O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

Jurke wrote: Sat Oct 05, 2019 8:09 pm
xxxana wrote: Sat Oct 05, 2019 7:54 pm Ma kakva svadja..
Nego sta li je sa Jurketom?
Tu sam ja, pratim ove filozofije i studije o post traumatskim stanjima korisnika bupa i ostalih opijata i narkotika... :mrgreen:
Pa djes Jurke,kako ide? Nema te
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Oct 05, 2019 8:11 pm Vidi Sb, ne zanima me,ja sam ocekivala mnogo gore, sad koliko sta traje,stvarno mi nije prioritet, shvatam da sam gresila sto sam se opterecivala takvim stvarima dok sam planirala skidanje, pa i sprovedenim studijama,ma bezi..
Opušteno, I ja sam očekivao mnogo gore, uplašile su me priče pojedinih. Ja samo kažem da sam sad imao promenu raspoloženja, naglu, slično kao pre 20-ak dana.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Oct 05, 2019 8:11 pm Vidi Sb, ne zanima me,ja sam ocekivala mnogo gore, sad koliko sta traje,stvarno mi nije prioritet, shvatam da sam gresila sto sam se opterecivala takvim stvarima dok sam planirala skidanje, pa i sprovedenim studijama,ma bezi..
Definitivno gore posle bupa prolaze oni koji su bili duže na dopu, a naročito oni koji su bili i na metadonu i trodonima. Ti nisi bila na metu, ni na trodonima, ni dugo na dopu, tako da je po meni logično da ćeš proći lakše nego mnogi.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sat Oct 05, 2019 8:07 pm Dobri dani, loši dani, sve je to relativno, ovo nije bio loš dan, ovo je bila nagla promena zaspoloženja, počela sinoć, potrajala do pre nekih dva sata. Sada mi je stvarno dobro, prošlo je.

Ufff poznato mi je to! Neko “prazno” stanje, ili PAWS kada nit cujes nit vidis kako spada i stvarno sam tada bila tupa. Meni je to navratilo mozda 3-4 puta i tada nisi sposoban ni za sta ,nego te paralise i samo znas da ce proci.
Nema veze to sa depresijom, umorom ili losim danom. Samo svrati iznenada.
Ali proci ce stopicu, samo budi miran tada i ne pomisljaj na gluposti. Kako dodje tako i ode
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sat Oct 05, 2019 8:14 pm
Jurke wrote: Sat Oct 05, 2019 8:09 pm
xxxana wrote: Sat Oct 05, 2019 7:54 pm Ma kakva svadja..
Nego sta li je sa Jurketom?
Tu sam ja, pratim ove filozofije i studije o post traumatskim stanjima korisnika bupa i ostalih opijata i narkotika... :mrgreen:
Pa djes Jurke,kako ide? Nema te
Živci su u fotroli, misli u normali... Izbegavam mnogo da se javljam jer trenutno nemam šta pametno da kažem. :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Oct 05, 2019 8:07 pm Dobri dani, loši dani, sve je to relativno, ovo nije bio loš dan, ovo je bila nagla promena zaspoloženja, počela sinoć, potrajala do pre nekih dva sata. Sada mi je stvarno dobro, prošlo je.
Zajeban je taj sub kad nakon cetiri mjeseca osjetis napokon da si zivo bice. Najbolje se opet nakacit pa neces imati takvih nuspojava.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Oct 05, 2019 8:16 pm
xxxana wrote: Sat Oct 05, 2019 8:11 pm Vidi Sb, ne zanima me,ja sam ocekivala mnogo gore, sad koliko sta traje,stvarno mi nije prioritet, shvatam da sam gresila sto sam se opterecivala takvim stvarima dok sam planirala skidanje, pa i sprovedenim studijama,ma bezi..
Opušteno, I ja sam očekivao mnogo gore, uplašile su me priče pojedinih. Ja samo kažem da sam sad imao promenu raspoloženja, naglu, slično kao pre 20-ak dana.
Kad prode recimo nekih godinu dana od tvoje apstinencije iskreno se nadam da ces zivjeti samo u predobrom raspolozenju.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Oct 05, 2019 7:42 pm
licaninsasela wrote: Sat Oct 05, 2019 6:51 pm A to sta prije nisi bio u takvom stanju slobodno pripisi mladosti i sada razlici u godinama. Kad je covjek mlad normalno da nema takvih problema a sve ih je vise kako starimo.
Ne može ti se ništa reći, pa Bog. :) Nisi jednostavno toliko kompetentan za bup, prekratko si ga uzimao, i ne znaš baš kakav je. Moj jedan drug je bio sjeban 3meseca posle bupa, isto kao što sam ja bio sjeban prvih mesec dana. Ko je ozbiljnije uzimao bup, treba mu 3-6 meseci da se psiha oporavi, nekima i duže. Drugo je loš dan, nagla promena raspoloženja je karakteristična za stanje posle bupa. Mene je to strefilo sinoć, i trajalo do pre sat vremena. Ninočka je uzimala 7 meseci 2mg, pa joj je trebalo mesec i po da dodje k'sebi.
Drugo, ja sam još mlad, imam 33 godine, nisam još primetio nikakve simptome starenja. :)
Ovo pocinje graniciti sa patologijom kad se za svaki kurac pocinje okrivljivati sub. Nevjerovatno koje samoljublje. Bitno je da su sve druge stvari krive za losa stanja samo ne mi osobno. Bolesno je to. I koje kurceve studije. One koje pisu psihijatri? Pa nismo na satu matematike da zbrajamo i oduzimamo mjesece da postanemo ok.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Oct 05, 2019 7:57 pm
xxxana wrote: Sat Oct 05, 2019 7:33 pm
licaninsasela wrote: Sat Oct 05, 2019 6:44 pm

