O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

[
Last edited by StopBup on Sat Oct 05, 2019 8:22 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

licaninsasela wrote: Fri Oct 04, 2019 4:57 pm
StopBup wrote: Fri Oct 04, 2019 4:31 pm
licaninsasela wrote: Fri Oct 04, 2019 3:36 pm

Bit ce do navecer gotova nadam se. Doso je i kum pripomoc. Pa ne zidamo sa ciglom kucicu. Mala drvena ce bit. Ja dasku rezem na mjere a kum je glavni tesar. Malo je kum povuko mulja. Udara po pivi i rakiji. Nije dobro al valjda ce se to danas do kraja odraditi.Nemoj jebat pa izasli smo iz kazne.
Opasna za tvoja skvo, dobro je to, da je popustljiva, ti bi još lenčario. Malo u letnju kujnu, valjalo je to tebi, i ako nije bilo baš prijatno. :D
Pazi na kuma, nemoj da ukrivo ode kućica. Idi bre, trese pivo i rakiju, još trave da popuši malo, najsigurnija beton kombinacija. Ako kućica ode ukrivo, opet ti sledi letnja kujna. :D
Hehe sve je moguce pa tako opet i ljetnja kuinja. Ma nego da je opasna skvo. Tesko kako sad nesto gledamo i sjedimo da ce danas biti kucica gotova. Povuko covjek mulj i ne treba ga sad forsirati.ujutro cemo zavrsiti. Kum voli popiti al nije za zapaliti ili nedaj boze nesto drugo. Zdrava atmosfera. Samo nemoram ni pitat zenu za ibricu da bude veceras u kuci. Najbolje da samo odemo u lj.k. a mogo bi i kum sa nama jer vidim da je kumica ljuta u picku materinu.javim situaciju esbe da znas koliko sam najebo jer dobro se nece proci. Jebaji ga
Kakav si ti car! Izbori se lika za ibricu!
Realno kum bi trebao da se solidarise sa tobom,jer u sustini zbog njega ste i ti i ibrica ostali bez krova
Dobro je da si ga cipovao, kad odes na brod i kad ga zena sutne na ulicu da mozes da ga nadjes kad ga negde pokupe sinteri i udare ti kaznu :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Uh, preksinoć sam sanjao prvi put u životu ovako nešto, tako da sam jos pod utiskom posle vise od 24 sata. Sanjao sam da se vraćam peške kući ne znam odakle, samo odjednom počnem da se gušim zbog cigara. Ceo dan juče mi se vraćala ta slika, naročito kad zapalim cigaru, pa sam neki deo dana bio i konfuzan... Hvala Bogu, u stvarnosti još ne osećam probleme, ne krče mi pluća, ne kašljem, ali je počelo prilično da me nervira to što pušim. E sad, mislio sam da ću se do oktobra skroz oporaviti od bupa, ali nisam još baš skroz kako treba. Veliku većinu vremena sam dobro, sasvim normalan, raspoložen i dobro spavam, ali desi mi po nekad neka iznenadna promena raspoloženja, ili da otspavam svega 4 sata. Mada nije to samo bup, jeste da nisam bio navučen pre njega, ali daleko od toga da sam bio čist. Tako da ipak te silne godine trovanja i ubijanja sebe ne mogu baš da budu izbrisane za 4 meseca i par dana koliko sam ja čist. U glavnom, ostavljanje duvana odlažem za sada do novembra, mislim da će mi se do tada psiha skroz stabilisati, i da joj neće biti preveliki šok izbacivanje duvana...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Danas sam Boga mi loš. Nije mi se ovo desilo bar 20 dana. Još sinoć je počelo da mi nije baš dobro, a nastavilo se jutros. Nije bilo nikakvog vidljivog razloga, nego je do hemije u mozgu. Čak sam sinoć imao neki poslovni uspeh, od koga mi je na kratko bilo bolje, ali vrlo brzo mi je opet bilo loše. Danas, loše raspoloženje, ništa mi se ne radi, ne prija mi ni muzika, baš sam nekako pao u down, ali proći će. Evo sad posle dužeg vremena moram da se teram da radim, nemam danas elana, ali videću kako će biti do kraja dana.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Sat Oct 05, 2019 10:22 am Danas sam Boga mi loš. Nije mi se ovo desilo bar 20 dana. Još sinoć je počelo da mi nije baš dobro, a nastavilo se jutros. Nije bilo nikakvog vidljivog razloga, nego je do hemije u mozgu. Čak sam sinoć imao neki poslovni uspeh, od koga mi je na kratko bilo bolje, ali vrlo brzo mi je opet bilo loše. Danas, loše raspoloženje, ništa mi se ne radi, ne prija mi ni muzika, baš sam nekako pao u down, ali proći će. Evo sad posle dužeg vremena moram da se teram da radim, nemam danas elana, ali videću kako će biti do kraja dana.
Ne znam da li si ispratio... vjerovatno nisi jer je na onoj temi stvarno svacega bilo..
mene poslije pola godine od bataljivanja bupa bila takva frka uhvatila...
Totalno rasulo. Nemiri, napadi panike, pritisak u plucima... Nemoc, jedva sam obavljala osnovne stvari...
Vadila nalaze, i cuda , da te ne smaram sa tim, uglavnom nasla sam boljku . Cak su mi i ovdke na forumu govorili " ma daj sta ti je sad"
Tako, dok je frka, ludilo , organizam se cupa nema stanjanja. Ali kad se sve oladi onda vidis dje si kvaran!
Samo mi sad kod tebe nije jasan termin " lose sam"???
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Sat Oct 05, 2019 10:35 am
StopBup wrote: Sat Oct 05, 2019 10:22 am Danas sam Boga mi loš. Nije mi se ovo desilo bar 20 dana. Još sinoć je počelo da mi nije baš dobro, a nastavilo se jutros. Nije bilo nikakvog vidljivog razloga, nego je do hemije u mozgu. Čak sam sinoć imao neki poslovni uspeh, od koga mi je na kratko bilo bolje, ali vrlo brzo mi je opet bilo loše. Danas, loše raspoloženje, ništa mi se ne radi, ne prija mi ni muzika, baš sam nekako pao u down, ali proći će. Evo sad posle dužeg vremena moram da se teram da radim, nemam danas elana, ali videću kako će biti do kraja dana.
Ne znam da li si ispratio... vjerovatno nisi jer je na onoj temi stvarno svacega bilo..
mene poslije pola godine od bataljivanja bupa bila takva frka uhvatila...
Totalno rasulo. Nemiri, napadi panike, pritisak u plucima... Nemoc, jedva sam obavljala osnovne stvari...
Vadila nalaze, i cuda , da te ne smaram sa tim, uglavnom nasla sam boljku . Cak su mi i ovdke na forumu govorili " ma daj sta ti je sad"
Tako, dok je frka, ludilo , organizam se cupa nema stanjanja. Ali kad se sve oladi onda vidis dje si kvaran!
Samo mi sad kod tebe nije jasan termin " lose sam"???
"Loš sam" se odnosilo na to da se loše osećam, a nema nekog spoljnog razloga. Premotavam film, razmišljam o greškama iz prošlosti, pa me sve hvata neka tuga, kajanje... Ma jebi ga mora naići i takav dan. Sad ću se potruditi da ga popravim. Odradim trening, pa na posao, skoncentrisacu se na posao, pa će proći i te loše misli. Ma normalno je to sasvim, ja mislim. Ne možeš se posle 18 godina življenja u iskrivljenoj stvarnosti oporaviti skroz za 4 meseca, frka je morala da naidje. Nisam ja nikad izgubio vezu sa stvarnošću, uvek sam bio "na zemlji", ali sam brdo godina živeo sa mišlju da mogu sve da stignem i uradim sa alkoholom, drogom i sranjima. Kad sam shvatio da to ne može, i da sam bio u debeloj zabludi, krenuo sam sve supstance da izbacujem iz života i prestao sam da radim ono što me je do njih dovodilo. Ostale su mi još cigare, neka ih još malo...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by xxxana »

StopBup wrote: Sat Oct 05, 2019 11:01 am Nisam ja nikad izgubio vezu sa stvarnošću, uvek sam bio "na zemlji", ali sam brdo godina živeo sa mišlju da mogu sve da stignem i uradim sa alkoholom, drogom i sranjima.
Kaze Sb i ne vidi logicnu gresku u ovom sto je rekao :D
Normalno je da ti naidje takav dan,naidje i meni kao i svima, sve je dobro kad takvi dani ne zaredjaju i ja sam poslednja 2-3 dana u nekom takvom raspolozenju,ali nadjem nesto da se cupam, bilo sta,samo bez razmisljanja ;)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Oct 05, 2019 12:48 pm
StopBup wrote: Sat Oct 05, 2019 11:01 am Nisam ja nikad izgubio vezu sa stvarnošću, uvek sam bio "na zemlji", ali sam brdo godina živeo sa mišlju da mogu sve da stignem i uradim sa alkoholom, drogom i sranjima.
Kaze Sb i ne vidi logicnu gresku u ovom sto je rekao :D
Normalno je da ti naidje takav dan,naidje i meni kao i svima, sve je dobro kad takvi dani ne zaredjaju i ja sam poslednja 2-3 dana u nekom takvom raspolozenju,ali nadjem nesto da se cupam, bilo sta,samo bez razmisljanja ;)
Ej iskreno, škripalo je tu i meni kada sam pročitao to što sam napisao, ali nisam imao vremena da se bavim tim. Morao sam da idem. Naravno da jesam pogubio veze sa stvarnošću, ali nekako sam još odavno težio normalnom, samo na pogrešan način, i misleći da smem povremeno da se drogiram, samo kao da pazim, kao da nema štete od toga(puno). Jbg, zabluda, bitno je da je shvatiš da si u zabludi(bio)... Koliko god me bup sjebao, i koliko mi se zgadio, došao mi je kao neko otrežnje, ili bar dosta pripomogao da se otreznim. Evo ja se sad vratih, obavio jedan deo posla za danas, bilo mi je teže da radim nego prethodnih dana, ali naravno da sam izgurao, nema odustajanja, ili leganja u krevet u takvom stanju, nateraš se, pa ti ipak bude bolje. ;) Počeo sam ponovo da pijem oligovit i magnezijum, ne bi li, naročito magnezijumom pomogao nervnom sistemu da se brže oporavi, naravno, i zdravo se hranim, samo što pljugam, jbg...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by licaninsasela »

Zasto povremena losa stanja kao i paniku i lose dane pripisujete prestanku uzimanja suba? Pa i ljudi koji se nisu drogirali imaju svoje lose dane, panicne epizode i redovito neke crnjake. Glupost teska razmisljati da je do toga doveo prestanak drogiranja pogotovo nakon npr cetiri mjeseca cistog zivota. Jednostavno los dan i bog. Cudna neka razmisljanja imate.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Sat Oct 05, 2019 5:46 pm Zasto povremena losa stanja kao i paniku i lose dane pripisujete prestanku uzimanja suba? Pa i ljudi koji se nisu drogirali imaju svoje lose dane, panicne epizode i redovito neke crnjake. Glupost teska razmisljati da je do toga doveo prestanak drogiranja pogotovo nakon npr cetiri mjeseca cistog zivota. Jednostavno los dan i bog. Cudna neka razmisljanja imate.
Zato što pre drogiranja nikad nisam imao takvo stanje, a i naglasio sam da to nije samo bup, nego 18 godina pijenja i drogiranja, a poslednjih 5 sam bio navučen na bup, i to isključivo šmrkanje, verovatno 8mg dnevno u proseku. Znam ja da ima dana kad nisi baš kako treba, ali ovo sad je malo drugačije, jednostavno osećam. Ti si uzimao 1mg dva meseca pod jezik, to je neuporedivo manje vremena nego što sam ja šmrkao i to mnogo veće količine. Bilo mi je pre 20-ak dana slično, evo sad se ponovilo, ali već sad je prilično popustilo.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply