O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sun Dec 08, 2019 6:47 am Neške i Ličanin su hitovi totalni. :D Zamimljivo je kako takvi članovi, tipa Don Dop, Like, Neške, uvek popiju ban. Neške, ako te baš zanima o meni čitaj, imaš o meni na onoj zaključanoj temi o skidanju sa bupa. Počinjem od stranice 342 na toj temi ako me sećanje dobro služi. Mrzi me opet da pišem, nema mi smisla. No, ipak mislim da je najbolje da se ne zamaraš sa mnom, nisamo mi baš sagovornici jedan za drugog definitivno. I ne plaši mi Xxxanu sa tim tvojim sličicama. :)

Like majka mu stara, zar ti nije jasno da je bolje da me ne čitaš. Nešto tebe definitivno buni kod mene, i vrlo je moguće da loše delujem na tebe. Iskreno, ni ja tebe ne kontam, i opet počeh da preskačem to što pišeš. Nema mi smisla jednostavno da čitam, jer pišeš skoro uvek jedno te isto meni.
Frajla wrote: Sun Dec 08, 2019 12:25 am
Nesa_neske_01 post wrote:
------
"Radi konstruktivne komunikacije, valjda prvo svi treba da imamo koliko toliko jasnu sliku jedni o drugima"
Možda sam ja tu kriv. Trebao bih da kažem, da sam ja ovde dosta toga rekao o sebi, ali ranije. Da toga nije bilo, ne bi mogli da mi pomognu. Ne mogu ponovo da pišem o tome. Izvinite. Čak se ni ne sećam više.

Secamo se mi no worries,i ne znam da li ti je iko pomogao, ali znam da si bio tvrdoglav kao mazga, naporan sa svojim psiho- analizama ( koje su tebi prijale vise nego drugima), veoma nametljiv i i na kraju bezobrazan i banovan.
Vecinu postova si obrisao pa i razumem taj manjak poverenja u Stopa
Šone ima neku dozicu bezobrazluka, vidi se. :D Ne kapiram takav nastup na forumu ovog tipa, no dobro. Nismo svi isti, mozda to njemu pomaze, samo nacin je malo kukavicki, po meni. :) No dorbo, ne kazem da sam ja neka paradigma primernog coveka i da je po meni svet stvoren. :D
Cuj stopbup. Popijem ban zato sto pisem ono o cemu tad razmisljam. Dosta puta neprimjereno i nekontrolirano ali u svakom slucaju bolje tako nego da nesto brisem, uljepsavam, muljam ili presucujem. Pa kad na ulici sa nekim pricas jel da tamo ne mozes nista umjetno odraditi kao ovdje na forumu.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Sun Dec 08, 2019 1:09 pm

Cuj stopbup. Popijem ban zato sto pisem ono o cemu tad razmisljam. Dosta puta neprimjereno i nekontrolirano ali u svakom slucaju bolje tako nego da nesto brisem, uljepsavam, muljam ili presucujem. Pa kad na ulici sa nekim pricas jel da tamo ne mozes nista umjetno odraditi kao ovdje na forumu.
Lagano Like. To brisanje i prećutkivanje mi se dešavalo dok sam bio u recidivu, i par dana nakon recidiva. Priznah sve mojima i na forumu i odmah mi je bilo lakše.
Baš mi je drago što čujem da si počeo konkretnije da rešavaš problem. Apstinencija sama po sebi ne znači puno ,ako ne radiš neke promene na sebi. Svaka čast! Ja lično neću tako, nego ako bude bilo potrebe, ići ću na psihoterapije, privatno...
Edit: Ne znam da li si pročitao šta sam napisao Xxxani, ali evo da kažem i tebi. Zavisnost nije toliko teška, više je dosadna. Možda to sada i shvatiš, kad si počeo konkretnije da je rešavaš, a ne samo apstiniranjem. Apstinencija je samo cilj Like, ali ne i lek. Ponavljam, lek je rad na samopouzdanju, pomena sistema vrednosti, vraćanje starih zdravih navika, naterivanja sebe na nešto što ti i ne prija u početku, onda borba protiv dosade na pravi način, priznavanje pre svega samom sebi sopstvene slabosti i još dosta toga. Bez ovih stvari, apstinencija samo po sebe ne znači skoro ništa.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Nesa_neske_01 wrote: Sun Dec 08, 2019 12:35 pm
Frajla wrote: Sun Dec 08, 2019 12:14 pm Nego kako si ti? Sta se izdesavalo nakon onog haosa koji si imao, a bio je zastrasujuci!
Samo si sleteo na zemlju, a ni dobar dan nisi rekao ( sto kaze Nina), i poceo sa postovima.
Nekako i dalje tvoje postove ne dozivljavam na pravi nacin, a volela bih
Zato me interesuje kako si izgurao ove dve godine?
Zastrašujući haos. Tačno tako.
Šta ću, vidiš da sam blentav. Dosta toga učim iz početka.
Ne znam da se javim. Ostao mi je neprijateljski osećaj sa foruma. Zato.

Izgurao sam sa lekarom i crkvom. Težak mi je oporavak. Ide sporo.
Sada sam bolje. Treniram, učim za posao.
Bitno je da se osećam dobro. Za mene dobro.
Još osećam napetost. Na tome radim.
Ne znam šta da ti kaže. Sve u svemu je ok. Idem dalje. Nema druge.
Pa kako si izgurao sa lekarom i crkvom? Podeli svoje iskustvo, to se ovde trazi....
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sun Dec 08, 2019 1:21 pm
licaninsasela wrote: Sun Dec 08, 2019 1:09 pm

Cuj stopbup. Popijem ban zato sto pisem ono o cemu tad razmisljam. Dosta puta neprimjereno i nekontrolirano ali u svakom slucaju bolje tako nego da nesto brisem, uljepsavam, muljam ili presucujem. Pa kad na ulici sa nekim pricas jel da tamo ne mozes nista umjetno odraditi kao ovdje na forumu.
Lagano Like. To brisanje i prećutkivanje mi se dešavalo dok sam bio u recidivu, i par dana nakon recidiva. Priznah sve mojima i na forumu i odmah mi je bilo lakše.
Baš mi je drago što čujem da si počeo konkretnije da rešavaš problem. Apstinencija sama po sebi ne znači puno ,ako ne radiš neke promene na sebi. Svaka čast! Ja lično neću tako, nego ako bude bilo potrebe, ići ću na psihoterapije, privatno...
A cuj sb reka sam ti da ces past sa takvim nacinom razmisljanja i pa si bio. Volio bi da grijesim al opet ces u kratkom periodu uletit u recidiv. Mislim kroz mjesec dva tri. Ne moze covjek sam nista rijesiti ako sve drzis u sebi. Ja sam tu pogrijesio sto sam slicno tako razmisljo. Jedini ispravan i pravi nacin je ili preko psihoterapeuta ili komuna ili ako imas i znas ljude koji su godinama ok i s njima pricati otvoreno o svemu. Ja sam ili imam tu privilegiju da sam se spojio sa bivsim ovisnicima s kojima sam bio u istoj komuni i ok su a kuze cijelu problematiku. Bojim se da ces se samo vrtiti u krug ka i ksana i jurke. Bas javim sutra preksutra kak je bilo na prvoj grupi. Znaci treba otvoreno sb redovito sa nekim pricati ko razumije problem ovisnosti a to nisu mama tata ili moja zena jer njih mogu veslati i muljati kako hocu.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Sun Dec 08, 2019 1:40 pm
StopBup wrote: Sun Dec 08, 2019 1:21 pm
licaninsasela wrote: Sun Dec 08, 2019 1:09 pm

