O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

Jurke wrote: Mon Oct 21, 2019 11:51 am [quote=Frajla post_id=147404 time=<a href="tel:1571646484">1571646484</a> user_id=12211]
Jurke wrote: Sto posto joj je ta priča i navike i društvo sa kojim bleji u slobodno vreme joj na neki način prijaju i "pomažu" da izadje iz učmalosti koja sledi nakon prekida. Tu beži iz samoce u kojoj se nalazi i skrece misli od depresivnih razmišljanja koja bedače. To i jeste sto kaze Stopina problem i okidač na kraju za recidiv. Zato treba izbegavati sve stare navike. Ovo sve i ja znam, ali je teško izaci iz tog nekog kalupa. Imam osecaj da joj je teško da krene kod nekog stručnog i zbog toga što tu treba predočiti svojima da postoji neki problem ipak iz koga ne možeš sam baš i to otvara mnoga pitanja kasnije. Sloboda kretanja, upitni pogledi i smarajuce priče sa matorima i ostalima... Makar eto pišem iz moje perspektive, mozda grešim, ali verujem da je i ovo u pitanju.
Inače meni je dosada veliki problem, zavisnik sam od dešavanja, adrenalina, pokreta, a u ovom sada stanju sam daleko od toga. Sav onako umrtvljen, a čula se polako bude i bune pa taj prelazak u normalu ume da bude neprijatan u početku, ali izdrzacu...
Jurke u tom drustvu se ne nadjes slucajno, podsvesno znas zasto ides tamo... i da postoji sansa da ces napraviti recidiv
Pricalo se ovde dosta o periodu posle koji je veci problem od samog skidanja. I ta dosada.... to nije dosada jer nemas sta da radis, nego dosada jer nemas volje bilo sta da radis.

Bezvoljnost se boostuje hormonom srece i zato se uzimaju antidepresivi. U vecini slucajeva posle gudre se uzimaju ad ako neko nije sposoban da se sa tim izbori. I onda dolaze pametni glasnogovornici koji su ceo zivot sopali svim i svacim, pa im 6 meseci antidepresiva posle svega ne dolaze u obzir, i radije ce biti kao uvenule biljke nego pokusati da ublaze taj prelaz

Sad vas ceka najtezi posao i Nista ne prepustajte slucaju nego se treba reagovati
Naravno da nije slučajno. Namerno i u podsvesti se zna zašto se bleji sa kim se vec bleji. To je jako poznata priča i meni i verujem svima već odavno. Zato to treba priznati sebi, ako treba, a verujem da treba i nekome kome je stalo do nas ili nekom ko je stručan i to preduprediti. Izgraditi navike i život iz početka. Ja sada ovo pišem i znam da jeste to tako, ali se i sam borim sa sobom i bezvoljnošcu. Tu i tamo nemirom, ali kontam da bi mi sada jedna šetnja prijala. Naravno ne najkracim putem do vracanja problemu vec u prirodi... Krckam bolovanje i od sutra cu vec morati da se trgnem dobrano i izmorim sebe da bih kljoknuo uveče i zaspao. Jutros nisam sposoban, ali popodne cu mozda vec moci da prošetam...
[/quote]

Da teraj sebe na bilo sta, cepaj drva ako ne treba tebi onda komsiji:)
I daj sve od sebe da se vratis na posao, tako ces se bar naterati ujutru da ustanes, okupas, obuces, ocesljas , sredis i koliko toliko budes medju ljudima i nekako lakse zaspis uvece jer si premoren od tog silnog “ moranja”
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Frajla wrote: Mon Oct 21, 2019 11:55 am
Jurke wrote: Mon Oct 21, 2019 11:51 am [quote=Frajla post_id=147404 time=<a href="tel:1571646484">1571646484</a> user_id=12211]
Jurke wrote: Sto posto joj je ta priča i navike i društvo sa kojim bleji u slobodno vreme joj na neki način prijaju i "pomažu" da izadje iz učmalosti koja sledi nakon prekida. Tu beži iz samoce u kojoj se nalazi i skrece misli od depresivnih razmišljanja koja bedače. To i jeste sto kaze Stopina problem i okidač na kraju za recidiv. Zato treba izbegavati sve stare navike. Ovo sve i ja znam, ali je teško izaci iz tog nekog kalupa. Imam osecaj da joj je teško da krene kod nekog stručnog i zbog toga što tu treba predočiti svojima da postoji neki problem ipak iz koga ne možeš sam baš i to otvara mnoga pitanja kasnije. Sloboda kretanja, upitni pogledi i smarajuce priče sa matorima i ostalima... Makar eto pišem iz moje perspektive, mozda grešim, ali verujem da je i ovo u pitanju.
Inače meni je dosada veliki problem, zavisnik sam od dešavanja, adrenalina, pokreta, a u ovom sada stanju sam daleko od toga. Sav onako umrtvljen, a čula se polako bude i bune pa taj prelazak u normalu ume da bude neprijatan u početku, ali izdrzacu...
Jurke u tom drustvu se ne nadjes slucajno, podsvesno znas zasto ides tamo... i da postoji sansa da ces napraviti recidiv
Pricalo se ovde dosta o periodu posle koji je veci problem od samog skidanja. I ta dosada.... to nije dosada jer nemas sta da radis, nego dosada jer nemas volje bilo sta da radis.