Glupost. Kakve veze ima vrijeme i kolicina kao i vrsta i kako si je uzimao kako se trenutno osjecas. Dok si se drogiro bio se pokriven njome i emocije su bile zatomljene. Sada se napokon osjecas kao svako ko se ne drogira i osjecaji emocije kao i zivci rade i osjecas ih kako treba. Tako je svakom zivom bicu koji nema i nije imao potrebu za drogom. Jebote esbe...
Tacno tako, najjace mi je kad posle 7-8 meseci pripisu stanje bupu,jer je bup neispitan lek, a droga kao jeste? Nista od toga nije ispitano do kraja, niti ima na kome da bude,jer na coveku biti ne moze..I meni je to neverovatno,ispade da je bup najgori od svega..
Kenjaš mala. Podržavaš svog tata Liku. :D 3 do 6 meseci treba psihi da se oporavi posle bupa. Daleko od toga da je najgori od svega, ali isto tako i ubedljivo najduže mu traje dejstvo, kriza i stanje posle krize, do duše sve je verovatno blaže, ali traje duže.
A sta ako kod tebe psihi treba recimo 3 god da se oporavi. Ti znas da ces za sest mjeseci biti ok. Pa nisi vidoviti milan
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sat Oct 05, 2019 8:40 pm
StopBup wrote: Sat Oct 05, 2019 8:07 pm Dobri dani, loši dani, sve je to relativno, ovo nije bio loš dan, ovo je bila nagla promena zaspoloženja, počela sinoć, potrajala do pre nekih dva sata. Sada mi je stvarno dobro, prošlo je.

Ufff poznato mi je to! Neko “prazno” stanje, ili PAWS kada nit cujes nit vidis kako spada i stvarno sam tada bila tupa. Meni je to navratilo mozda 3-4 puta i tada nisi sposoban ni za sta ,nego te paralise i samo znas da ce proci.
Nema veze to sa depresijom, umorom ili losim danom. Samo svrati iznenada.
Ali proci ce stopicu, samo budi miran tada i ne pomisljaj na gluposti. Kako dodje tako i ode
Konačno neko da shvati o čemu pričam. :) Meni se to desilo pre 20-ak dana, i evo sinoć me opet strefilo. Sve bilo normalno, čak sam bio dobro raspoložen, kupao se, jednom u otprilike mesec dana se banjam u punoj kadi, i to sam baš tad radio, puna kada, pena, meni fino i od jednom, cap, za 180stepeni se promenilo raspoloženje. Odem da spavam, probudim se jutros u istom stanju, mogao sam da radim, ali mi je bilo teško i bio sam malaksao, i evo naglo prođe kao što je i počelo, prošlo je pre nekih 3 sata, evo završih posao za danas, i sad švićkam po gradu lepo raspoložen. Nikakve to nema veze sa dobrim i lošim danima, imao sam ja loših dana, ali ovo je nešto drugo bilo, isto kao pre 20 dana, nadam se da više neće biti. Komparativno je sa onom naglom promenom raspoloženja na spidu što hoće da se desi.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply