Samokontrola

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

tend

Re: Samokontrola

Post by tend »

noel wrote:
Mon Jun 26, 2017 8:53 pm
Priznati životni poraz i prigrliti osobine skrušenosti, poniznosti, skromnosti, ranjivosti... jedini put naprijed, jer dok god je ego velik, bilo kakvi pomaci su teški.

- Ne bih se slozio. Jer cim ti priznas sebi poraz, ti si gotov. Poraz znaci gubitak onoga za sta si se borio i za sta je tvoj ego bio spreman da se zrtvuje i da. Ako bih ja svoj ego polozio, i postao bas kao drugi - postao bih bas isti kao oni koje izbegavam na ulici jer se bodu po parkovima, centrima, jer - sta ces: pomirili su se. E pa ja nisam, ja radim, zelim da zivim, iako sam na teraiji- to sto manji broj ljudi mora i ako mora da zna (uvek trazim neprovidnu kesicu kad nosim lek kuci) i to je to.. Nikom ne pominjem nista o tome, a niko me ni ne pita. Potpuno se razlikujem od onih drugih sto dolaze npr. po isto to sto ja - a u istom smo "sosu". Tako da se apotekarka ako neka nova dodje frapira kad treba da mi izda lek koji pijem vec 10 godina, kao i neke od novih doktorka. Ponekad...

Tako da ponos kad ti neko oduzme i srusi ti ego, kao da ti je slomio krila i cao...

Post Reply