Definicija zavisnosti

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Definicija zavisnosti

Post by StopBup »

Ko ima istinsku volju da stvarno ostavi supstancu sa kojom je u problemu, ja mislim da ne treba bas da se drzi one klasicne definicije zavisnosti koja glasi:"Zavisnost je hronicna, recidivirajuca bolest mozga, bla, bla, bla..." Ona jeste dobra, ali po meni, na pocetku apstinencije, za zavisnika mozda moze da bude i malo demotivisuca. Ja licno sam na petom danu otkad sam prelomio da se upustam u totalnu apstinenciju, posle tromesecnog smanjivanja doze buprenorfina. Inace sam ga iskljucivo zloupotrebljavao i kupovao na crno, jer pre bupa nisam imao zavisnost ni od jednog drugog opijata, herion sam koristio jako retko, trodone jos mnogo redje, a metadon nisam ni probao. Problemi neki u apstinenciji se javljaju naravno, fizika apsolutno zanemarljiva, psiha za sad u opste nije strasno, naravno, nije ni dobro, ali gura se, najveci problem koji mi se javlja je crv, rovac, kako god, kako ga ko krsti, znate na sta mislim. E sad, nije onaj klasican crv, ala bih se uradio, ne, nemam zelju ni sa cim da se uradim, dosta mi je radova, crv mi se javlja u smislu da prekinem ovo konfuzno stanje svesti. Ali onda malo razmislim, sednem, pa zakljucim da sam sa takvim razmisljanjem i ekspresnim ili trenutnim olaksavanjem raznih situacija sebe i doveo tu gde sam sada, tako da se relativno brzo za sada izborim sa tim crvom. Onda bude tu i drugih metoda za ubijanje crva. Jako mi fali devojka, partnerka, ali i seks. Onda se setim da ako uzmem bup, nista od toga nece biti, samo cu produziti celo sranje... E sad da se vratim na naslov teme. Danas sam smislio za sebe mnogo pogodniju i inspirativniju definiciju zavisnosti, bar u pocetnom delu apstinencije, prosta, ali ja mislim da moze da bude itekako efikasna, bar ja sebi kad je ponavljam... Ona glasi:"Zavisnost je krajnje glupa, apsurdna, autodestruktivna potreba coveka za necim sto mu apsoluno ne treba, ne samo da mu ne treba, nego mu radi ogromnu, neizmernu stetu." Eto toliko za sad od mene! Istrajte u svojim zdravim namerama!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Definicija zavisnosti

Post by Akkasha Come Back »

StopBup wrote: Tue Jun 04, 2019 7:07 pm Ko ima istinsku volju da stvarno ostavi supstancu sa kojom je u problemu, ja mislim da ne treba bas da se drzi one klasicne definicije zavisnosti koja glasi:"Zavisnost je hronicna, recidivirajuca bolest mozga, bla, bla, bla..." Ona jeste dobra, ali po meni, na pocetku apstinencije, za zavisnika mozda moze da bude i malo demotivisuca. Ja licno sam na petom danu otkad sam prelomio da se upustam u totalnu apstinenciju, posle tromesecnog smanjivanja doze buprenorfina. Inace sam ga iskljucivo zloupotrebljavao i kupovao na crno, jer pre bupa nisam imao zavisnost ni od jednog drugog opijata, herion sam koristio jako retko, trodone jos mnogo redje, a metadon nisam ni probao. Problemi neki u apstinenciji se javljaju naravno, fizika apsolutno zanemarljiva, psiha za sad u opste nije strasno, naravno, nije ni dobro, ali gura se, najveci problem koji mi se javlja je crv, rovac, kako god, kako ga ko krsti, znate na sta mislim. E sad, nije onaj klasican crv, ala bih se uradio, ne, nemam zelju ni sa cim da se uradim, dosta mi je radova, crv mi se javlja u smislu da prekinem ovo konfuzno stanje svesti. Ali onda malo razmislim, sednem, pa zakljucim da sam sa takvim razmisljanjem i ekspresnim ili trenutnim olaksavanjem raznih situacija sebe i doveo tu gde sam sada, tako da se relativno brzo za sada izborim sa tim crvom. Onda bude tu i drugih metoda za ubijanje crva. Jako mi fali devojka, partnerka, ali i seks. Onda se setim da ako uzmem bup, nista od toga nece biti, samo cu produziti celo sranje... E sad da se vratim na naslov teme. Danas sam smislio za sebe mnogo pogodniju i inspirativniju definiciju zavisnosti, bar u pocetnom delu apstinencije, prosta, ali ja mislim da moze da bude itekako efikasna, bar ja sebi kad je ponavljam... Ona glasi:"Zavisnost je krajnje glupa, apsurdna, autodestruktivna potreba coveka za necim sto mu apsoluno ne treba, ne samo da mu ne treba, nego mu radi ogromnu, neizmernu stetu." Eto toliko za sad od mene! Istrajte u svojim zdravim namerama!
Interesantno.
Mislim da svako ima svoju definiciju, i to različitu u zavisnosti da li je na početku, sredini, kraju ili je bivši.
Slažem se da je klasična definicija demotivišuća (a nije ni tačna, jer da je tačna to bi značilo da nikad
ne možemo prestati biti narkomani, već samo možemo nadljudskim naporima ostati čisti- što je kontra od definicija kako su narkomani "labilni".
(Ne može istovremeno čovek biti "nadčovek" i "labilan").

Evo ja sam čista 9 godina i ne trpim nikakve rovce, što reče jedan "Ne mogu se ja u ovim godinama roštiljat po krevetu" i jedna devojka reče "Ne mogu se ja (u ovim godinama) više vucarat kojekuda", brate, da mi neko ponudi ali da moram da pešačim sat vremena do tamo, nmg ja to više.

A na forumu sam jer sam htela da vidim šta je sa starom ekipom i svideo mi se povratak na forum, ima baš dosta toga dobrog za pročitati, malo se i educirati i nasmejati, neko se i zeza i piše zanimljivo i tako...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Definicija zavisnosti

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Thu Jan 07, 2021 5:52 pm
StopBup wrote: Tue Jun 04, 2019 7:07 pm Ko ima istinsku volju da stvarno ostavi supstancu sa kojom je u problemu, ja mislim da ne treba bas da se drzi one klasicne definicije zavisnosti koja glasi:"Zavisnost je hronicna, recidivirajuca bolest mozga, bla, bla, bla..." Ona jeste dobra, ali po meni, na pocetku apstinencije, za zavisnika mozda moze da bude i malo demotivisuca. Ja licno sam na petom danu otkad sam prelomio da se upustam u totalnu apstinenciju, posle tromesecnog smanjivanja doze buprenorfina. Inace sam ga iskljucivo zloupotrebljavao i kupovao na crno, jer pre bupa nisam imao zavisnost ni od jednog drugog opijata, herion sam koristio jako retko, trodone jos mnogo redje, a metadon nisam ni probao. Problemi neki u apstinenciji se javljaju naravno, fizika apsolutno zanemarljiva, psiha za sad u opste nije strasno, naravno, nije ni dobro, ali gura se, najveci problem koji mi se javlja je crv, rovac, kako god, kako ga ko krsti, znate na sta mislim. E sad, nije onaj klasican crv, ala bih se uradio, ne, nemam zelju ni sa cim da se uradim, dosta mi je radova, crv mi se javlja u smislu da prekinem ovo konfuzno stanje svesti. Ali onda malo razmislim, sednem, pa zakljucim da sam sa takvim razmisljanjem i ekspresnim ili trenutnim olaksavanjem raznih situacija sebe i doveo tu gde sam sada, tako da se relativno brzo za sada izborim sa tim crvom. Onda bude tu i drugih metoda za ubijanje crva. Jako mi fali devojka, partnerka, ali i seks. Onda se setim da ako uzmem bup, nista od toga nece biti, samo cu produziti celo sranje... E sad da se vratim na naslov teme. Danas sam smislio za sebe mnogo pogodniju i inspirativniju definiciju zavisnosti, bar u pocetnom delu apstinencije, prosta, ali ja mislim da moze da bude itekako efikasna, bar ja sebi kad je ponavljam... Ona glasi:"Zavisnost je krajnje glupa, apsurdna, autodestruktivna potreba coveka za necim sto mu apsoluno ne treba, ne samo da mu ne treba, nego mu radi ogromnu, neizmernu stetu." Eto toliko za sad od mene! Istrajte u svojim zdravim namerama!
Interesantno.
Mislim da svako ima svoju definiciju, i to različitu u zavisnosti da li je na početku, sredini, kraju ili je bivši.
Slažem se da je klasična definicija demotivišuća (a nije ni tačna, jer da je tačna to bi značilo da nikad
ne možemo prestati biti narkomani, već samo možemo nadljudskim naporima ostati čisti- što je kontra od definicija kako su narkomani "labilni".
(Ne može istovremeno čovek biti "nadčovek" i "labilan").

Evo ja sam čista 9 godina i ne trpim nikakve rovce, što reče jedan "Ne mogu se ja u ovim godinama roštiljat po krevetu" i jedna devojka reče "Ne mogu se ja (u ovim godinama) više vucarat kojekuda", brate, da mi neko ponudi ali da moram da pešačim sat vremena do tamo, nmg ja to više.

