Upravljanje motornim vozilima na supstituciji

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
motivation
Posts: 86
Joined: Fri Jan 23, 2015 10:23 pm

Re: Upravljanje motornim vozilima na supstituciji

Post by motivation »

da ti velim iz osobnog iskustva..sve ti je do toga kako se drziz u interakciji sa drotom..meni je posao vrlo specifican, pa se 8 sati vozam po gradu..na bupu naravno,napusena, ili na dopu..i mozda je zbog dugogodisnjeg iskustva za volanom i prije uzimanja narkotika, ali i pod njima vozim sasvim dobro.. na heroinu vozim nesto malo sporije, pustam sve pjesake, druga vozila da se ukljuce.. ma milina.. jednom sam sa drugaricom isla na semu, i sad uradjene smo mi, a ja imala u papiru raspakovan panj i 2 zapakovana ona i ja.. i tak mi pricamo vozimo se ko nje da se sredimo na gan, kad brate moj vidim ja rotaciju iza auta iza mene...I mislim njega iza zaustavljaju, al za svaki slucam dam zmigavac da stanem na prosirenje. Vidim oni ugasise rotaciju, i nastavim ja dalje. Stanem na semafor, kad mi drot pokuca na prozor, veli sto necu da zaustavim vozilo i da idem na prvo prosirenje koje je udaljeno nekih stotinjak metara..Da vidis te panike, sad mio ne znam odakle nas prate..sta cemo reci, kud cemo sa robom, ( a zao ti bacit jer nisi siguran zasto nas zaustavljaju) horor. Izvadim ja onaj papiric sa robom, kud cu s njim, veli ona ja cu prosut, ma prospi bemu trancika robe. i Prospe ona po podu, i jest mokra patosnica, one panjeve stavimo u usta..Zaustavim se ja na prosirenju, izadjem iz vozila, njih dvojica, kad vrag ga odnio ja negdje prosla kroz crveno, kad nisam ni vidjela semafor..I tako ja s njima u neku pricu, pravdam se, lazem nesto.. A oci mi se ukrstile znas ono kad cakle ko na ulju od dopa.
Pita ovaj jedan, jesam konzumirala alkohol, ko nesto brzo govorim i malo se neobicno ponasam, velim nisam, takva sam ja po prirodi manijakalno euforicna i trazim da pusem test, jer zbilja ne cugam. i Sta cemo, kud cemo.. sjedim ja tako s njima pozadi, bacam neke fore, sva vesela, sto nisu narkotici, i Bgm me pustise, bez naloga, bez ista, ono pazi kak vozis.. Ko veli 2 cure, fine su one...:D I krenemo mi dalje i sto ti je covjek proklet,nisu bile hale, ostala nam velka 2 panja robe,a mi zalimo sto smo onaj 1 prosule.. a jest vala do prosirenja bilo 100 m, mogle smo povuc mirne duse.
Kad sam naduvana, vozim 40h, kocim 30 metara prije semafora, a na bupu je skroz normala, bas te ne moze provalit. Uostalom, kod nas cini mi se samo narkotici znaju sta je bup, a ako izgledas ok i imas karticu da si korisnik vjerovatno bi uradili pretres da li imas jos nesto i pustili te a ovi saobracajci prasinari, bas i ne vjerujem da bas znaju kakva je tabletica u kutiji i da bi pravili kakav problem zbog toga..
Vladati nad sobom najveća je vlast.
lignja
Posts: 21
Joined: Mon Nov 01, 2010 9:55 pm

Re: Upravljanje motornim vozilima na supstituciji

Post by lignja »

noel wrote:Smiješ vozit pod supstitucijom... zabranu ti može lupit jedino tvoj doktor opće prakse ili psihijatar, ako smatra da si baš zgažen od ljekova, ali to je rijetko...
2015 g u 2 mj.dolazim po svoju terapiju bupa.pijem ga od kada je dosao u hrvatsku.na 4mg sam.doktorica me pita,imam li vozacku.kazem imam.znas moramo u mup,prijaviti sve koji su na terapiji i imaju vozacku.nedugo dobijam,od mupa pismo da imaju uvid u promjenu mog zdr.stanja i da moram na ljecnicki za produzenje ili kazna od 1000kn i oduzimanje iste.prvi put mi dali na 1 god.pa na 2,i prije neki dan dobio na 3 god.poznam neke ljude,koji su takodjer na terapiji i pojma nemaju o tome.neki su prosli kao i ja,znaci sve ovisi o doktoru opce prakse.kad sam dosao u polikliniku,oni pojma nemaju za tu proceduru.srecom sve obavio.
Post Reply