Cuj stopbup. Popijem ban zato sto pisem ono o cemu tad razmisljam. Dosta puta neprimjereno i nekontrolirano ali u svakom slucaju bolje tako nego da nesto brisem, uljepsavam, muljam ili presucujem. Pa kad na ulici sa nekim pricas jel da tamo ne mozes nista umjetno odraditi kao ovdje na forumu.
Lagano Like. To brisanje i prećutkivanje mi se dešavalo dok sam bio u recidivu, i par dana nakon recidiva. Priznah sve mojima i na forumu i odmah mi je bilo lakše.
Baš mi je drago što čujem da si počeo konkretnije da rešavaš problem. Apstinencija sama po sebi ne znači puno ,ako ne radiš neke promene na sebi. Svaka čast! Ja lično neću tako, nego ako bude bilo potrebe, ići ću na psihoterapije, privatno...
A cuj sb reka sam ti da ces past sa takvim nacinom razmisljanja i pa si bio. Volio bi da grijesim al opet ces u kratkom periodu uletit u recidiv. Mislim kroz mjesec dva tri. Ne moze covjek sam nista rijesiti ako sve drzis u sebi. Ja sam tu pogrijesio sto sam slicno tako razmisljo. Jedini ispravan i pravi nacin je ili preko psihoterapeuta ili komuna ili ako imas i znas ljude koji su godinama ok i s njima pricati otvoreno o svemu. Ja sam ili imam tu privilegiju da sam se spojio sa bivsim ovisnicima s kojima sam bio u istoj komuni i ok su a kuze cijelu problematiku. Bojim se da ces se samo vrtiti u krug ka i ksana i jurke. Bas javim sutra preksutra kak je bilo na prvoj grupi. Znaci treba otvoreno sb redovito sa nekim pricati ko razumije problem ovisnosti a to nisu mama tata ili moja zena jer njih mogu veslati i muljati kako hocu.
Dodao sam nešto u onaj predzadnji post, odgovor tebi, pa pročitaj, mislim da je bitno.
Rekoh stoti put, ako bude bilo potrebe, ići ću na psihoterapije. Od tih komuna stvarno ne vidim nikakvu vajdu, jer sve koje znam da su išli u komune su pali, a i neću da budem poznat u tom svetu.
Ja sam iz velikog grada, pa stvarno znam puno ljudi i iz sveta droge, znam dosta slučajeva i da su sami rešili problem. Tako da svaki način je dobar, dok se ne dokaže suprotno. :) Ne gledam pad koji mi se desio tragično, nego kao stepenik u penjnju do konačnog cilja. Recidiv i te kako može da bude od koristi, dosta iz njega može da se nauči. Pa bio bih teški fenomen da sam iz prve uspeo da rešim zavisnost, bez i jednog pada.

Ja lično nisam imao problema sa glavom pre droge, a i nisam bio na heroinu koji stvara najjaču zavisnost, tako da ima još stvari koje mogu da uradim sam sa sobom, sa mojom porodicom i ovde na forumu, koji mi jako znači. Najviše sam voleo glupave brzine, ne znam, možda zato što je njihov rad bliži mojoj pravoj prirodi, ali ih baš dugo nisam dirao, niti sam bio navučen i na njih.

Meni lično, samo psihoterapija bi mogla biti od pomoći, i stvarno neću oklevati da krenem u koliko bude bilo potrebe. Komune su mi stvarno glupost, meni lično, hajde dobro, ako je neko tako uspeo da reši problem, podržavam. Samo znam da to za mene apsolutno nije opcija. Takođe i oni sastanci "AA", "AN", mi isto nikako nisu opcija. Ali smatram da psihoterapija može da bude prava stvar. Videćemo.

I da, najbolje da ti i ja prestanemo da komuniciramo, makar o načinima rešavanja problema. Jer se na kapiramo baš, i dosta drugačije smo i ušli u drogu, i živeli a njom. Generalno smo jako različiti, tako da je najbolje da ne gubimo vreme jedan na drugoga. :)
Last edited by StopBup on Sun Dec 08, 2019 2:34 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sun Dec 08, 2019 1:53 pm
licaninsasela wrote: Sun Dec 08, 2019 1:40 pm
StopBup wrote: Sun Dec 08, 2019 1:21 pm

Lagano Like. To brisanje i prećutkivanje mi se dešavalo dok sam bio u recidivu, i par dana nakon recidiva. Priznah sve mojima i na forumu i odmah mi je bilo lakše.
Baš mi je drago što čujem da si počeo konkretnije da rešavaš problem. Apstinencija sama po sebi ne znači puno ,ako ne radiš neke promene na sebi. Svaka čast! Ja lično neću tako, nego ako bude bilo potrebe, ići ću na psihoterapije, privatno...
A cuj sb reka sam ti da ces past sa takvim nacinom razmisljanja i pa si bio. Volio bi da grijesim al opet ces u kratkom periodu uletit u recidiv. Mislim kroz mjesec dva tri. Ne moze covjek sam nista rijesiti ako sve drzis u sebi. Ja sam tu pogrijesio sto sam slicno tako razmisljo. Jedini ispravan i pravi nacin je ili preko psihoterapeuta ili komuna ili ako imas i znas ljude koji su godinama ok i s njima pricati otvoreno o svemu. Ja sam ili imam tu privilegiju da sam se spojio sa bivsim ovisnicima s kojima sam bio u istoj komuni i ok su a kuze cijelu problematiku. Bojim se da ces se samo vrtiti u krug ka i ksana i jurke. Bas javim sutra preksutra kak je bilo na prvoj grupi. Znaci treba otvoreno sb redovito sa nekim pricati ko razumije problem ovisnosti a to nisu mama tata ili moja zena jer njih mogu veslati i muljati kako hocu.
Dodao sam nešto u onaj predzadnji post, odgovor tebi, pa pročitaj, mislim da je bitno.
Rekoh stoti put, ako bude bilo potrebe, ići ću na psihoterapije. Od tih komuna stvarno ne vidim nikakvu vajdu, jer sve koje znam da su išli u komune su pali, a i neću da budem poznat u tom svetu.
Ja sam iz velikog grada, pa stvarno znam puno ljudi i iz sveta droge, znam dosta slučajeva i da su sami rešili problem. Tako da svaki način je dobar, dok se ne dokaže suprotno. :) Me gledam pad koji mi se desio tragično, nego kao stepenik u penjnju do konačnog cilja. Recidiv i te kako može da bude od koristi, dosta iz njega može da se nauči. Pa bio bih teški fenomen da sam iz prve uspeo da rešim zavisnost, bez i jednog pada.

Meni lično, samo psihoterapija bi mogla biti od pomoći, i stvarno neću oklevati da krenem u koliko bude bilo potrebe. Komune su mi stvarno glupost, meni lično, hajde dobro, ako je neko tako uspeo da reši problem, podržavam. Samo znam da to za mene apsolutno nije opcija. Takođe i oni sastanci "AA", "AN", mi isto nikako nisu opcija. Ali smatram da psihoterapija može da bude prava stvar. Videćemo.

I da, najbolje da ti i ja prestanemo da komuniciramo, makar o načinima rešavanja problema. Jer se na kapiramo baš, i dosta drugačije smo i ušli u drogu, i živeli a njom. Generalno smo jako različiti, tako da je najbolje da ne gubimo vreme jedan na drugoga. :)
Ok sb moze tako kako ti kazes.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sun Dec 08, 2019 1:21 pm
licaninsasela wrote: Sun Dec 08, 2019 1:09 pm

Cuj stopbup. Popijem ban zato sto pisem ono o cemu tad razmisljam. Dosta puta neprimjereno i nekontrolirano ali u svakom slucaju bolje tako nego da nesto brisem, uljepsavam, muljam ili presucujem. Pa kad na ulici sa nekim pricas jel da tamo ne mozes nista umjetno odraditi kao ovdje na forumu.
Lagano Like. To brisanje i prećutkivanje mi se dešavalo dok sam bio u recidivu, i par dana nakon recidiva. Priznah sve mojima i na forumu i odmah mi je bilo lakše.
Baš mi je drago što čujem da si počeo konkretnije da rešavaš problem. Apstinencija sama po sebi ne znači puno ,ako ne radiš neke promene na sebi. Svaka čast! Ja lično neću tako, nego ako bude bilo potrebe, ići ću na psihoterapije, privatno...
Edit: Ne znam da li si pročitao šta sam napisao Xxxani, ali evo da kažem i tebi. Zavisnost nije toliko teška, više je dosadna. Možda to sada i shvatiš, kad si počeo konkretnije da je rešavaš, a ne samo apstiniranjem. Apstinencija je samo cilj Like, ali ne i lek. Ponavljam, lek je rad na samopouzdanju, pomena sistema vrednosti, vraćanje starih zdravih navika, naterivanja sebe na nešto što ti i ne prija u početku, onda borba protiv dosade na pravi način, priznavanje pre svega samom sebi sopstvene slabosti i još dosta toga. Bez ovih stvari, apstinencija samo po sebe ne znači skoro ništa.
Evo ok i na ovu tvoju konstataciju da ovisnost nije teska bolest. Ti si se tek sad po prvi put uhvatio ako i jesi jos po prvi put sa ovisnoscu. Ja se sa njom borim skoro 20 godina. S komunom sam 15 godina bio cist, rijesio poso, zivot i osnovo obitelj. Ja mislim upravo suprotno. Ovisnost je teski poremecaj i jako tesko izljeciv. Da nije to tako ne bi sigurno ni bilo po svijetu toliko ovisnika a i milijun nacina kako se rijesiti ovisnosti. Rijetki nacini su uspjesni a sama stopa izljecenja jos je poraznija. Uglavnom se vise ne baziram ovdje na druge i kako nekome pomoci savjetom nego cu gledati samo sebe. Svako ima pravo izabrati svoj nacin kako doci do apstinencije i neulaziti u recidive tako i ti i ja i bilo tko ovdje. Samo naprijed i pobijedi tu dosadu jer to mi ne djeluje tesko. Cuj dosada. Eto da i ja saznam nesto novo.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

