O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Dobro jutro karantinci

Slusati najglasnije

https://youtu.be/LanCLS_hIo4
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Frajla wrote: Sun Mar 29, 2020 8:52 am Dobro jutro karantinci

Slusati najglasnije

https://youtu.be/LanCLS_hIo4
✌️😎✌️
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Frajla wrote: Sun Mar 29, 2020 8:52 am Dobro jutro karantinci

Slusati najglasnije

https://youtu.be/LanCLS_hIo4
https://youtu.be/Gg_3DCCF8MU
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Pozdrav ljudi, evo mene opet malo kod vas. :) Na selu je stvarno mnogo bolje u ovom vanrednom stanju, nego u gradu. Uh sta sam sve od jutros poradio, a bio sam i do grada da obidjem stan, to jest zalijem cvece i nahranim macke, pa trk nazad na selo.

Sad kad je policijski cas pomeren na od 15-5h, je prilika da bolje naucim da provodim vreme kad sam sam, necu da organizujem nikakvo druzenje kao sinoc/nocas, nego odoh se malo "igrati" sa mojom "drugaricom" motornom testetrom. :) Imam i nesto porucerne robe, pa treba i to spremati, a za noc cu smisliti vec nesto.

Imate li neki pametan predlog sta raditi kad padne noc u ovoj situaciji i mojoj licnoj, a i generalno zbog vanrednog stanja? :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Mar 28, 2020 8:55 pm
licaninsasela wrote: Sat Mar 28, 2020 6:48 pm Nekako je najljepse kad je covjek ok. Onda svu energiju mozes usmjeriti u neki svoj boljitak u zivotu. Naravno u realnim ocekivanjima i svako u skladu sa svojim mogucnostima. Neko se zadovoljava biti radnik u nekoj firmi, neko zeli i moze biti privatnik, neko ko ja opet mora slusati i raditi sta mu nadredeni zeli sto isto nije lako jer tu nema mjestu rijecji NE i biti podreden konekad i teskom bilmezu i konju. Neko fakultete moze ganjati i skole. Uglavnom trijezna glava na ramenima je najbitnija ma sto covjek u zivotu radio. Eto neka moja razmisljanja kad se eto ima vremena sada razmisljati. Jucer sam se odvalio sa dva cersona i stvarno sam razocaran radi toga. Da je kojim slucajem bija dop ili nesto slicno mislim da bi se danas ja zakalemio za smokvu umjesto njih. Griznja savjesti me pojede ka da sam neki teski recidiv napravio. Eto ja se moram priznati divim ljudima koji recidive olako shvacaju i mislim da bi za mene teski recidiv bija poguban u smislu da bi bio spreman i ruku dici na sebe jer toliko truda koliko ulazem biti ok i da samo tako lako onda pokleknem. Jedan dan ko uspije da pobijedi svoju guzicu i ostane normalan je jako veliki uspjeh za svakog ovisnika. Ovo sta trenutno Jurke i ti Ksana trenutno prozivljavate i borite se sa tom borbom, bolovima i nervozom za koju smatram da je u cijeloj prici najgora je stvarno vrijedno divljenja. Znam da zvuci ka floskula i normalnim ljudima je sva ta borba nepojmljiva, ali svako ovdje ko je ok i pokusava tu svoju apstinenciju odrzavati i odrzava zna da mjesec dana biti ok je ogroman uspjeh ne ko kuca nego ko katedrala. Normalni ljudi misle u stilu pa sta, sami su si to napravili pa sada neka pate. Ja ne mislim tako jer se i sam borim i ima dana kad bi se predo i sve stero u picku materinu ali ziviti bez poroka nama je vrijedno divljenja. Bar u mojim ocima. Jebo doktore, psihologe i psihijatre, njima smo broj na papiru i nitko od njih u stvari ne zna sta se sve to u nama desava i sa kakvim se demonima nosimo da samo jedan dan zivimo bez poroka. Knjige o ovisnostima bi trebali mi pisati a ne neki likovi koji sve ovo o cemu mi pricamo su nastrebali napamet i drze se svega toga ka pijan plota. Eto ljudi ja vam skidam kapu sta i dalje gurate unatoc nedacama koje vas u vidu i fizike i psihe jos uvik drze a glava vam je iznad vode. Stvarno vam se divim i imate moju podrsku bez obzira na sve.
Cerson=nitram? Ako je to taj, ajmeee ti si car. Taj zakuca i konja ako ima nesanicu. I to x 2 :)

Procice te taj haos, nemoj mu davati na znacaju, nego izvuci maksimum iz situacije. Sto se pre osvestis bice bolje i tebi i tvojima. Nemoj tu igru da igras, tu koja se ocekuje u ovakvim situacijama, jer mi nismo i ne treba da budem zrtve iste.

I ne razmisljaj puno, ne gledaj tv puno, nego se posveti sebi i svojoma. Pa bar u ovim situacijama treba da ostanes trezven za svoje

Ajde ajde sutra je novi dan
Neznam koji je drugi naziv za cerson. Bile dvi bobe odrezane u onoj njihovoj foliji. Ne znam ni oklemi mi ti od 5mg. Inace bi na brod nosio od 10mg ali kako sam uglavnom zadnjih par godina odlazio uvik zakacen na nesto osim zadnjeg puta mene oni ne bi bas ni takli kad bi ih tamo pio. Eventualno max sat dva bi uspio odspavati a za sam ih po cetiri pet komada tada popiti iz komada. E sad kako u godini dana odokativno nisam popio stvarno nista od derivata niti cacko sa drogom, tako su me ta dva od 5mg zalijepila da sam iz komada prospavo 24 sata. Mooji su mislili da sam zamro a nisu me mogli uopce probuditi niti se ja uopce cega sjecam. Tek sad vidim kolko mi se organizam ocistio od svega kad me to toliko zvajznilo. Sva sreca da ih vise nemam a niti namjeravam sta ici podizati kod dr. Vidim nije to vise za mene pogotovo jer nemam granice i neznam se pridrzavati uputa kako bi trebalo. Stoga bolje mir. Casopisi i lezarina i smirit zivce. Necu se vise bakcati ni teorijama zavjera jer me samo deprimira. Sutra ponedjeljak pa moram u poreznu rjesavat otpis poreza jer sam u nultoj kategoriji pa sam osloboden poreza al moram ipak ispunit formulare. Bit ce koji dolar opet vise na hrpi. Ne dam bandi od drzave niti lipe ako to ne moram. Mamu im banditsku.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Ja sam jutros poranio baš. Ukrao sam što više vremena za sebe i svoju porodicu. Još oko osam smo se potrpali u kola i otišli do obližnjeg sela kod bivšeg kolege da uzmem par tegli meda. I onog crnog i livadskog podve tegle. Onda smo otišli do tazbine i čestitali tastu rodjendan, malo se počasti li tortom. Obzirom da je blizu vrlo planina udarili smo šetnju po prirodi i mogu vam reci da nema lepšeg osecaja. Kako samo leči onaj oštar čist vazduh. Sunčan dan, zelenilo i pune baterije. Kada smo se vratili kuci zatekao sam oca, strica i brata kako sede ispred kuce i dezinfikuju se sa rakijom boje viskija hehe. Pridružio sam se u mezštluku, ali rakiju sam naravno zaobišao. Nekad sam voleo dobru pravu šljivu, a sada pijem lekove, a inekako mi se cirka odavno ne svidja. Nekako mi ne paše. Svakako uzivancija je sedeti sa uzom familijom i uzivati u njihovom društvu.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Ja ovde ne razumem nista

Vama dole je super! Postoji li neka samoizolacija, karantin,pravila, drustveno odgovorno ponasanje?

Jel stigla korona kod vas uopste?
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Jeste Frajla, ali pre(C)ednik ce nas sve spasiti, nema sekiracije :)
Danas od 15h do 5h je izolacija, resio Vucko da nas zatvori..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

xxxana wrote: Sun Mar 29, 2020 6:13 pm Jeste Frajla, ali pre(C)ednik ce nas sve spasiti, nema sekiracije :)
Danas od 15h do 5h je izolacija, resio Vucko da nas zatvori..
Pa da, cujem da ste najrazvijeniji u Evropi, cak pocinjete brasno i gorivo da izvozite.
Kud se i odselih pre 20 godina:)

Ovde gde sam ja nema policijskog casa, ali se izlazi samo ako mooooooras u prodavnicu i sport. Pod sportom se podrazumeva trcanje, bajs, brzo hodanje bez stajanja i spike u grupama, samo sa osobama sa kojima zivis.
A da i teranje kera:)
Ne idemo rodbini, ne idemo prijateljima niti mi iko dolazi u kucu. Ulice puste, i ako neko se okupi negde evo murkana dok si rekao keks.

Neam pojma, al ja bih da ovo sto pre prodje i ne da mi se sikanirati.
Da mi je dosadno- jeste, fale mi prijatelji, fali mi posao, fale mi osmesi na licima drugih...

Kako si ti? Manimo se najpoznatijeg glumca u Srbiji
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sun Mar 29, 2020 6:06 pm Ja ovde ne razumem nista

Vama dole je super! Postoji li neka samoizolacija, karantin,pravila, drustveno odgovorno ponasanje?

Jel stigla korona kod vas uopste?
Kod nas u Hr ne mozes napustiti mjesto boravka bez dozvole od vlasti ili doktora. Na svim izlazima u svim mjestima je policija i nema teorije bez dozvole bilo kuda ici. Kazne su rigorozne a za recidiviste postoji i zakonska kaznena prijava do mislim tri godine. Kod nas je to sve ozbiljno shvaceno i nemozes stvarno nikuda izaci bez tih dozvola. U mom mjestu su sva npr javna igralista za klince i trgovi ogradeni onim policajskim trakama i svako okupljanje se smatra prijetnjom za stanovnistvo. Cak je doslo do toga da susjedi prijavljuju susjede ako krse samoizolaciju tako da stvarno ovo jos nikada nisam nigdje u svijetu ni vidio ni dozivio. Bio sam po zapadnoj africi u vrijeme izbijanja ebole pa nije ovako bilo. Zato i mislim da je ovo neka teska navlakusa i da nas se sve priprema za neki novi svjetski poredak a sta je zalosno ljudi bez pogovora sudjeluju u svemu tome. Vise je gripa prosle sezone pobila ljudi nego ovaj virus. Mediji previse siluju sve to. Smrtnost ce na kraju biti ka i svake godine od gripe i tocno se zna ko je ugrozen. 99 posto stariji ljudi i ljudi koji vec vuku neke kronicne bolesti.
Post Reply