Droga i emocije

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
2017arta
Posts: 12
Joined: Fri Nov 25, 2016 11:58 am
Location: BiH

Droga i emocije

Post by 2017arta »

Da li ste primjetili da vam je uzimanje droga "spržilo" centre za emocije?

Prije sam bila puno emotivnija. Kad mi se u životu desi nešto loše zbog čeg bi prije patila i plakala jednostavno sada me uopće ne dira, tipa prekid dugogodišnje veze s dečkom, smrt bliske osobe i slične stvari.
Razmišljam da li sam postala prazna od gudranja ili je to sve proces odrastanja pa drugačije gledam na neke stvari?
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Droga i emocije

Post by Akkasha Come Back »

2017arta wrote: Sun Apr 21, 2019 2:58 pm Da li ste primjetili da vam je uzimanje droga "spržilo" centre za emocije?

Prije sam bila puno emotivnija. Kad mi se u životu desi nešto loše zbog čeg bi prije patila i plakala jednostavno sada me uopće ne dira, tipa prekid dugogodišnje veze s dečkom, smrt bliske osobe i slične stvari.
Razmišljam da li sam postala prazna od gudranja ili je to sve proces odrastanja pa drugačije gledam na neke stvari?
Ne, nego: ovaj te za*ebe, onaj te iskoristi, onaj te pokrade, svi te lažu i tako dalje, pa je logično da čovek vremenom "ogugla".
Sećam se prvi put u životu kad mi je dečko ukrao mobitel a u lice me gleda i kune se u sve da nije on- ja sam bila izgubljena! Prvo šok mi je bio da se to dogodilo od nekog koga kako sam mislila volim i poznajem.

Nekoliko godina kasnije: ista scena. Neki "dobar drug" mi drpi mobitel i umesto razočaranja, suza, plakanja a i očaja kako nabaviti mobitel pre nego starci primete i slično, totalno odsustvo emocija. Ono "mrtva hladna" kažem "Jeeeebiga, da ispušim cigaru pa da otmem nekome mobitel".

Sad me sramota. Ali takav život sam "platila" sa 3 godine robije.

Mislim da nam nije droga "spržila centre za emocije" nego takav život koji smo vodili.
Da droga može da te "otupi"- može- ali ja mislim da je više od načina života. Ili oboje u kombinaciji.

Mislim ipak, da drogu mi "vozimo" a ne ona nas (što se emocija tiče) jer sam na početku drogiranja osećala ogromnu ljubav prema dečku čega nije bilo pre droge.
Znaš sigurno o čemu pričam. I ekstazi ima takve emocije da "razbijaju", a ima čak i dop. Hiljadu puta više i jače sam volela na drogama.
Eto zbog toga sam u drogiranom stanju na sebe preuzela delo mog tadašnjeg dečka (znam da je to izlizana priča u koju više niko ne veruje, ali stvarno je tako bilo) a sad na samu pomisao da idem umesto dečka u zatvor- nezamislivo.
Ko ga ebe. E u tom smislu, vidiš, i moje emocije su "oslabile"...ali opet, sve je to od razočarenja.

Izvini malo je zbunjujuće sve ovo kako sam "nabacala".
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Droga i emocije

Post by licaninsasela »

Akkasha Come Back wrote: Thu Jan 07, 2021 1:48 pm
2017arta wrote: Sun Apr 21, 2019 2:58 pm Da li ste primjetili da vam je uzimanje droga "spržilo" centre za emocije?

Prije sam bila puno emotivnija. Kad mi se u životu desi nešto loše zbog čeg bi prije patila i plakala jednostavno sada me uopće ne dira, tipa prekid dugogodišnje veze s dečkom, smrt bliske osobe i slične stvari.
Razmišljam da li sam postala prazna od gudranja ili je to sve proces odrastanja pa drugačije gledam na neke stvari?
Ne, nego: ovaj te za*ebe, onaj te iskoristi, onaj te pokrade, svi te lažu i tako dalje, pa je logično da čovek vremenom "ogugla".
Sećam se prvi put u životu kad mi je dečko ukrao mobitel a u lice me gleda i kune se u sve da nije on- ja sam bila izgubljena! Prvo šok mi je bio da se to dogodilo od nekog koga kako sam mislila volim i poznajem.

Nekoliko godina kasnije: ista scena. Neki "dobar drug" mi drpi mobitel i umesto razočaranja, suza, plakanja a i očaja kako nabaviti mobitel pre nego starci primete i slično, totalno odsustvo emocija. Ono "mrtva hladna" kažem "Jeeeebiga, da ispušim cigaru pa da otmem nekome mobitel".

Sad me sramota. Ali takav život sam "platila" sa 3 godine robije.

Mislim da nam nije droga "spržila centre za emocije" nego takav život koji smo vodili.
Da droga može da te "otupi"- može- ali ja mislim da je više od načina života. Ili oboje u kombinaciji.

Mislim ipak, da drogu mi "vozimo" a ne ona nas (što se emocija tiče) jer sam na početku drogiranja osećala ogromnu ljubav prema dečku čega nije bilo pre droge.
Znaš sigurno o čemu pričam. I ekstazi ima takve emocije da "razbijaju", a ima čak i dop. Hiljadu puta više i jače sam volela na drogama.
Eto zbog toga sam u drogiranom stanju na sebe preuzela delo mog tadašnjeg dečka (znam da je to izlizana priča u koju više niko ne veruje, ali stvarno je tako bilo) a sad na samu pomisao da idem umesto dečka u zatvor- nezamislivo.
Ko ga ebe. E u tom smislu, vidiš, i moje emocije su "oslabile"...ali opet, sve je to od razočarenja.

Izvini malo je zbunjujuće sve ovo kako sam "nabacala".
Potpuno mi je ovo nepoznato o cemu pricas. Kad si na dopu ne mozes voliti, ekstszi.sam probo danvih 90tih i pere na ljubav. A kad popusti krajj tebe lezi neki morz s kojim ne mi spavo a kamoli jebo za kamion dolara.
Volit se iskreno i svakim danam sve vise istu osobu samo ako nisi na drogama. Seks na drogi bilo.kojoj je kurac a ne seks. Na kraju krakeva nije seks de skini sevnaguzi se i da te trpam jebenih devet minuta onako zestoko kako diktira kokain ili eks. Teska zabluda. Treba na kraju krajeva i znati nesto o seksu. A ako cemu dublje u taj slatki problem meni se cini da se ti normalna jednostavno stidis i neznas se opustiti i traziti od muskarca ono sta taj tren hoces. A mozda si cijeli zivot sa losim jebacima odnosno likovima koji gledaju kako da ti ga uvale i sta mocnije pod navodnike izjebu i boli ih kita dal si ti tu ili nisi i dall ti trebas uzivati i svrsiti itd. Lose. Jako lose... Trebas naci muskarca koji osjeca i tocno po tvom pogledu zna sta tebi treba da budes zadovoljna sretna dobro izjebana i naravno da svrsis. Onaj koji gleda da svrsi i zapali cigaru i jebe mu se sto si ti tek upaljena je obican probisvjet koji ne cijeni zenu kao zenu. Zenu treba u krevetu obavezno razumiti i ono najvaznije zadovoljiti. Ako imas srece da naletis na covjeka koji moze da ostvari s tobom svrsavanje u isto vrijeme onda si nasla vjeruj mi na rijec jebaca za cijeli zivot. Vjeruj mi da znam sta pricam.
Post Reply