Depresija

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Depresija

Post by sanela »

Sta bi s policijom?
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Depresija

Post by noel »

ChupaChups wrote:Uf opet ja.... nakon ludila od sinoc i neprospavane noci odem kod svog psihica i kazem da ludim zbog ovog sto ne mogu da spavam i da Sanval koji mi je prosli put dao uopste nije djelovao. Sad mi je dao Trazem 5mg ? Ima li ko iskustva s tim lijekom, da li ce me on uspavat napokon ? Da li je bolji od Sanvala ili je to sve isto ??
Trazem je nitrazepam, hipnotički benzodiazapin s duljim djelovanjem, dosta jači od Sanvala... djelovanje se često osjeti i nakon buđenja, omamljenost i pospanost... Meni nije odgovarao baš a trošio sam ga neko vrijeme.... Na dulje staze, osim toga što će poremetiti ritam spavanja, lijek će izazvati i ovisnost kao i svaki drugi benzić. Oprezno.
ChupaChups wrote:Ma znate sta poludila sam :o :x
Dobrodošla u klub.
ChupaChups wrote:Ehhhhhhhh najbolje da se roknem
Trajno rješenje za privremene probleme, nelogično i suludo... sigurno ne najbolje ;)
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Depresija

Post by ChupaChups »

sanela wrote:Sta bi s policijom?
Ej Sanela nista, ponovo su mi dosli na posao, zadrzali se kratko i otisli ali se nisam usudila da pitam zbog cega su tu :o
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Depresija

Post by ChupaChups »

Trazem je nitrazepam, hipnotički benzodiazapin s duljim djelovanjem, dosta jači od Sanvala... djelovanje se često osjeti i nakon buđenja, omamljenost i pospanost... Meni nije odgovarao baš a trošio sam ga neko vrijeme.... Na dulje staze, osim toga što će poremetiti ritam spavanja, lijek će izazvati i ovisnost kao i svaki drugi benzić. Oprezno.

Popila sam... Vidjet cemo kako ce da djeluje, iako.. hmmm brzo se ja naviknem na sve te lijekove pa uzimam vise no sto treba, samo eto cisto onako da 'uzimam nesto' :shock:

Npr. Misar mi je preporucen 3x dnevno, a ja ga uzimam 6-7 x dnevno, ne znam zasto ali jednostavno je tako, lijepo mi djeluje, ne tresem se puno od njega i ublazava mi panicne napade
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Depresija

Post by ChupaChups »

Pa ljudi jel ovo moguce..... sat i po prosao kako sam popila ovaj Trazem, al apsolutno nista, nit mi se spava, nit mogu da lezim, samo me nervira sve ovo jos vise, dodje mi da uzmem svih 10 i popijem da se nikad vise ne probudim...

Sta je ovo... sta se desava.... jel moguce ???

Mene je Velafax uzasno sje*ao , njega kako uzimam ne spavam nikako a ne osjetim nikakvo ni poboljsanje, samo jos vecu agresivnost i nervozu a popila sam vec jedno pakovanje (14 dana )

Uzela sam jos jedan , pa kud puklo da puklo... ne mogu vise ovo da trpim :(

Samo da dodam... Trazem nikakvog ucinka nema na mene a popila sam dva i kasnije jos pola :(
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Depresija

Post by ChupaChups »

Joj jesam se raspisala ovdje s vama, ali jednostavno moram. Bila sam na kontroli psihijatra i rekao mi je da nastavim da pijem Trazem 10 mg , Velafax 2x 37.5 mg i uveo mi je neki novi lijek, Kventiax 50 mg prije spavanja.
Sta je sad to ? Nisam jos uzela, citala sam malo na internetu, izmedju ostalog koristi se i kod sizofrenije :o

Rekla sam da pristajem na bolnicko lijecenje i za 7 dana idem. :|
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Depresija

Post by noel »

ChupaChups wrote:Npr. Misar mi je preporucen 3x dnevno, a ja ga uzimam 6-7 x dnevno, ne znam zasto ali jednostavno je tako, lijepo mi djeluje, ne tresem se puno od njega i ublazava mi panicne napade
Misar odnosno alprazolam (Xanax, Helex etc) je jedan od snažnijih benzodiazepina ali i jedan od najopasnijih radi kratkog poluživota, drugim riječima na njega se puno brže/lakše navući nego na neki benzodiazapin duljeg poluživota, tipa diazepam. Ako ga nastaviš tako gutati stvorit će se ovisnost već u nekoliko tjedana... moj čupa čups, ne znam kojim riječima da te upozorim na krizu od benzodiazepina, posebice od alprazolama... sumnjam da bi živu glavu izvukla, NEMOJ se u to uvlačiti (čitava kriza se sastoji od konstantnih paničnih napada, straha, treskavice, pa i epi napada a moguća je i smrt). Odi si malo na benzobuddies pa pročitaj što ljudi prolaze... Znam da ti on lijepo djeluje, alprazolam je poseban i po tome što čak uzrokuje finu euforijicu kod onih bez tolerancije, ali taj efekt brzo prođe doza se samo povećava....
ChupaChups wrote:Pa ljudi jel ovo moguce..... sat i po prosao kako sam popila ovaj Trazem, al apsolutno nista, nit mi se spava, nit mogu da lezim, samo me nervira sve ovo jos vise... Sta je ovo... sta se desava.... jel moguce ???

Mene je Velafax uzasno sje*ao , njega kako uzimam ne spavam nikako a ne osjetim nikakvo ni poboljsanje, samo jos vecu agresivnost i nervozu a popila sam vec jedno pakovanje (14 dana )
Pa moguće, posebno ako je nesanica uzrokovana antidepresivom što je vjerojatno slučaj. Izmori se preko dana, popij toplo mlijeko pred spavanje, obavi vrući tuš ili kupku, napravi potpuni mrak u sobi, gledaj da bude tišina i da nije prevruće... Znači napravi si sett&setting pa u krpe. Jer ako ti popiješ i čekaš da ti se počne spavati, samo ćeš "probiti" tabletu i ostati budna.

Za nesanicu teško ćeš dobiti nešto jače od nitrazepama, teži slučajevi mogu nakratko dobiti Dormicum/Florimidal, ali njemu se ne nadaj pošto nisi odgovorna s tabletama.
ChupaChups wrote:Samo da dodam... Trazem nikakvog ucinka nema na mene a popila sam dva i kasnije jos pola :(
Ma bravo. :roll:
ChupaChups wrote:Joj jesam se raspisala ovdje s vama, ali jednostavno moram. Bila sam na kontroli psihijatra i rekao mi je da nastavim da pijem Trazem 10 mg , Velafax 2x 37.5 mg
Velafax je na relativno maloj dozi, to će ti garant povećavati kasnije (koriste se doze i preko 225mg) ovisno o tvom odgovoru na lijek. Daj mu vremena da proradi, dva tjedna je malo... iza četvrtog tjedna bi trebala osjećati pravo poboljšanje (ali to ne znači da ga neće biti i ranije). Nuspojave bi se sada trebale smirivati, nakon tih prvih par tjedana pa izdrži još malo.
ChupaChups wrote:i uveo mi je neki novi lijek, Kventiax 50 mg prije spavanja.
Sta je sad to ? Nisam jos uzela, citala sam malo na internetu, izmedju ostalog koristi se i kod sizofrenije :o
Kventiax je kvetiapin (original Seroquel), atipični antipsihotik koji se danas često koristi, uglavnom za razne psihoze, bipolarni poremećaj, kao nadomjestak terapiji SSRI/SNRI antidepresivima itd... Funckionira tako da na većim dozama (cca 300-400mg+) blokira rad dopamina, dok na malim dozama (cca 25-50mg) djeluje isključivo kao snažan antihistaminik... drugim riječima ima da te nokautira za spavanje (nije propisan za nesanicu ali ga neki psihijatri imaju običaj prepisivati u tim najmanjim dozama). Ja sam ga koristio prilikom skidanja s buprenorfina, kad me i najsnažnije tablete za spavanje nisu mogle izvrinit.. Vjerojatno će ti bit dovoljno i pola tablete od 25mg za početak.
ChupaChups wrote:Rekla sam da pristajem na bolnicko lijecenje i za 7 dana idem. :|
Yeeej!
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Depresija

Post by ChupaChups »

Ma nista ja ovo necu uzimati dok ne odem u bolnicu, ni Velafax, ni Trazem, ni Kventiax... osim mozda pokojeg Misara :oops:
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Depresija

Post by noel »

ChupaChups wrote:Ma nista ja ovo necu uzimati dok ne odem u bolnicu, ni Velafax, ni Trazem, ni Kventiax... osim mozda pokojeg Misara :oops:
Znači nećeš uzimati ono što ti je psihijatar propisao i od čega bi ti stvarno moglo biti bolje (Velafax), ali ćeš se nastaviti rekreativno drogirati Misarom. I kako onda misliš da ti bude bolje? Krajnje je vrijeme da se uozbiljiš i počneš svoje dijagnoze shvaćati ozbiljno... dok još imaš zdrav razum. Jer kad to izgubiš onda si u potpunosti prepuštena sustavu i doktorima. & Good luck with that.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
ChupaChups
Posts: 49
Joined: Mon Sep 21, 2015 9:21 am

Re: Depresija

Post by ChupaChups »

Znači nećeš uzimati ono što ti je psihijatar propisao i od čega bi ti stvarno moglo biti bolje (Velafax), ali ćeš se nastaviti rekreativno drogirati Misarom. I kako onda misliš da ti bude bolje? Krajnje je vrijeme da se uozbiljiš i počneš svoje dijagnoze shvaćati ozbiljno... dok još imaš zdrav razum. Jer kad to izgubiš onda si u potpunosti prepuštena sustavu i doktorima. & Good luck with that.

Velafax necu, jer sam danas rekla psihijatru da mi ne godi, a on kaze da lijek jos nije poceo da djeluje, pa do djavola koliko mu treba ?? Ja nacisto poludim kad ga popijem i rekla sam mu to a on kao da ne vjeruje, zasto da uzimam nesto od cega mi je tako lose i ne spavam nocima, ne jedem danima ?? To lijek? Nervozna, agresivna, u stanju ubiti, napasti bilo koga ?? To nije lijek za mene nikakav, 15 dana ga uzimam i svaki put sve gore mi bude
Post Reply