O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote:
Kada se probudis, ceka te caj od hibiskusa.
Setio sam se, kada si ismevala jednog clana foruma, sto ne pije lekove.
Mogu da te podsetim kog, ako se ne secas?
Image
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

licaninsasela wrote: Thu Jan 23, 2020 9:49 pm
to je kad neko odluci da se sredi. Ona to nije odlucila.
Sta cu jarane, vrtim u krug, pola godine od izlaska komune, tj.10tak godina tonem sve dublje I dublje, posebno zadnju godinu, odkako sam se vratio kuci sve gore i gore..

Mislio sam, kad sredim sebi terapiju legalno i besplatno, da ce sve biti bolje, da cu poslozit kockice, sredit malo zivot i bilo je tako na pocetku, al kratko je to trajalo, jednostavno nije supstitucija za mene, jer sam zivotinja..

Osjecam da sam dotakao opet svoje dno, kamo srece da sam se ranije odlucio za ovo, nije da nisam razmisljao, al ko je bio zna da nije bas jednostavno i lako se idlucit na taj korak, al sto se mora mora se..

Svaki dan sve vise propadam psihofizicki I nema druge il pokojnik il pokajnik, :roll:
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nemanjayxc »

licaninsasela wrote: Sat Jan 25, 2020 10:34 pm
Nemanjayxc wrote: Sat Jan 25, 2020 9:43 pm
licaninsasela wrote: Sat Jan 25, 2020 8:06 pm

Kad dodes do famozne jedinice onda te vise uhvati panika jer se brzo blizi nula, odnosno zivot bez suba. Eto zato je jebena. Moje misljenje.
Napisah ti vec da ja imam neki rad pa i da kazem kako cu sad bez suba.
Ovako hocu da probam da batalim nisam preopterecen niti imam neka vremenska ograničenja.Ne jurim ga na crno ne pritiska me sa materijalne strane da ga batalim.
Jednostavno hocu da probam ne kosta me nista da pokusam.
U pravu si. Doktori te sigurno nece skinuti. Nije im u interesu.. Mogu samo da ti povecaju terapiju. Koja je to banda lobisticka. Jebote svugdje isto. Bio sam po ovim vecim lukama po europi pa jebote svugdje ga nude daneri na ulici. Ima ga ko govana svuda oko nas. A i kod nas ga dijele sakom i kapom. Pocet ce ga dijeliti ljudima uz caj jebo im pas mater. Samo gledaju statistike.
Da kod mene je u gradu najmanja propisana terapija 6mg.Znaci ispod toga nece da napisu.I sad sam u dilemi da li da nesto pominjem doktorici posto bi mozda ako bude potrebe uveo AD u konsultaciji sa njom.Samo ne znam kako ce to ona prihvatiti sto sam sebi smanjujem terapiju a oni to ne vole.A sad sta da radim ne mogu ja njima za ljubav da se kljukam i dalje.
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nemanjayxc »

Frajla wrote: Sat Jan 25, 2020 9:57 pm
Nemanjayxc post_ wrote: Napisah ti vec da ja imam neki rad pa i da kazem kako cu sad bez suba.
Ovako hocu da probam da batalim nisam preopterecen niti imam neka vremenska ograničenja.Ne jurim ga na crno ne pritiska me sa materijalne strane da ga batalim.
Jednostavno hocu da probam ne kosta me nista da pokusam.
80 posto posla si vec resio!
Niti juris rad niti imas vremenako ogranicenje,znaci nema zurbe i samo pametno

Uz to uspeces i da radis i zivis zivot!

Kod tebe je bup odradio svoje!

Koliko si dugo na njemu?
Sad ce krajem marta dve pune godine.Ko zna mozda ih odjavim za godišnjicu.
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nemanjayxc »

Jurke wrote: Sat Jan 25, 2020 10:05 pm Ima blizu mesec dana kako bup nisam šmrkao i isključivo ga uzimam pod jezik, ali i dalje imam bolove.
Pretpostavljam mislim tako sam čuo da kad nam je organizam pun otrova počinje da udara u zglobove.Kao nesto jetra ne moze da ga preradi i onda on nekako ne znam stručno da ti objasnim taloži u zglobove koliko je to tacno ne znam.Da ima neke veze ima sigurno.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Nemanjayxc wrote: Sun Jan 26, 2020 12:07 am
Jurke wrote: Sat Jan 25, 2020 10:05 pm Ima blizu mesec dana kako bup nisam šmrkao i isključivo ga uzimam pod jezik, ali i dalje imam bolove.
Pretpostavljam mislim tako sam čuo da kad nam je organizam pun otrova počinje da udara u zglobove.Kao nesto jetra ne moze da ga preradi i onda on nekako ne znam stručno da ti objasnim taloži u zglobove koliko je to tacno ne znam.Da ima neke veze ima sigurno.
Udara brate ko čekićem. Toliko me nekad noge bole, a i ostali delovi tela, najviše u zglobovima da sam jedno vreme utripovao da sam oboleo od nečega...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nemanjayxc »

Ninocka wrote: Sat Jan 25, 2020 9:53 pm
Nemanjayxc wrote: Sat Jan 25, 2020 9:37 pm
licaninsasela wrote: Sat Jan 25, 2020 8:14 pm Ipak pitaj Jurketa i Ksanu kad dode malo do sebe zasto nisu mogli spustati taj sub kad su se vec"stabilizirali" i sta ih je kocilo da su radije i dalje na istim oli vecim miligramina. To mora bit strah od zivota oli zelja za sajbanjem jos je prisutna. One price Jurketove da ce se skidati u crnoj gori uzmi sa velikom rezervom. Covjek naprosto svako obecanje usere.
Jurke je terapiju prepisao sam sebi za xanu ne znam ja odpocetka uzimam terapiju onako kako treba pod jezik samo sto sam brljavio sa dozama.Jedan dan 4 drugi 6 treci 8 pa se cetvrtog vratim na 4mg.Bio sam nonstop nervozan a nisam imao pojma zasto.Sad se dosta poboljsalo manje sam nervozan.Plus su me stalno boleli zglobovi i kolena sad toga vise nema.Znaci rad ne jurim jer rada nema sem onih prvih dana kad su mi dali na recept.
To je veoma bitna stvar. Ti ces se onda lakse i skinuti.
Samo idi po planu, i nema zime.
Daj boze da bude tako.
Videcemo.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Jurke wrote: Sun Jan 26, 2020 12:12 am
Nemanjayxc wrote: Sun Jan 26, 2020 12:07 am
Jurke wrote: Sat Jan 25, 2020 10:05 pm Ima blizu mesec dana kako bup nisam šmrkao i isključivo ga uzimam pod jezik, ali i dalje imam bolove.
Pretpostavljam mislim tako sam čuo da kad nam je organizam pun otrova počinje da udara u zglobove.Kao nesto jetra ne moze da ga preradi i onda on nekako ne znam stručno da ti objasnim taloži u zglobove koliko je to tacno ne znam.Da ima neke veze ima sigurno.
Udara brate ko čekićem. Toliko me nekad noge bole, a i ostali delovi tela, najviše u zglobovima da sam jedno vreme utripovao da sam oboleo od nečega...
Medjutim otkrio sam foru sa magnezijumom, ali magnezijum hlorid. U bio šopu se kupuje u kristalu je i ne pije se vec se rastvori u destilovanoj vodi i pumpicom sa rasprskivačem gabprskam po nogama, ledjima i rukama. Pomaze prilično posle par dana... Meni se bol umanjio prilično, nego sam prekinuo silom prilike ima mesec dana, sada cu opet da počnem...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Nemanjayxc wrote: Sat Jan 25, 2020 11:58 pm
licaninsasela wrote: Sat Jan 25, 2020 10:34 pm
Nemanjayxc wrote: Sat Jan 25, 2020 9:43 pm
Napisah ti vec da ja imam neki rad pa i da kazem kako cu sad bez suba.
Ovako hocu da probam da batalim nisam preopterecen niti imam neka vremenska ograničenja.Ne jurim ga na crno ne pritiska me sa materijalne strane da ga batalim.
Jednostavno hocu da probam ne kosta me nista da pokusam.
U pravu si. Doktori te sigurno nece skinuti. Nije im u interesu.. Mogu samo da ti povecaju terapiju. Koja je to banda lobisticka. Jebote svugdje isto. Bio sam po ovim vecim lukama po europi pa jebote svugdje ga nude daneri na ulici. Ima ga ko govana svuda oko nas. A i kod nas ga dijele sakom i kapom. Pocet ce ga dijeliti ljudima uz caj jebo im pas mater. Samo gledaju statistike.
Da kod mene je u gradu najmanja propisana terapija 6mg.Znaci ispod toga nece da napisu.I sad sam u dilemi da li da nesto pominjem doktorici posto bi mozda ako bude potrebe uveo AD u konsultaciji sa njom.Samo ne znam kako ce to ona prihvatiti sto sam sebi smanjujem terapiju a oni to ne vole.A sad sta da radim ne mogu ja njima za ljubav da se kljukam i dalje.
"A sad sta da radim ne mogu ja njima za ljubav da se kljukam i dalje.":
Oni ne skidaju lekove. Nego te kljukaju sve vise vremenom, lekovi posle duzeg vremena nemaju isti efekat kao na pocetku. Pacijent se zali, a oni imaju resenje povecavanja doze.
Nije vise bup, sada ce biti lekovi. Opet droga.

"Znaci ispod toga nece da napisu.I sad sam u dilemi da li da nesto pominjem doktorici posto bi mozda ako bude potrebe uveo AD u konsultaciji sa njom":
Pricaj sa doktoricom krajnje otvoreno. Koji plan imas i sta zelis. Znas, to sto pomisljas je izvodljivo. Treba da pokazes rezultat(pomak) kod doktorice, onda moze da te uvazi.

Nece biti lako, ja sam razmisljao kao ti. Tek kada je moj lekar video pomake kod mene, poceo je da uvazava sta ja zelim da ostvarim. Tada je krenulo na bolje.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

edy wrote: Sat Jan 25, 2020 11:18 pm
licaninsasela wrote: Thu Jan 23, 2020 9:49 pm
to je kad neko odluci da se sredi. Ona to nije odlucila.
Sta cu jarane, vrtim u krug, pola godine od izlaska komune, tj.10tak godina tonem sve dublje I dublje, posebno zadnju godinu, odkako sam se vratio kuci sve gore i gore..

Mislio sam, kad sredim sebi terapiju legalno i besplatno, da ce sve biti bolje, da cu poslozit kockice, sredit malo zivot i bilo je tako na pocetku, al kratko je to trajalo, jednostavno nije supstitucija za mene, jer sam zivotinja..

Osjecam da sam dotakao opet svoje dno, kamo srece da sam se ranije odlucio za ovo, nije da nisam razmisljao, al ko je bio zna da nije bas jednostavno i lako se idlucit na taj korak, al sto se mora mora se..

Svaki dan sve vise propadam psihofizicki I nema druge il pokojnik il pokajnik, :roll:
Poznato mi je to. Gledaj ja sam zadnje cetiri godine kad bi bio doma po par mjeseci bio uvik na necemu. Dop, hepti, znao sam i sub uzimati, tramale, liriku, jos nekih ludih droga. Onda bi se na brodu skido. Neko misli lako ti se na brodu skinit. Ma kurac je lako. Trebas odradit svoj poso i jos krizirat. Zadnji put sam oso cist na brod. E sad kako. Ja sam tvrdoglav ko mazga i zacrto sam si da ma kako se lose osjeco necu se nicim popravljati. Razmisljo sam i ja o komuni. Onda sam doso do zakljucka da sve sto se tamo radi ja mogu i doma. Istina je da doma to sve radis povrsno ispocetka. Meni je lijenost veliki problem. Sebe sam poceo tjerati da doma nesto uvik rradim. Gledam sta manje biti lijen. Prije bi spavo do pola 9 sad se uvik budim u sest ili cak i prije. Takoder navecer gledam da sam oko 10 u krevetu. Problem mi je komunikacija sa ljudima. Prije sam ili izbjegavo neke ljude ili bi ih poslo u picku materinu. Sad gledam da kad ih sretnem ne ispaljujem i budem kulturnjak. Puno vremena provodim sa djecom. Je da im puno popustam ali gledam da ce oni brzo odrasti pa nek im pustam i nek se sjecaju da im je bilo jako lijepo djetinjstvo. Tamo di ja grijesim sa klincima to ispravlja moja zene koja sve drzi cvrsto u rukama. Odgaja klince i mene da gugemo svi jako povezani jer je obitelj uvik na prvom mjestu. Ko misli da obitelj ne treba bit na prvom mjestu grijesi. Stroga je prema klincima toliko koliko sam ja popustljiv. Klinci se moraju iskolovati i nek odaberu sta god hoce biti. Ja im tu nista ne namecem. Crkva igra veliku ulogu kod zene i klinaca jer je zena odgojena cvrsto katolicki. To prenosi znaci i na djecu. Ja koliko god da se opirem, ne mogu jer je tako to zena poslozila da i ja moram sudjelovati u moltvi. Neznam, kazem jos jednom. Kod mene tog crva o kojima pricaju nema. Jako rijetko se pojavi kojeg ja potpuno ignoriram. Ne dam da mi misli idu prema dopu. Tesko je biti cist ali isplati se ako zbog nicega onda zbog zene i djece. Neka me pamte ka normalnog a ne drogiranog starog kako kljuca. Odluka je nitna a sad dal ces u komunu ili to vani odraditi je na tebi. Komuna nije losa ako se tamo dobro osjecas. Ima ljudi koji to jednostavno ne mogu. Podnijeti tu izolaciju koja je jebena. Takoder i strah je tu prisutan. Novi ljudi. A sve to tamo moras odraditi cist odnosno prvo na danku bit i upoznat ljude, pravila, raditi, ustajati na vrijeme... Nije lako i nije za mimoze.
Post Reply