O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by sanela »

Edy, kad ćeš u komunu? Jesi dogovorio ulazak?
I dijelim tvoje mišljenje, apstinencija uključuje i apstinenciju od alkohola, a i analgetika tipa Tramala. Dešavalo se da ljudi budu čisti godinama, onda neka operacija, bolovi i dr.propiše Tramale I the end. Opet nazad odakle je i krenuo.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Xxxana, je l' citas forum, kako si? Meni je prijao odmor od foruma, i odlucio sam da cu generalno manje pisati. I meni je smetala ona prica kad smo se oboje povukli, i bila mi je totalno besmislena, cak i stetna prica tada. Nakon tog dana, cuo sam se samo sa dve osobe sa foruma, koje su dugo ciste, i skoroz ok, i znacila mi je i znaci komunikacija sa njima. Stvarno bude kontraproduktivno kad prica krene u onom pravcu kao pre neki dan.
Pisi ako imas sta. Je l' ima nekih pomaka? Eto mozes kao ja da se nadjes sa nekim ko je dugo ok, pa privatno da se cujes, to meni pomaze. Naravno, ne predlazem sebe, nisam ja jos bas toliko stabilan! ;)

P.s. Ja sam ok, guram, radim, cupam se polako... Pre neki dan raskrstih sa jednom od mojih najvecih pogresnih ljubavi, alkoholom, za koji sam cuvao neku rezervu...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Nemanjayxc wrote: Wed Jan 29, 2020 9:32 am
Jurke wrote: Tue Jan 28, 2020 10:54 pm Ne moze on bez xxxane i nas...
Šta ima kod tebe jesi otišao za CG.
Na koliko si se spustio ako se još cimaš oko toga.
I dalje sam na 4mg ispod jezika. Ujutru i posle podne po 2mg...Budva stoji kao opcija u martu, ali izgleda da cu pre svega toga ipak otici kod neuropsihijatra za savet kako i šta dalje.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Jurke wrote: Fri Jan 31, 2020 6:38 pm
Nemanjayxc wrote: Wed Jan 29, 2020 9:32 am
Jurke wrote: Tue Jan 28, 2020 10:54 pm Ne moze on bez xxxane i nas...
Šta ima kod tebe jesi otišao za CG.
Na koliko si se spustio ako se još cimaš oko toga.
I dalje sam na 4mg ispod jezika. Ujutru i posle podne po 2mg...Budva stoji kao opcija u martu, ali izgleda da cu pre svega toga ipak otici kod neuropsihijatra za savet kako i šta dalje.

Ajd nek ti doslo iz dupeta u glavu

Sve sami planovi, mastanja, price i price a niko nista da uradi

Planiranje vam bas ide od ruke, tu ste sampioni
Kombinacija, brdo
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Fri Jan 31, 2020 3:12 pm Xxxana, je l' citas forum, kako si? Meni je prijao odmor od foruma, i odlucio sam da cu generalno manje pisati. I meni je smetala ona prica kad smo se oboje povukli, i bila mi je totalno besmislena, cak i stetna prica tada. Nakon tog dana, cuo sam se samo sa dve osobe sa foruma, koje su dugo ciste, i skoroz ok, i znacila mi je i znaci komunikacija sa njima. Stvarno bude kontraproduktivno kad prica krene u onom pravcu kao pre neki dan.
Pisi ako imas sta. Je l' ima nekih pomaka? Eto mozes kao ja da se nadjes sa nekim ko je dugo ok, pa privatno da se cujes, to meni pomaze. Naravno, ne predlazem sebe, nisam ja jos bas toliko stabilan! ;)

P.s. Ja sam ok, guram, radim, cupam se polako... Pre neki dan raskrstih sa jednom od mojih najvecih pogresnih ljubavi, alkoholom, za koji sam cuvao neku rezervu...
Djes’ Stope, jesi bio kod psihijatra? Jeste se napricali? Dobio terapiju? Kako deluje?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Aaa oprosti stope, nisam videla da si bio u recidivu
My bad
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Frajla wrote: Fri Jan 31, 2020 8:04 pm
Jurke wrote: Fri Jan 31, 2020 6:38 pm
Nemanjayxc wrote: Wed Jan 29, 2020 9:32 am

Šta ima kod tebe jesi otišao za CG.
Na koliko si se spustio ako se još cimaš oko toga.
I dalje sam na 4mg ispod jezika. Ujutru i posle podne po 2mg...Budva stoji kao opcija u martu, ali izgleda da cu pre svega toga ipak otici kod neuropsihijatra za savet kako i šta dalje.

Ajd nek ti doslo iz dupeta u glavu

Sve sami planovi, mastanja, price i price a niko nista da uradi

Planiranje vam bas ide od ruke, tu ste sampioni
Kombinacija, brdo
Dogorelo je Frajla, ali baš... Nemam drugog izbora nego to da se obratim nekom stručnom. Sva moja razmišljanja su se poslednjih par meseci svela na to kako da sam rešim problem i ništa nisam uradio. Čak sam i povecao dozu. Recimo jedino što je stvarno dobro u svemu je to što ga stvarno više ne zloupotrebljavam, ali se osecam jako iscrpljeno i bespomoćno.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Jurke wrote: Fri Jan 31, 2020 9:47 pm
Frajla wrote: Fri Jan 31, 2020 8:04 pm
Jurke wrote: Fri Jan 31, 2020 6:38 pm

I dalje sam na 4mg ispod jezika. Ujutru i posle podne po 2mg...Budva stoji kao opcija u martu, ali izgleda da cu pre svega toga ipak otici kod neuropsihijatra za savet kako i šta dalje.

Ajd nek ti doslo iz dupeta u glavu

Sve sami planovi, mastanja, price i price a niko nista da uradi

Planiranje vam bas ide od ruke, tu ste sampioni
Kombinacija, brdo
Dogorelo je Frajla, ali baš... Nemam drugog izbora nego to da se obratim nekom stručnom. Sva moja razmišljanja su se poslednjih par meseci svela na to kako da sam rešim problem i ništa nisam uradio. Čak sam i povecao dozu. Recimo jedino što je stvarno dobro u svemu je to što ga stvarno više ne zloupotrebljavam, ali se osecam jako iscrpljeno i bespomoćno.
Meni je tebe i mene zao :)
Stopa mi nije zao, jes’ dq ne zna gde bije, ali ono,drzi se..

Frajla, znam da sam smorila, ali jbg..
Pokusala sam da iskljucim bup, jedan dan sam. Bila na 0,5 sa keca i stala, oslonila se na onu pauzu, ali juce totalni sok, ono od proslog puta ni blizu,ovo sad niti znam sta me je snaslo niti sta mogu da ocekujem,sad me je i fizicki raspqlilo..
Izdrzala sam par sati u nadi da ce proci i zavrsila opet i bez razmisljanja uzela 2 i sad ne znam da li sam sjebala stvar ili mozda i treba tako, pa uz propratnu terapiju.
Pritiska me rok,znas vec kakva mi je situacija i ne znam da li mi je bolje da neko vreme zanemarim taj rok i da ostanem na ovoj dozi i da krenem na psihoterapije, pa da skidanje ostavim za kasnije ili da skidam postepeno sad, znas kad bas ne znam sta cu, da mi je prvi put pa da stisnem zube,ali posle onih recidiva me je strah
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nemanjayxc »

Jurke wrote: Fri Jan 31, 2020 9:47 pm
Frajla wrote: Fri Jan 31, 2020 8:04 pm
Jurke wrote: Fri Jan 31, 2020 6:38 pm

I dalje sam na 4mg ispod jezika. Ujutru i posle podne po 2mg...Budva stoji kao opcija u martu, ali izgleda da cu pre svega toga ipak otici kod neuropsihijatra za savet kako i šta dalje.

Ajd nek ti doslo iz dupeta u glavu

Sve sami planovi, mastanja, price i price a niko nista da uradi

Planiranje vam bas ide od ruke, tu ste sampioni
Kombinacija, brdo
Dogorelo je Frajla, ali baš... Nemam drugog izbora nego to da se obratim nekom stručnom. Sva moja razmišljanja su se poslednjih par meseci svela na to kako da sam rešim problem i ništa nisam uradio. Čak sam i povecao dozu. Recimo jedino što je stvarno dobro u svemu je to što ga stvarno više ne zloupotrebljavam, ali se osecam jako iscrpljeno i bespomoćno.
Ne bi trebalo da budes na cetvorci iscrpljen.Ja sam tek 4 mg poceo da uzimam jednom dnevno i jeste bilo malo čudno u pocetku.Ali posle pet šest dana se stabilizovalo.Danas sam uzeo nesto manje od 4 mg tako se polomila 8- ca pa cu verovatno i sutra krenuti ispod 4 mg.Kontam nesto da kako smanjujes dozu vise vremena ti treba da se stabilizujes na njoj.Ja sam u principu zadovoljan za manje od mesec dana sam smanjo za pola nek bude da u februaru smanjim za jos pola tj da sidjem na 2 mg i bicu jos zadovoljniji.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

Ljudi moji 4 mg je bas dostaa!!
Po meni je to preveeelikaaa doza za odrzavanje, mozda za prve dane da ublazi krizu ako se skidas sa dopa...
Ali inace ovako, tipicna narkomanska zelja za radom!!
Post Reply