O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote: Wed Jan 08, 2020 10:29 pm
Nesa_neske_01 wrote: Wed Jan 08, 2020 10:10 pm
licaninsasela wrote: Wed Jan 08, 2020 9:10 pm
Nisi normalan izgleda. Za mi sto to moram reci al ovo sta ti pises to je cudo ko medugorska gospa. Iskljucujem se. Previse je ovo za moj mali mozak
"Nisi normalan izgleda." - Mozda nisam. Onda ni komunski program nije normalan? Sto sam opisao gore ima u komuni Zemlja Zivis i Projekat Covek. Sada vise nije bitno, jer ona ne vidi sebe tamo. Tako da se ovo zavrsilo bespredmetno.

"Na kraju o tome treba da se izjasni sama! Da mozda je za mene ili nije za mene." Citas li ti sta pisem?
Neske, za vasu informaciju, korisnik nickname-a Lika, nije trenutno dostupan, molim vas pozovite kasnije ili se obratite vasem lekaru ili farmaceutu
Ubise me ove brze reklame:)
Laku noc i svi na spavanje, sutra je novi dan
Eventualno mogu neki ljubići- postovi izmedju Xane i Suba da se citaju, onako lagano za uspavljivanje
Ok. Laku noc. Mirno spavaj 😇
"Neske, za vasu informaciju, korisnik nickname-a Lika, nije trenutno dostupan, molim vas pozovite kasnije ili se obratite vasem lekaru ili farmaceutu" Haha! Idi bre aaa
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ovo oko Jurketa je bas enigma. Sta bi moglo biti? Znamo da mu je zena obecala da ce da ga skrcka kad se vrati, jer je bio cist mesec i po dana kad je ona otisla u inostranstvo, pa pao neke dve nedelje otkad je ona otisla. Da ga nije skrckala? :D
U glavnom, od njega ni trga ni glasa.
Jurisaaa, ziv li si?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Tamara86 »

Ko ce tek ovo sve procitati, od muzike i cevapa, do komuna :) Nije komuna za svakoga, tj. komuna nije za onoga ko ne zeli da ide u komunu. Komuna je za ljude koji ne samo da su navuceni, vec i koji i da se sami skinu nemaju adekvatnu vrstu pomoci za dalje, nemaju discipline, radne navike, itd. Bila sam i ja u komuni, jos kad se moglo u ovoj mojoj drzavi, da je tako nazovem, umjesto zatvora kao mjera lijecenja-komuna. Necu lagati, naucila me par stvari, naravno, nisam izgurala program, jer nisam zeljela biti tu, bila sam koliko sam morala, ali sa ove distance, eto, nesto jesam naucila o sebi, ali npr. vecina ljudi koji su bili ispred mene u toj istoj komuni, za koje sam smatrala da su izlijeceni( tada) su sada mrtvi. Tako da ni komuna nije magicno rjesenje. Rjesenje je u svacijoj glavi. Da odes na Havaje, svoju glavu nosis sa sobom, ne tudju. :)
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Tamara86 wrote: Thu Jan 09, 2020 12:09 am Ko ce tek ovo sve procitati, od muzike i cevapa, do komuna :) Nije komuna za svakoga, tj. komuna nije za onoga ko ne zeli da ide u komunu. Komuna je za ljude koji ne samo da su navuceni, vec i koji i da se sami skinu nemaju adekvatnu vrstu pomoci za dalje, nemaju discipline, radne navike, itd. Bila sam i ja u komuni, jos kad se moglo u ovoj mojoj drzavi, da je tako nazovem, umjesto zatvora kao mjera lijecenja-komuna. Necu lagati, naucila me par stvari, naravno, nisam izgurala program, jer nisam zeljela biti tu, bila sam koliko sam morala, ali sa ove distance, eto, nesto jesam naucila o sebi, ali npr. vecina ljudi koji su bili ispred mene u toj istoj komuni, za koje sam smatrala da su izlijeceni( tada) su sada mrtvi. Tako da ni komuna nije magicno rjesenje. Rjesenje je u svacijoj glavi. Da odes na Havaje, svoju glavu nosis sa sobom, ne tudju. :)
Pozdrav Tamara. Srecni praznici. Video sam sta si pisala gore. Ja sam ovde na donjem nivou, cistim stepenice. Dobio krpu i dzoger. (sala)

"Da odes na Havaje, svoju glavu nosis sa sobom, ne tudju. :)" Ma da.