A na forumu sam jer sam htela da vidim šta je sa starom ekipom i svideo mi se povratak na forum, ima baš dosta toga dobrog za pročitati, malo se i educirati i nasmejati, neko se i zeza i piše zanimljivo i tako...
Necu Aka$a uopce citati definiciju zavisnosti. Svaka cast na 9 godina cistoce i 9 godina bolnog seksa. Mozda nisi naisla na nekog ko bi znao sta ti treba u krevetu i osim ubadanja malo ubacit njeznosti. Ah ti ili mi muskarci. Mi.bi samo rasiri noge i udaraj. Pa kako to Akasa? Mene je to zainteresiralo da te to toliko jebe sad u seksu. Da ne duljim bio sam cist tocno 13 godina plus 2 komune. I onda pao. Nikada u zivotu nisam imo crva ili rovca i ne kuzim sta je to. Srecom zadnje sad ce biti mislim tri godine nisam dop uzeo niti mi pada na pamet. Imo sam jednu gadnu epizodu u zivotu di sam se krenio objesit i naravno da je poslo.po zlu i nisam uspio. Al imo sam hrabrost ili kukavicluk kako god to oces nazvati. Nasla me jedna dobra samaritanka , primila u kucu kod muza i malog klinca i tamo zivio koliko se kroz maglu sjecam oko tjedan dana pa mi zena preko gradonacelnika rijesila krscansku bolnicu u stilu americkih i tamo lezo skoro ili vise ili manje oko mjesec dana. 24.satni nadzor je bio nad mnom. U krvi ni traga drogi ili cugi. Jednostavno nisam spavo 20tak dana niti sekunde od jakog danka. Bio navucen na dop, soluciju i hepte. Ako taday nisam umro mislim da necu nikad. Nit me dank ubio nit sam se uspio objesiti.... Sve poslo krivo. Tada sam trebo visit i ticka. Nije jednostavno islo. Pokusavo i bacio se meditim eto nisam sposoban ni ubit se. Kazem ti bila je jaka volja. Tri dana me tuko monsun. Mokar do gole koze. Bez stvari. Bez dokumenata. I eto za mjesec i nesto dana doso prvom klasom lufthansom sa dva doktora. Znas Akasa odakle. Iz manile sa filipina. Dobio tamo jebene seroquele dva puta po 100 mg. Tamo ih pio. Doma jedno vrijeme uredno.. Pa presto pa poceo pa presto jer ne mozes na njima nista. I danas bio kod domtora i psihijatra i dobovorili se da mi brisu svu terapiju koju sam mogo dobivati telefonski jer nisu nyarkotici al su svi zajebani. Znaci. Seroquel od 100, xanax od 05, helex od 1 mg, liriku od 150 i 300 mg, tramale od 200 mg. Dakle nista vise bez posjeta doktoru i psihijatru. Al inace sam cist. Po eo sam brljati prije par godina i kad bi bio kuci odvaljivo bi se do te mjere da sam stojecki znao cijelu noc prespavati i to metar od kreveta ili da oprostis na jzrazuoso bi pisati satro a puaio dop na foliju i onda sve to tako upaljac , vrecica sa dopom, nekad i tri cokolade jer folije nikad dosta, pet sest slamki i slomljenih kemijski, po plocicama izgorena folija. Na kotlicu sve to stoji jer je nizak a ja se naudaram ajmo rec oko 10 navecer izvadim kurac i pokusam pisati jer sam popio 19 fanti. I ne ide pisanje pa lustim vodu u tus kabini pa u lavabou i opet pokusam pisati. Neide. Voda curi, cak i osjecam da bi mogo koju kap izbaciti i kurac. Ajde zapali jos malo pa jos malo i onda vidim kurac mi visi iz hlaca. Ruka lijeva ledena i ukocena od plocica. U desnoj ruci se drzim za kurac koji viri iz hlaca i izadem iz kupatila a moja obitelj doruckuje. Lagano nekih 10tak sati bio naslonjen na plocice i drzo se za kurac. A i taj kurac moj se ako od nikog drugog onda se od mene namazio. Ko zna zasto tebe boli seks. Mene boli sad kad ga nema a ne pomaze masturbacija da budem kulturan. Zajebano. Eto ti definicija ovisnosti. Ne postoji. A ti nisi izlijecena nego apstiniras od heroina. Jel imas sad neku alternativu ili zamjenu za njega. Cugu, tablete, kocku, seks, karinerista si mozda postala, gledas more, dunav, pleses, kladis se. ... Koja ti je zamjena za heroin.? Kvalitetan zivot. Zdrava prehrana. Ispijanje limunade. Filmovi. Seks. Ma zasto seks toliko spominjem.? Kako te to mozfffe boliti . koji je razlog?
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Definicija zavisnosti

Post by Akkasha Come Back »

Da, zašto seks toliko spominješ, kako sam kažeš?
Vi muškarci, pa dobro :lol: ne znači da moram odgovoriti ;)

Zamena za heroin mi je kucati po forumima. Ne družim se fizički ni sa kim, samo da te ispravim- nisam ja imala "9 godina bolnog seksa" nego sam 9 godina čista...nemam seks. Ne mogu se uopšte videti u "vezi". Kao da sam oduvek sama. Kao da nikad nisam bila par.
Ne znam kako da objasnim.
Nemam želju za heroinom.
Hej, prisećam se EXITA i žurki kada smo se svi zaklinjali "i sa 70 godina ću ići na žurke!" I sad mi sve to jadno i daleko, daleko... znaš kako daleko, bukvalno kao naziv onog filma "Pejzaži u magli...baš tako...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Definicija zavisnosti

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Fri Jan 08, 2021 1:22 pm Da, zašto seks toliko spominješ, kako sam kažeš?
Vi muškarci, pa dobro :lol: ne znači da moram odgovoriti ;)

Zamena za heroin mi je kucati po forumima. Ne družim se fizički ni sa kim, samo da te ispravim- nisam ja imala "9 godina bolnog seksa" nego sam 9 godina čista...nemam seks. Ne mogu se uopšte videti u "vezi". Kao da sam oduvek sama. Kao da nikad nisam bila par.
Ne znam kako da objasnim.
Nemam želju za heroinom.
Hej, prisećam se EXITA i žurki kada smo se svi zaklinjali "i sa 70 godina ću ići na žurke!" I sad mi sve to jadno i daleko, daleko... znaš kako daleko, bukvalno kao naziv onog filma "Pejzaži u magli...baš tako...
4ti put ti kazem prebaci se na radio bembu da lakse komuniciramo. Tesko je ovako sve povatat kad si na 6 tema A... Zaboravio kako se zoves. Reko sam u stilu 9 godina si cista i 9 godina imas bolni seks. Ma ko vezu spominje. Mislio sam da si nades dsenzibilnog lika koji kuzi zdensko tijelo i koji bi ti sigurno pruzio sexualno zadovoljstvio. Ima takih ljudi vjerujnmi. Koji tocno u krevetu znaju zenu izluditi i bez seksa. Kuzis?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Definicija zavisnosti

Post by licaninsasela »

Dodi na bembuni ne jebi. Slusaj. Ne moze ti zamjena za dop biti net. A sta da nestane neta i struje? Vratila bi se dopu. Moras ziviti bez foruma. Sve su to ovdje anonimusi i neznas kako ko izgleda. To je sranje
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Definicija zavisnosti

Post by Akkasha Come Back »

Pa eno jesam tamo :)
Već objavila 2 pesme :)
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Definicija zavisnosti

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Fri Jan 08, 2021 1:22 pm Da, zašto seks toliko spominješ, kako sam kažeš?
Vi muškarci, pa dobro :lol: ne znači da moram odgovoriti ;)

Zamena za heroin mi je kucati po forumima. Ne družim se fizički ni sa kim, samo da te ispravim- nisam ja imala "9 godina bolnog seksa" nego sam 9 godina čista...nemam seks. Ne mogu se uopšte videti u "vezi". Kao da sam oduvek sama. Kao da nikad nisam bila par.
Ne znam kako da objasnim.
Nemam želju za heroinom.
Hej, prisećam se EXITA i žurki kada smo se svi zaklinjali "i sa 70 godina ću ići na žurke!" I sad mi sve to jadno i daleko, daleko... znaš kako daleko, bukvalno kao naziv onog filma "Pejzaži u magli...baš tako...
Jebiga. Spominjem seks. Znas da ja ako sam drogiran ne mogu niti zelim imati seks. Nema teorije. Iskren sam sad do bolya. Najboljinseks je kada su oboje cisti normalnim onda to nije samo " jebacina" nego iz toga proizlazi sve najosjecajnije sta imas u tijelu a ima stvari i mjesta da mi dse iznenadila di si izuzetno " slaba" . kad so oboje normalni upoznaju sve ma ne samo g tockevnego kjunkj tocke od partnera ili nje. Tada seks moze a i traje satima. Da dobro sam reko satima a e minutama
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Definicija zavisnosti

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Fri Jan 08, 2021 1:42 pm Pa eno jesam tamo :)
Već objavila 2 pesme :)
ma jebes ti mene izgleda. Sporo kucam. Ne vidimni mob mi je u kurcu. Nekad ni ja neznam desifrirati sta sam napiso a da idem ispravljati trebo bi mi sat vremena za jedam post. Idem na bumbu
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Definicija zavisnosti

Post by StopBup »

Neću sad ni o definiciji, ni o zavisnosti. :) Upravo se vracam sa jednog poduzeg putovanja.

Pisacu vise kad budem za kompom, takodje tebi Majo cu odgovoriti kad stignem kuci.

Pozdrav svima, srećni praznici u tako to. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply