rucne zapise. Mozda zvuci kao neka teorija urote ali nije. Takoder se drustveni zivot stavio na minimum jer imas doma prozor u svijet. Nauciti balansirati sada izmedu realnosti i virtuale mislim da se ne moze. Prije kada bi me murija trazila moga sam se danima skrivati a danas te nadu jednim klikom mobitela. Ovaj virus za koji se sada zna da je umjetno stvoren u wuamu u kini prije 5 godina samo je dokaz da je era slobodnog razmisljanja pri kraju. Vrijeme ce ubrzo pokazati koliko ce zrtava imati amerika s obzirom na veliku stopu zaraze. Indiju su uspili razjebati a ko je imalo upucen zna da je njihovo gospodarstvo odmah iza kineskog. Ovaj post nema veze s drogom kao drogom ali ima s virtualnom ovisnoscu. Mislim da cu odloziti svoju aparaturu i vratiti se nacinu zivota kakav je bio prije ove informaticke histerije. Eto dragi ljudi moram reci da mi je bilo ugodno biti clan ove male zajednice i da lika ili mojim imenom Ante se definitivno iskljucuje iz svih aktivnosti vezanih za internet. Ovo cak ni za mene koji sam uvijek bio protivnik bilo kakvog zadiranja u privatnost i sirenje nje na nezdravi nacin, nece biti lako jer i sam sam se zna uloviti ujutro kad se probudim da prvo sta napravim pregledam virtualne vijesti pa tek onda radim nesto opipljivo. Osjecam da sam i ja presao tu crtu i postao samo jos jedna pognuta glava koja radi sve ono sta se od mene trazi. Zelim biti neposlusan, slobodan i ono najbitnije razmisljati svojom glavom. Kazem, bilo mi je cast biti clan necega pa makar to bio i forum za narkomane. Pozdrav ljudi i naravno glava gore jer mi smo puno kvalitetniji i bolji ljudi od vecine normalnih. Iz svog stvarno bogatog zivotnog iskustva sto zbog mojih godina, sto zbog narkomanskog staza koji nije bas zavidan, upozo sam po cijelom svijetu i kod nas na tone narkomana svih vrsta i nikad nisam upoznao loseg karakterno narkomana. Kazem mi smo posebni ljudi i toga se ne treba sramiti jer da svaki normalan covjek ima i trunku dobrote koju mi posjedujemo svijet bi bio puno bolje mjesto za zivot. Toliko od mene.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Tue Mar 31, 2020 11:44 am Par dana razmisljam da je doslo vrijeme da se oprostim sa ovim forumom. Postigo sam u principu ono sta sam tija a to je da odrzavam apstinenciju pod kontrolom. Mislim da su sve price i pricice vec ispricane i neceg novog se rijetko ili nikako ne moze cuti a i reci. Takoder ne zelim biti rob ovim novim tehnikama a koje su mi u principu sluzile samo za komunikaciju sa obitelji i dragim ljudima po brodovima. U ovo doba kada nam je nametnuta tuda volja i nedopustanje slobodnog kretanja vidim da se ljudi hvataju bas za tu slamku spasa sta je internet, a sta ljudu u crnom i zele. Da nas se do kraja zatupi i da svoju volju i slobodu olako ptedajemo bez ispaljenog metka. Nisam se nikad uklapao u te kalupe koji nam se namecu pa ne zelim to ni sada. Ono takoder sta sam primjetio je da koje god novine i vijesti iz svih dijelova svijeta procito ili pogledo svi su isti. Neko ce sad reci da je ipak sve ovo nas izbor i donekle se i slazem, ali samo donekle. Danas dici oduzmi za kaznu internet i uzeo si im nesto najvrijednije. To nije slucaj samo kod mene nego kod svih roditelja s kojima sam prico. Jednostavno ne zelim vise biti rob necemu sta nam nije potrebno. U juznoj koreji i na filipinima vec desetak godina postoje komune za djecu i odrasle koji su zakaceni na net i igre. Djeca danas prvo nauce da se sluze kompjuterima a rucno pisanje polako pada u zaborav sta i je cilj da ljudi prestanu ostavljati rucne zapise. Mozda zvuci kao neka teorija urote ali nije. Takoder se drustveni zivot stavio na minimum jer imas doma prozor u svijet. Nauciti balansirati sada izmedu realnosti i virtuale mislim da se ne moze. Prije kada bi me murija trazila moga sam se danima skrivati a danas te nadu jednim klikom mobitela. Ovaj virus za koji se sada zna da je umjetno stvoren u wuamu u kini prije 5 godina samo je dokaz da je era slobodnog razmisljanja pri kraju. Vrijeme ce ubrzo pokazati koliko ce zrtava imati amerika s obzirom na veliku stopu zaraze. Indiju su uspili razjebati a ko je imalo upucen zna da je njihovo gospodarstvo odmah iza kineskog. Ovaj post nema veze s drogom kao drogom ali ima s virtualnom ovisnoscu. Mislim da cu odloziti svoju aparaturu i vratiti se nacinu zivota kakav je bio prije ove informaticke histerije. Eto dragi ljudi moram reci da mi je bilo ugodno biti clan ove male zajednice i da lika ili mojim imenom Ante se definitivno iskljucuje iz svih aktivnosti vezanih za internet. Ovo cak ni za mene koji sam uvijek bio protivnik bilo kakvog zadiranja u privatnost i sirenje nje na nezdravi nacin, nece biti lako jer i sam sam se zna uloviti ujutro kad se probudim da prvo sta napravim pregledam virtualne vijesti pa tek onda radim nesto opipljivo. Osjecam da sam i ja presao tu crtu i postao samo jos jedna pognuta glava koja radi sve ono sta se od mene trazi. Zelim biti neposlusan, slobodan i ono najbitnije razmisljati svojom glavom. Kazem, bilo mi je cast biti clan necega pa makar to bio i forum za narkomane. Pozdrav ljudi i naravno glava gore jer mi smo puno kvalitetniji i bolji ljudi od vecine normalnih. Iz svog stvarno bogatog zivotnog iskustva sto zbog mojih godina, sto zbog narkomanskog staza koji nije bas zavidan, upozo sam po cijelom svijetu i kod nas na tone narkomana svih vrsta i nikad nisam upoznao loseg karakterno narkomana. Kazem mi smo posebni ljudi i toga se ne treba sramiti jer da svaki normalan covjek ima i trunku dobrote koju mi posjedujemo svijet bi bio puno bolje mjesto za zivot. Toliko od mene.
Liko-Ante drago mi je što sam te "upoznao" čitao ovde. Dobar si čovek i pomogao si mi u mojoj borbi, a istovremeno su i sebe praznio na taj način. Iako mi je žao što ideš ja ti želim sve najlepše u daljem strejt životi. Čuvaj porodicu, čuvaj sebe da bi njih mogao da sačuva. Budi mi pozdravljen Ante brate. 😉
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Pozdrav Anti, i sve najbolje, pa nas možda nekad i obiđe. :)
Ja volim kompjutere, koristim ih baš od malih nogu, od samog početka "90.-ih, prvo kod mame u firmi, a svoj prvi sam dobio 1995.-e. Nisu problem kompjuteri, nego baš to masovno umrežavanje. Kako je rekao Goran Bare:"Na internetu je 80posto smeća, a 20posto cveća, tako da sam ja odlučio to da ne koristim." Tako nakako je rekao. E sad jebi ga, da bi opstali u današnjem sistemu, većina ljudi mora da zna da koristi internet. Ja lično ga u zadnje vreme koristim samo za oglašavanje, i za ovaj forum, i Fejzbuk sam privremeno, možda i trajno ugasio, će vidimo. :) Kome trebam, zna gde živim i ima moj broj telefona. :)
Mi rođeni 1980.-ih, i vi 1970.-ih, smo vrlo slično odrastali, a mi smo mnogo više koristili kompjutere, ali smo i čitali stripove, igrali klikere itd, nisu problem kao što rekoh kompovi, nego masovno umrežavanje i "deljenje" svega i svačega...
Što se tiče droge, nije toliki problem droga, nego kapitalizam i njena cena. I Indijanci su se drogirali pre nego što su porobljeni, ali nisu imali novčani sistem, pa nije bilo problema zbog droge. Ti danas ako hoćeš kvalitetno da se drogiraš, moraš da posvetiš tome od 70 do 100 posto svog života, a možeš i da ideš na jeftinu državnu smeće drogu... Tako da je naravno najbolje ne biti ni u jednoj od dve pomenute varijante. :)
Čini mi se da smo dobro krenuli, i da ćemo se mi, zna se ko, "čuvena trojka", konačno izboriti sa svojim sranjima. Aj pozdrav. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Mene je sinoć kao što pisah sastavila neka tuga, teskoba, kajanje... Bilo je i suza, e posle njih sam fino zaspao, i danas mi je puno bolje... Valja Boga mi nekad kad se čovek fino isplače...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Malo da se ogradim, da me neko ne shvati pogresno, naravo da ne podrzavam "kvalitetno" drogiranje, ta moja recenica je vise bila usmerana na to da sam protivnik tih supstitucija. Realno kad se pogleda, mnogo vise ima ljudi koji su se oslobodili droge tih koji se nisu baktali sa supstitucijama.

Sto se meni licno tice, mislim da je sve ovo moralo da mi se desi, da bih naucio neke stvari i da bih postao oprezniji. Otkad znam za sebe, bio sam tip koji je voleo svugde da gura svoj nos, i bio sam taj koga su privlacile zabranjene stvari. Probao, svidelo mi se, i posle 100 godina shvatio da sam napravio zesci zajeb, dobro, bolje ikad nego nikad...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

"Teča", hahahah, kako gotivna rec. Nazvao me teca, koga inace bas bas gotivom, pa samo razglabali skoro sat vremena. Dosadno mu bilo u ovom policijskom casu, pa on kao "Hajd' ja da nazovem moga Stopa Bupa!", hahahhahah, dobro, nije bas "Stopa Bupa". :D
Uhhh, nego sad i mene spopade neka dosada, ne znam sta cu sa sobom, no dobro, proci ce... :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Bice dosadnije bez Like. :) Taman mi je zadnjih nekih nedelju dana pisanja postao zanimijiv, rado sam citao njegove postove i mislim da sam ga ovako vecinom skapirao kao coveka, a on ode. Bio je ili jeste definitivno zvezda foruma. Ovako kad pise uopsteno, napise dosta toga sto vredi procitati, ali licno kad ti se obraca, u glavnom te lose osacuje, a neretko i odmaze, hhahah, nije to bio samo slucaj sa mnom, ali sa mnom najvise. Za 20 godina svoje drogoske karijere nisam sreo lika koji tragicnije gleda na tu zavisnost, ili bar to ovako deluje preko pisanja. Procitao sam i dobar deo foruma, pa niko sem njega se nije hvatao toliko cranjka, demona i tih palaca. :)
Jest da bih voleo jos da ga citam, ali ipak mislim da je za njega bolje da nije na forumu, em sto se lako iznervira, em ako se vrati, to ce biti ili recidiv ili crnjaci i demoni. :)
Liko legendo, jos jednom pozdrav za tebe!

Recidiv, ako ne potraje dugo, moze biti i korisna stvar, naucis jos nesto o sebi, cega da se pazis, sta te je navelo na to... Naravno da ne kazem napravite recidiv kako bi bolje sagledali problem, nego samo kazem, vec kad se desio, da treba iz njega izvuci nesto korsno za sebe, tako bar ja gledam na onaj svoj zadnji recidiv, kao sto i iz celokupne svoje price sa drogom, treba izvuci sto vise korisnoga za sebe. Nesto razmisljam, ljudi mojih godina, koji su ceo zivot bili na mestu i ok, danas mi vec jedan deo njih deluje smoreno, umorno, deluje mi kao da im je dosadno, monotono. Nama trojema, koji se sad borimo ovde, i pisemo na forumu, a i generacija smo tu negde, ima da bude full zanimljiv ovaj novi zivot, samo da ovo izguramo kako treba. Drogiranje u sustini i samo po sebi je dosadno i monotono, jedino na neke trenutke kao uzivas u tim lazima, mada generalno, to je nista drugo do patnja, bol, smrt itd, i za tebe i za tvoje bliznje...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply