O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

licaninsasela wrote: Sun Mar 29, 2020 6:38 pm
Frajla wrote: Sun Mar 29, 2020 6:06 pm Ja ovde ne razumem nista

Vama dole je super! Postoji li neka samoizolacija, karantin,pravila, drustveno odgovorno ponasanje?

Jel stigla korona kod vas uopste?
Kod nas u Hr ne mozes napustiti mjesto boravka bez dozvole od vlasti ili doktora. Na svim izlazima u svim mjestima je policija i nema teorije bez dozvole bilo kuda ici. Kazne su rigorozne a za recidiviste postoji i zakonska kaznena prijava do mislim tri godine. Kod nas je to sve ozbiljno shvaceno i nemozes stvarno nikuda izaci bez tih dozvola. U mom mjestu su sva npr javna igralista za klince i trgovi ogradeni onim policajskim trakama i svako okupljanje se smatra prijetnjom za stanovnistvo. Cak je doslo do toga da susjedi prijavljuju susjede ako krse samoizolaciju tako da stvarno ovo jos nikada nisam nigdje u svijetu ni vidio ni dozivio. Bio sam po zapadnoj africi u vrijeme izbijanja ebole pa nije ovako bilo. Zato i mislim da je ovo neka teska navlakusa i da nas se sve priprema za neki novi svjetski poredak a sta je zalosno ljudi bez pogovora sudjeluju u svemu tome. Vise je gripa prosle sezone pobila ljudi nego ovaj virus. Mediji previse siluju sve to. Smrtnost ce na kraju biti ka i svake godine od gripe i tocno se zna ko je ugrozen. 99 posto stariji ljudi i ljudi koji vec vuku neke kronicne bolesti.
I ovde je tako, svako igraliste je zapecaceno trakama

Stariji ljudi najlakse umiru ali je prosek godina osoba na reapiratoru ( ovde gde sam ja) 45-50
Mi smo tkzv prenosioci virusa.

Liko, panika je i sve zatvaraju jer nema vakcine, dok je ne nadju nece se smiriti. I svaki dan se javljaju sa noviM simptomima i informacijama. Ovo im je nepoznato pa otuda i takve rigorozne mere i strah
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Ni kod nas nema okupljanja nekih. Ova tura od danas je strogo bila od tačke A do tačke B i C.
Ono vremena malo što smo proveli sa rastom i taštom na selu sedeli smo van, ispred njihove kuce. Onda tura pešačenja u prirodi gde nema nikog osim nas.
Gledam ljudi šetaju gradom preko dana i sa i bez neke obaveze.
Ja sam dan proveo sa porodicom i u prirodi. Ne zamaram se podacima o broju obolelih i umrlih. Ne kazem da ne marim, ali prosto ne želim da sebi i svojima nabijam tenziju i pritisak. Deca se igraju u dvorištu, ne izlaze po ulici i ne idu kod vršnjaka, a tako i mi. U dvorištu imamo četiri kuce i svi smo rodbina i naravno da sednemo zajedno kada je lepo vreme kraj kamina u dvorištu. Kada se mora van stavlja se maska na lice i vodi računa.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

I kod nas su parkovi i igrališta zapečaceni trakama.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sun Mar 29, 2020 6:47 pm
licaninsasela wrote: Sun Mar 29, 2020 6:38 pm
Frajla wrote: Sun Mar 29, 2020 6:06 pm Ja ovde ne razumem nista

Vama dole je super! Postoji li neka samoizolacija, karantin,pravila, drustveno odgovorno ponasanje?

Jel stigla korona kod vas uopste?
Kod nas u Hr ne mozes napustiti mjesto boravka bez dozvole od vlasti ili doktora. Na svim izlazima u svim mjestima je policija i nema teorije bez dozvole bilo kuda ici. Kazne su rigorozne a za recidiviste postoji i zakonska kaznena prijava do mislim tri godine. Kod nas je to sve ozbiljno shvaceno i nemozes stvarno nikuda izaci bez tih dozvola. U mom mjestu su sva npr javna igralista za klince i trgovi ogradeni onim policajskim trakama i svako okupljanje se smatra prijetnjom za stanovnistvo. Cak je doslo do toga da susjedi prijavljuju susjede ako krse samoizolaciju tako da stvarno ovo jos nikada nisam nigdje u svijetu ni vidio ni dozivio. Bio sam po zapadnoj africi u vrijeme izbijanja ebole pa nije ovako bilo. Zato i mislim da je ovo neka teska navlakusa i da nas se sve priprema za neki novi svjetski poredak a sta je zalosno ljudi bez pogovora sudjeluju u svemu tome. Vise je gripa prosle sezone pobila ljudi nego ovaj virus. Mediji previse siluju sve to. Smrtnost ce na kraju biti ka i svake godine od gripe i tocno se zna ko je ugrozen. 99 posto stariji ljudi i ljudi koji vec vuku neke kronicne bolesti.
I ovde je tako, svako igraliste je zapecaceno trakama

Stariji ljudi najlakse umiru ali je prosek godina osoba na reapiratoru ( ovde gde sam ja) 45-50
Mi smo tkzv prenosioci virusa.

Liko, panika je i sve zatvaraju jer nema vakcine, dok je ne nadju nece se smiriti. I svaki dan se javljaju sa noviM simptomima i informacijama. Ovo im je nepoznato pa otuda i takve rigorozne mere i strah
Sumnjam ja u to sve. Vrijeme ce pokazati koliko ce cijena ljudskog rada pasti. Vec sad ljudima koji rade place idu dole. Sve je to ekonomske prirode. Moje misljenje. Ja gripu nisam imo nekih neznam 20tak godina. Moji doma nitko ni jednom. Nikad se nismo isli cijepiti. Sve mislim da je to pusteno namjerno a milijuni doza spremno cekaju po skladistima. Banda je to. Premalo zrtava je to ako cemo pravo da bi uopce i trazili cjepivo ako ga kako recem vec i nemaju. Pa kolko godisnje ljudi umre od raka pa nisu jos nikakav lijek smislili za njega. Ako je i dosla korona sama od sebe tako ce i nestati ko i svaka sezonska gripa. Cjepivo protiv gripe nije nikakva garancija da ju opet stariji i bolezljivi nece fasovati. Nema lijeka ni za ebolu pa na kraju sama od sebe se smiri kad umre odreden broj ljudi.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Frajla wrote: Sun Mar 29, 2020 6:24 pm
xxxana wrote: Sun Mar 29, 2020 6:13 pm Jeste Frajla, ali pre(C)ednik ce nas sve spasiti, nema sekiracije :)
Danas od 15h do 5h je izolacija, resio Vucko da nas zatvori..
Pa da, cujem da ste najrazvijeniji u Evropi, cak pocinjete brasno i gorivo da izvozite.
Kud se i odselih pre 20 godina:)

Ovde gde sam ja nema policijskog casa, ali se izlazi samo ako mooooooras u prodavnicu i sport. Pod sportom se podrazumeva trcanje, bajs, brzo hodanje bez stajanja i spike u grupama, samo sa osobama sa kojima zivis.
A da i teranje kera:)
Ne idemo rodbini, ne idemo prijateljima niti mi iko dolazi u kucu. Ulice puste, i ako neko se okupi negde evo murkana dok si rekao keks.

Neam pojma, al ja bih da ovo sto pre prodje i ne da mi se sikanirati.
Da mi je dosadno- jeste, fale mi prijatelji, fali mi posao, fale mi osmesi na licima drugih...

Kako si ti? Manimo se najpoznatijeg glumca u Srbiji
Za pse su nam ukinuli, ako dobro ispratih,jer su zloupotrebljavali,ja izvodim e ako ce zbog toga kaznu da mi pisu, onda do klinca.. Ne znam koliko ce ovo trajati, pricaju da ce i maj uhvatiti,ne znam vise sta su tracevi, a sta ne,vise nista ni ne citam..
Dobro sam, sta znam i meni je dosadno, jedno te isto samo vrtim da ubijem vreme, ali ide na bolje primecujem da imam i vise volje preko dana, samo eto jutro i vece da mi se regulise,ujutru sam nekako iscrpljena, a uvece neku nervozu osecam.. Danas izasla malo u dvoriste, pila kafu i gledam kako je svuda tisina, samo ptice i psi sto se cuju i bas sam se lepo opustila,ne pamtim kad sam tako mirno sedela..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Sad je prilika istrenirati se i ojacati u glavi, jer vidi se da ce biti krize i sranja sto se tice ekonomije, a opstace oni koji ne upadaju u paniku i depresiju, vec se bore uzdignutom glavom ma koliko da je teska situacija.

Ova nasa vlast je nista drugo do ruganje zdravom razumu. Ne mislm samo na ovo sto su sad uvedene jace restrikcije u svemu nego u drzavama koje su ugrozenije ovim virusom, nego inace. Ovo je sad kao treniranje na neku jacu kontrolu, poslusnost, ne znam ni sam. Treba se boriti protiv epidemije, ali ovo kod nas je i mnogo vise od toga.

Vucic je oko sebe okupio sve neke bezlicne, nikakve face, tipa ministar policije, ministar odbrane, premijerka, koji kao sudeluju u vlasti, a u stvari sve se samo on pita. Opstaje na vlasti zahvaljujuci mozda 25 posto birackog tela, jer pola ljudi ne glasa, a on je sebi stvorio jaku glasacku vojsku.

Ruganje zdravom razumu! Bio miting u Novom Sadu, dovezeno 1000 autobusa ljudi, ko zna odakle, koji su dosli na miting za 10 evra, flasu vode, i sendvic. Izlazi Vucic pred masu, kao sav iznenadjen sto ima toliko ljudi i kaze:"Dobar dan Novosadjani, drago mi je da vas vidim u tolikom broju!", hej, a tu ako je bilo 1 posto Novosadjana... I sto je najgore, mnogi od ovih jadnih, koji dodjose ko zna odakle kao stoka tim autobusima su dosli jer im je nesto obecano i u nesto veruju... Strasno...

P.s. Ko se bude drogirao, tesko da ce opstati, i inace, a pogotovo u ovako jebenoj situaciji, tako da saborci, ne dajmo se, i izgurajmo ovo nase do kraja!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Sat Mar 28, 2020 6:48 pm Nekako je najljepse kad je covjek ok. Onda svu energiju mozes usmjeriti u neki svoj boljitak u zivotu. Naravno u realnim ocekivanjima i svako u skladu sa svojim mogucnostima. Neko se zadovoljava biti radnik u nekoj firmi, neko zeli i moze biti privatnik, neko ko ja opet mora slusati i raditi sta mu nadredeni zeli sto isto nije lako jer tu nema mjestu rijecji NE i biti podreden konekad i teskom bilmezu i konju. Neko fakultete moze ganjati i skole. Uglavnom trijezna glava na ramenima je najbitnija ma sto covjek u zivotu radio. Eto neka moja razmisljanja kad se eto ima vremena sada razmisljati. Jucer sam se odvalio sa dva cersona i stvarno sam razocaran radi toga. Da je kojim slucajem bija dop ili nesto slicno mislim da bi se danas ja zakalemio za smokvu umjesto njih. Griznja savjesti me pojede ka da sam neki teski recidiv napravio. Eto ja se moram priznati divim ljudima koji recidive olako shvacaju i mislim da bi za mene teski recidiv bija poguban u smislu da bi bio spreman i ruku dici na sebe jer toliko truda koliko ulazem biti ok i da samo tako lako onda pokleknem. Jedan dan ko uspije da pobijedi svoju guzicu i ostane normalan je jako veliki uspjeh za svakog ovisnika. Ovo sta trenutno Jurke i ti Ksana trenutno prozivljavate i borite se sa tom borbom, bolovima i nervozom za koju smatram da je u cijeloj prici najgora je stvarno vrijedno divljenja. Znam da zvuci ka floskula i normalnim ljudima je sva ta borba nepojmljiva, ali svako ovdje ko je ok i pokusava tu svoju apstinenciju odrzavati i odrzava zna da mjesec dana biti ok je ogroman uspjeh ne ko kuca nego ko katedrala. Normalni ljudi misle u stilu pa sta, sami su si to napravili pa sada neka pate. Ja ne mislim tako jer se i sam borim i ima dana kad bi se predo i sve stero u picku materinu ali ziviti bez poroka nama je vrijedno divljenja. Bar u mojim ocima. Jebo doktore, psihologe i psihijatre, njima smo broj na papiru i nitko od njih u stvari ne zna sta se sve to u nama desava i sa kakvim se demonima nosimo da samo jedan dan zivimo bez poroka. Knjige o ovisnostima bi trebali mi pisati a ne neki likovi koji sve ovo o cemu mi pricamo su nastrebali napamet i drze se svega toga ka pijan plota. Eto ljudi ja vam skidam kapu sta i dalje gurate unatoc nedacama koje vas u vidu i fizike i psihe jos uvik drze a glava vam je iznad vode. Stvarno vam se divim i imate moju podrsku bez obzira na sve.
Citam te u poslednje vreme i primecujem razliku u tvojim postovima u odnosu na nekad, prihvatio si sve u sustini, nekad me bacis u razmislhanje.. I ja bih sad osecala krivicu i lek neki ovako sa strane da mi padne na pamet da popijem, to sve mi je postalo nekako isto, ista svrha je u tome, pogotovo za nas koji smo ili bili ili i dalje skloni tome
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sun Mar 29, 2020 8:45 pm
Frajla wrote: Sun Mar 29, 2020 6:24 pm
xxxana wrote: Sun Mar 29, 2020 6:13 pm Jeste Frajla, ali pre(C)ednik ce nas sve spasiti, nema sekiracije :)
Danas od 15h do 5h je izolacija, resio Vucko da nas zatvori..
Pa da, cujem da ste najrazvijeniji u Evropi, cak pocinjete brasno i gorivo da izvozite.
Kud se i odselih pre 20 godina:)

Ovde gde sam ja nema policijskog casa, ali se izlazi samo ako mooooooras u prodavnicu i sport. Pod sportom se podrazumeva trcanje, bajs, brzo hodanje bez stajanja i spike u grupama, samo sa osobama sa kojima zivis.
A da i teranje kera:)
Ne idemo rodbini, ne idemo prijateljima niti mi iko dolazi u kucu. Ulice puste, i ako neko se okupi negde evo murkana dok si rekao keks.

Neam pojma, al ja bih da ovo sto pre prodje i ne da mi se sikanirati.
Da mi je dosadno- jeste, fale mi prijatelji, fali mi posao, fale mi osmesi na licima drugih...

Kako si ti? Manimo se najpoznatijeg glumca u Srbiji
Za pse su nam ukinuli, ako dobro ispratih,jer su zloupotrebljavali,ja izvodim e ako ce zbog toga kaznu da mi pisu, onda do klinca.. Ne znam koliko ce ovo trajati, pricaju da ce i maj uhvatiti,ne znam vise sta su tracevi, a sta ne,vise nista ni ne citam..
Dobro sam, sta znam i meni je dosadno, jedno te isto samo vrtim da ubijem vreme, ali ide na bolje primecujem da imam i vise volje preko dana, samo eto jutro i vece da mi se regulise,ujutru sam nekako iscrpljena, a uvece neku nervozu osecam.. Danas izasla malo u dvoriste, pila kafu i gledam kako je svuda tisina, samo ptice i psi sto se cuju i bas sam se lepo opustila,ne pamtim kad sam tako mirno sedela..
I ja uveče sednem u dvorište i duvanim, slušam tišinu i uzivam. Uglavnom budem premoren pa mi opuštanje baš legne.
Last edited by Jurke on Sun Mar 29, 2020 9:22 pm, edited 1 time in total.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Sun Mar 29, 2020 8:04 pm
Frajla wrote: Sun Mar 29, 2020 6:47 pm
licaninsasela wrote: Sun Mar 29, 2020 6:38 pm

Kod nas u Hr ne mozes napustiti mjesto boravka bez dozvole od vlasti ili doktora. Na svim izlazima u svim mjestima je policija i nema teorije bez dozvole bilo kuda ici. Kazne su rigorozne a za recidiviste postoji i zakonska kaznena prijava do mislim tri godine. Kod nas je to sve ozbiljno shvaceno i nemozes stvarno nikuda izaci bez tih dozvola. U mom mjestu su sva npr javna igralista za klince i trgovi ogradeni onim policajskim trakama i svako okupljanje se smatra prijetnjom za stanovnistvo. Cak je doslo do toga da susjedi prijavljuju susjede ako krse samoizolaciju tako da stvarno ovo jos nikada nisam nigdje u svijetu ni vidio ni dozivio. Bio sam po zapadnoj africi u vrijeme izbijanja ebole pa nije ovako bilo. Zato i mislim da je ovo neka teska navlakusa i da nas se sve priprema za neki novi svjetski poredak a sta je zalosno ljudi bez pogovora sudjeluju u svemu tome. Vise je gripa prosle sezone pobila ljudi nego ovaj virus. Mediji previse siluju sve to. Smrtnost ce na kraju biti ka i svake godine od gripe i tocno se zna ko je ugrozen. 99 posto stariji ljudi i ljudi koji vec vuku neke kronicne bolesti.
I ovde je tako, svako igraliste je zapecaceno trakama

Stariji ljudi najlakse umiru ali je prosek godina osoba na reapiratoru ( ovde gde sam ja) 45-50
Mi smo tkzv prenosioci virusa.

Liko, panika je i sve zatvaraju jer nema vakcine, dok je ne nadju nece se smiriti. I svaki dan se javljaju sa noviM simptomima i informacijama. Ovo im je nepoznato pa otuda i takve rigorozne mere i strah
Sumnjam ja u to sve. Vrijeme ce pokazati koliko ce cijena ljudskog rada pasti. Vec sad ljudima koji rade place idu dole. Sve je to ekonomske prirode. Moje misljenje. Ja gripu nisam imo nekih neznam 20tak godina. Moji doma nitko ni jednom. Nikad se nismo isli cijepiti. Sve mislim da je to pusteno namjerno a milijuni doza spremno cekaju po skladistima. Banda je to. Premalo zrtava je to ako cemo pravo da bi uopce i trazili cjepivo ako ga kako recem vec i nemaju. Pa kolko godisnje ljudi umre od raka pa nisu jos nikakav lijek smislili za njega. Ako je i dosla korona sama od sebe tako ce i nestati ko i svaka sezonska gripa. Cjepivo protiv gripe nije nikakva garancija da ju opet stariji i bolezljivi nece fasovati. Nema lijeka ni za ebolu pa na kraju sama od sebe se smiri kad umre odreden broj ljudi.
Napisah kolometarski post o tome kako ne vakcinišem više decu i koji je razlog, ali nestade ne tragom. Ukratko dete mi je srednje obolelo od leukemije i imam potvrde od ozbiljnih stručnjaka da jeste od vakcine i sve navodi na to, mada zvanična medicina, doktori koji su ga lečili ne daju da se to pomene ao kao mogucnosti.
Starije dete je primilo skoro sve vakcine do momenta kada je srednje obolelo. Cerkica samo vakcinu na rodjenu i ona je onda imala simptome koji su slični bili kao kod srednjeg deteta. Umalo nismo crkli. Mozeš misliti, dve godine borbe za jedno, a sada bojazan da ce i drugo dete oboleti. Prekinuli smo vakcine i Bogu dragom hvala zdrava je. Njih ja sada vakcinišem zdravom hranom, boravcima u prirodi i zdravim životom uopšte. Ne dam ih po cenu zatvora kojim su mi pretili, ali ne mogu mi ništa. Odustali su jer po ustavu ne smeju vršiti eksperimente i terati te na iste na tvom telu. Ne dam moju decu da budu statistika nekome bre!!!
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Sun Mar 29, 2020 6:38 pm
Frajla wrote: Sun Mar 29, 2020 6:06 pm Ja ovde ne razumem nista

Vama dole je super! Postoji li neka samoizolacija, karantin,pravila, drustveno odgovorno ponasanje?

Jel stigla korona kod vas uopste?
Kod nas u Hr ne mozes napustiti mjesto boravka bez dozvole od vlasti ili doktora. Na svim izlazima u svim mjestima je policija i nema teorije bez dozvole bilo kuda ici. Kazne su rigorozne a za recidiviste postoji i zakonska kaznena prijava do mislim tri godine. Kod nas je to sve ozbiljno shvaceno i nemozes stvarno nikuda izaci bez tih dozvola. U mom mjestu su sva npr javna igralista za klince i trgovi ogradeni onim policajskim trakama i svako okupljanje se smatra prijetnjom za stanovnistvo. Cak je doslo do toga da susjedi prijavljuju susjede ako krse samoizolaciju tako da stvarno ovo jos nikada nisam nigdje u svijetu ni vidio ni dozivio. Bio sam po zapadnoj africi u vrijeme izbijanja ebole pa nije ovako bilo. Zato i mislim da je ovo neka teska navlakusa i da nas se sve priprema za neki novi svjetski poredak a sta je zalosno ljudi bez pogovora sudjeluju u svemu tome. Vise je gripa prosle sezone pobila ljudi nego ovaj virus. Mediji previse siluju sve to. Smrtnost ce na kraju biti ka i svake godine od gripe i tocno se zna ko je ugrozen. 99 posto stariji ljudi i ljudi koji vec vuku neke kronicne bolesti.
Tačno Liko. Kalupe nas i navode da igramo njihovu igru.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Post Reply