Depresija

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Depresija

Post by noel »

ChupaChups wrote:
Znači nećeš uzimati ono što ti je psihijatar propisao i od čega bi ti stvarno moglo biti bolje (Velafax), ali ćeš se nastaviti rekreativno drogirati Misarom. I kako onda misliš da ti bude bolje? Krajnje je vrijeme da se uozbiljiš i počneš svoje dijagnoze shvaćati ozbiljno... dok još imaš zdrav razum. Jer kad to izgubiš onda si u potpunosti prepuštena sustavu i doktorima. & Good luck with that.

Velafax necu, jer sam danas rekla psihijatru da mi ne godi, a on kaze da lijek jos nije poceo da djeluje, pa do djavola koliko mu treba ?? Ja nacisto poludim kad ga popijem i rekla sam mu to a on kao da ne vjeruje, zasto da uzimam nesto od cega mi je tako lose i ne spavam nocima, ne jedem danima ?? To lijek? Nervozna, agresivna, u stanju ubiti, napasti bilo koga ?? To nije lijek za mene nikakav, 15 dana ga uzimam i svaki put sve gore mi bude
Heh, dobrodošla u svijet psihijatrijskih lijekova.

Image

Nego, ako si izdržala 15 dana sigurno si mogla još svega nekoliko, jer nakon dva tjedna nuspojave što ih navodiš prestaju a lijek lagano počinje s terapeutskim učinkom. Gotovo svi loše reagiraju na SSRI/SNRI prvih tjedana i prođu muke dok se lijek ne "namjesti". A mozak je kompliciran organ, za vidljivu promjenu kemijskog balansa treba jedno mjesec dana jbga. Sve ostalo što ima instant efekt je više droga nego lijek.

Uostalom, nitko te ne sili, samo zamoli doktora da te prebaci na nešto s manje nuspojava, na selektivniji antidepresiv (Escitalopram, Seroxat itd...)...istini za volju, Velafax je SNRI, ima afinitet prema noradrenalinskim receptorima - vrlo aktivirajući AD.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Depresija

Post by ChupaChups »

Sve ove simptome imam :lol:

Imam ja kod sebe jos uvijek prvi AD (Elicea) , koji sam uzimala dva dana i odma mi, da prostite na izrazu- 'uvalili' ovaj Velafax.
Mislim da cu ipak Eliceu nastaviti da uzimam, jer za mene, i za ovo stanje koje me prati i sve ovo sto se desava, ne mogu jos da trpim nuspojave koje donosi Vel. jednostavno mi je previse svega toga i tesko mi je da se nosim s tim, odnosno da se kontrolisem.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Depresija

Post by noel »

Ok, samo nemoj na svoju ruku mijenjat lijekove nego uz dogovor s psihijatrom...objasni mu da loše reagiraš na Velafax i da bi htjela probati s nečim drugim, ako baš ne možeš trpiti nuspojave (iako će se 90% njih vjeojatno povući samo od sebe).
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Depresija

Post by Jajajajaisamoja »

Seko ti kako si krenula završiti ćeš na leponeksu.
Mjesto da smanjuješ terapiju ti je povećavaš i djeliš to na forumu za oporavak i još se nadaš boljem? (more, provod, lepi, i naravno koke :)
Idi odmah u ustanovu, neće te odbiti i u 2sedmice će te stabilizovati, nakon toga traži smanjene terapije da spasiš sebe jer u protivnom terapija će služiti da nas spasi od tebe. Depresija je teška bolest i začaran krug, zato pusti priču o samoubistvu iz zasjede ako prije toga nisi skakala iz aviona i okrenula vola ;)
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Depresija

Post by ChupaChups »

noel wrote:Ok, samo nemoj na svoju ruku mijenjat lijekove nego uz dogovor s psihijatrom...objasni mu da loše reagiraš na Velafax i da bi htjela probati s nečim drugim, ako baš ne možeš trpiti nuspojave (iako će se 90% njih vjeojatno povući samo od sebe).

