POMAGAJTE DRUGOVI

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
Devil May Cry
Posts: 1
Joined: Tue Dec 06, 2005 9:23 pm
Location: Na pola puta do pakla

POMAGAJTE DRUGOVI

Post by Devil May Cry »

Ovako motam se dugo vec po forumu koliko toliko upoznat sam sa vasim pricama(npr ramona,kate,mirzas,styx...itd i naravno luna) i naravno u vecini se prepoznajem.Da nebih davio previse opste prisutne problem je next:radim se konstantno nekih godinu dana,ali nisam na igli vec na foliji tj. pusim dop na liju posto nisam video da je to neko pominjao ovde pa reko da objasnim.E sad ovako dosta sam procitao vasih tekst. o subutexu pa me zanima koje su to tablete i kako da ih nabavim inace zivim near by Belgrade ali voleo bih da cujem i druge predloge za skidanje TJ. MATERIJALE potrebne za znate sta.Ovo mi je malo glupo da kazem ali jos nisam osetio zikra sta je prava uvek ga imam tj. nije mi problem da uzmem i to u vecim kolicinama a kako mozete da pretpostavite malo utopim a inace drugari mi neki rade sa tim i to veoma ozbiljno pa ono ostalo znate.Elem vise ovako nemoze matorci izvalili situacja je krajnje napeta cetvrtaci svuda okolo a i ja vise nemogu da izdrzim pritisak smucilo mi se sve nigde me nevodi samo vraca nazad.Zato vas molim da mi predlozite sto vise nacina za skidanje ono sto bezbolnije hahaha znam da nemoze to ali znate na sta mislim kombinacije kakvih lekova,doziranje i objasnjenje o subutexu(koliko sam ja razumeo ubija zikru po Luninom kazivanju).da na kraju pusim dnevno pa sigurno 2vagicna grama zato sto je bura losija malo i imam 4litra caja od maka kao spremio za skidanje uglavnom to je to i da zamalo da zabor avim trebao bih u roku od2do3dana da pocnem zbog gajbe slobodne pa zato vas molim da pomognete itj. odgovorite na pitanja i tako puno pozdrava i POMAGAJTE DRUGOVI :cry: P.S.Valjda sam dobro napisao ovu temu tj. na pravom mestu posto mi je first time?
User avatar
STorm
Posts: 16
Joined: Wed Nov 23, 2005 6:07 am

Post by STorm »

Neznan kako ekipa danas prolazi ta magicna 3 dana(nisan nikad vise uspija)
Ja bih se zatvorio kod cure sa dovoljno valiuma/apacha i sa par heptanona da ne bole kosti ,meni je uvik bilo najvaznije da nisan sam po noci jer od spavanja ionako nikad nije bilo nista


Uf toliko toga bi ti sad jos moga napricat, al eto tebi treba ta magicna odgoda problema za posli.Pokusaj da ne budes sam i ja sam uvjek nabavljao filmove za video...nije da pomaze ali se izgubi koji sat vremena.

Sretno
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

hey
dobrodosao..
Moras mi reci gdje se nalazis (kod nas ili) kako bih ti mogla dati savjet. Subutex-ne ubija krizu....mislim ubija- ali nije mu to svrha. Po meni-najlakse skidanje je s tim...jer ne stvara toliku toleranciju kao metadon i dop...i zaista je mnogo manja kriza od njega. Eto na skali od 1-10 kriza od dopa je 7 od metadona 10 od subutexa 2.5. Eto ja sam bez njega vec 2 sedmice- i evo ziva sam. Ta Namenda mi pomaze...kako pishicki tako i fizicki. Al stvarno je efikasno-i da definitivno mi je umanjila krizu (memantine hcl)-doktor mi je to dao.
Kazes pusis....i ja sam. Pazi ...imas prednost samo u tome sto mozes smanjiti. Probaj. Spusti se na 1 barem. Ono samo ujutro, i navece ako ikako mozes. Mislim ne govorim ti da se drogiras ( samo da pojasnim :-D ) nego kad to vec radis...onda ......
Probaj-moze se. I onda ganjaj neko skidanje-kad se malo spustis.
Uglavnom...na pravom si mjestu. zelim ti sve najbolje.
ako te jos nesto zanima-javi se.
caos
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Moje misljenje je da smo mi naucili tako da bjezimo od problema i da prekrivamo svoje osjecaje dopom...tesko je to promjeniti...treba cvrsta volja a ko sto je i Luna rekla...smanji...malo po malo...pa ces viditi da zivot i nije tako tezak kolko ga teskim mi napravimo. Vjeruj mi sad u ovom trenutku bi se volila sanirati vise nego ista...ali zasto, znam da me sutra jos veci problem ceka...vjerovatno dug, razmisljanje kuda, kako, skime, zbog cega??? Ovako nit moram sebe lagati, ni kontati varijante nit koji klinac.

Sto se tice bezbolnog nacina skidanja...nepostoji a ja ti nebi znala nista reci o bilo kakim zamjenama ili blokatorima ili kako god ga vi zovete jer ja sam se skinula na suho....i uspjela sam. Ne kazem da i ti to uradis vec samo dijelim svoje iskustvo sa tobom. Ja ti zelim sve najbolje i da se sto prije skines i nadjes najbolji nacin koji ce tebi ali pazi samo tebi odgovarati. Ne obracaj paznju na misljenje drugih....mnogi ce ti reci pici na suho....mnogi ce ti reci uzmi ovo uzmi ono....ja licno bi ti savjetovala da sjednes i razmislis i da se konsultujes sa nekim ko ima iskustvo i ko zna oko medicine (DOKTORI). Sve najbolje i da sto prije prizdravis pa onda ozdravis.

Ali opet naglasujem nisam ni ja ovo postigla preko noci...nista se nemoze rjesiti preko noci....RECOVERY IS LIFE TIME PROCESS nezaboravite!!!
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Evo ovako, KUPI TABLU HEPTANONA, FINO IH PODJELI 10KOM. ZA TRI DANA , NPR.,PRVI DAN UZMI 4 HEPA( to će tebe pokrit) ,DRUGI DAN UZMI TRI I TRECI TRI.,I onda lagano malo koji apaurin za spavanje i proći če nakon 4 dana DAJEM GLAVU,To je moje
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Mrzim hladnocu.
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

DevilMayCry - na subutex možeš prijeći bez previše problema kad si došao do 3-2 heptanona (15mg, 10mg) - ili do količine dopa koja odgovara tolikoj količini metadona - a to je možda malo više od pola gradskog šutića dnevno. Pošto si navučen, subutex JOŠ nije za tebe - moraš se spustiti, inače ćeš biti u krizi ko da nisi uzeo ama baš ništa - a još se posli neš moć ni srediti jer ti blokira dop. Znači, spuštanje pa subutex. Prije 3 hepta niti sanjati o njemu, ako ne želiš krizetinu. Upravo sam stigla s kave s frendovima koji su na subutexu, sidili su ka dvi pokisle kokoše. A nisu toliko navučeni, pa opet jebi ga ... eto, pazi - prvo se spusti pa skoči na pod (subutex), jer skočiš li sa 7-8 stepenica (7-8 hepta, ili dobrog šuta-dva dobre robe dnevno), spičkaćeš se i boliće te
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Samo laganiceeeee, nista naglo i sve ce biti u dure. Svi smo mi poceli od pocetka kraja pa dokle je ko stigo kuzis??? Glavu gore i nedaj se!!!
Locked