topic-nije droga za svakoga

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

topic-nije droga za svakoga

Post by mise en place »

E raja moja,evo jedna tema kao anketa.
Anketa posto se radi o forumu i pravilnom korishtenju istog.Ja nisam niko da neshto pametuje ali hocu ovom temom da skrenem paznju ljudima kojima je stalo do foruma.Skrenem paznju i volio bih i komentar istih zasto vole forum ili.....nije da ga vole,nego zbog cega je potreban ili u cemu nam(meni pomaze).

Pomaze mi da popijem kafu sa Omarom,da se zezam ali i ono najozbiljnije,neki od toga ovde ni nepate..narkomani se isto djele u grupe.
Na ovaj topik da nebude banovanja,chat i to nego samo iskreno mishljenje i svrha bitisanj ukratko.

Evo ja sam ovdje nashao par srodnih dusha zarobljenih u pakao heroina kao i ja i nadam se da cemo malo pomalo naci put i ostvariti cilj .
Bez glupih komentara jer"rimtutitukizabaohao" ozbiljan sam.
Imamo i viceve i zajebancije i to.Pa kad odgovorimo "ko sta otprilike"treba na forumu "idemo dalje

Solucija iz prve ruke

iz polu krize
mise en place
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Mise....
odlicna tema...!!! A i u pravi cas...sve iz pocetka.
Mozemo mi piti kafu i zezati se...ali ne na svakoj temi.
I sve sto je ruzno ne ide. Kritika? bolje savjet..ili podrska. Sve u svemu-trebamo biti tu jedni za druge. Dijeliti svoja iskustva sa ostalima i tako im pomoci...a i sebi. Nismo ni u bolnici ni na sudu. Nema profesionalne pomoci. Kome treba to-onda nek ide po to. Podrska, razumjevanje, utjeha, savjeti, rijesenja ( ne kako se spucati metadonom) nego kako se skinuti s njega.
To je moje misljenje.
Omalovazavanje, podjebavanje, provokacije i sl-ne ide. To se treba brisati odmah-prije nego sto postane problem.
Ako nam se smije...otvorimo temu smijeh. Ako nam se svadja-svadjacemo se. ali ne na cijelom forumu. Jer kad dodje neka izgubljena dusa...u nadi da ce tu dobiti neki odgovor-pa sjebace se.a ne treba. treba da se osjeca kao kod kuce. Ja kad odem na cyberrecovery.com ja se osjecam ko kod kuce. Svi su fini, pazljivi, podrska na sve strane, ozbilja-ko zeli pomoc dobice je. A ko ne zeli i nije ready...ok to je njegov izbor. Ali nemoramo svi zbog toga ispastati. ( ne pricam ni o kome specificno).
eto
toliko
Mise...bitno je da si ti ok i da si spreman-sta je bilo bilo je. Idemo dalje
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

forum

Post by mise en place »

Za kratko vrjeme provedeno na forumu sam x puta pomislio na dop.
Nisam otishao po njega zbog foruma,zato sto sam bio tu pa cak se i zajebavao.
Prije par dana sam se uroko i mislio na to kako mi je komp sjeban a zapravo mi treba forum.Ja nemam kud?
Evo tu sam

Sad ako me neko sjebe sa anekom melankolicnom pjesmom nekog naseg tamo crnjaka..jebiga.Taj nikad nece dokuciti kako se jedan narkoman osjeca jer ne bi pjevo borbene.
Svako ko moze i zeli da pomogne neka proba...i ja cu ako mogu.
Stvarno pishem od srca a ako neko nemoze da se predstavi ko je i sta je?
Kaze istinu o sebi?Molim da nekopka po mojoj istini i igra se sa mojim osjecajima!!

mise
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

istina....
Samo sta ces-uvijek ima onim zlih i prokletih ljudi. Mada njih ovdje mozemo ignorisati. Kao da ih i nema. U prednosti smo. To je malo teze u pravom zivotu. Mislim i ovo je pravi zivot...mozda i pravlji od pravog.
No...mozemo mi to.
Majo hvala sreco-nisam ja ni mislila da je do mene ehheheh...
Bice bolje. Mozda nam se bas ovo i trebalo desiti ...
Pa nisu Mustafa i Sanela od juce...
Hvala vam...
iskreno.
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Dobra tema.

Ja sam slucajno nabasao na forum, bas u vrijeme kad sam se pokusao skinuti sa smeca u solo varijanti prije neke dvije godine... I sjebo sam se podrskom i razumijevanjem i dobronamjernoscu ljudi. Uvjerili su me da nisam vanzemaljac na planeti i da je moguce skinuti se sa dopa i da ja pojma nemam kakva je to zajebana bolest i da od svakog mog problema postoji dvostruko veci problem koji je neko vec prebrodio itd...

I ako ti se ide na semu, ti dodji na forum i istovari se pred ljudima, umjesto da ganjas dilera.

Plus sto sam pronasao i neke prijatelje.

Plus sto sam napisao neke price i pjesme i pokazao ih ljudima.

Eto, to je forum za mene.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Znate šta ja sam ta koja se večito nešto zajebava,pa kad me pukne bedak ili ne znam više šta je to onda se ubijam i tako,ali činjenica je da meni lično ovaj forum mnogo znači! Hiljadu puta sam bila sjebana do daske,pa se zakačim,dođem ovde,ljudi me uraspolože,ne svi ali ima ih dosta i oni znaju ko su.Ako bilo kome smetaju moje zajebancije i kratki postovi neka kaže nemam ništa protiv.I to se može rešiti,sve se može rešiti,ja se nadam! Ako mi je nešto smešno,smešno mi je šta da radim, ja udarim smajlića,jel to problem,smajli bez komentara? Evo recite šta kome smeta kod mene pa da vidimo jel to može da se popravi...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
play
Posts: 119
Joined: Fri Apr 15, 2005 2:10 pm
Location: Österreich
Contact:

Helou

Post by play »

Mise care ko prstom u pedu.... U ovoj drzavi sam zadnjih dve i kusur godin,na forumu sam znatno kraci period.. Sem zene sa kojom ne mogu pricati i razumeti se u mnogo chemu nemam nikoga vrednog.Govorim direktno o problemu narkomanije...Imam njene matorce sa kojima nemam apsolutno niochemu govoriti cak i da sam kraljev sin bez i jednog poroka jer su oni ljudi uz duzno poshtovanje iz druge galaksije,tipichni nashi gastarbajteri koji su chuli za grill i doznu kao internacionalne upitne rechce za "daj mi da jem" Dakle sve ono sto cenim i sto je meni vredno,svi meni dragi ljudi su ostali u mom kraju iz koga sam ja zbrisao oktobra 2003-ce nemajuci pojma ni kuda idem,nadajuci se boljem zivotu...Od svog planiranja i nadanja u bolji zivot imam samo ovaj forum,vas koji ga posecuju,mi koji se stapamo sa nashim sudbinama koje lice kao da su od jednog choveka.Cinjenica da to nekako tako krece,mislim ta gudra,pocheci...Mnogo ljudi mi je osobito postalo drago,kako zbog svojih storija tako i zbog njihovog obracanja nama,svako je ostavio neki svoj licni pechat i stoga ne zelim svo to vreme provedeno sa vama da bacim u vodu.Nemam adekvatno merilo koliko mi znachi ovaj forum ali jebiga,jednostavno mi znachi,zelim pomoci ako se pomoci moze,zelim nasmejati nekog bio on u bedaku ili ne,zelim biti tu isto kao sto ce neko za mene biti.Toliko....ajd
---"Kad Ja Tamo,A Ono Medjutim"---
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Molim da nekopka po mojoj istini i igra se sa mojim osjecajima!!
A sta mislis kako je meni bilo kada mi je Igla ono sve citirala? Mislio sam otici sa foruma, ali nisam jer sam shvatio da ona i nije nesto bitna. Mozda je zena odrasla u izobilju ljubavi koju nije uzvracala jer je smatrala da nije potrebno. Ili je samo htjela da mene povrijedi, sto je u jednom trenutku zamalo i uspjela.
E sad tu dolazi:
Mada njih ovdje mozemo ignorisati
Evo, primio sam neku poruku u kojoj se napadam (ja mislim bez razloga), kao ja nekoga blatim.
Ljudi, ja cu malo ohladiti od foruma i od ovog stanja (neki znaju sta je - nesto licno), pa cu vam se javiti za par dana, ako bude foruma.

Pozdrav i sretno vam u ohrabrivanju! Nije styx los covjek, ali su ga drugi napravili takvim!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

styx to je bilo vishe za one druge idiote sto su i tebe vrijedjali i men itd.... znash? ne nije rijec o tebi, nemoj da tripujes.
ostani tu gdje jesi....
znas da smo ok.... cmok
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

JA BIH SAMO DA POPIJEM SA MOJOM RAJOM KAFU, ONU JUTARNJU RAZGOVORUŠU. OPET CU OTVORITI TOPIC, JER SE NADAM DA NI MUSTAFA NI SANELA NECE JE ZAKLJUCATI JER AKO IJEDAN TOPIC MOZA DA BUDE VAN SVAKE TEME , ONDA BAREM OMOGUĆITE DA TO BUDE OVAJ KOJI CE SE ZVATI ," JUTARNJA KAFICA" ETO, MOLIM LIJEPO.
Post Reply