O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Fri Nov 01, 2019 11:01 pm
Ninocka wrote: Fri Nov 01, 2019 11:00 pm
Nista ti promac ne mozeee
Ali nista! Samo, nemam pojma kada sam pisala o deci i da li sam uopste?!?!
Pocinjem sebe preispitivati
Evo Frajlita, podesecanje, pisala si o planiranju porodice. :) Nisam ja lik koji izmislja takve stvari. I naravno da sam zapamtio, jer mi je drago da sam tako nesto procitao. :) Evo pise ti i datum kad je pisan post, mart 2016.-e. Samo se datum vidi samo kad si na sajtu preko kompa, ne i preko fona...
Frajla wrote: Sat Mar 19, 2016 7:08 am Naisao je TAJ, i eto dobih elan da se skidam sa svega i uskoro nadam se osnujem porodicu.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote:
Evo Frajlita, podesecanje, pisala si o planiranju porodice. :) Nisam ja lik koji izmislja takve stvari. I naravno da sam zapamtio, jer mi je drago da sam tako nesto procitao. :) Evo pise ti i datum kad je pisan post, mart 2016.-e. Samo se datum vidi samo kad si na sajtu preko kompa, ne i preko fona...
[quote=Frajla post_id=133851 time=<a href="tel:1458367695">1458367695</a> user_id=12211]
Naisao je TAJ, i eto dobih elan da se skidam sa svega i uskoro nadam se osnujem porodicu.
Ne mislim da izmisljas, nego da potvrdimo cinjenicu sa ti nista promaci ne moze

2016.... svasta se tu izdesavalo do danas

Jutro! Kako ste?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sat Nov 02, 2019 9:19 am

Ne mislim da izmisljas, nego da potvrdimo cinjenicu sa ti nista promaci ne moze

2016.... svasta se tu izdesavalo do danas

Jutro! Kako ste?
Dobro jutro! :) Ja sam dobro, evo pijem, kafu, sveo sam kafu na samo jutarnju, kasnije umutim kakao i šećer, pa popijem toplu čokoladu u mesto kafe. :) Rekao da se od sredine ovog meseca upuštam u bataljivanje cigara.

Imam puno posla, krenula je dobro prodaja, nekad mi telefon zvoni kao da valjam dop. :D Imam puno cimanja, ali imam i satisfakciju, jer kaplje i kinta naravno. :D

Nadam se da će se Xxxana javiti što pre sa vešću da je konačno stala i stavila bup pod jezik, to će osećam nekako biti sutra, ili prekosutra. Moralo je ovo da joj se desi, da bi postala svesnija problema. Promakle su joj neke bitne stvari, i nije sada uspela na pravi način da se izbori sa psihičkom krizom. Ona u stvari nije bila baš ni svesna šta je psihička kriza, jer pre ovoga nikad nije bila čista duže od mesec dana, a i zanemarivala je tuđa iskustva, što se naravno ispostavilo kao velika greška. A bila je i tvrdoglava na pogrešan način. Onda kad je Lika rekao da ja pričam gluposti što se tiče p.a.w.s.-a, ona je stala na njegovu stranu, tačnije delila je njegovo mišljenje, što je bilo skroz pogrešno. No ona je toga sada svesna. Kad smo već kod Like. Eto čovek je čist primer pogrešnog održavanja apstinencije, koja se uvek završi recidivom. Isto tako tvrdio je da je jedini lek za zavisnost apstinencija, skroz netačno. Kao što rekoh pre par dana, apstinencija je cilj, ali ne i lek. Lek je promena sistema vrednosti, promena navika, rad na samopouzdanju, odricanje od stvari koje su nas dovodile do droge, privremena izolacija, promena društva, rad na jačanju ili čak i promeni ličnog stava...

P.s.Jovana javi se, bolje ti je ovde kad si sa nama, piši, otvori se!
Još ovo da dodam, u gužvi sam, pa uhvatih vremena na pauzi da dopišem ovo u postu. Jebene brzine su pogubnije za psihu čoveka od opijata, i svako ko je imao problem sa opijatima, ekspresno će se vratiti na opijate, u koliko se bude "družio" sa brzinama. To se meni desilo pre dve i po godine, a evo i sad Jovani.
Zaključak. Brzine su pogubnije za psihu, a opijati što se tiče zavisnosti, izgubi se duša od njih. Tako da i jedno i drugo izbegavati u širokom luku! Nije neki epohalan zaključak, ali je sto posto tačna teorema, dokazana bezbroj puta. :!:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by yasujirozu »

samo za ksandžu - dovoljno ti vidiš naslov pesme, da znaš šta pričam

opameti se...

https://www.youtube.com/watch?v=Oi5tsVZW0Jk
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote: Sun Nov 03, 2019 1:30 am
Ajde pojasni Subu da nisi iz Hrvatske....
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Sun Nov 03, 2019 2:12 am

Ajde pojasni Subu da nisi iz Hrvatske....
Hajde da se kladimo da jeste, hahah, vidim istripovala te ekavica. To je on počeo da ubacuje ekavicu malo, i "bre" da koristi, jer je ovde sa nama jedini iz Hrvatske, pa te zbunilo, iz Hrvatske je bre! Ti se jos nadas da ces ga navatati na terasi u Bg? :D Hoces, ali u Zagrebu! :D

Yasujiro, ne zbunjuj mi Ninoslavu, hahahahah. :D :D :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

StopBup wrote: Sun Nov 03, 2019 7:23 am
Ninocka wrote: Sun Nov 03, 2019 2:12 am

Ajde pojasni Subu da nisi iz Hrvatske....
Hajde da se kladimo da jeste, hahah, vidim istripovala te ekavica. To je on počeo da ubacuje ekavicu malo, i "bre" da koristi, jer je ovde sa nama jedini iz Hrvatske, pa te zbunilo, iz Hrvatske je bre! Ti se jos nadas da ces ga navatati na terasi u Bg? :D Hoces, ali u Zagrebu! :D

Yasujiro, ne zbunjuj mi Ninoslavu, hahahahah. :D :D :D
Ma važno je drugarstvo. :D
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Nisam sinoc izlazila i poslednje sto sam imala spicila sam juce, vise i nije bilo smisla osim one pocetne faze i resila sam da ujutru uzmem bup..
Citqvu noc sam bila u nekom polu snu i negde oko 6 jutros sam osetila blage nelagode.
Proslo je vise od 8 sati od poslednje doze, i uzmem dvojku,posle nekog vremena,htela sam dq izadjem iz koze!
Snaslo me sve sto me snaci moze odjednom! Mislim da mi se ovo nije desilo ni kad sam bila u mnogo vecim ludacima, bilo je nelagoda,ali ni blizu ovoga! Nemir u celom telu -celom, tremor,iscrpljenost..
Ustanem i odrm da se umijem, reko proci ce, stavljam cetkicu u usta i na pola pranja zuba povratim,vratim se u krevet, ne mogu u krevetu, iskuliram nekih satic nekako od klacenja na krevetu do setnje po sobi i nista se promenilo nije..
Bio me je strah da uzmem jos bupa i ovo nije izgovor sto sam zavrsila dop, nego sam se stvarno uplasila, uzela sam dop i sve se smirilo,sad mi je kao na bupu i kako cu dalje,ne znam
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Nov 03, 2019 10:00 am Nisam sinoc izlazila i poslednje sto sam imala spicila sam juce, vise i nije bilo smisla osim one pocetne faze i resila sam da ujutru uzmem bup..
Citqvu noc sam bila u nekom polu snu i negde oko 6 jutros sam osetila blage nelagode.
Proslo je vise od 8 sati od poslednje doze, i uzmem dvojku,posle nekog vremena,htela sam dq izadjem iz koze!
Snaslo me sve sto me snaci moze odjednom! Mislim da mi se ovo nije desilo ni kad sam bila u mnogo vecim ludacima, bilo je nelagoda,ali ni blizu ovoga! Nemir u celom telu -celom, tremor,iscrpljenost..
Ustanem i odrm da se umijem, reko proci ce, stavljam cetkicu u usta i na pola pranja zuba povratim,vratim se u krevet, ne mogu u krevetu, iskuliram nekih satic nekako od klacenja na krevetu do setnje po sobi i nista se promenilo nije..
Bio me je strah da uzmem jos bupa i ovo nije izgovor sto sam zavrsila dop, nego sam se stvarno uplasila, uzela sam dop i sve se smirilo,sad mi je kao na bupu i kako cu dalje,ne znam
To te je udarila blaza umetnuta kriza, imala si dopa u sebi, i vec si se relativno navikla na njega i fizicki, a bup je parcijalni blokator. Sacekaj da prodje vise sati od ove doze dopa, nek te krene i kriza ako je bude, pa onda uzmi pola bupa(osmice), malo ti je dvojka, ako ne bude smirilo jos pola, ali trebalo bi pola da odradi posao, samo sacekaj sto duze od zadnje doze dopa. 6-7 dana si uzimala, malo ti je dvojka sigurno...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sun Nov 03, 2019 10:07 am
xxxana wrote: Sun Nov 03, 2019 10:00 am Nisam sinoc izlazila i poslednje sto sam imala spicila sam juce, vise i nije bilo smisla osim one pocetne faze i resila sam da ujutru uzmem bup..
Citqvu noc sam bila u nekom polu snu i negde oko 6 jutros sam osetila blage nelagode.
Proslo je vise od 8 sati od poslednje doze, i uzmem dvojku,posle nekog vremena,htela sam dq izadjem iz koze!
Snaslo me sve sto me snaci moze odjednom! Mislim da mi se ovo nije desilo ni kad sam bila u mnogo vecim ludacima, bilo je nelagoda,ali ni blizu ovoga! Nemir u celom telu -celom, tremor,iscrpljenost..
Ustanem i odrm da se umijem, reko proci ce, stavljam cetkicu u usta i na pola pranja zuba povratim,vratim se u krevet, ne mogu u krevetu, iskuliram nekih satic nekako od klacenja na krevetu do setnje po sobi i nista se promenilo nije..
Bio me je strah da uzmem jos bupa i ovo nije izgovor sto sam zavrsila dop, nego sam se stvarno uplasila, uzela sam dop i sve se smirilo,sad mi je kao na bupu i kako cu dalje,ne znam
To te je udarila blaza umetnuta kriza, imala si dopa u sebi, i vec si se relativno navikla na njega i fizicki, a bup je parcijalni blokator. Sacekaj da prodje vise sati od ove doze dopa, nek te krene i kriza ako je bude, pa onda uzmi pola bupa(osmice), malo ti je dvojka, ako ne bude smirilo jos pola, ali trebalo bi pola da odradi posao, samo sacekaj sto duze od zadnje doze dopa.
Planirala sam da uzimam bup na svaka dva dana, planirala.. i kako da uzmem cetvorku kad mi je od dvojke bilo ovako?
Post Reply