Dok se dobro ne lupi glavom o zid. Prosto ne vredi. Moj slucaj.

Sada se pitam vredili pricati o svemu tome. Kada ni gde nije dobro. Ja lekar, ja komuna. Narkomanu niko nikad nije udovoljio. A zivot je u pitanju.
Nema garancija, bolje je ovo, ili ono. Kada se tresne dobro o pod mozda se nesto desi? Veliko mozda.

-------
Zenska peva unistava, smrzao sam se: https://youtu.be/pNhPXuU9SP8 Kupila me gotovo. Trebao sam ja na Havaje da idem, i tako od sebe ne mogu pobeci.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by edy »

StopBup wrote: Wed Jan 08, 2020 8:58 pm
edy wrote: Wed Jan 08, 2020 8:51 pm
StopBup wrote: Wed Jan 08, 2020 8:39 pm

Nisam neki apstinent, ja to ne krijem, ali bar sam 95 posto dana čist. Koje pivo pre neki dan uz večeru, nije problem nikakav. Travu ne diram više od dva meseca. Dirao sam dop pre 3 nedelje, istina, ali ga više ne diram, a bup sam batalio pre 7 meseci. Nemam ja ego kao autobus, grešiš, imam samo srce kao lokomotiva. :D
95% hahahahaha
Samo sad
Samo jednom
Eeeee srce slatko
U cemu je problem brate dragi? :) Odustao sam od tog jos jednom. :)
Ni u cem nije problem drug, al prijateljski ti kazem, da s tim svojim umanjivanjem problema neces daleko, svako ima svoje misljenje I svoje demone I borbe, pa tako I ja al ne vidim se da do kraja zivota cuclam jebenu tabletu, a kako je se rijesit, kad sam pokusao milion puta I na milion nacina, I jedino izolacija, nekih 6 mjeseci moze da mi da mozda tu snagu, da kazem NE drogi

I ja imam stvari I zivot I nisam onaj ulicni narkoman, nego na prvu sasvim normaan covjek.. poso zenu kucu, auto, al ja znam da sam rob, svako jutro I to mi je poraz!!!
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

edy wrote: Thu Jan 09, 2020 6:14 am
StopBup wrote: Wed Jan 08, 2020 8:58 pm
edy wrote: Wed Jan 08, 2020 8:51 pm

95% hahahahaha
Samo sad
Samo jednom
Eeeee srce slatko
U cemu je problem brate dragi? :) Odustao sam od tog jos jednom. :)
Ni u cem nije problem drug, al prijateljski ti kazem, da s tim svojim umanjivanjem problema neces daleko, svako ima svoje misljenje I svoje demone I borbe, pa tako I ja al ne vidim se da do kraja zivota cuclam jebenu tabletu, a kako je se rijesit, kad sam pokusao milion puta I na milion nacina, I jedino izolacija, nekih 6 mjeseci moze da mi da mozda tu snagu, da kazem NE drogi

I ja imam stvari I zivot I nisam onaj ulicni narkoman, nego na prvu sasvim normaan covjek.. poso zenu kucu, auto, al ja znam da sam rob, svako jutro I to mi je poraz!!!
Ne umanjujem ja problem. Za sad mi je dovoljno što nisam više rob dozi, pa otuda i optimizam. Sad mi je dovoljno što ponovo funkicionišem kao čovek bez jebene tabletice, a to nisam mogao skoro 4 godine, i to me je ubijalo. Preko 5 godina sam se ja baktao sa bupom, sa tim sto je totalno nakacenje trajalo oko 4 godine, sa hrpom pokusaja bataljivanja. Naravno da se i dalje borim, i radim neke promene na sebi, ali mnogo se lakše diše kad više nisi nakačen. Prihvatio sam zivot kao vecitu borbu, i to mi je postalo zadovoljstvo, a ne kao ranije sto sam bio neko ko je gledao da sve uradi na brzinu i preko nekih precica.
Sto se tice ove devojke Xxxane, ima nas par ovde sto se druzimo skoro svaki dan vec 7 meseci na ovom forumu. Mi koji smo ovde sa njom vec duze vreme, sigurno da bolje poznajemo njen problem od Nesketa koji je poceo da pise sa nama pre nekih mesec dana. Da li je po tebi za komunu neko ko ima posao vec duze vreme, normalnu porodicu, stabilan izvor prihoda, itd? Po meni nije nikako. Kao sto je i ona rekla, u komuni bi izgubila mnogo stvari koje treba da sacuva spolja, a pad nakon komune bi bio katastrofa. Tako da ona sigurno kroz druge nacine treba da resava svoj problem, a ne korz komunu. Evo jos jednom odgovor na tvoje pitanje zasto sam kategoricki rekao da ona nije za komunu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

StopBup wrote: Thu Jan 09, 2020 8:57 am
edy wrote: Thu Jan 09, 2020 6:14 am
StopBup wrote: Wed Jan 08, 2020 8:58 pm

U cemu je problem brate dragi? :) Odustao sam od tog jos jednom. :)
Ni u cem nije problem drug, al prijateljski ti kazem, da s tim svojim umanjivanjem problema neces daleko, svako ima svoje misljenje I svoje demone I borbe, pa tako I ja al ne vidim se da do kraja zivota cuclam jebenu tabletu, a kako je se rijesit, kad sam pokusao milion puta I na milion nacina, I jedino izolacija, nekih 6 mjeseci moze da mi da mozda tu snagu, da kazem NE drogi

I ja imam stvari I zivot I nisam onaj ulicni narkoman, nego na prvu sasvim normaan covjek.. poso zenu kucu, auto, al ja znam da sam rob, svako jutro I to mi je poraz!!!
Ne umanjujem ja problem. Za sad mi je dovoljno što nisam više rob dozi, pa otuda i optimizam. Sad mi je dovoljno što ponovo funkicionišem kao čovek bez jebene tabletice, a to nisam mogao skoro 4 godine, i to me je ubijalo. Preko 5 godina sam se ja baktao sa bupom, sa tim sto je totalno nakacenje trajalo oko 4 godine, sa hrpom pokusaja bataljivanja. Naravno da se i dalje borim, i radim neke promene na sebi, ali mnogo se lakše diše kad više nisi nakačen. Prihvatio sam zivot kao vecitu borbu, i to mi je postalo zadovoljstvo, a ne kao ranije sto sam bio neko ko je gledao da sve uradi na brzinu i preko nekih precica.
Sto se tice ove devojke Xxxane, ima nas par ovde sto se druzimo skoro svaki dan vec 7 meseci na ovom forumu. Mi koji smo ovde sa njom vec duze vreme, sigurno da bolje poznajemo njen problem od Nesketa koji je poceo da pise sa nama pre nekih mesec dana. Da li je po tebi za komunu neko ko ima posao vec duze vreme, normalnu porodicu, stabilan izvor prihoda, itd? Po meni nije nikako. Kao sto je i ona rekla, u komuni bi izgubila mnogo stvari koje treba da sacuva spolja, a pad nakon komune bi bio katastrofa. Tako da ona sigurno kroz druge nacine treba da resava svoj problem, a ne korz komunu. Evo jos jednom odgovor na tvoje pitanje zasto sam kategoricki rekao da ona nije za komunu.
(ja vise ne pricam o komuni, to je zavrsena tema sto se tice xxxane)
Ehh, dobro. Tako kazes. Da li ti je poznato da bi se koliko toliko oslobodio ove bolesti, potrebne su zrtve! Kakve zrtve je pitanje?

Odricanja od svega sto steti na putu izlecenja ili zalecenja. Ali svega. Dovoljno je malo dati sebi oduska tipa: pa ja bih ovo, pa bas ne bih da izgubim ono. Cao! Opet droga, bupovi, subovi, tablete itd...
Koliko ostane posle odricanja, ostalo je. Gradis sve na novo, sa tim sto je ostalo.

Ove svile i kadife, sto ti pises su bajka za novi recidiv i tako u krug, u krug, u krug. Sve dok se ne uradi gore opisano kruzenje nece prestati.
Kako prodjes, prosao si? To je to. Jednostavno.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Nesa_neske_01 wrote: Thu Jan 09, 2020 10:42 am

Odricanja od svega sto steti na putu izlecenja ili zalecenja.
Opet pises na osnovu necega sto nemas pojma o meni. Ti ne znas cega sam se ja sve odrekao...

Ma nista, iskljucujem se iz diskusija dok ne vidim da je ponovo pokrenuta normalna i zdrava komunikacija na forumu. Ovo sto se ubacuje u zadnje vreme prosto nisu dobre teme i diskusije.

Pozdrav.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

edy wrote: Wed Jan 08, 2020 8:23 pm Nemaju?m
Po.svim statistikama who, pm statistikama imaju najvecu stopu zalijecenosti najzad o cemu ti pricas mjesecima se natjeravas da odea na psihoterapiju, ne shvatas da bub, dop il sta god dodje kao posljedica da sjebe tjelo a uzrok je negdje skroz drugo, al ti to shvatis iz posta u post, sirkus,
A ne razlikujes uzrok I posljedicu uopce, nd govorim za curu treba li ili ne ici u.komunu, al ko si ti da tako kategoricki tvrdis da ne trebax a nisi opalio ni pola dodine komune

Takav sam I ja nekad bio kad sam otisao u komunu idi ovi su gori od.mene imaju hrpu zatvora inaju ovo ono, sad sve to iman I ja al tad sam mislio kao I ti decko d.sm.j bolji od njih

Al prvi korak je priznat sebi da si narkoman I da neato moras poduzetx l.ne one suppje krajem mjeswca itd
Znas sta? Seres tu bez veze i velicas komune. Komune su tvornice novaca prvenstveno a tek na drugom mjestu je pomoc covjeku. Zasto si pa? Sta nisi imo resocijalizaciju posli komune. Komune su prije 20 tak godina bile ok. Moga si doci samostalno, niko te nije tjero u komunu, nije bilo tableta i skidalo se na suho. Nije bilo subica, bupica oli hepta. Danas ako ides u komunu mozes tamo imati terapiju. I sta ces onda u komuni jer i doma imas terapiju.. Kad sam ja bio u komuni 90 posto smo bili svi heroinski ovisnici a 10 posto je bilo na koki ili nekim tabletama i novim brzinama u to vrijeme. Skidanje na suho i rad od prvog dana. Nije bilo tamo pickica ko recimo ti jer se nemozes sam rijesiti obicnog jebenog suba. Pricas o komunama a jebe te 1 ili 2 mg suba. Ti i takvi likovi koji se kurce i velicaju komunu a sami se nisu sredili i skinili sa suba jednom rijecju pickica. Kažeš upozno si se tamo. Pa sta te onda jebe? Ili si ti bio u komuni di je terapija dozvoljena. Danasnje komune nisu dobre jer je vecina komuna prihvatila davanje terapije i nema vise skidanja onako sta se kaze na suho muski. Danas se svi vi bojite danka. Tako majstore i ti. Kak te nije sramota? Koji ste likovi ti i neske. Onaj je na nekom tripu osto dozivotno a ti pametujes i udaras po subu i ljude regrutiras za neku sektasku komunu. Jebe mi se al mpra sam ovo reci. Ocekujem sta ce dalje biti
Post Reply