Bezvoljnost se boostuje hormonom srece i zato se uzimaju antidepresivi. U vecini slucajeva posle gudre se uzimaju ad ako neko nije sposoban da se sa tim izbori. I onda dolaze pametni glasnogovornici koji su ceo zivot sopali svim i svacim, pa im 6 meseci antidepresiva posle svega ne dolaze u obzir, i radije ce biti kao uvenule biljke nego pokusati da ublaze taj prelaz

Sad vas ceka najtezi posao i Nista ne prepustajte slucaju nego se treba reagovati
Naravno da nije slučajno. Namerno i u podsvesti se zna zašto se bleji sa kim se vec bleji. To je jako poznata priča i meni i verujem svima već odavno. Zato to treba priznati sebi, ako treba, a verujem da treba i nekome kome je stalo do nas ili nekom ko je stručan i to preduprediti. Izgraditi navike i život iz početka. Ja sada ovo pišem i znam da jeste to tako, ali se i sam borim sa sobom i bezvoljnošcu. Tu i tamo nemirom, ali kontam da bi mi sada jedna šetnja prijala. Naravno ne najkracim putem do vracanja problemu vec u prirodi... Krckam bolovanje i od sutra cu vec morati da se trgnem dobrano i izmorim sebe da bih kljoknuo uveče i zaspao. Jutros nisam sposoban, ali popodne cu mozda vec moci da prošetam...
Da teraj sebe na bilo sta, cepaj drva ako ne treba tebi onda komsiji:)
I daj sve od sebe da se vratis na posao, tako ces se bar naterati ujutru da ustanes, okupas, obuces, ocesljas , sredis i koliko toliko budes medju ljudima i nekako lakse zaspis uvece jer si premoren od tog silnog “ moranja”
[/quote]
Da, sebi sam napravio par dana u kojima moram sto manje stvari da uradim, a u stvari najbolje je to iskoristiti u nešto što se baš i ne mora, a može da bude korisno...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ja sam za sebe nasao sve sto mi treba na ovom forumu, sto se tice resavanja mog problema sa zavisnoscu. Procitao sam gomilu tekstova, narocito onih starih iz 2005-e, 2006-e, 2007.-e, 2008.-e... Tu moze bas svasta da se nadje, a i ljudi su ranije bili otvoreniji na ovom forumu. Ova jebena zatvorenost i otudjenost kod ljudi uzima zestoko maha evo i na ovakvom forumu gde smo svi anonimni, ljudi se sve teze otvaraju. Kao da su u nekom strahu, da ne kazem paranoji. Naravno, i te kako mi je značilo i to što sam čuo od vas ovde, trenutno aktivnih.

Zestoko provaljujem strejt fazon i jako mi se svidja, i to sve vise iz dana u dan. :D Uh kako je lepo kad osetis talas prirodno izlucenog dopamina, serotonina, endorfina. 8-) Naravno, desava se i nezadovoljstvo, ali kad se oporavis koliko toliko, zdravije razmisljas, ne skenjavas se, kad nesto ne ispadne kako treba, razmisljas kako to da popravis na pravi nacin, a ne kako bi trenutno nekim sranjem sebi kao olaksao situaciju, a u stvari bi se samo sebi useravao u zivot.

Da, i bolje izgledam, teži sam 10kg nego kad sam počeo da pišem, sad imam 95, nisam se ugojio, samo sam nekakao veći. Ono ranije sam izgledao kao klinac, hahaha, sad izgledam zrelije, normalnije. :D

Joj Stope Bupe kretencino, gde ti je pamet bila. :D
Last edited by StopBup on Mon Oct 21, 2019 1:44 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Lebowski »

@StopBup kako se osjećaš kad gledaš filmove tipa Pulp fiction ili emisije o drogama, je li ti dođe želja ili te odbija još više ili kako ti bude?
Ja sam baš sinoć gledao Pulp fiction i pojačala mi se žudnja tijekom filma, nevjerovatno, inače sam dosta hladnokrvan ali ne znam, sinoć mi je baš bilo tako nekako... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Ninocka wrote: Mon Oct 21, 2019 12:44 am
xxxana wrote: Sun Oct 20, 2019 9:41 pm
Zqto sto nema heroina mi je i lakse kad je ona tu, jer ostale stvari ne gledam kao heroin i mogu da izblejim sa njom normalnom, a ovako kad svi nesto uzmu i ja tu kao sa njima str. nema sanse.. A za dop mi nista nije prepreka
Ljudi koji su se stvarno skinuli da ne uzimaju nista - ne znam,svako je na necemu
Ja kada sam krenula na psihoterapiju isto sam imala tu " stegu ". I nasla sam strava doktore , koji te prve " tretmane " rade u obliku testova. Isla sam dva dana po nekih sat vremena i radila testove, odg na pitanja. I oni na osnovu tih testova stvore neku sliku o tebi kad krene sama terapija, tu vise nema pukog razgovora, dosadnog, nego nekako krenete od nekih bitnih stvari ne smarajuci se sa nekim stvarima ( djetinstvo, prva ljubav, prvi stres, ostala sranja )
Klinika se zove Medicus Plus, i oni su iz BG, ynam da si ti iz Srbije, eto toliko.

Inace, povodom ove gore price ja sam prije imala utisak da se tebi bas smucio takav nacin zivota, dop i ostalo.
A sad imam skroz drugaciju sliku,,, ne zbog recidiva, nego mislim da si i dalje u tom nekom tripu, i da to nisi prevazisla te ljude, mjesta, itd.
Pa sad, ne znam sta da ti kazem na ovo, mozdq i nisam spremna da zabatalim bas sve - ljude i mesta..
A da mi se smucilo jeste, i videla sam sebe prosto van toga i bila motivisana, a nisu ovo konstantna drogiranja, onako povremena dizanja,a mislilq sam da ce mi biti podnosljivije u odnosu na nekad,tj nisam imala razmisljanja o tome i nije mi apaolutno padalo na pamet da se podignem sa necim ,prvo sto sebe stavljam u neka bespotrebna stanja sutradan i ne gledam vise takve zajebancije kao nekad,kako god sjebah se i tu

Sb u teoriji, sve ja to znam
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Lebowski wrote: Mon Oct 21, 2019 1:44 pm @StopBup kako se osjećaš kad gledaš filmove tipa Pulp fiction ili emisije o drogama, je li ti dođe želja ili te odbija još više ili kako ti bude?
Ja sam baš sinoć gledao Pulp fiction i pojačala mi se žudnja tijekom filma, nevjerovatno, inače sam dosta hladnokrvan ali ne znam, sinoć mi je baš bilo tako nekako... :D
Baš sam nedavno gledao Pulp Fiction, pre nekih mesec dana, niti me privlačilo, niti me odbijalo, nem pojma, nekako normalno sam doživljavao te scene. Nekako se više ni ne ložim na takve filmove, gledao sam recimo Fight Club pre par dana ponovo, posle 100 godina, više mi je prijao taj film, a najviše mi prijao Adrift od filmova koje sam gledao u zadnje vreme...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Frajla wrote: Mon Oct 21, 2019 9:30 am
Nego Xano, kako si se osecala pre toga a i sada?
Jel osecas dosadu? Da ti treba neko uzbudjenje tj nesto da te podigne, jesi li smorena? Depresivna? Jel ti tesko da se pokrenes?
Nisam depresivna, ono da se mracim i da ne vidim smisao i to,nije mi taj fazon, ali imam padove i da, dosadno mi je strasno, a sad ne znam ni sa cim da ubijem dosadu,jer sve ono sto bi posluzilo u tu svrhu, mi je takodje dosadno.. Uhvatim psq,odem u prirodu i tu sam svoja na svome, niti razmisljam, to me bas opusti, eto jedna stvar koja traje recimo sat i posle opet isto..
Tesko mi ke da se recimo pokrenem, ali ona pocetna faza,vec kad resim i dignem samu sebe i krenem, onda mi je lagano
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

Evo ja izmileh na sunce malo da punim baterije. Počeo sam da se jutros kotrlja od wc do sobe i oblači i svačim ko lud. Čas hladno čas se topi. Zato je van super i prija mi. Trebalo mi je celo pre podne da se nateram da izadjem...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Jurke wrote: Mon Oct 21, 2019 10:02 am
Frajla wrote: Mon Oct 21, 2019 9:30 am
Ninocka wrote: Mon Oct 21, 2019 12:44 am

Ja kada sam krenula na psihoterapiju isto sam imala tu " stegu ". I nasla sam strava doktore , koji te prve " tretmane " rade u obliku testova. Isla sam dva dana po nekih sat vremena i radila testove, odg na pitanja. I oni na osnovu tih testova stvore neku sliku o tebi kad krene sama terapija, tu vise nema pukog razgovora, dosadnog, nego nekako krenete od nekih bitnih stvari ne smarajuci se sa nekim stvarima ( djetinstvo, prva ljubav, prvi stres, ostala sranja )
Klinika se zove Medicus Plus, i oni su iz BG, ynam da si ti iz Srbije, eto toliko.