A cekaj Sb, po cemu se ti slazes sa Yasuom? Pretpostavljam na sta je Yasu mislio, ali ti tvrdis da ti je ok, da se dobro osecas, da postoje stvari koje te ispunjavaju,posao i to..
I znas sta, kad malo bolje razmislim,volela bih da tako vidim stvari, u sto bi mi dobro bilo :D ali realno evo ti ga samo forum i ono o cemu ljudi pisu, nije samo dosada
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote: Sun Dec 08, 2019 1:39 pm Pa kako si izgurao sa lekarom i crkvom? Podeli svoje iskustvo, to se ovde trazi....
Ne zameri, sam sebe zamaram kada pričam o tome.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Dec 08, 2019 2:49 pm A cekaj Sb, po cemu se ti slazes sa Yasuom? Pretpostavljam na sta je Yasu mislio, ali ti tvrdis da ti je ok, da se dobro osecas, da postoje stvari koje te ispunjavaju,posao i to..
I znas sta, kad malo bolje razmislim,volela bih da tako vidim stvari, u sto bi mi dobro bilo :D ali realno evo ti ga samo forum i ono o cemu ljudi pisu, nije samo dosada
Slažem se sa Yasujirom da zavisnost nije teška bolest, nego da je više dosadna. To je on jednom napisao.
Zavisi i dosta verovatno od toga šta je ko tražio od droge. Definitivno ni blizu nismo svi isto tražili u drogi, niti smo iz istih razloga ušli i drogu, i zeznuli se. Ti si ušla naivno, isto kao i ja. Bila si sportista, normalna i u nekom gasu kad si se zeznula, baš takav sam i ja bio. Nismo ušli u drogu iz nekih kompleksa o kojima Lika priča. Meni lično, nikad nije palo na pamet da je neko u gudru ušao iz kompleksa, dok to nisam čuo od Like. E onda sam premotao film, pa se setio nekih ljudi sa početka mog gudranja, pa povezah da ima i takvih koji su gudru ušli iz kompleksa. Takvi slučajevi mislim da se teže leče. Od tih kojih je sećam, živ je još jedan, ali je na održavanju metadonom.
Nemoj me pogrešno opet razumeti. Naravno da imam još dosta da radim na sebi, i da se borim, ne mislim da sam problem rešio naravno. "Do kristalisanja i iskristalisanja imaš da oguliš guzicu, i to ti je onda to Sb :D". Tako si mi ti napisala, i apsolutno se slažem.
Naravno da ima iha-haj stvari sa kojima se treba pozabaviti sem rešavanja dosade, ih...
Sve u svemu, ja jako verujem u tebe, i mislim da ćeš se konačno iščupati, naravno, to verujem i za sebe, i evo ja opet kao papagaj, neću se kaniti da krenem na psihoterapije ako mi budu trebale. A što se tebe tiče, obavezno kreni, čim se malo skockaš, ipak si se znatno više drogirala nego ja, i ako sam ja pre počeo i stariji sam dve godine, ali je ipak moja navučenost bila samo sa travom i bupom... Mada, verovatno ću ići, i ako ne zaserem, to može verovatno da bude lepo i korisno iskustvo. Samo privatno pod obavezno, šifra stvarno kod mene ne dolazi u obzir, zašto ne izbeći taj beleg kad je moguće, a i to može da pravi probleme sa vozačkom, a bez nje apsolutno ne mogu da funkcionišem, onda isto i od medicinskih radnika možeš da doživiš neprijatnosti zbog te šifre, i svašta, tako da ću samo privatno ići i lepo platiti, kao Ninočka.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply