O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sat Jan 18, 2020 8:39 pm Liko, hajde da probamo ovako, i mene interesuje tvoje misljenje. Umesto da govoris Stopu kako gresi u koracima, da mu napises kako bi se ti, u njegovoj situaciji, borio i sta bi radio?
Ma ne vredi, najbolje neka me ignoriše, i mirna Bosna. Neću više da gubim vreme u razgovorima sa njim, jer ništa ne mogu da mu objasnim, stalno mi stavlja u usta nešto što nisam rekao, priča stalno jedne te iste nebuloze(što se mene tiče), nikako ne može da me shvati, nikako ne može da mu se objasni da tok zavisnosti kod mene i njega je išao dosta drugačije, tako i oporavak isto, i ne vredi se tu više truditi. Rekao sam šta sam imao, i to je to.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

ii da se razumijemo dobro znam sta je alkoholizam o obitelji dak da mi nije nepoznanica ali sa mnom to nije bolo tako. Ne gledam da je to menr sjebalo. Niti malo i siguran sam 100 posto.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Jan 18, 2020 8:55 pm
Frajla wrote: Sat Jan 18, 2020 8:39 pm Liko, hajde da probamo ovako, i mene interesuje tvoje misljenje. Umesto da govoris Stopu kako gresi u koracima, da mu napises kako bi se ti, u njegovoj situaciji, borio i sta bi radio?
Ma ne vredi, najbolje neka me ignoriše, i mirna Bosna. Neću više da gubim vreme u razgovorima sa njim, jer ništa ne mogu da mu objasnim, stalno mi stavlja u usta nešto što nisam rekao, priča stalno jedne te iste nebuloze(što se mene tiče), nikako ne može da me shvati, nikako ne može da mu se objasni da tok zavisnosti kod mene i njega je išao dosta drugačije, tako i oporavak isto, i ne vredi se tu više truditi. Rekao sam šta sam imao, i to je to.
Ignoriraj ti mene. Zasto bi ja tebe ignoriro. Ja iznosim ono sta mislim. Nemoj citat i mirna bosna. Sta ti meni imas za objasnit kad si isti ka i prije dva mjeseca. Samo si sad ubacio pricu o terapiji. Sve je ostalo isto.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Jan 18, 2020 8:39 pm Liko, hajde da probamo ovako, i mene interesuje tvoje misljenje. Umesto da govoris Stopu kako gresi u koracima, da mu napises kako bi se ti, u njegovoj situaciji, borio i sta bi radio?
Na nacin da ne drobi o tim terapijama dok ne krene i da ne ubacuje staroga u pricu. Jer to se sad neka novost sa koje skrece sa sebe na staroga. Eto tako. Sebe da gleda.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Jan 18, 2020 8:55 pm
Frajla wrote: Sat Jan 18, 2020 8:39 pm Liko, hajde da probamo ovako, i mene interesuje tvoje misljenje. Umesto da govoris Stopu kako gresi u koracima, da mu napises kako bi se ti, u njegovoj situaciji, borio i sta bi radio?
Ma ne vredi, najbolje neka me ignoriše, i mirna Bosna. Neću više da gubim vreme u razgovorima sa njim, jer ništa ne mogu da mu objasnim, stalno mi stavlja u usta nešto što nisam rekao, priča stalno jedne te iste nebuloze(što se mene tiče), nikako ne može da me shvati, nikako ne može da mu se objasni da tok zavisnosti kod mene i njega je išao dosta drugačije, tako i oporavak isto, i ne vredi se tu više truditi. Rekao sam šta sam imao, i to je to.
I pvako. Kakve veze ima tok zavisnosti kad je sve to isto. sranje. Nemoj mi sad pricati kako sam ja ko klinjo zagrizo u dop. A ti u sub sa 30 godina.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Jan 18, 2020 8:22 pm
licaninsasela wrote: Sat Jan 18, 2020 8:07 pm [quote=Frajla post_id=150499 time=<a href="tel:1579371302">1579371302</a> user_id=12211]
licaninsasela post_ wrote:
Kad got te strecnem ja nisam ok po 10tak dana. Kako to. Sto ne upakujem stvari i gadam sta vidim. Prvo si se okomip na tatu a tata nije problem nego ti. Sta ti mislis da ces covjeka od 60 i kusur godina promijeniti. Varas se. Umanjujes sboje pizdarije takp sta tati stavljas iu prvi plan.
Liko kako da se protumaci ovo sto si napisao za tatu?

Na mene si ispucao neki dan Kako sam maltene digla ruke od svog tate, i koncentrisala se ovde da pomazem drugima Umesto da svoju snagu ulozim u svoj odnos sa njim. Iako sam ti odgovorila na tvoj vrlo direktan post, sa vrlo direktnim odgovorom ali reakcije nije bilo.
Pa sada ovde pises mislis li da ce se covek od 60 godina promeniti?

Sta sad da mislim, jel ovo neka igrarija ili stojis iza svog jednom misljenja?
Nije igrarija nego moje misljenje. Esbe je pun svojih sranja i sam pokusava satro nesto sa tatom a tog nema nista. Tek kad sredi sebe moze pokusati nesto sa nji. Ti si to rjesavala uz lijecnicki nadzor a to je velika razlika. Pa on ne zna di mu jenglava a di dupe. Unazad par mjrseci svaki drugi tjedan je bio u recisivu a ovdjr sutio kao da nista nije bilo. Zato mu ja ne vjerujem niti malo sta se tice terapije. Ako krene to ce se ovdjr odmah viditi. Svoj problem prebacuje na starog tako da mu meko ovdje zapljesce. Sredi sebe pa onda pokusaj staroga. Jos jednom ponavljam puno puta je lago o recidivima tako da je to meni sasvim dovoljno da mu nista ne vjerujem. Pa valjda imam pravo tako misliti. On bi starog popravljo zato sta je cuo tvoju pricu koja se puno razlikuje od tvoje.
Ima i toga, ali opet kod mene si pogodio da mi je tatino ponasanje smetalo zato sto je to zavisnicko ponasanje isto kao i moje, pa mi je logicno sto ima potrebu da sredi i to sa njim jer mu smeta.
I podrzavam to sto je uradio. Sad da li ce to uroditi plodom, to niko od nas ne moze da zna. Kod mene nije urodilo plodom kako sam ocekivala, ali sam pokusala
Mi kada bi imali odgovore na sva pitanja... pa gde bi nam bio kraj.
[/quote]

Normalno da nece urodit plodom. Covjek ce poceti piti prvom prilikom kad mu se bude pilo
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Jan 18, 2020 8:47 pm
licaninsasela wrote: Sat Jan 18, 2020 8:21 pm
StopBup wrote: Sat Jan 18, 2020 7:46 pm
Meni deluje da je to neka njegova igrarija. Piše ono što ja nikad nisam ni pisao, niti mislio. Kaže da ja tatu stavljam u prvi plan, evo neka iseče taj deo teksta. Koji crni prvi plan, samo sam pomenuo da mi je zasmetalo kad je počeo da pije, a posle sam napisao da mi je drago kad je nakon našeg razgovora tata prestao da pije.
Nikad ja tatu nisam krivio za moje drogiranje, niti sam se ja vraćao drogi zbog njegovog pića. Naravno da ću pokušati da mu pomognem uvek kad mogu, a svakom sinu ili kćerki sigurno smeta kad roditelj koji ima problem sa alkoholom počne ponovo da pije. Lika hoće da kaže verovatno kako ću ja početi da se drogiram kad tata počne da pije. Nebuloza. Ma završavam tu priču...
Nije mi jasan stvarno ovih dana, lepo je krenuo nedavno, a sad je ponovo čini mi se onaj autodestruktivni Lika, daj Bože da grešim.
Sakrivas se iza njegove cuge. Jel ti sad jasno. Pusti njega i gledaj sebe. On je tebe napravio ne ti njega. I sve sta imas je on stvorio a ti radis. Pokazi malo postovanja prema njemu a ne samo govorit da je on pijanac. Sredi sebe pa ces viditi ns tim terapijama kako ces sa ocem pricati i o cemu. I opet ki kazem nemam povjerenja u tebe radi svih onih lazi. Jebiga.
Šta sam trebao da uradim kad sam video da cuga? Da kažem:"Cugaj ko to jebe?" Naravno da ću popričati sa njim, to je bila moja pomoć pre svega sebi, moj oporavak će ići lakše uz treznog oca. Ne živimo zajedno, ali naravno da smo u kontaktu svaki dan, i viđamo se svaki dan, što zbog posla, što zbog drugih obaveza.
Drugo, nikad se ja nisam skrivao iza njegove cuge, niti sam za moje probleme sa drogom krivio ikog drugog do sebe. Sam sam kriv za svoja sranja apsolutno, niko mi drugi nije kriv, niti sam ikad bilo koga drugoga optuživao za svoju zavisnost.
Ja svog tatu volim takvog kakav jeste, i naravno da me dotiču i njegovi problemi, ali ga naravno ne krivim za svoju zavisnost.
Ništa tebi nije jasno u vezi sa mnom, i bolje ignoriši to što pišem. Ne obaziri se na mene.
Covjek pije cijeli zivot i sad si se ti ovakav u kurcu nasao pametan da sredis njega a nemozes sebe. Kad sredis sebe onda mozes pokusati. Ne to je sve od mene dok ne krenes na terapije. Ni rijeci vise od mene neces cuti. Jebo ti sebe. Tu trazis pomoc i onda kad ti se kaze uglavu bez pakiranja u celofan onda ti ne odgovara to sta cujes. Sto si cuo od mene cuo si. Nema vise. Zelen si. Dobro te edi procito u dva dana. Od mene nista vise neces cuti. Adio majstore.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Sat Jan 18, 2020 9:03 pm
StopBup wrote: Sat Jan 18, 2020 8:55 pm
Frajla wrote: Sat Jan 18, 2020 8:39 pm Liko, hajde da probamo ovako, i mene interesuje tvoje misljenje. Umesto da govoris Stopu kako gresi u koracima, da mu napises kako bi se ti, u njegovoj situaciji, borio i sta bi radio?
Ma ne vredi, najbolje neka me ignoriše, i mirna Bosna. Neću više da gubim vreme u razgovorima sa njim, jer ništa ne mogu da mu objasnim, stalno mi stavlja u usta nešto što nisam rekao, priča stalno jedne te iste nebuloze(što se mene tiče), nikako ne može da me shvati, nikako ne može da mu se objasni da tok zavisnosti kod mene i njega je išao dosta drugačije, tako i oporavak isto, i ne vredi se tu više truditi. Rekao sam šta sam imao, i to je to.
I pvako. Kakve veze ima tok zavisnosti kad je sve to isto. sranje. Nemoj mi sad pricati kako sam ja ko klinjo zagrizo u dop. A ti u sub sa 30 godina.
Ako te ne mrzi, vrati se na moju priču od pre dva meseca, pa ćeš videti da ne stoji to što si rekao.
Ja prilično brzo kapiram stvari, zato sam i došao na ovaj forum, da olakšam svoju borbu, da naučim što šta, i naravno ja da pružim podršku i pomognem ljudima koliko mogu.
Neću ti naravno to pričati kad se ko navukao, ali ću ti reći da mi ne možeš pričati neke stvari, jer o meni ne znaš ni 10posto. Ne znaš kako sam živeo, šta sam radio, ništa skoro ne znaš. Ne možeš mi pričati nešto samo na osnovu onoga kako je kod tebe bilo, jer ti ne znaš šta se kod mene dešavalo i kako su tekle stvari.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Sat Jan 18, 2020 8:39 pm Liko, hajde da probamo ovako, i mene interesuje tvoje misljenje. Umesto da govoris Stopu kako gresi u koracima, da mu napises kako bi se ti, u njegovoj situaciji, borio i sta bi radio?
Stedio bi sebe i onda bi pokusao sa starim. Sta on mjemu moze sad kad se svako malo u recidivu. Od kad sad odjednom.briga za staroga. Na sta mu se svode postovi. Na starog, na to kad ce na terapiju i na glupu spiku sa ksanom gdje joj svaki put sugrrira kad ce i ona kreniti na terapiju. Kazem samo bi pokusao i to ksd budem ok, a to dal ce piti.ili nece to je opet njegov problem. Necu vise komentirati esbes jer sam.reko sta mislim o njemu a to je da je totalno neiskren i.glumac. Toliko od mene na tebu sb.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Jan 18, 2020 9:17 pm
licaninsasela wrote: Sat Jan 18, 2020 9:03 pm
StopBup wrote: Sat Jan 18, 2020 8:55 pm

Ma ne vredi, najbolje neka me ignoriše, i mirna Bosna. Neću više da gubim vreme u razgovorima sa njim, jer ništa ne mogu da mu objasnim, stalno mi stavlja u usta nešto što nisam rekao, priča stalno jedne te iste nebuloze(što se mene tiče), nikako ne može da me shvati, nikako ne može da mu se objasni da tok zavisnosti kod mene i njega je išao dosta drugačije, tako i oporavak isto, i ne vredi se tu više truditi. Rekao sam šta sam imao, i to je to.
I pvako. Kakve veze ima tok zavisnosti kad je sve to isto. sranje. Nemoj mi sad pricati kako sam ja ko klinjo zagrizo u dop. A ti u sub sa 30 godina.
Ako te ne mrzi, vrati se na moju priču od pre dva meseca, pa ćeš videti da ne stoji to što si rekao.
Ja prilično brzo kapiram stvari, zato sam i došao na ovaj forum, da olakšam svoju borbu, da naučim što šta, i naravno ja da pružim podršku i pomognem ljudima koliko mogu.
Neću ti naravno to pričati kad se ko navukao, ali ću ti reći da mi ne možeš pričati neke stvari, jer o meni ne znaš ni 10posto. Ne znaš kako sam živeo, šta sam radio, ništa skoro ne znaš. Ne možeš mi pričati nešto samo na osnovu onoga kako je kod tebe bilo, jer ti ne znaš šta se kod mene dešavalo i kako su tekle stvari.
Ma ne pada mi napamet vise trositi vrijeme na tebe. Imam ja doma svoje pa bolje da me oni sekiraju sa skolom., njihovim simpatijama itd. Sorry. Odradili smo nas dva sve.
Post Reply