O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Tu je i Neške, ali ne progovara. :) Neleee, živ li si? :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Dec 28, 2019 1:11 am
xxxana wrote: Sat Dec 28, 2019 12:37 am
Probaj sutra to što reče tata Lika, da se malo pokreneš, i pozabaviš oko tih sitnih stvari, to stvarno pomaže. Samim tim kad čovek mrdne negde, odmah malo živine. Ja danas prozujah po Beogradu, nakon što sam završio posao, video se na kratko sa par prijatelja, baš mi je prijalo. Juče spremanje kuće, dvorišta, automobila, odmah se bolje osećaš kad uradiš nešto korisno. :)

Rekao je Juriša, kad mu dođe supruga, da ide sa njom kod doktora. Ne znam šta je pod tim podrazumevao...
Znam Sb.. Bice ;)
Po sifru sigurno ici nece haha
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Dec 28, 2019 2:30 am
Znam Sb.. Bice ;)
Mora! ;)

'aj", laka vam noć, lepo sanjajte :!: 8-)
Last edited by StopBup on Sat Dec 28, 2019 2:43 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

StopBup wrote: Sat Dec 28, 2019 2:28 am Tu je i Neške, ali ne progovara. :) Neleee, živ li si? :D
Ma pusti me. Jedem govna svoja. Haha 😬😁 Blentavo pa zivi!
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

StopBup wrote: Fri Dec 27, 2019 11:57 pm
Jurke wrote: Fri Dec 27, 2019 9:09 am
Nego Jurke, ti ćeš na kraju ipak ući u sistem, ići po šifru? Evo ja da kažem svoje mišljenje. Poznato je da ti doktori bar kod nas, nemaju rešenje za skidanje sa bupa, i da svima savetuju da ostanu na bupu, a to tebi nije cilj, koliko sam shvatio. U Srbiji, zvanično, znači od vlade, ne postoji organizacija za borbu protiv zavisnosti, postoji samo za kontrolu zavisnosti. Bup je jeftin, a ljudi sa ovog foruma znaju bolje da ti pomognu što se tiče smanjivanja i ostavljanja bupa, nego ti doktori koji ga prepisuju. Treba tražiti stručnu pomoć, ali mislim da od zvaničnih državnih ustanova kod nas nema nikakve koristi, sem što bi eto bup dobijao jeftinije, i mogao bi da prodaš višak, a to je opet sranje. Što se ne disciplinuješ, naučiš da ga otapaš, smanjiš do nekog minimuma, pa ga onda batališ? Nakon nekog vremena apstinencije, odeš lepo kod psihoterapeuta, privatno, i izbegneš tu šifru koju si i do sad izbegavao. U ovom kompjuterskom sistemu, ta šifra nikad neće moći da ti bude izbrisana, i može ti praviti problem na lekarskom pregledu za razne poslove. Ja sve koje znam koji su legalno na bupu su u ku*cu, sem jednog koji se sredio delimično, ali ni on nije kompletan čovek. Ja lično ću ići na psihoterapije, smatram da treba tražiti stručnu pomoć, da naučiš da što bolje izbegavaš recidive, i da se nosiš sa problemom, ali mislim da od zvaničnih državnih ustanova ne možeš dobiti ništa, sem eto jeftinije da nabavljaš bup. Eto i u C.G. je slično, ne znam da li znaš onu Ninočkinu priču, ona se javila prvo tamo bila doktorki, iznela problem, a ova je odmah pitala:"Vi bi ste da vas ubacim u program?", Ninočka je rekla:"Ne, ja bih da se otarasim ovog zla, ako ga budem imala tako jeftino, kad ću ga onda ostaviti!", eto toliko o zvaničnom državnim ustanovama što se tiče ostavljanja bupa.
Naravno, ti uradi kako misliš da je bolje za tebe, ja evo samo rekoh šta ja mislim.
Necu ja otisci brate da kazem da sam zavisnik. To ne. Lomio se jesam kada sam onda popustio i opet uzeo bup posle toliko muke i ne prospavanih noci. Doziveo sam nešto nalik nervnom slomu. Neznajuci kako i šta, a sjeban od sopstvene nemoci mislio sam da odem u Drajzerovu ili ovde se javim lekarima da mi daju nešto da iznesem noc, a da batali posao do daljnjeg i da neki Ad uzmem dok mi ne legne i digne me preko dana. Medjutim skontao sam i sam da mogu samo dobiti bup tamo opet. Sada cu i uraditi tako kao što predlaže. Smanjiti najviše što mogu i otići da popričamo sa nekome ili privatno od doktora ili da nekim zvanično ali ne pominjući bup. Otom potom. Ja sam sada baš daleko od ukimdanja. Nekako sam se bre razulario. Iako sam ga uzimao pod jezik i lego mi bio, ja sam ubrzo iako mi nije ni prijalo toliko uzeo opet na nos da ga guram i sada jedem govna, ladna, sit i bez kašike... Neznam mogu li bolje da objasnim...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote:...
Razumeo sam sad. "Nisi ti kriv."
Ja tebi odgovaram: Nisi ni ti kriva.
Donosim mir, a ne rat. 🌈
"Zima je bila sa puno snijega vozovi mnogo novih lica nose" ❄🌨
Izvini Frajla.
P.S. Nije ono moje izvini, zatim napravim haos. Zaista je izvini.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Danas nešto dan šutnje, a? Šta ima, kakvi ste? ;) Odustao sam od onog paklenog plana za subotu, čisto da vam javim. :) Kao što Frajla kaže, "neću nikad više" je prevelik zalogaj. Neću skoro, i to mi je dovoljno. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sat Dec 28, 2019 6:10 pm Danas nešto dan šutnje, a? Šta ima, kakvi ste? ;) Odustao sam od onog paklenog plana za subotu, čisto da vam javim. :) Kao što Frajla kaže, "neću nikad više" je prevelik zalogaj. Neću skoro, i to mi je dovoljno. :D
Svaki prezivljeni vikend treba da slavis, zapravo svaki dan ali da ne budemo bas surovi
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Jurke wrote: Sat Dec 28, 2019 9:28 am
StopBup wrote: Fri Dec 27, 2019 11:57 pm
Jurke wrote: Fri Dec 27, 2019 9:09 am
Nego Jurke, ti ćeš na kraju ipak ući u sistem, ići po šifru? Evo ja da kažem svoje mišljenje. Poznato je da ti doktori bar kod nas, nemaju rešenje za skidanje sa bupa, i da svima savetuju da ostanu na bupu, a to tebi nije cilj, koliko sam shvatio. U Srbiji, zvanično, znači od vlade, ne postoji organizacija za borbu protiv zavisnosti, postoji samo za kontrolu zavisnosti. Bup je jeftin, a ljudi sa ovog foruma znaju bolje da ti pomognu što se tiče smanjivanja i ostavljanja bupa, nego ti doktori koji ga prepisuju. Treba tražiti stručnu pomoć, ali mislim da od zvaničnih državnih ustanova kod nas nema nikakve koristi, sem što bi eto bup dobijao jeftinije, i mogao bi da prodaš višak, a to je opet sranje. Što se ne disciplinuješ, naučiš da ga otapaš, smanjiš do nekog minimuma, pa ga onda batališ? Nakon nekog vremena apstinencije, odeš lepo kod psihoterapeuta, privatno, i izbegneš tu šifru koju si i do sad izbegavao. U ovom kompjuterskom sistemu, ta šifra nikad neće moći da ti bude izbrisana, i može ti praviti problem na lekarskom pregledu za razne poslove. Ja sve koje znam koji su legalno na bupu su u ku*cu, sem jednog koji se sredio delimično, ali ni on nije kompletan čovek. Ja lično ću ići na psihoterapije, smatram da treba tražiti stručnu pomoć, da naučiš da što bolje izbegavaš recidive, i da se nosiš sa problemom, ali mislim da od zvaničnih državnih ustanova ne možeš dobiti ništa, sem eto jeftinije da nabavljaš bup. Eto i u C.G. je slično, ne znam da li znaš onu Ninočkinu priču, ona se javila prvo tamo bila doktorki, iznela problem, a ova je odmah pitala:"Vi bi ste da vas ubacim u program?", Ninočka je rekla:"Ne, ja bih da se otarasim ovog zla, ako ga budem imala tako jeftino, kad ću ga onda ostaviti!", eto toliko o zvaničnom državnim ustanovama što se tiče ostavljanja bupa.
Naravno, ti uradi kako misliš da je bolje za tebe, ja evo samo rekoh šta ja mislim.
Necu ja otisci brate da kazem da sam zavisnik. To ne. Lomio se jesam kada sam onda popustio i opet uzeo bup posle toliko muke i ne prospavanih noci. Doziveo sam nešto nalik nervnom slomu. Neznajuci kako i šta, a sjeban od sopstvene nemoci mislio sam da odem u Drajzerovu ili ovde se javim lekarima da mi daju nešto da iznesem noc, a da batali posao do daljnjeg i da neki Ad uzmem dok mi ne legne i digne me preko dana. Medjutim skontao sam i sam da mogu samo dobiti bup tamo opet. Sada cu i uraditi tako kao što predlaže. Smanjiti najviše što mogu i otići da popričamo sa nekome ili privatno od doktora ili da nekim zvanično ali ne pominjući bup. Otom potom. Ja sam sada baš daleko od ukimdanja. Nekako sam se bre razulario. Iako sam ga uzimao pod jezik i lego mi bio, ja sam ubrzo iako mi nije ni prijalo toliko uzeo opet na nos da ga guram i sada jedem govna, ladna, sit i bez kašike... Neznam mogu li bolje da objasnim...
Jurke, ako ides kod privatnih doktora, ne razumem zasto bi cutao za bup i zavisnost uopste?
Ako si u mogucnosti,kod privatnika bi ti bilo najbolje da odes
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Moj covek, Eyes Without A Face: https://youtu.be/_8y_V-uxLXA
Image
Srce bih Vam dao, da mogu.
Ajmo nova runda...
Post Reply