O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

xxxana wrote: Fri Jan 24, 2020 1:47 pm
Nesa_neske_01 wrote: Fri Jan 24, 2020 12:37 pm
xxxana wrote: Fri Jan 24, 2020 12:10 pm
Zar ti ne rece da cu otici u k. ako smanjim za pola doze? A sad je Lika u pravu?
Hoces, otici ces u ku*rac. Na tom si putu trenutno. Lika je upravu sto je rekao da je tvoje razmisljanje pogresno. Nedokazana, teras po svome, nije ti bitno tvoje zdravlje, nego tvoji "prohtevi".

Da se Lika pita, skidao bi Vas, na suvo zakljucane u štali. <--- Karikiram.

Vrati se na postove nazad: U svakom pise xxxana lekar, depresija, lekar, depresija, terapija, lekar zakazi tacno termin, depresija, terapija, sve tako u krug.
Do sada si mogla bilo gde da odes bar na pregled i razgovor, pa platis pregled, a ima dezurnih lakara ne treba ni da platis. Ono... znas...

Ti se skini, nece proci dugo u recidivu si opet. Ta si. Valjda ces tad iz treceg puta da poslusas nekog sa foruma.
Sada mi dokazi da mozes da se skines brzo sto pre! Cekam te na forumu za jedno 6 meseci ili godinu. U tom istom stanju, mozda gorem?

Slusaj muziku: https://youtu.be/0HRsO1VHNBU
Kakvi prohtevi? Vi mene totalno pogresno shvatate..
I sad na osnovu tog posta sto sam napisala, vec vidite recidiv, tacno to je sinonim za moju buducnost,gotovq sam
Sprdaj se. Ja ne pisem na osnovu tvog posta. Opet ponavljam lekar zakazan termin tacno, terapija, vreme....................................... ko zna koliko dugo, ne znam... Niko ne zna.
"Do sada si mogla bilo gde da odes bar na pregled i razgovor, pa platis pregled, a ima dezurnih lakara ne treba ni da platis. Ono... znas..."
https://youtu.be/5dR44uHeToQ
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Nemanjayxc wrote: Fri Jan 24, 2020 1:30 pm
Nesa_neske_01 wrote: Fri Jan 24, 2020 12:37 pm
xxxana wrote: Fri Jan 24, 2020 12:10 pm
Zar ti ne rece da cu otici u k. ako smanjim za pola doze? A sad je Lika u pravu?
Hoces, otici ces u ku*rac. Na tom si putu trenutno. Lika je upravu sto je rekao da je tvoje razmisljanje pogresno. Nedokazana, teras po svome, nije ti bitno tvoje zdravlje, nego tvoji "prohtevi".

Da se Lika pita, skidao bi Vas, na suvo zakljucane u štali. <--- Karikiram.

Vrati se na postove nazad: U svakom pise xxxana lekar, depresija, lekar, depresija, terapija, lekar zakazi tacno termin, depresija, terapija, sve tako u krug.
Do sada si mogla bilo gde da odes bar na pregled i razgovor, pa platis pregled, a ima dezurnih lakara ne treba ni da platis. Ono... znas...

Ti se skini, nece proci dugo u recidivu si opet. Ta si. Valjda ces tad iz treceg puta da poslusas nekog sa foruma.
Sada mi dokazi da mozes da se skines brzo sto pre! Cekam te na forumu za jedno 6 meseci ili godinu. U tom istom stanju, mozda gorem?

Slusaj muziku: https://youtu.be/0HRsO1VHNBU
Po nekom ne pisanom pravilu ko se brzo skinuo nije prošlo mogo opet je bio u recidivu.Što smo i mi videli na par primera ovde.
Tako da treba razmisliti pre skidanja kojim ceš putem krenuti.
A pre svega makar pročitati iskustva onih koji su kroz to prosli i ovih sto su brzinski i ovih sto su na miligrame.
Ovde ispade da nemas muda ako se ne skocis makar sa keca na nulu a videli smo da se njih 90% posle okliznulo.
A po drugom nepisanom pravilu tko je odugovlacio skidanje taj se nikada ni nece skiniti. Osim frajle ja neznam nikog ko je odrzo apstinenciju. Mnogi su pokusali tako i kolko vidim lakse im bude fizicki al se uvijek razvodni i ili sesub poveca ili.odu na dop.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

xxxana wrote: Vi mene totalno pogresno shvatate..
Kako te mi pogresno shvatamo? Opisi jasno i glasno, molim.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Nemanjayxc wrote: Fri Jan 24, 2020 1:30 pm
Nesa_neske_01 wrote: Fri Jan 24, 2020 12:37 pm
xxxana wrote: Fri Jan 24, 2020 12:10 pm
Zar ti ne rece da cu otici u k. ako smanjim za pola doze? A sad je Lika u pravu?
Hoces, otici ces u ku*rac. Na tom si putu trenutno. Lika je upravu sto je rekao da je tvoje razmisljanje pogresno. Nedokazana, teras po svome, nije ti bitno tvoje zdravlje, nego tvoji "prohtevi".

Da se Lika pita, skidao bi Vas, na suvo zakljucane u štali. <--- Karikiram.

Vrati se na postove nazad: U svakom pise xxxana lekar, depresija, lekar, depresija, terapija, lekar zakazi tacno termin, depresija, terapija, sve tako u krug.
Do sada si mogla bilo gde da odes bar na pregled i razgovor, pa platis pregled, a ima dezurnih lakara ne treba ni da platis. Ono... znas...

Ti se skini, nece proci dugo u recidivu si opet. Ta si. Valjda ces tad iz treceg puta da poslusas nekog sa foruma.
Sada mi dokazi da mozes da se skines brzo sto pre! Cekam te na forumu za jedno 6 meseci ili godinu. U tom istom stanju, mozda gorem?

Slusaj muziku: https://youtu.be/0HRsO1VHNBU
Po nekom ne pisanom pravilu ko se brzo skinuo nije prošlo mogo opet je bio u recidivu.Što smo i mi videli na par primera ovde.
Tako da treba razmisliti pre skidanja kojim ceš putem krenuti.
A pre svega makar pročitati iskustva onih koji su kroz to prosli i ovih sto su brzinski i ovih sto su na miligrame.
Ovde ispade da nemas muda ako se ne skocis makar sa keca na nulu a videli smo da se njih 90% posle okliznulo.
De molim te nadi mi tu uspjesnost ovdje da je cist nakon sporog spustanja. Koliko? Frajla i koliko jos njih. 1, 2 mozda 3. Mozda. To je samo olaksavanje krizei eto dase kao ide raditi. Puno ih je ovdje proslo to pa ne vidim uspjeha. Nemojte ljudi jebati. Nacin skidanja nema veze sa zivotnim odlukama.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Jan 24, 2020 7:16 am
Nema sta da razmisljam da li sam spremna, nije mi legao do sada, nece mi ni leci..
Nisam 7 dana na bupu, ima dovoljno vec vremena za stabilizaciju,ne ide
Nije baš 7 dana dovoljno za stabilizaciju, veruj mi, naročito kod naglog smanjivanja. Kad smanjiš sa recimo 1,5mg, na 1mg, treba oko dve nedelje za stabilizaciju. Znam sto posto, prateći forum i iskustvo mog dobrog druga, koji se unormalio bupom, i sad živi najnormalnije koliko se to može reći za narkomana. Inače je bio nekih 8 godina na heroinu, pa dve na metadonu, a zadnjih 9-10 je na bupu. Znam ja o bupu puno, izučavao sam puno o njemu na sajtovima na našem jeziku, i na sajtovima na engleskom jeziku, a i osetio sam na svojoj koži njegovu snagu i podmuklost.
Bup se najsnažnije vezuje za receptore od svih opijata, plus deluje na sve opijatske receptore u mozgu. Znatno duže mu je delovanje na one receptore koje aktiviraju dop i metadnon, znači na one koje on dobrim delom blokira, a dejstvo na receptore koje on aktivira mu je kraće, mada i na njih deluje dugo.
Ništa Ksanči, samo ti kažem ono šta ja znam, i budi sigurna da je bar dve nedelje potrebno za stabilizaciju na dozi nakon smanjivanja, i to kod postepenog smanjivanja, a kod naglog verovatno i duže. To može i Frajla da ti potvrdi.
Razmisli šta ti je najpametnije, imaš još tih 4 meseca nepalćenog, iskoristiti to najpametnije moguće.
Ne znam, ako si danas definitivno odlučila da budeš na 0,5mg neko vreme, onda probaj (ja mislim da si malo požurila, no dobro). Kad prenaglo smanjuješ, onda te sačekaju i ona prethodna smanjivanja. Za 4-5 dana ćeš videti da li si požurila, ili ne sa smanjivanjem. Ako odlučiš da ne povećavaš dozu, onda se stisni do stabilizacije na tih 0,5, ali veruj mi da će ti za to trebati 15-20 dana sigurno. Znam ja odlično kakav je bup, i kako deluje na mozak.
Naravno, nastavi lagano to zbližavanje sa majkom, to ti je sad jedan od ključnih koraka, i naravno seanse sa psihoterapeutom, zakaži, pa kreni, sigurno će ti to pomoći. I ja ću krenuti, kao što rekoh kad se vratim u grad...
Hajde pamet u glavu, i srećno!
Last edited by StopBup on Fri Jan 24, 2020 2:32 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

xxxana wrote: Vi mene totalno pogresno shvatate..
Kako te mi pogresno shvatamo? Opisi jasno i glasno, molim.

------
Cekam...
https://youtu.be/muYIhfV0cTI
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Ninocka wrote: Wed Jan 22, 2020 8:42 pm
licaninsasela wrote: Wed Jan 22, 2020 7:22 pm
Ninocka wrote: Tue Jan 21, 2020 10:55 pm
Liko, ti meni nekada “ zvucis” kao da nisi strejt??
Jebote led koliko dugo sam vec ovdje a nitko mi nije objasnio sta znaci "strejt". Koja glupa rijec a bas me zanima sta ona znaci? Jel ima neka nasa rijec zs nju. Pa nije valjda da je teska ironija ta da imamo bogat rijecnik a pricamo drugim jezikom. I da sta ona znaci? Cesto sam se ovdje susretons njom a niko da mi objasni. Ipak sam ja covjek sa sela koji voli pricati po naski. Meni ta rijec nista ne znaci a i ne asocira me na nesto nemam pojma sta.
🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥
Ovo si Liko zaobisao kao hladnu vodu studenu? 🤒🤒🤒
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

licaninsasela wrote: Fri Jan 24, 2020 2:12 pm
Nemanjayxc wrote: Fri Jan 24, 2020 1:30 pm
Nesa_neske_01 wrote: Fri Jan 24, 2020 12:37 pm
Hoces, otici ces u ku*rac. Na tom si putu trenutno. Lika je upravu sto je rekao da je tvoje razmisljanje pogresno. Nedokazana, teras po svome, nije ti bitno tvoje zdravlje, nego tvoji "prohtevi".

Da se Lika pita, skidao bi Vas, na suvo zakljucane u štali. <--- Karikiram.

Vrati se na postove nazad: U svakom pise xxxana lekar, depresija, lekar, depresija, terapija, lekar zakazi tacno termin, depresija, terapija, sve tako u krug.
Do sada si mogla bilo gde da odes bar na pregled i razgovor, pa platis pregled, a ima dezurnih lakara ne treba ni da platis. Ono... znas...

Ti se skini, nece proci dugo u recidivu si opet. Ta si. Valjda ces tad iz treceg puta da poslusas nekog sa foruma.
Sada mi dokazi da mozes da se skines brzo sto pre! Cekam te na forumu za jedno 6 meseci ili godinu. U tom istom stanju, mozda gorem?

Slusaj muziku: https://youtu.be/0HRsO1VHNBU
Po nekom ne pisanom pravilu ko se brzo skinuo nije prošlo mogo opet je bio u recidivu.Što smo i mi videli na par primera ovde.
Tako da treba razmisliti pre skidanja kojim ceš putem krenuti.
A pre svega makar pročitati iskustva onih koji su kroz to prosli i ovih sto su brzinski i ovih sto su na miligrame.
Ovde ispade da nemas muda ako se ne skocis makar sa keca na nulu a videli smo da se njih 90% posle okliznulo.
De molim te nadi mi tu uspjesnost ovdje da je cist nakon sporog spustanja. Koliko? Frajla i koliko jos njih. 1, 2 mozda 3. Mozda. To je samo olaksavanje krizei eto dase kao ide raditi. Puno ih je ovdje proslo to pa ne vidim uspjeha. Nemojte ljudi jebati. Nacin skidanja nema veze sa zivotnim odlukama.
Liko spusti malo loptu.
Sta ti ovdje predlazes ljudima da se skidaju na suvo, ili da idu u komunu - jer takve stvari vise mogu garantovat da ces duze ostati cist ( citaj strejt)
To pricas iz svog iskustva , a zaboravljas da ti nisi mozda dobar primjer , nisi ni los, ne kazem, ali zaboravljas da svako prosjecno inteligentan ko provede jedno vrijeme ovdje ciataju tebe moze shvatiti da stvari nisu na mjestu.
Nisu ni kod mene, nisu ni kod Frajle, ni kod Yasu, ali mi to jasno i glasno kazemo,i borimo se.

Sta ti njima bre predlazes?? Da “ presjeku “ k’o od sale, pretrpe i sve ce proci, samo malo da se pretrpe??!!

Jesi ti prosao sito i reseto, ali nisi se izlijecio , to je ono sto uvijek zaboravljas.
Ti Liko ovdje savjetujes Xxxani po vas cijeli dan, a ti si nekoo kome je potreban savjet.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Ninocka wrote: Jesi ti prosao sito i reseto, ali nisi se izlijecio , to je ono sto uvijek zaboravljas.
Ti Liko ovdje savjetujes Xxxani po vas cijeli dan, a ti si nekoo kome je potreban savjet.
Beton. Prava.

-------
Au, Au: https://youtu.be/bHLOIyHRZtM
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Fri Jan 24, 2020 2:25 pm
xxxana wrote: Fri Jan 24, 2020 7:16 am
Nema sta da razmisljam da li sam spremna, nije mi legao do sada, nece mi ni leci..
Nisam 7 dana na bupu, ima dovoljno vec vremena za stabilizaciju,ne ide
Nije baš 7 dana dovoljno za stabilizaciju, veruj mi, naročito kod naglog smanjivanja. Kad smanjiš sa recimo 1,5mg, na 1mg, treba oko dve nedelje za stabilizaciju. Znam sto posto, prateći forum i iskustvo mog dobrog druga, koji se unormalio bupom, i sad živi najnormalnije koliko se to može reći za narkomana. Inače je bio nekih 8 godina na heroinu, pa dve na metadonu, a zadnjih 9-10 je na bupu. Znam ja o bupu puno, izučavao sam puno o njemu na sajtovima na našem jeziku, i na sajtovima na engleskom jeziku, a i osetio sam na svojoj koži njegovu snagu i podmuklost.
Bup se najsnažnije vezuje za receptore od svih opijata, plus deluje na sve opijatske receptore u mozgu. Znatno duže mu je delovanje na one receptore koje aktiviraju dop i metadnon, znači na one koje on dobrim delom blokira, a dejstvo na receptore koje on aktivira mu je kraće, mada i na njih deluje dugo.
Ništa Ksanči, samo ti kažem ono šta ja znam, i budi sigurna da je bar dve nedelje potrebno za stabilizaciju na dozi nakon smanjivanja, i to kod postepenog smanjivanja, a kod naglog verovatno i duže. To može i Frajla da ti potvrdi.
Razmisli šta ti je najpametnije, imaš još tih 4 meseca nepalćenog, iskoristiti to najpametnije moguće.
Ne znam, ako si danas definitivno odlučila da budeš na 0,5mg neko vreme, onda probaj (ja mislim da si malo požurila, no dobro). Kad prenaglo smanjuješ, onda te sačekaju i ona prethodna smanjivanja. Za 4-5 dana ćeš videti da li si požurila, ili ne sa smanjivanjem. Ako odlučiš da ne povećavaš dozu, onda se stisni do stabilizacije na tih 0,5, ali veruj mi da će ti za to trebati 15-20 dana sigurno. Znam ja odlično kakav je bup, i kako deluje na mozak.
Naravno, nastavi lagano to zbližavanje sa majkom, to ti je sad jedan od ključnih koraka, i naravno seanse sa psihoterapeutom, zakaži, pa kreni, sigurno će ti to pomoći. I ja ću krenuti, kao što rekoh kad se vratim u grad...
Hajde pamet u glavu, i srećno!
Uff.. Izgleda da imam govornu manu..
Stope, rekoh nisam 7 dana na bupu, pa da presudim rano, vec sam mnogo duze na kecu, pa zato kazem
Post Reply