Inace, povodom ove gore price ja sam prije imala utisak da se tebi bas smucio takav nacin zivota, dop i ostalo.
A sad imam skroz drugaciju sliku,,, ne zbog recidiva, nego mislim da si i dalje u tom nekom tripu, i da to nisi prevazisla te ljude, mjesta, itd.
I ja sam imala takav osecaj posebno jer je uzimala bup, pa sam mislila da je odradio svoje i da nema potrebe da juri rad

Nego Xano, kako si se osecala pre toga a i sada?
Jel osecas dosadu? Da ti treba neko uzbudjenje tj nesto da te podigne, jesi li smorena? Depresivna? Jel ti tesko da se pokrenes?
Sto posto joj je ta priča i navike i društvo sa kojim bleji u slobodno vreme joj na neki način prijaju i "pomažu" da izadje iz učmalosti koja sledi nakon prekida. Tu beži iz samoce u kojoj se nalazi i skrece misli od depresivnih razmišljanja koja bedače. To i jeste sto kaze Stopina problem i okidač na kraju za recidiv. Zato treba izbegavati sve stare navike. Ovo sve i ja znam, ali je teško izaci iz tog nekog kalupa. Imam osecaj da joj je teško da krene kod nekog stručnog i zbog toga što tu treba predočiti svojima da postoji neki problem ipak iz koga ne možeš sam baš i to otvara mnoga pitanja kasnije. Sloboda kretanja, upitni pogledi i smarajuce priče sa matorima i ostalima... Makar eto pišem iz moje perspektive, mozda grešim, ali verujem da je i ovo u pitanju.
Inače meni je dosada veliki problem, zavisnik sam od dešavanja, adrenalina, pokreta, a u ovom sada stanju sam daleko od toga. Sav onako umrtvljen, a čula se polako bude i bune pa taj prelazak u normalu ume da bude neprijatan u početku, ali izdrzacu...
Sve si lepo rekao, a i o toj situaciji sa roditeljima sam razmisljala,to recimo ne znam kako, pred njima ja problem sad posle bupa nemam, ne mogu ponovo da ih maltretiram sa svojim glupostima
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

xxxana wrote: Mon Oct 21, 2019 2:04 pm
Jurke wrote: Mon Oct 21, 2019 10:02 am
Frajla wrote: Mon Oct 21, 2019 9:30 am

I ja sam imala takav osecaj posebno jer je uzimala bup, pa sam mislila da je odradio svoje i da nema potrebe da juri rad

Nego Xano, kako si se osecala pre toga a i sada?
Jel osecas dosadu? Da ti treba neko uzbudjenje tj nesto da te podigne, jesi li smorena? Depresivna? Jel ti tesko da se pokrenes?
Sto posto joj je ta priča i navike i društvo sa kojim bleji u slobodno vreme joj na neki način prijaju i "pomažu" da izadje iz učmalosti koja sledi nakon prekida. Tu beži iz samoce u kojoj se nalazi i skrece misli od depresivnih razmišljanja koja bedače. To i jeste sto kaze Stopina problem i okidač na kraju za recidiv. Zato treba izbegavati sve stare navike. Ovo sve i ja znam, ali je teško izaci iz tog nekog kalupa. Imam osecaj da joj je teško da krene kod nekog stručnog i zbog toga što tu treba predočiti svojima da postoji neki problem ipak iz koga ne možeš sam baš i to otvara mnoga pitanja kasnije. Sloboda kretanja, upitni pogledi i smarajuce priče sa matorima i ostalima... Makar eto pišem iz moje perspektive, mozda grešim, ali verujem da je i ovo u pitanju.
Inače meni je dosada veliki problem, zavisnik sam od dešavanja, adrenalina, pokreta, a u ovom sada stanju sam daleko od toga. Sav onako umrtvljen, a čula se polako bude i bune pa taj prelazak u normalu ume da bude neprijatan u početku, ali izdrzacu...
Sve si lepo rekao, a i o toj situaciji sa roditeljima sam razmisljala,to recimo ne znam kako, pred njima ja problem sad posle bupa nemam, ne mogu ponovo da ih maltretiram sa svojim glupostima
Znam ja to, ali niti su to gluposti niti ceš ih maltretirati. Znam da nije ni to lako, ali na neki način ceš dobiti možda podršku i razumevanje. Bolje tako da ih pocimaš nego da se ne daj boze iznenade nekom iznenadnom i jako glupom situacijom. To bi tek bilo cimanje, a razumeces da bup nije čarobni štapic i da i posle njega ima problema...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Post Reply