Hvala ti na odgovorima, da 'proste' ostali clanovi imam osjecaj da me ti nekako najbolje razumijes :)
Jajajajaisamoja wrote:Seko ti kako si krenula završiti ćeš na leponeksu.
Mjesto da smanjuješ terapiju ti je povećavaš i djeliš to na forumu za oporavak i još se nadaš boljem? (more, provod, lepi, i naravno koke :)
Idi odmah u ustanovu, neće te odbiti i u 2sedmice će te stabilizovati, nakon toga traži smanjene terapije da spasiš sebe jer u protivnom terapija će služiti da nas spasi od tebe. Depresija je teška bolest i začaran krug, zato pusti priču o samoubistvu iz zasjede ako prije toga nisi skakala iz aviona i okrenula vola ;)
Pa nadam se da necu zavrsiti na leponeksu. Hospitalizaciju sam prihvatila i idem za 7 dana. A sto se tice foruma i iznosenja mojih frustracija i terapija ovdje, pa moram negdje da podijelim to, kad sa svojim 'bliznjima' ne mogu da pricam, a ovdje se tako lijepo ispisem i osjecam da me pojedini razumiju.
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Depresija

Post by Jajajajaisamoja »

Dobrodošla seko, 10tak godina na ovom forumu iznosim svoje frustracije u zavisnosti od čega?
Ovo meni dođe, NEK mi Bog oprosti k'o crkva u onom pravom smislu. Podjelim svoje grijehe, saslušam POPkuluru, bilo je i rokera, teških ali su imali šta da kažu, bio je onaj mali što dobro svira harmoniku, saslušam i njega šta ima da kaže i izaberem put i tako Godinama. Jajajajaisamoja od dvije ladice, u jednoj stoji svjetlo a u drugoj ništa, uvijek prvo otvorim onu sa ništa. A bleta sam jeo svakakvih, za neke sam čak bio k'o pokusni kunić da nekažem miš. Sad lagano bobu ali samo (1) uz malo bijelog luka i lagano spavanje. Pssssst!
Ili piši šta te mući :)
PS. Nemoj zaboraviti 3/4G telefon kad kreneš u ludnicu i zapamti da ti zakonski isti moraju dati na korištenje. I nemoj zaboravit pisati ;)
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Depresija

Post by Jajajajaisamoja »

depresija je posljedica uživanja droga ili je uživanje droga posljedica depresije? Savršen krug ali isto nikako da se sjetim šta je starije, kokoš ili jaje?
i šta je bilo sa mačkom?
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Depresija

Post by ChupaChups »

Uhh kako cu vas tek smarati kada odem u bolnicu hh :D
Svaki dan cu da vas izvjestavam, nekako osjecam da ovdje imam 'prijatelje' pa makar i na ovaj nacin jer ih u stvarnom zivotu nemam.

Sinoc kada sam krenula na spavanje opet sam dobila neke napade, plakala, htjela da se ubijem :( medjutim u medjuvremenu sam popila Kventiax i dva Trazema i vise nicega se ne sjecam i evo budna sam ali ne mogu da se krecem, gubim ravnotezu, kao da se sve topi pred ocima, nestaje i sa desne strane glave, tj vise prema vratu osjetim neko zatezanje :o
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Depresija

Post by Jajajajaisamoja »

Kako si nam danas?
Kako si provela dan?
Šta ima još?
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Depresija

Post by ChupaChups »

Ljudi moji dozivila sam potpuni sok, dozivila sam pljacku na poslu, od tog dana sam van sebe totalno, tu noc sam pocela da vristim, bjezala u cosak i nisam dala da mi se pridje, vristala sam Ne nee neee, bjezala i gurala sve od sebe, pricala nebuloze, buncala, cak i momka koji je bio uz mene nisam mogla da prepoznam, jednostavno nisam nista prepoznavala, iako je sve vec bilo proslo, dosla policija i hitna ponoc koja me jedva odvela na psihijatriju jer sam bjezala i vristala. Nervni slom i od tada sam totalno iskljucena. Dobila diazepam injekciju tu noc, popila svoje lijekove ali se ne smirujem. Ovo je bila kap koja je prelila casu. Danas sam pokusala samoubistvo lijekovima, trazem xanax misar, samo sam se onesvjestila i povratila. Sutra najvjerovatnije ostajem na psihijatriji. Eto to su novosti i nadam se da necu poluditi, jer ovo me slomilo jos vise. I daa... napustila sam posao, ne mogu visse da radim od straha
Post Reply